Keresés

Részletes keresés

beetee Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23724

Idén a Lidl-ben vettem kommerszül csak "Fehér"-nek keresztelt paprika vetőmagját.

Sose sikerült ilyen jól a paprika projekt. Hatalmas 1-1,2 m-es bokrok, és teremnek rendesen.

Amiért írom: nem tudtam, hogy ekkorák lesznek, összeér egy sor egy sor paradicsommal.

Az most már sárga az atkáktól, se a paprikának semmi baja...

 

A dió nálam idén elhanyagolódott. Tavasszal megkapta a fagy a korona külsejét egy jó darabon, és nem is permeteztem semmivel. Sajnos meglátszik rajta...

Gnomónia is és atkák is. :(

Pedig még így is lesz rajta termés... csak nem  tudom mennyi feketedik meg...

 

Ja... itt lentebb kérdezte valaki a dió permetezését. Nekem sincs motoros szóróm. Nem követendő példa, de én felmászok rá, és viszem magammal a kis, 5 literes kézi készüléket...

Előzmény: Antisystem (23723)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23723

A paradicsomoknak végül én is a maradék Sanmite-ből adtam ma, n.b. az 5 nap ÉVI viselhető. Nálam a szőlőnek nem szokott baja lenni, tavasz végén megkapja a Flumite-ját, vagy Nissorunját, azóta nem is láttam atkát rajta. A dió-paradicsom-paprika szokott tele lenni velük.

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (23721)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23722

Amennyire tudom, a spanyol és környéke narancstermelőket az Unifoszról képtelenség leszoktatni, nincs olyan év, hogy ne lenne valahol valami hisztéria DDVP-vel (ugye ez a "szép neve" az Unifosz hatóanyagának) szennyezett narancsokkal... persze, occsó oszt jó, a zemböröknek meg nem lehet elmagyarázni, hogy az EU-ban halálosan mérgező, az USA-ban meg a mai napig használják, csak a szobai-beltéri cuccokban tiltották be a használatát, hogy tán az mégse jó, ha szúnyogveszélyes hónapokban az ember DDVP-gőzben alszik egész éjjel - n.b a Raid-ban és társaiban is az volt jó ideig, ahogy egész Budapestet is azzal permetezték szúnyogirtási céllal a 90-es évek előtt...)

 

ÜdV

Előzmény: beetee (23714)
pacsepa Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23721

Az Ortus szerintem ott lesz jó, amikor már a Flumitot nem tudod használni, mert az ÉVI nem engedi. A szőlővel idén elég szarul jártam. Tavasszal időben elkaptam az atkákat. Talán az időjárás miatt is, nyár derekán jött egy másik hullámuk és akkor akartam nekik menni a rövidebb ÉVI-s Sanmite-tal. Na az már nem volt a bótban, ezért kétszer nyomtam Thiovit-tal. Hatott, de nem volt tökéletes, szeretnék nem kerülni a jövőben ilyen helyzetbe. Kicsit perzselt is...

Előzmény: Antisystem (23719)
pacsepa Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23720

Köszi, akkor a Flumite-ból készleteznem kell... :-(

Nálam is alapszer főleg tavasszal.

Nissorun akkor lehet, hogy csak most hiánycikk.

Előzmény: Antisystem (23719)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23719

Az Ortus 300 ml alatt szintén III. kat - ma vettem belőle egy 50 ml-est, és rá van írva, úgyhogy tuti:) - a Nissorun nem tudok róla. hogy eltűnne, annak az a baja, hogy a kis zacsija is 25-30 liter vízhez való, és olyan 1400 Ft körül fáj... Tapasztalatom még nincs a két kérdezettel (az Ortussal majd lesz tavasszal:)) amire lehet Flumite-t használok - transzlamináris hatású, relatív olcsó, sok mindenre jó, és az ember lelkinek jót tesz, hogy egy valódi EU-betiltott, szükséghelyzeti engedélyes szert használhat*:))) - illetve hát Vertimecet ha nem épp hiánycikk, mint most. A bezzegarégiidőkben meg Mitac-függő voltam, illetve hát rovarölőnek elég sokszor használtam az atkaölő mellékhatású Zolone-t, két legyet ütve egy csapásra:)

 

ÜdV

 

ps: A Flumite kvázi-betiltása egyébként egy minden józan eszet mellőző akció volt, a Fundazol 50 WP-vel együtt, a dolog abból jött kb, hogy előtte ugye egy másik EU-direktívának köszönhetően a gyógyszergyárakról le kellett választani a növényvédőszer-gyártást, és a Chinoin ezt jól megszívta, ugye a gyógyszer-részleget megvette a Sanofi, a növényvédőszer-üzletág meg levált egy nem túl tőkeerős Kft alakjában, ami így nem tudott milliárdos lobbierőt kifejteni a termékeiért az EU-ban... meg annnyira nem is volt fontos nekik a Brüsszelbe való pénzdöntés, ők még Chinoin-időkben sokat értékesítettek ilyesmit is a SZU-ban, és az ex-szovjet tagállamok jó részében ma is használhatóak a termékeik, szóval akármilyen viccesen is hangzik, de a mai napig mi magyarok szállítjuk Oroszországba és Ukrajnába az itt betiltott Fundazol 50 WP-t. Mi meg importáljuk a Topsin M-et, ami a környezetben ugyanúgy Fundazol-szerű vegyületté alakul. (a valós kifogás ugye az volt, amiért betámadták mindkettőt, hogy nehezen bomlik, így felhalmozódhat a termőföldekben... nekünk nem volt lobbyerőnk, úgyhogy Fundazol 50 WP ugrott, a Sumi Agronak meg volt, úgyhogy szépen átírták az évi max 4 kezelést évi egy kezelésre, és megnyugodott mindenki. (A Flumite-t meg azért tették "csak szükséghelyzeti" listára, mert egy hozzá hasonló másik vegyület potenciális rákkeltőnek bizonyult.) 

 

ÜdV 

Előzmény: pacsepa (23717)
keret49 Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23718

Köszönöm szépen a tanácsot.

Előzmény: Antisystem (23705)
pacsepa Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23717

Szia!

Én is atkaölőkben kutakodok, a Zoom 11 SC jól hangzik, amit írtál korábban, a kifejlett atkákat azonban nem pusztítja, tehát ha jól értem, akkor inkább megelőzésre. Esetleg keverni Thiovit-tal?

A másik ami kérdés is egyben, hogy eléggé szűken határozza meg azon atkafajokat, amire vonatkozik az engedélye pl szőlőben. Nem tudom, mivel tud többet esetleg a Flumite-nál? Gyümölcsöknél szintén nagy az ÉVI-je.

 

A Nissorun és a Sanmite eltűnése elég kellemetlenül érint, különösen az utóbbi.

 

Most szándékozok rendelni az alábbi két cuccból:

Ortus 5 SC

Envidor 240 SC

 

Van valami gyakorlati tapasztalat ezekkel Nálad, vagy az ismeretségedben?

Az Ortus II. kategóriás, de nekem ez nem gond.

Az Envidor 15 ml-esben III. kategória.

Előzmény: Antisystem (23712)
beetee Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23714

Lehet, hogy az LA-ban kapható gallonos narancslében több anyag van, mint az én üvegcsémben... :)))

Előzmény: beetee (23713)
beetee Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23713

Köszi!

Belenéztem, átfutottam, pár helyen meg-meg álltam. Érdekes anyag.

Tulajdonképpen egy bizonyos fajta klinikai patkányon karcinogén, másik típuson meg nem... egéren sem...

innentől érdekesek lehetnek az ilyen engedélyezési eljárások... tulajdonképpen attól függ az eredmény, melyiket használják...

Amerikában meg a narancsültetvények egyik fő szere. Annyira, hogy Kaliforniában szinte bárhol kimutatható a levegőből is... az ottani narancsgondozó mexikói szakmunkások között kimutatható mindenféle nyavalya, de ott akkora mennyiségben és olyan sok más szerrel keveredik, hogy nyilván nem túl egészséges az a munkakör.

 

Ennyi erővel a csalánléről is kiderülhet ez-az... ;)))

Jó, nyilván nem ilyen mértékben. :)

Előzmény: Antisystem (23712)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23712

Potenciális rákkeltőnek bizonyult, mivel patkányokban béldaganatokat okozott, egerekben meg nem.

Ha még bővebb infókat szeretnél: https://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search2/r?dbs+hsdb:@rn+2312-35-8

és kattints rá az 1.Propargite szóra (angol)

 

ÜdV

Előzmény: beetee (23711)
beetee Creative Commons License 2016.08.30 0 0 23711

Ezt én is megtaláltam, csak nem tudom mi van mögötte...

Pl. az angol tudósok megállapították, hogy karciogén, és ezért csak a fejlődő országok mérgezhetik magukat vele, vagy egyszerűen kilobbizták, mert van más a gyártónak/forgalmazónak gazdaságilag jobban termelő szere, és azt kell futtatni...

Mondjuk gázosodó szer, és azt nem szokták szeretni.

Előzmény: Antisystem (23710)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23710

EU... (73/2013/EU)

 

A nagy- és kiskereskedők raktárkészleteiket 2012. szeptember 30-ig értékesíthetik. A szer felhasználása 2012. december 31-ig engedélyezett. Az ügyfél köteles a forgalomban maradó tételek csomagolóeszközén a megváltozott feltételeket átcímkézéssel, vagy öntapadó kivitelű kiegészítő címkével feltüntetni legkésőbb 2011. december 31-ig, valamint ezzel egyidejűleg az elkészült, forgalomba került címkét, ill. kiegészítő címkét az engedélyező hatósághoz nyilvántartás céljából benyújtani. Az ügyfél köteles a jelen határozatban foglaltakról a kereskedelmi partnereit és a felhasználókat közlemény útján tájékoztatni. Az ügyfél a nagy- és kiskereskedőknél 2012. szeptember 30-át követően visszamaradt, nem értékesített készleteket köteles megsemmisítés, vagy a Közösség tagállamain kívül történő értékesítés céljából visszavenni.

 

ÜdV

Előzmény: beetee (23708)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23709

Na, akkor úgy jött ki, hogy te a negyedliteressel számoltál, én meg az ampullással, ami 565 illetve 720 Ft-os árban találtam épp a neten... és ugye 565 * 1,5 = 847 Ft > 720 Ft:)))

 

ÜdV

Előzmény: beetee (23707)
beetee Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23708

A vicc az, hogy van még elspájzolva, már nem is tudom mikori Omite.

Azt egyébként miért szüntették be?

 

Előzmény: Antisystem (23706)
beetee Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23707

Nekem máshogy jött ki a matek, de mindegy.

Zoom dózisa 0,5, a Vertimecé 0,5-1, de általánosságban 0,75

A Zoom negyed literes 21 e pénz, a Vertimec kicsivel 10 alatt.

 

Nincs sok különbség, tény.

Előzmény: Antisystem (23706)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23706

Végülis nem drágább a Vertimecnél, pláne ha figyelembe veszed, hogy normális hatáshoz abból 1,5 amp. kell a 10 literbe... az összes prosti atkaölő drága, mindegyikből 500-1000 Ft közé jön ki a legkisebb kiszerelés... az a vicc, hogy még tán a Flumite a fajlagosan legolcsóbb, aminek a drágaságára itt azt írta Jani, hogy "nem éppen olcsó"... azzal az a baj, hogy nincs belőle 1 ampullás...

 

ÜdV

Előzmény: beetee (23704)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23705

Motoros permetezővel... és hát a gond pont az, hogy a parkvédelemben általában motoros permetezővel kijuttatott kontakt szereket használnak, mint az Alsystin és társai. Neked viszont pont az a problémád, hogy csak a fa felét tudod lepermetezni, tehát olyan cucc kell, ami felszívódva a növényben vándorol. Amire különben tökéletes a Mospilan... és jóformán az egyetlen szabadforgalmú felszívódó szer. Mivel a platánnál nem játszik az ÉVI (nem esszük meg a termését:)), ha csak a fa alját éred el, emelj a töménységen - akár 6-8 gramm / 10 literig - és ne légy türelmetlen, mert a szernek fel kell szívódnia, el kell jutnia a hernyóhoz, a hernyónak bele kell zabálnia, és csak utána döglend meg, szóval nyugodtan számolj ez esetben 3-4 nappal...

 

ÜdV

 

ps: II. kat cuccok közül az Actara vagy a Koninoor is játszhat, esetleg Vertimeccel egybe, az nem csak az atkát öli, a parkfavédősök is Vertimeccel injektálnak.

Előzmény: keret49 (23700)
beetee Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23704

Még jó, hogy lehet kapni...

Ezzel azt akarom mondani, hogy nem olcsó, ellenben drága. ;)

Előzmény: Antisystem (23702)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23703

.... ja és a lényeget nem írom, hogy a kontakt mellett transzlamináris hatású, tehát tudja azt, hogy a levél színét permetezve a fonákon is öli az atkát, amin problémáztál)

 

ÜdV

 

Előzmény: Antisystem (23702)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23702

Az előbbiek mellett akkor te ha nem kapsz Vertimecet, hajtsd az ampullás Zoom-11 SC-t, az szabadforgalmú, van belőle ampullás is, Paradicsomban 70% érettségnél még mehet (az meg ugye simán előáll, ha az ember leszedi az éretteket, ami permetezés előtt úgyis célszerű) és 3 nap az ÉVI-je paradicsomban.

 

ÜdV

Előzmény: ismerosarcok (23693)
Antisystem Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23701

Ha van Sanmite még otthon, akkor kifogástalan... paradicsomban viselhető 5 napos ÉVI-vel... csak hát már kapni nem lehet, még tavaly kivonták a forgalomból.

A Flumite-vel meg (itt írták) az a gond, hogy nincs ÉVI-je se paprikára, se paradicsomra, és régen se volt...

Szóba jön a kaphatók közül a csak a petéket-lárvákat ölő Nissorun 3 napos ÉVI-vel, vagy az Ortus 5 SC 7 napossal.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (23697)
keret49 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23700

Tanácsot szeretnék kérni. A platán fánkon megjeletek a hernyók és valami picike szárnyas bogarak. Megpróbáltam Mospilánnal permetezni, de csak kb 6 m magasságig. Sajnos a maradék ca.: 4 métert nem tudtam beszórni mivel a 2 mes hosszabbítóval csak eddig tudtam. A hernyók továbbra is vígan vannak, a kis bogarak mintha potyognának. Hogyan tudnám teljes terjedelemben le permetezni? Mospilán helyett milyen hatásos vegyszert javasoltok a hernyók ellen?

Jani71 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23699

Még a Flumite-t javaslom. Nem éppen olcsó, de jó (ha utána olvasol, magad is láthatod, hogy elég

széles hatásspektrumú, jól kitalált cucc). Én ezt is használom, nálam bevált.

Előzmény: Törölt nick (23697)
Jani71 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23698

Polisztigma.

A málnára csak tippem és egy guglis találatom van.

Én tápanyagot adnék (év közben, most már inkább csak lombhullás után a gyökérzónába,

igyekezném jól ellátni, aztán tavasztól figyelném és próbálnám egészségesen tartani: pl. atka, stb.).

Előzmény: geograf (23692)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23697

SANMITE  ?

Előzmény: Antisystem (23694)
Piet1952 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23696

Érthető, ilyenkor már én se szoktam permetezni, amin gyümölcs van  azt azért nem, amin meg már nincs azért. Persze nem a legjobb dolog így csinálni, dehát ez van.

Előzmény: Antisystem (23694)
ciprus02 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23695

Sziasztok! Tavasszal spárgát ültettünk, nyár közepén vettük észre hogy elkezdtek elszáradni a kinövő hajtások. Mi lehet az oka? Előre is köszönöm a választ! 

Antisystem Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23694

Ez nagyjából így is van, és én is ugyanezért hajtanám... csak hát azt mondják, hogy a nagykerekben már elfogyott az idénre berendelt mennyiség, úgyhogy a kiskerek már nem tudnak rendelni. Szóval max ha mázlid van, és találsz olyan kiskert ahonnan még nem fogyott ki. Sajnos a növényvédőszer-piac már csak ilyen, hogy olyan februártól júniusig nagyjából van mindenhol minden (vagy tudnak hozni neked pár nap múlva), aztán júliustól egyre több minden fogy ki... ősszel meg a gyártók-kiszerelők már a következő tavaszi idényre dolgoznak...

 

ÜdV

Előzmény: ismerosarcok (23693)
ismerosarcok Creative Commons License 2016.08.29 0 0 23693

Atka ellen. A paradicsomot teljesen tönkreteszi, pedig még teremne jó darabig. Úgy hallottam, ez a legjobb, mert felszívódó, ezért nem lesz baj, ha vhol a fonakot nem permetezem le jól. 

Előzmény: beetee (23691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!