Keresés

Részletes keresés

triunguis Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15476

Köszi Antisystem!

 

Átolvasom őket.

 

Egyébként csonthéjasok, almatermésűek, esetleg héjasok.

 

Üdv

Előzmény: Antisystem (15441)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15475

Tedd be mélyhűtőbe:)

Mi a dióval vagyunk ugyanígy...

 

ÜdV

Előzmény: rámenős (15474)
rámenős Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15474

Bocsi fiúk, hogy mást kérdezel, de ez is kicsit növényvédelem.

Hogyan tudnám megvédeni a molyoktól a vásárolt mandulát? Már a második évben molyosodik. Először azt hittem, hogy nem volt lezárva a doboz rendesen. Az idén nagyon odafigyeltem.

Biztos, hogy a mandulából szaporodtak el. Most átválogattam, de kell valami megoldást keresnem. Rengeteg kukac volt benne.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15473

Mert azok naggyobb távot képesek megtenni reülve, tehát hiába lemosózol, ha a szomszéd, vagy a harmadik szomszéd nem teszi. Azok ellen a jól időzített rovarirtó véd, vagy ha van, akkor paraziták betelepítése. De ha csak levéltetűből kevesebb van, már megéri. Azon kívül a Vegesol olajtartalma, na meg az Agrol maga az atkák áttelelőit is gyéríti.

Más: van itt valaki, aki úgy igazából ért a napraforgóhoz és annak betegségeihez? Alulról fölfele szárad le a levele, és nem tudom, mi lehet, sosem volt még nekem.

Előzmény: szicsu1007 (15470)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15472

Na ez így nem jó.

 

Próbálom újra:

 

 

 

Előzmény: szicsu1007 (15471)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15471

Az adatsor lemaradt:

Előzmény: szicsu1007 (15470)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15470

Furcsa dolog ez a lemosó permetezés. Az idén igyekeztem pontosan "betartani" a különböző forrásokból összeválogatott javaslatokat. Ez történt:

 


 

A továbbiakban is természetesen igyekeztem hasonló "gondossággal" eljárni. Ehhez képest csak a levéltetüből volt jóval kevesebb, mint előző években, de pl. cserlégy, körte hajtáshervasztó, körte gubacsszúnyog, szilvadarázs, barackmoly letarolta a hajtásokat és a termést.

Előzmény: Antisystem (15469)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15469

Igen, megfelelők, és igen, a fás szárú növényeket ajánlatos következő tavasszal olajos szerrel lemosózni, ha láttál idén ilyen jószágot.

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15468)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15468

köszönöm, éppen olvastam a cikket, ami kidobott a gugli

 

ez is szükséges szerinted?

Tél végén enyhe, fagymentes napon olajtartalmú (Agrol, Biola, Vektafid A) szerrel végzett lemosó permetezés a lepkekabóca fákon telelő tojásait elpusztítja.

Előzmény: Antisystem (15466)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15467

no hát már látom, durva ez a lepkekabóca, mert áttelel:s

http://www.balintgazda.hu/balint-gazda/novenydoktor/egyre-tobb-helyen-karosit-az-amerikai-lepkekaboca.html

 

a cikkben ajánlott szerek véleményetek szerint is megfelelők?

Előzmény: tunderlala-3 (15464)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15466

A fő veszélyük, hogy sokféle fajt megtámadnak, és vírusokat, fitoplazmákat terjesztenek.

És a legtöbb rovarölő jó ellenük, Decis, Mospilan, stb.

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15464)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15465

Azé ne túlozzunk:) és nem igazán tudom, aminek szabad szemmel jól látszanak az ilyesmi petéi az valami lepkeféle lehet, de azok többet szoktak lerakni szerintem egy csomóban. Vagy valami bogár.

Legegyszerűbb szerintem, ha leszeded az összepetézett levelet, ha csak néhány van - vagy a petéket róla. 

És örülök, hogy jó lett a termés, váljék egészségetekre!:)

 

ÜdV

 

Előzmény: spapda (15461)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15464

ezeket mivel kell lefújni? anyu mondta tegnap, hogy ilyen vattaszerű izék vannak nála a kertben, több növényen is feltűnt neki (dísznövények)... gondolom, ez lesz az.

 

ha nem végez irtást, akkor ezek tönkreteszik a növényeket, vagy csak egyszerűen rondák?

Előzmény: szicsu1007 (15460)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15463

Na, örülök neki:)

És hát tényleg jól müxik, és hát sajnos én is találkoztam már a kertben ezzel a döggel...

 

ÜdV

Előzmény: szicsu1007 (15460)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15462

azért nem olyan vékony  réteg volt, mert ugyanolyan kupacot kaptak, mint a rózsák szoktak, sacc. 20 cm magasat... de ha jobb a mulcs, akkor veszek egy zsákkal, nem árt a hortenziák tövénél is pótolni.

 

jutazsákot húzzak rájuk pluszban?

 

rendben, akkor még egy wuxal kezelést és még egy vasat is kapnak kb. két hét múlva.

 

köszönöm szépen:)

Előzmény: Antisystem (15458)
spapda Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15461

Mester! Paradicsom levelén apró barna gyöngyöket találtam, általában 1-2 darab, max. 4-6 db egy levélen. Milyen vendégre készüljek, és mivel?

 

Más téma: tegnap leszedtük az utolsó jól meghízott barackot is a fáról, bő és zamatos termésünk volt így az első évben, ami elsősorban neked (és a többi topiktársnak) köszönhető, az első kérdésem idején nem gondoltam volna, hogy idén ebből még ilyen frankó eredmény lesz, köszönöm!

Előzmény: Antisystem (15458)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15460

Megoldódott, köszönet érte szancsinak. Amúgy apró dögök fotóinál néha érdemes élni a kinagyíthatóság lehetőségével (sztem).

 

Az amerikai kabócalepke (lepkekabóca?) málna száron (fent és baloldalt vattacsomók).

Második klikkre tovább bomlik a kép.

 

 

Ez a feltöltés ugyan nem szancsi-módszerrel készült, de az eredmény gyak ugyanaz.

Előzmény: Antisystem (15432)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15459

Js, és egyszer szerintem még simán adhatod a wuxalt, én is fogok még egyszer permetezni vele...

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15457)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15458

A föld nem a legjobb ilyen célra, mert vékony rétegben nem a legjobb a hőszigetelő képessége, átnedvesediik, és simán betonná fagy. Mivel a fuzárium-kivitte paprikákat kénytelen voltam az előző kánikula idején pótolni, kellett foglalkoznom a talaj hőszigetelő képességével is, mert egyszerűen azt láttad, hogy a tűző napon lévő palántáknak károsodtak a gyökerei, mert az a felső nehány centi - pont mert nem jó hőszigetelő - simán át is forrósodik nyáron, és szabályszerűen megfő a palánta felszínesen futó gyökere -  amin drámai módon képes javítani a szerves anyaggal történő takarás, egy palánta esetén már 2 marék letépett fű is, amit a szár köré raksz. Na, ezért írtam (meg javasolják a kertészek is) a magnólia tövének a 8-10 cm mulccsal történő takarását, amíg fiatal a növény, és a gyökérzet is felszínes. Mert hogy a mulcs - meg főleg a közé szorult levegő - jó hőszigetelő. a vizet meg átereszti magán, soha nem fagy betonná. (hacsak nem pocsolyában áll, ahol nem tudja átereszteni)

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15457)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15457

igazság szerint kicsi földkupacot kaptak, férjemnek igaza van, el is felejtettem, pedig én csináltam:s :D

de mást nem, tehát fent nem voltak takarva... majd húzok rájuk jutazsákot, mert amúgy a kert végében vannak, mögöttünk és mellettünk üres telkek, szóval egyáltalán nem mondhatnám szélvédett helynek.

 

azt nem írtad, hogy a wuxal-t még egyszer adhatom nekik idén és a rózsáknak is? mert havonta egy alkalmazást írnak a flakonon (igaz a magnóliák kaptak gyakrabban, de rájuk fért, nem úgy tűnik, mintha megártott volna nekik, sőt:)

 

amiatt kérdezem, mert úgy tudom, hogy túl sokáig nem szabad tápozni a növényeket, hogy fel tudjanak készülni a télre.

Előzmény: Antisystem (15456)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15456

Ja, és ha takarod, ha nem, a fiatal példányok gyökérzetét és a szár alját mindenképp takard (kupacold fel fenyőkéreggel pl.) télire, mert ennek a növénynek a gyökérzete a legérzékenyebb. 

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15454)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15455

Nézd, ez azért erősen fajta meg tél-függő, a nálunk honos fajták egy átlag télen szélvédett helyen kibírják, simán áttelelnek. Azért ha a növény kicsi, nem szélvédett a hely, vagy az átlagnál erősebb fagyok vannak, ajánlatos lehet a takarás, azt gondolom. 

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15454)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15454

mármint hogy be kéne takarni télire a magnóliákat?:o sosem hallottam, hogy takarnák, én sem takartam őket tavaly télre (nyár végén ültettem), lehetséges, hogy ott csesztem el inkább, és azért voltak ennyire nyamvadtak, mert nem győztek észheztérni a téli sokk után? mondjuk szemmel látható fagyás nem nagyon volt rajtuk, pár ágacskát kellett picit visszacsípni emiatt csak...

 

jutazsákkal esetleg? körbekarózom (illetve az egyik körül van is egy kis kerítés) és ráhúzom a zsákot. olyan kicsik még, elférnek alatta

Előzmény: Antisystem (15453)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15453

Ebben nem kálium van, hanem borostyánkósav:)

És pontosan, az elsődleges, az a jó takarás, a szomszéd pl. el szokta kérni a kukoricaszárakat ősszel tőlünk (van mindig pár sor csemegekukurúz), mert azzal takarja a fügebokrát. Neked is valami ilyesmit kellene kitalálni szerintem, olyan takarást, ami jól hőszigetel, de nem fülled be alatta...

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15452)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15452

gondolod kellene, vagy elég ami a wuxalban van?

mondjuk a rózsákat úgyis felkupacolom télire, inkább a két bébimagnólia a sarkalatos pont... ha már életben maradtak, ki ne fagyjanak nekem:))

Előzmény: Antisystem (15449)
boldog Bulldog Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15451

Pontosan így csinálom én is.

Mondjuk amióta van Silwetem más már nem kell, habzik, mint a rosseb, de

annyi baj legyen :-)

Előzmény: Antisystem (15447)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15450

nincs mit:))

Előzmény: boldog Bulldog (15442)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15449

Igen,  ilyesmit vett a párom:)

Én a káliumot szulfát alakban, 0,1%-os oldatban belocsolom, ha kell év közben, vagy van a Wuxalban is.

 

Egyébként, ha tényleg fagytűrést akarsz fokozni: 

http://www.damisol.hu/damisol_bb_gabona.html

 

Tavaly kipróbáltam, és -igaz, nagyon enyhe volt az ősz - december 2-án szüreteltük az utolsó paprikákat:))

 

ÜdV

Előzmény: tunderlala-3 (15446)
tunderlala-3 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15448

csak az ár miatt mutattam neki, hogy ne a patikában vegye:)

természetesen 1 db valamit nem éri meg rendelni webshopból a szállítási ktsg. miatt, ez mindennel így van általában.

Előzmény: Antisystem (15444)
Antisystem Creative Commons License 2013.08.04 0 0 15447

Összekeverni? Igen, a Wuxal supert, nem volt vele bajom, de úgy csináltam, hogy mindent külön higítva öntök össze... ez így bonyolultul hangzik, pedig nagyon nem az, fogod a permetezőt, öntesz az aljára kevés vizet, fogsz egy erre használt poharat (én egy 2 literes üdítős flaskát vágtam ketté) , raksz bele 3 ujjnyi vizet, hozzáteszed a szert, mozgatással összekevered, szűrőn át bele a permetezőbe, összeráz. Következő szer ugyanígy,..... utolsó előtti a lombtrágya, utolsó a meg a Nonit ha kell. Végül permetező feltölt a kívánt térfogatra, összeráz, és használ:)

 

ÜdV

Előzmény: boldog Bulldog (15445)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!