Keresés

Részletes keresés

etodemerzel Creative Commons License 7 órája 0 0 127512

:) Akkor nem is megyek a Váci utcába. 

Én őzlábgalócának határoztam. Amikor én találtam őket (érdekes, előző években nem), akkor még egy sem volt kinyílva. Azért az "otthagyottért" is csak rutinból hajoltam, mert annyira megszoktam már a csipiket. Amint felvettem, már láttam, hogy nem az. Őszintén szólva nekem az őzlábgalócán kívül nem is volt más ötletem.

Egyébként a hely tényleg elég jó. Nem nagy területen egészen sokféle faj gyűjthető. A nem kajagombák közül nekem a lemezes pöfeteg volt igazi meglepetés.

Előzmény: hal40 (127501)
lilapereszke Creative Commons License 8 órája 0 0 127511

:-))) Tetszik a kormos mirigyszezon !

Amúgy én nem a Mátrában vagyok, hanem az Aggteleki karszt délnyugati nyúlványán, de ez a rész még a Mátránál is rosszabbul járt :-(

Jövő hét elejére ígérnek hozzánk esőt, nagyon jó lenne, ha nemcsak ígéret maradna.

Miskolcon is csak lokális esők voltak (ezt Heyderia-nak üzenem), nem tudni, hogy hová és mennyi esett.

Előzmény: Paxillus atrotomentosuss (127510)
Paxillus atrotomentosuss Creative Commons License 10 órája 0 0 127510

Búslakodásról szó nincs ! Kimegyek akkor is az erdőbe  ha tudom, hogy csak kormos mirigynek van éppen szezonja! :)

Nagyon hasonlít a helyzet a 2 évvel ezelőttire. Akkor is 2 nagyobb eső volt szünettel.

Ekkor történt, hogy egy pénteki napon teljesen üres volt az erdő és a rákövetkező hétfőn elképesztő termőhullám jött elő.

A Mátra elég rosszul járt csapadékügyben idén. Nálunk szokott az lenni, ami Nálatok.

Előzmény: lilapereszke (127502)
becko9 Creative Commons License 11 órája 0 0 127509

Majd egy hét múlva.... :) Remélem...

Előzmény: Tendrei (127506)
ízletestőke Creative Commons License 12 órája 0 0 127508

Igen,a Mátra, bár az idén még nem találkoztam gombákkal. Tavaly legalább Cortinariust találtam ilyenkor.Nem baj,úgyis a menés és a keresés az elsődleges,a gomba csak hab a tortán. 

Előzmény: steinpilz44 (127500)
ízletestőke Creative Commons License 12 órája 0 0 127507

Amíg itt laktál "mifelénk",akkor  te találtad a legelsőt, emlékszem május tizenakárhányadika körül. Tavaly a Mátrában az összes korai, /amit én találtam,/ kukacos volt. Akkor további jó fogásokat. 

Tendrei Creative Commons License 22 órája 0 0 127506

VH: totál üres, de szó szerint.

KajaK_KaraK Creative Commons License 22 órája 0 0 127505

Nőnek, növögetnek:

homerx Creative Commons License 22 órája 0 0 127504
hm. megfigyeleseink szerint az elso varganyak (nem neked, hanem az erdoben) sosem kukacosak. mint az iden sem.
marjuska Creative Commons License 23 órája 0 0 127503

Nagyon örülök a szerencsédnek!:)

Sokszor a hosszú úton talált "csak" néhány gomba, nagyobb öröm, mint a terülj asztalkám.

Mi délután egy kis munka utáni kikapcsolódásként kinéztünk a közeli rétre... nekünk is meg lett a gomba-öröm.:)

lilapereszke Creative Commons License 23 órája 0 0 127502

Majd lesz, ha egy kicsit kiszárad az erdő, ne búslakodj nagyon.

Nálunk a szárazságtól csörgő zörgő erdőben piruló galóca, vargánya, néhány galambgomba akad, csak a csigákkal és egymással kell versenyezni. 700 forintért veszik át a vargányát és bizony viszik is a népek (már, aki talál pár kilót) mert sok nincs. 

Érdekes viszont, hogy egyáltalán nem kukacos, mint szokott lenni az első hullám.

Ma egy sziámi vargányapárt is leltem.

Előzmény: Paxillus atrotomentosuss (127498)
hal40 Creative Commons License 23 órája 0 0 127501

Stimmel a leírás, igen veled találkoztunk, bár ha összefutnánk a Váci utcában, nem biztos, hogy rád ismernénk :))

Jó kis hely, nagy kár, hogy a nagy részét tönkretették :(

És amúgy mi a véleményed a gombáról?

Üdv

Előzmény: etodemerzel (127492)
steinpilz44 Creative Commons License 23 órája 0 0 127500

Május első felében elég mérsékelt volt a hőmérséklet, amelyre - az esővel - rájött egy erős hidegfront, utána kevés volt még az igazán meleg nap - ezért késlekedhetnek. Ma én is körülnéztem, de semmi. A hétvége melege előhozza majd őket, ahogy számolgatom, jövő hét első felétől indulhat be igazán. A környékünkön nagyon biztató a helyzet, a talaj teljesen el van ázva, tegnap sok eső esett. Mondjuk igazán jó vargányás helyem egyelőre nincs, de kaptam két tippet, merrefelé keresgéljek, most már csak a konkrét élőhelyeket kell megtalálnom.

Neked a Mátra lesz a fő vadászterületed?

Előzmény: ízletestőke (127497)
steinpilz44 Creative Commons License 23 órája 0 0 127499

Szívesen :)

Előzmény: hal40 (127490)
Paxillus atrotomentosuss Creative Commons License 26 órája 0 0 127498

1 órája jöttem meg és a gombák nem óhajtottak velem kontaktusba kerülni. Ez az eső gondolom megint lassít egy keveset.

Előzmény: ízletestőke (127497)
ízletestőke Creative Commons License 27 órája 0 0 127497

Még mindig?

Előzmény: Paxillus atrotomentosuss (127496)
Paxillus atrotomentosuss Creative Commons License 27 órája 0 0 127496

Pilis-VH = 0

Gnomonika Creative Commons License 29 órája 0 0 127495

Egyetértek a  . . . gombákkal.

Előzmény: heyderia (127493)
eszemlilahegy13 Creative Commons License 1 napja 0 0 127494

Mai a háztájiból. Fenyőtinóru. /Még géva is akad./

heyderia Creative Commons License 1 napja 0 0 127493

Az van a tankönyvekben, hogy a galócák lemezei nem tönkhöz nőttek.

etodemerzel Creative Commons License 1 napja 0 0 127492

A helyszín leírása alapján én vállalnám a beelőző szerepét.

Szerintem pár éve már összefutottunk egy közeli nyárasban cseh szezonban. Emlékeim szerint Lilapereszke is ott volt. Létezik? Ez a környék ez ördögszekeres helyetek/helyünk is, ugye?

Előzmény: hal40 (127460)
NOÉ77 Creative Commons License 1 napja 0 0 127491

Köszi az infót ha kimelegszik tuti hogy megyekén is

Előzmény: lenartg (127484)
hal40 Creative Commons License 1 napja 0 0 127490

Nagyon köszönjük a felajánlást, igazán kedves tőled :)), de nem ott találtuk. Majd megpróbáljuk megoldani valahogy. Egyébként az a hely is igen közkedvelt a gombászok körében. Bár ahol ez a gomba volt, oda csak a legbátrabbak merészkednek, mert a juhász kutyái nagyon értenek a tereléshez :)

Üdv

Előzmény: steinpilz44 (127481)
Gnomonika Creative Commons License 1 napja 0 0 127489

Gombász túrák (Vértes-Gerecse, Tatabánya) minden héten kedden és szombaton. Köszönet Dobsa Imrének a fotókért.
2016. május 24.
http://www.napora.hu/gomba.html

Podaxis Creative Commons License 1 napja 0 0 127488

szerintem valami oda nem illő dolog

Előzmény: bovista72 (127486)
bazsibb Creative Commons License 1 napja 0 0 127487

Sziasztok! Meg tudná valaki mondani a kép alapján, hogy milyen gombával van dolgom?

bovista72 Creative Commons License 1 napja 0 0 127486

Podaxis, még egy kérdésem lenne, mielőtt nyugovóra térnék. A képen látható, kristályokhoz hasonlót láttál már? Meghatározatlan Inocybe sp. esetében már láttam a górcső alatt a cisztidákon ülő Ca-oxalát kristályokat, de  ilyen szabályos kristályokat még sosem láttam.  Valószínű, hogy saját magam szennyeztem  el a mintát a megfestésre felhasznált keverék indikátorral. (bár az eddigiekben azt tűs, hosszú kristályok formájában figyeltem meg) Egy Conocybe sp.-nek vélt  jószágról készült a felvétel, ez ideig nem találtam ilyen kristályokra utalást, ezért érik a gondolat, hogy a „beszáradt”, kikristályosodott  festőanyagokról készítsek vakokat, hogy tudjam mi az a nem oda kívánkozó, felesleges ballaszt a képeken.

Előzmény: Podaxis (127483)
bovista72 Creative Commons License 1 napja 0 0 127485

Hu, nehéz ez a "popp szakma". Van még egy határozott susulykám, de még babrálok vele, ezeket úgy lám nem szabad/lehet csak úgy elkapkodni.

Köszönöm szépen.

Előzmény: Podaxis (127483)
lenartg Creative Commons License 1 napja 0 0 127484

Hello Noé77!

Tegnap du volt kb 2 óránk Gysolymos fölött. Piruló galóca még elő-elő fordult, meg pár öregecske galambóca.. Talán a meleg előhozza öket..

Előzmény: NOÉ77 (127468)
Podaxis Creative Commons License 1 napja 0 0 127483

Én fűzzel, nyárfával homokon mindig a homoki susulykát (Inocybe agardhii) találom. Sokszor raktam mikró alá, és nem jött ki heimii. A szakirodalom szerint a heimii tengerparton fenyővel él együtt. Ha agardhii-t mondasz rá, sok bajod nem lehet :)

Előzmény: bovista72 (127482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!