Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gero19992 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 191

Kedves gsis!

 

Köszönöm szépen a gyors választ és a segítséget.

Előzmény: gsis (190)
gsis Creative Commons License 2017.07.15 0 0 190

Saját tapasztalatom nincs.Teszt eredmények alapján jók a biztonsági tulajdonságai / száraz és vizes fékút,

tapadás,felúszás/ és nem kopik gyorsan . Árban az előbb említettek alatt van .Ajánlható kategória.

Előzmény: gero19992 (189)
gero19992 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 189

Köszönöm a gyors választ! Kumho KH27 ES01 típusúval esetleg tapasztalat?

Előzmény: gsis (188)
gsis Creative Commons License 2017.07.15 0 0 188

Teljesen szubjektíven összeszedtem egy listát, 82-86-os súly,és T és H sebességindex alapján. A megadott

 ár limit szerint, a budget kategóriát kihagytam.

Nyári gumik---15 ezer forintos árban :

FALKEN SINCERA SN 832 ECORUN---átlag feletti biztonsági tulajdonságok, nagyon jó vízen futás.

GOODYEAR EFFICIENTGRIP COMPACT --- hasonló az előzőhöz

DUNLOP SP STREETRESPONSE 2 --- biztonságos, halk, talán jobban kopik mint az előzőek.

MICHELIN ENERGY SAVER + --- kiemelkedöen alacsony kopás.

Négy évszakos gumi---20 ezer forint körül:

MICHELIN CROSSCLIMATE---a téli körülmények között kicsit gyengébben teljesít, de az egyéb tulajdonságai jók.

Előzmény: gero19992 (187)
gero19992 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 187

Így júliusban talán egyértelmű. :D Jó igaz az elmúlt pár nap időjárása nem ezt tükrözi. :) Nyári kellene, bár négy évszakossal nem tudom mennyire járnék jobban és persze az ár is fontos tényező ebben. :)

Előzmény: gsis (186)
gsis Creative Commons License 2017.07.14 0 0 186

Nyári ?  Téli ?  Négy évszakos ? Légyszives pontosítani milyen kell.

Előzmény: gero19992 (185)
gero19992 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 185

Üdv Mindenkinek!

 

Gumi vásárlás előtt állok. Seat Cordobára kellene 185/60R14-es gumi. Ár/érték arányban mit tudnátok ajánlani? 15-17 ezer körül gondoltam, de maximum 20-ig elmennék.

 

Válaszotokat előre is köszönöm. :)

.Izzie88 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 184

Basszus srácok, hát innen látszik hogy nő vagyok :/

Tényleg benne van a tankajtóban!!

saválló Creative Commons License 2017.04.12 0 0 183

Kinyitod a tanknyílás ajtaját, és ott kell (ene) lennie az autódra való gumiméreteknek.

Ami ott van leírva az passzolni is fog.

 

Előzmény: .Izzie88 (180)
Airbag. Creative Commons License 2017.04.12 0 0 182

ha 14es felnire akarsz váltani,akkor előbb próbálj fel a kocsidra egy 14-es garnitura felnit...

lehet olyan meglepetés,hogy a féknyereg mérete miatt nem is fog felférni a 14-es felni a helyére.

 

emlékeim szerint a dieselek nagyobb féktárcsával vannak szerelve gyárilag,mint a kisebb benzines társai..

a 185/60x14 méretett javasolnám,ha jó lesz rá a 14-es garnitura..

Előzmény: .Izzie88 (180)
B.GY Creative Commons License 2017.04.12 0 0 181

A 15" os felnire nem nagyon tudsz rátenni 14"os gumit.Nézz meg egy gumiméret átváltó kalkulátort vegyél 14 colos felnit és úgy jó lesz.Bár nem tudom mi bajod a 15 össel.

Előzmény: .Izzie88 (180)
.Izzie88 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 180

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni gumi méret kérdésben.

2010-es évjáratú 1.4 tdi Skoda Fabiam van, most vettem. Téli gumik vannak rajta, 195/55R15.

Kérdésem,hogy muszáj ilyen nagy gumit vegyek rá? Nyáriak kellenének és több honlapon is láttam,hogy kisebb méretű gumit is írnak erre a fajta kocsira.

pl:165/70R14 vagy 175/65R14 vagy 185/60R14

és nem tudom hogy most milyen vegyek rá, tuti szükséges-e ekkora nagy gumi ami most van rajta?!

köszi ha valaki ír valamit!

Pandastreet Stefanie Creative Commons License 2015.10.17 0 0 179

nerobi73 vagyok. Ha igaz te írtál rám a Vaterán az S6 Edge plusz miatt.

Ha te vagy , megtalálsz a nerobi73@gmail.com   -on

Előzmény: vasimnbt (177)
Szilkimappa Creative Commons License 2015.09.19 0 0 178

Milyen téligumit ajánlanátok?

Közép illetve prémium kategóriás érdekelne.

Az új Nokian wr D4 jó választás lenne?

Kia Ceed 1.4 benzin 109 LE,  évi 12.000 km vegyes használat, város, pálya, hegyek...

Köszönöm!

vasimnbt Creative Commons License 2015.09.16 0 0 177

Sziasztok!

Új fórumtagként kérdezném.Ford Focus kombi autónkra ajánljátok-e,vagy sem a Michelin CrossClimate XL 205x55x16" típusú négy évszakos gumit?Télen csak nagyrészt városban,máskor viszont vegyesen város-vidék használnánk.

Köszönettel.   vasimnbt

Sepu81 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 176

Sziasztok a második autóra, amit csak olykor olykor használunk, keresek 2 db új 4 évszakos vagy nyári gumit. Ez az autó egy 17 éves Xedos 6-os, amivel a feleségem néha elmegy dolgozni városon belül, valamint én megyek vele vidékre, ha a másik kocsival van valami. Max. évi 2-3 ekm-t fut. Minél olcsóbban szeretném megúszni, de el akarom kerülni az olyan olcsó gumit ami nem elkopik, hanem hamar elöregszik.

http://www.olcso.hu/auto_motor/gumi/ar/6086|20357/evszak/4-evszakos|nyari-gumi/tipus/Szemelyauto/szelesseg/195/magassag/60/atmero/r15/rendezes/price

Ezek közül mit válasszak?

zsukov 54 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 175

Üdv.mindenkinek!Megvételre keresek 1db 15/6"-os 4x100 lyukosztásu 6 kűllős bbs alufelnit golf 3 -ra.Ajánlatokat a 06 20 345 1778 telefonra kérek további jókat mindenkinek.Zsukov

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.16 0 0 174

Köszi a választ , közben megoldódott . Az volt a helyzet , hogy a téli Pirelli és a nyári Conti abroncsok közül is tönkrement 1-1 és 2db.négyévszakossal akartam pótolni a készletett . A téli  Pirelli snowcontrolt volt nehézkes beszerezni a méretben, csak 3 hét keresés után találtam , most viszont már van bőven és jó áron vettem is (már fent is van) és találtam nyárit is (azt még nem vettem meg), de azt lehet , hogy az egészet cserélem.

Előzmény: strapeter (173)
strapeter Creative Commons License 2012.11.16 0 0 173

Ez könnyű! Van olyan árösszehasonlító portál, ami  gumik tulajdonságait is jelöli arak.sop.hu pillanat alatt magad is kiderítheted, hogy az általad kiszemelt gumi mennyire jó vagy sem, és persze milyenek az árak, hol a legolcsóbb.

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 172

Van valakinek tapasztalata négyévszakos Hankok optimo , Kumho kh21 , Vredesten Qvat rac gumikról ? Esetleg melyik a jó négyvszakos más tipusban ?   (155/80 R13)

mexxpert Creative Commons License 2012.07.18 0 0 170

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Firenza ST08 XL gumiabroncsokkal?

 

Előre is köszönöm!

deskart Creative Commons License 2011.10.22 0 0 169

Toyo S942 t vettem, de pofára estem. Hiába Japán, hiába biztatóan néz ki. Kemény és nehéz a kormányzás és a fékezés is tompább. Melyik a legkomfortosabb téli gumi ( 155/70 R13)? SAVA vagy Kormoran drágábbat ne írjatok!? Köszönöm!

Liquidos Creative Commons License 2011.03.31 0 0 168

Sziasztok,

 

lenne kérdésem, hátha itt megfordul olyan is, akki ért az autógumikhoz:

 

1. mi jelent az új autókerekek oldalára tett színes pötty? Láttam olyat amin csak sárga volt, de olyant is, amin sárga és piros is. Arra gondolnék, hogy ez vmi. minőségi besorolás, de pontosan mit jelent?

 

2. Mostanában sok olyan kereket látok, ahol van egy forgásirányt jelző nyíl (legalábbis annak tűnik), de mellette az a felirat van, hogy outside (azaz külső oldal) namost, ha ilyenkor a felszerelt keréken a nyíl visszafelé mutat, akkor azt rosszul tették fel (pl. egy balost jobb oldalra), vagy a nyilat nem kell figyelmbe venni?

 

Köszi előre is.

GumiKérdés Creative Commons License 2010.12.10 0 0 167

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

 

Kerekekre vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

36. § (1) A gépjárműnek, a mezőgazdasági vontatónak és a lassú járműnek, valamint ezek pótkocsijának a kerekeit fúvott gumiabroncsokkal - vagy azzal a jármű menettulajdonsága szempontjából legalább egyenértékű berendezéssel - kell felszerelni. Mezőgazdasági vontató, lassú jármű és ezek pótkocsija vonatkozásában e rendelkezéstől a közlekedési hatóság eltérést engedélyezhet.

(2) A járműre felszerelt gumiabroncs méretének, terhelhetőségének és sebességhatárának meg kell felelnie a jármű vonatkozó adatainak. Téli mintázatú gumiabroncsot szabad felszerelni a járműre abban az esetben is, ha annak sebességhatára alacsonyabb a jármű legnagyobb sebességénél. Ebben az esetben a jármű vezetőfülkéjében a gumiabroncs megengedett sebességére utaló feliratot kell elhelyezni.

(3) Az M1 és az N1 kategóriájú járművek kivételével a gépkocsin, a személygépkocsi és a motorkerékpár pótkocsija kivételével a pótkocsin, továbbá a mezőgazdasági vontatón és a lassú járművön minden kerék közelében (pl. a sárvédőn) fel kell tüntetni az adott kerék gumiabroncsára előírt nyomást (nyomáshatárokat). A gumiabroncsokban az előírt nyomást kell tartani.

(4) Az (1) bekezdésben említett járműveken csak olyan gumiabroncsot szabad használni, amelyen a futófelület mintázatának magassága a teljes felületen eléri:

a) az M1, N1, O1 és O2 kategóriájú járműveken a gumiabroncs átmérőjétől függetlenül az 1,6 mm-t; továbbá

b) az egyéb járműveken

ba) a 0,75 métert meg nem haladó átmérőjű gumiabroncsok esetében az 1,6 mm-t,

bb) a 0,75 méternél nagyobb átmérőjű gumiabroncs esetében a 3 mm-t.

Nem szabad olyan gumiabroncsot használni, amelyen a bordázat közötti hornyokat utólagos beavatkozással mélyítették, kivéve, ha a gumiabroncsgyártó az utánvágást engedélyezi, ezt a gumiabroncson feltüntette, és az utánvágást a vonatkozó előírások megtartásával végezték. Nem szabad szögbetétes gumiabroncsot használni.

(5) Gépjárművön, mezőgazdasági vontatón, lassú járművön és pótkocsin az azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, amelyeknek mérete, szerkezete, teherbírása, mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep) azonos.

(6) A személygépkocsin a gumiabroncsoknak valamennyi tengelyen azonos szerkezetűeknek (egységesen vagy diagonál, vagy radiál) kell lenniük. Textilöves és acélöves radiál abroncsok vegyes használata esetén - függetlenül attól, hogy a jármű melyik tengelye a hajtott - az első tengely kerekeire kell szerelni a textilöves radiál abroncsokat.

(7) A személygépkocsi kivételével a többi gépjármű, a mezőgazdasági vontató, a lassú jármű és a pótkocsi kerekeire tengelyként eltérő szerkezetű gumiabroncsok is szerelhetők. Ebben az esetben - függetlenül attól, hogy a jármű melyik tengelye hajtott - a radiál gumiabroncsokat kell a hátsó tengelyre (tengelyekre) szerelni.

(8) A fém kapaszkodókörmökkel, illetőleg vezetőélekkel ellátott kerekű mezőgazdasági vontató és lassú jármű e berendezéseinek olyanoknak kell lenniük, hogy ezeket le lehessen szerelni, vagy olyan védőabronccsal lehessen ellátni, amely meggátolja, hogy a kapaszkodókörmök, illetőleg vezetőélek az útburkolathoz érhessenek.

Kerekekre vonatkozó további műszaki feltételek

36/A. § Gépkocsira és pótkocsijára csak jóváhagyási jellel ellátott gumiabroncsot szabad felszerelni.

Előzmény: ABEDE (107)
GumiKérdés Creative Commons License 2010.12.10 0 0 166

http://gumiabroncs-teszt.popgom.hu/a-gumiabroncsok-csereje/milyen-mereteket

 

Szia. Itt megtalálod a 82(terhelés) iletve a H vagy V (sebbeség) indexek értékeit.

 

Az autógyártó által előírt indexeket kell használni. Általában a téli guminál lehet egyel alacsonyabb sebességindexet választani.

 

Üdv

 

Előzmény: hun005 (162)
Janó_77 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 164

Üdv. Minden kedves autósnak!

 

Tanácsot kérni jöttem közétek.

Van 2+1 nyári gumi, ami között vacillálok, ebben kérném segítségeteket - akinek van bármilyen tapasztalata vmelyikkel.

 

1: DUNLOP SPORT MAX TT 225/45 R17

2: PIRELLI Cinturato P7 225/45 R17

+1: DAYTON D300 225/45 R17

 

Érdekelne azok véleménye, akik használtak már kocsijukon bármelyik gumit, hogy miket tapasztalt: kopás, üzemanyagfogyasztás, zaj, irányíthatóság, fékút, ...)

 

Segítségeket előre is köszönöm.

 

Farkas János

 

ui.: DAYTON D300-al nekem is van tapasztalatom, ez volt fent eddig az autón, itt az lenne a kérdésem, hogy a másik 2 gumi jobb-e annyival, hogy megéri a +10-12K-t?

Szeretném tudni Creative Commons License 2009.06.01 0 0 163

Sziasztok!

 

Van egy munkaautónk amivel lassan közlekedünk és kíméletesen.   Vagyis nem tesszük ki a futómúvet és a gumikat semmi komoly terhelésnek. Az a gond az egyik gumi szétment és csak más mintázatut tudunk rá tenni.

 

A szabályok szerint, el kell dobnom egy jó gumit mert nincs párja vagy van lehetőség keresni olyat amit törvényesen is rátehetek? Egy tengelyen, egy terhelésű, egy évszakos, minta mindegy...         stb.           

 

  Van valami lehetőség?

 

  Mit mond a törvény mi az ami kötelező és mi az ami hanyagolható a gumik alkalmazásánál?

hun005 Creative Commons License 2009.04.04 0 0 162
Mi a különbség a 82H és 82V között?
Rospe Creative Commons License 2009.03.28 0 0 161
Eladnám:

 

Pirelli gumi 155/80 R13 P3000 nyárigumi 4 db

 

Magánszemélytől eladó 4 db Pirelli P3000 mintázatú nyári gumiabroncs. Profilmélység: min. 5 mm mindegyiken és a fölött.

Nem leharcolt abroncsok, nem régiek, méretváltás miatt eladó.
(estleg az 5. a pótkerékről is szó lehet, ez esetben beszámítok egy Barum Brillantis 165/70 R13 szintén jó állapotú gumit.)
Pest megye; Solymár

Ár : 18e Ft/ 4 db

30/9368-616 vagy írj a mail címemre.

karaba2 Creative Commons License 2009.03.15 0 0 160
szia a gumi nyári?   hol vásárolható meg?
Előzmény: wastegate (156)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!