Keresés

Részletes keresés

Tomyr Creative Commons License 2018.08.08 0 0 52286

Jó reggelt!

Sziasztok!

Most èpítkezek ès a fűtès tervezèse van soron,a kèrdèsem az lenne,hogy elèg-e egy kandalló vagy kell kiegèszítő fűtès is.

A ház alsó szint 40 m2 tègla ,a felső szintèn 40 de könmyűszerkezetes.

A szigetelès 10 cm hungarocel plusz a falakban 15 cm gyapot.

A kandalló egy beèpített 7-8kw os szerkezet,a felső szint fűtèsère is elèg lenne szerintetek?

A felső fűtèse a kandalló felett a myennyezet átfúrásával törtènne.

Köszönöm.

Zöldár Creative Commons License 2018.08.07 0 0 52285

 Jó régi az a kályha lehet akár az ötvenes évekből is. De nem ez a lényeg.

 

 Tömítés : régen azbeszt zsinór ma pedig kerámia zsinór  vízüveggel ragasztva.

 

 "Ha jól sejtem valami hőálló zománcfestékkel  … "

 rosszul tudod.

 

     Tűzzománc van rajta. A zománc festék és a tűzzománc  teljesen más anyag. A zománc festék leég a kályháról,  a tűzzománc mivel üvegszerű anyag,  ott marad.

 mMvel lehet a festést javítani  ?  Pl  kályhaezüsttel vagy   un.  vasporral.

 A samott bélést pedig tűzálló masszával.

 A teljesítménye  6 -8 kW.   inkább szénnel mint fával fűthető.

 Egy fontos alkatrészről / elemről nem tettél említést.

 Ez a füstcső. Általában 2 db könyök és  1 - 2 m-es  egyenes szakasz. Tény nem a kályha alkatrésze de a tüzelési rendszer egyik legfontosabb eleme.

 

 

 Kályha  - füst cső - kémény.

Előzmény: YUR1LW (52282)
gm-kiev Creative Commons License 2018.08.06 0 0 52284

A fehér burkolat két rétegű tűzzománc, az ajtók illetve a barna részek un. direkt zománcosak ami szintén az üveg olvadási pontján diffundál az anyagba.

A samott téglák cseréjét szabását te is el tudod végezni szükség esetén. a termék úgy a hatvanas hetvenes évek idejéből lehet.

Előzmény: YUR1LW (52283)
YUR1LW Creative Commons License 2018.08.06 0 0 52283

Kép lemaradt:

Előzmény: YUR1LW (52282)
YUR1LW Creative Commons License 2018.08.06 0 0 52282

Sziasztok! 

 

A hétvégén kaptam ajándékba egy Salgótarján Sugár kályhát nagyon szép állapotban, de azért rendbe szeretném szedni.

 

A kérdéseim:

 

1, Ajtók tömítései:

Az ajtók, a kéménytorkolat és a kályhatest csatlakozásánál milyen tömítés van? Nem füstöl még ki, de látom kívülről, hogy hiányoznak belőle darabok. Az ajtókba hőálló kerámia zsinór, az világos.

2, Tűztér:

A samott bélésből, és a kémény csatlakozás előtti lángterelőből kisebb darabok hiányoznak, néhol repedtek. Hogy érdemes ezeket cserélni? Honnan érdemes megbontani a kályhát?

3, Külső:

Ha jól sejtem valami hőálló zománcfestékkel vannak ezek gyárilag festve, vagy valami spéci festékkel?

 

Egyébként erről a kályháról van szó, még a Google is alig ismeri:

 

 

Milyen teljesítményű lehet? Mivel lehet benne tüzelni? Egyáltalán mikori lehet?

 

Köszönöm előre is a segítségetek! :)

mgy Creative Commons License 2018.07.30 0 0 52281

Hölgyek-Urak,

mi most Bp. környékén jó ár tüzifára (köbméterre, nem mázsára)? Jobban szeretem a kalodásat, kevésbé átverős, de hallottam olyan árakat a napokban, csak néztem.

Kösz!

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.07.15 0 0 52280

Nincs röntgen szemem, lehet, hogy az az alsó párkány is vacak ytongból készült és terheléselosztás nélkül összeroppan egy légyfing hatására is.

 

"a tűztér mögötti légrést is telerakjam vele"

 

Ha abban a légrésben jár a levegő, akkor lehet, hogy a kályha hőleadását javítja, tehát a fűtés hatékonyságát növeli. A hőtároló képesség emelése lehet, hogy nem javít többet, mint amennyit a légáram akadályozása ront.

Előzmény: Mathau (52279)
Mathau Creative Commons License 2018.07.07 0 0 52279

 

Egy kissé késve, de most jutottam el odáig, hogy alkossak valamit. Kérlek nézzétek meg a hivatkozott hozzászólást.

 

Kibontottam :)

 

Szereztem samot téglát amiből szeretném visszarakni a kupolát (persze nem a tetejéig).

Amit számolhattam az az, hogy ha úgy rendezem el a téglákat ahogy a legszebb (szerintem), akkor olyan 180-200 kg terhelést kap az a párkány amire ráül. Nem vagyok benne biztos, hogy ezt elbírja és ide kapcsolódik amiben tanácsot szeretnék kérni, bár sejtem a választ...

 

Mi van, ha a samot téglákat szépen kettévágom és ugyanabban az alakzatban rakom mint az eredeti elképzelés, csak ugye a súly feleződik. Szóval, hülyeség mert kevesebb hőt tud eltárolni a tégla vagy elenyésző lenne a különbség a hatásfok szempontjából?

 

A másik, hogy szerintetek van-e értelme annak, hogy a tűztér mögötti légrést is telerakjam vele, kvázi mint egy falat fel tudnám oda rakni, egy 20*60*170 cm-es falat. Jó ötlet mert tárolná ez is a hőt, vagy hülyeség? A tűztér mögött a légrés után a betonelemes kéményem és a vályogfalam van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (51734)
V.S.T. Creative Commons License 2018.06.02 0 0 52278

V.S.T. Creative Commons License 2018.06.02 0 0 52277

Üdv mindenkinek .

Reális árát szereném elsősorban megtudni a fotón látható kályhának. 

Egszer volt össze rakva még soha nem voltak össze csiszolva a csempék . Bontásból egy két apró sérülés van de kb plus 20 db új csempe is ... Komplett összeszerelése terv is megvan hozzá. 

Összes belső samot is megvan hozzá a képen látható ajtóval ...

Válaszokat előre is köszönöm ! 

ja nyugi Creative Commons License 2018.05.14 0 0 52276

Köszönöm szépen!

Üdv:

Józsi

Előzmény: Égető1 (52275)
Égető1 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 52275

 Nagyjából   1 rész fehér cement  és  3 rész samott őrlemény

Előzmény: ja nyugi (52274)
ja nyugi Creative Commons License 2018.05.14 0 0 52274

Hali!

 

A keverési arányt megtudnád adni?

Üdv:

Józsi

 

Előzmény: Égető1 (52273)
Égető1 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 52273

 Maga a hőálló beton ... pontosabban tűzálló beton  az   fehércement  + samott őrlemény.

 Mint a mezei építési beton. Az kavics  + cement.

Előzmény: gm-kiev (52269)
gadus Creative Commons License 2018.05.07 0 0 52272

Az hőálló?

Előzmény: zöldeskékek (52267)
gadus Creative Commons License 2018.05.07 0 0 52271

Az ragaszt?

Előzmény: gm-kiev (52269)
Zolket Creative Commons License 2018.05.07 0 0 52270

sziasztok!

 

kérdésem az lenne, hogy egy egyedileg méretezett lemez tűztérbetét samott belsővel. M

Méretezett fűst és külső levegő bevezetéssel rendelkező berendezéshez milyen dokumentumok kellenek.

A berendezés első szezonját (2017) jól teljesítette de még hivatalos lakhatás nincs kiadva. 

elég a kivitelezői nyilatkozat és a méretezési dokumentumok leadása?

Esetleg a Katasztrófavédelem  kérhet még valamit? 

gm-kiev Creative Commons License 2018.05.07 0 0 52269

Hőálló beton. Kis kiszerelésben i kapható.

Előzmény: gadus (52266)
-= aTTi =- Creative Commons License 2018.05.06 0 0 52268

Sziasztok,

 

Újdonsült kandalló tulajdonosként első tűzifa vásárlással kapcsoaltos élményemet szeretném megosztani veletek:

 

Arányok:

 - ömlesztett tűzifa köbméter -> általam szorosan összerakott köbméter: 0,5

 - kereskedő által szorosan-sorbarakott-garantált mennyiségű tűzifa autón lemérve -> általam gondoal sorbarakott tűzifa: 0,66

 

Ezek alapján egyik esetben sem túl jó az arány... :(

 

Viszont elmondható, hogy jó fát kaotam, és még így mindíg olcsóbb, mint a kalodás fa...

zöldeskékek Creative Commons License 2018.05.06 0 0 52267

Fehércementes masszával megoldható !!

Előzmény: gadus (52266)
gadus Creative Commons License 2018.05.06 0 0 52266

üdvözlet mindenkinek! Tanács kéne.Vettem egy kerti kő grillt, össze kéne ragasztani de nem tudom mivel.A youtoubon olyan szilo féleséggel ragasztják Tudom hogy van hőálló tömítő de az ragaszt is? Mert általában az van ráírva mindegyikre hogy rések hőálló tömítésére való nekem meg a tűztér részt kéne össze ragasztani ami 3db-ból van.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.06 0 0 52265

A bemutatóteremben talán minden alkatrészt a helyére tesznek, ha másért nem is,  azért, hogy ne kallódjanak el :)

Előzmény: Zolket (52264)
Zolket Creative Commons License 2018.05.04 0 0 52264

Lehet, hogy vissza kéne bontanod a samott elemeket és megnézni mögötte látsz valamilyen csavar helyeket. ha van akkor a felső részén nézd mert ott lehet a rögzítés, hogy ne dőljön be.

 

nem lehet, hogy a szállítási vasalatok amiket kaptál? ezekkel volt rögzítve a raklaphoz?

Előzmény: eger.jeno (52258)
gm-kiev Creative Commons License 2018.05.02 0 0 52263

Szállítás előtt mi sem szerelünk kézre semmit.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (52262)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.01 0 0 52262

igen, úgy néz ki, mintha ezek tartanák pl a függőlegesen álló samottokat, hogy ne dőljenek be a tűztérbe

 

El kell menni egy bemutatóterembe és megnézni egyet, bár lehet hogy ott meg készakarva nem tették be ezeket :)

Előzmény: gm-kiev (52261)
gm-kiev Creative Commons License 2018.05.01 0 0 52261

Lehet hogy a samott lapokat rögzíti.

Előzmény: eger.jeno (52258)
eger.jeno Creative Commons License 2018.05.01 0 0 52260

Köszönöm, de sajnos már néztem. Nem találtam 'robbantott' ábrát..

Előzmény: Mekk Elek ezermester (52259)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.05.01 0 0 52259

Ha ide kattintasz, akkor talán találsz olyan "robbantott" rajzot, amin szerepelnek ezek az izék:

https://www.google.hu/search?q=Kobok+Chopok+filetype%3Apdf

Előzmény: eger.jeno (52258)
eger.jeno Creative Commons License 2018.05.01 0 0 52258

Itt vannak a képen azok az elemek amiket nem tudok hová tenni:

 

 

Van az a négy darab amiben van a csavar, a hozzá tartozó lemezzel, és a nagyobb lap. A csavaros lemez, valami élvédelemre szolgálhat, de nem tudom elképzelni, hogy hová. A nagyobb lemez nyilván valami takaró, de a hamuző felett van egy öntöttvas rácsos darab a fölé nem kellhet..

 

Itt van a tüztér jelenlegi állapotban:

 

 

Tud valaki segíteni ?

eger.jeno Creative Commons License 2018.05.01 0 0 52257

Sziasztok !

 

Nagy gondba vagyok.

Vettem cca 9 évvel ezelőtt egy Kobok Chopok kandallót. Akkoriban szétszedtem. A samottok beépítési sorrenjét felriratoztam, de az apró lemez alkatrészek beépítését nem jegyeztem meg.Most raknám össze, de a lemezeket nem tudom hova rakni.. Tudna segíteni valaki. Rjaz vagy fénykép...

 

Kösz: Jenő

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!