Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Abu Ramla 16 órája Creative Commons License 120572

Kedves E.

Sajnálatos, sőt eléggé el nem ítélhető módon, valóban kimaradt az innivaló. Erről majd, visszatérve az étekfogásra is, bővebben írok majd (egy másik 'fórumon').

üdv, Abu Ramla

Előzmény: ízletestőke (120560)
Abu Ramla 16 órája Creative Commons License 120571

Szerintem ehhez leginkább a disznófülgomba lenne a megfelelő, melyet kevéske kakukfüves abasári rizlingen párolgattunk némi vékonyka lapkákra szelt fokhagymagerezd karikákkal, csipetnyi fehér borssal.

Ez azonban védett faj, mint tudjuk. Így maradna az a szarvasgomba, melyet a nyelvét adományozó vadsertés -mennybe menetelét megelőzően- előttünk túrt ki búvóhelyéről. Esetleg tehetnénk hozzá valamelyes áfonyát, habár ez nem biztos, hogy harmonizálna a szarvasgombával.

üdv, Abu Ramla

Előzmény: gombászok (120570)
gombászok 19 órája Creative Commons License 120570

Szép kis gourmand vagy!!

Egy vaddisznónyelv pácolva-füstölve szerinted milyen gombával lenne tökéletes ínyencfalat???

Előzmény: Abu Ramla (120557)
lilapereszke 30 órája Creative Commons License 120569

Ok, köszi.

Előzmény: heyderia (120568)
heyderia 1 napja Creative Commons License 120568

a 10-es talán a Ramariopsis corniculata

Inkább valamelyik Ramaria faj.

Előzmény: lilapereszke (120563)
Abu Ramla 1 napja Creative Commons License 120567
zoli6401 1 napja Creative Commons License 120566

Kedves Josta80!

Mailed nem publikus!

Keress Te Shiitake ügyben. Privátban megbeszéljük.....

Nagy Zoli

cc 1 napja Creative Commons License 120565

nálunk már csak olyan gombákat látni, amelyek elég magasra nőttek, hogy kilássanak a hóból.

lilapereszke 1 napja Creative Commons License 120564

Jópofa a pigmenthiányos júdásfüle, kár, hogy nem ilyen szép élőhelyi képet csináltál róla, mint ezen a honlapon van :-)

Az 1-es kép (szerintem) Polyporus brumale (téli likacsosgomba).

Előzmény: bovista72 (120562)
lilapereszke 1 napja Creative Commons License 120563

Hello Bovista!

Jól összedolgoztatok Etilenkóval, hogy ennyi gombát észrevettetek. Gratulálok!

A felsorolásból kimaradt 5-ös kép Dacrymyces sp. (gümőgomba faj), a 6-os nem elég éles, de lehet egy Nectria sp, a 10-es talán a Ramariopsis corniculata, 11-es egy fán növő tintagomba ozóniuma. Az Encoelia-k gyönyörűek!

Előzmény: bovista72 (120561)
bovista72 1 napja Creative Commons License 120562

Előzmény: bovista72 (120561)
bovista72 1 napja Creative Commons License 120561

Szombaton a nem túl faszányos idő ellenére a szabadban kerestem gyógyírt a güzülőben elszenvedett pszichotikus degeneráció ellen. Számos decemberi/januári próbálkozás után nyilvánvalóvá vált, hogy a szesztivornyás reset güzütársaimmal már nem elégséges. Nincs mese, ki kell húzni erdőre, mezőre, menni, látni kitisztulni (természetesen azért hűséges kísérőm „Etilenkó” velem tartott,  Staropramen-es gúnyában). Has gombára mennyiségileg nem nagyon számította, egy kis Téli fülőke, Júdásfül meg a pirospozsgás csészék. A batár kosárral hülyén is éreztem magam, de a végére temérdek bodzás fickót csíphettem fülön. Mütyürökből, kis göbökből rendszeres időközönként akadt rendesen. Összefutottam egy szebb napokat is látott lerobbant csillaggal, voltak nyeles pöfetegek, likacsosgomba, rezgőgomba, Exidia sp-ek, Schizophyllum sp-ek, egy kis korall gomba, Encoelia sp. és még jó néhányan. Az Encoelia azt hiszem a furfuracea (lilaperszke 120436 adta kezdőlöket alapján). Albínó csészéket sajna nem láttam. A leharvesztált judásfülek tisztítása közben vettem észre, hogy egy pigment hiányos kis jószág is fent akadt a rostán, mindenben tökre a társai vonásit hordozza magán. Még sosem láttam ezelőtt. Az elmondottak képekben:

ízletestőke 1 napja Creative Commons License 120560

Kedves Barátom!

Igen szépen csűrted- csavartad a szót már megént!

De nem említetted az utána való itókát!

Adjon  Isten jóccakát!

Tendrei 1 napja Creative Commons License 120559

Abu - ez egy tökéletes terv! :-)

Tendrei 1 napja Creative Commons License 120558

Ahogy mondod! Én tavaly értem a végére a 4 éve eltett trombita adagnak - most újra hasonló mennyiség van a polcon!

Amúgy ez a rengeteg víz nekem azt mondja, hogy idén jó kucsma szezon lesz. Tavaly lehetett szedni, de korántsem a nagy szezonokra jellemző mennyiségben, más kérdés, hogy örültünk neki, ugyanis tavalyelőtt meg konkrétan (az is) kimaradt.

Előzmény: homerx (120555)
Abu Ramla 2 napja Creative Commons License 120557

Az összetevőkből ítélve, ez igen 'kellemes' étekké állhatott össze. Jómagam egy trombita-, laska-, vargányás párolt mangalica oldalason gondolkodom. Eznazonban valószínűleg a jövő hét végére marad, miután a mai bográcsos halászlé hazai ízeit követően újfent valami hazafias étekfogásra irányába fordul éhem.

üdv, Abu Ramla

Előzmény: Tendrei (120554)
josta80 2 napja Creative Commons License 120556

Sziasztok!

Shiitake gombára szeretnék felvásárlót keresni Pest és Bács-Kiskun megyéből!Egyenlőre kis tételben,mert ezután kezdenék bele.ha esetleg valaki tudna,legyen szíves megkeresni mizsei80@gmail.com címen.előre is köszönöm a segítséget!

homerx 2 napja Creative Commons License 120555

jo is az :) iden is tettem a fagyoba 1-2 zacskoval. szaritva szagos roka es trombita van nagyobb mennyisegben. azok neha evekig nem kerulnek elo, be kell spajzolni :)

Előzmény: Tendrei (120554)
Tendrei 2 napja Creative Commons License 120554

Azért, amikor kint szakad a havas eső, és a konyhát betölti a szárított mezei szegfűgomba illata...

galasz01! 2 napja Creative Commons License 120553

Hát persze! :-)

Februárban majd keresem, hátha idén is jelentkezik, viszonylag könnyen megtalálom. Tavaly egy kis út melletti erdősáv piroslott a sok csészegomba "virágocskától". 

Ha megint lenne albínó is, felteszem, és élőben is megnézheted, ha akarod.

Előzmény: ízletestőke (120552)
ízletestőke 3 napja Creative Commons License 120552

ÉN MÉG SOSEM LÁTTAM ILYET.!De jó lenne.Megmutathatnám másoknak is?

Előzmény: galasz01! (120550)
lilapereszke 3 napja Creative Commons License 120551

Igen, emlékszem rá, nagyon klasssssszzzz!

Nekem első saját élményem, a kuriózum csak annyi benne, hogy egy ágon voltak.

Előzmény: galasz01! (120550)
galasz01! 3 napja Creative Commons License 120550

2014 márciusi találat:

Előzmény: lilapereszke (120549)
lilapereszke 3 napja Creative Commons License 120549

Tavaly is előkerült fehér és sárga is a TIT-ben. A neten kevesebb találat van a fehérről, mint a sárga változatról.

Itt lehet olvasni a fehérről.

Előzmény: Paxillus atrotomentosuss (120548)
Paxillus atrotomentosuss 3 napja Creative Commons License 120548

Hejj!  Ez az albinó ritka ?  Én még nem tudtam hasra esni benne!  

Előzmény: lilapereszke (120546)
Paxillus atrotomentosuss 3 napja Creative Commons License 120547

Help!  Én szeretném ha ti is Mycena polygrammának látnátok, amely megfagyott kissé, ezért a színváltozások.  Mit szóltok?

Előzmény: lilapereszke (120546)
lilapereszke 3 napja Creative Commons License 120546

Ma még az ígért esőt megelőzve szétnéztem gomba-ügyben, 2:1 a tömlősgombák javára :-)

Tubaria furfuracea (téli szemétgomba)

Ciboria coryli (mogyoróbarka csészegomba)

és egy kis albinó osztrák csészegomba is találtatott :-)

Gamma Leonis 4 napja Creative Commons License 120545

A Viharsarki gombászok szezonnyitó gombaklubja tegnap volt. Összekapcsoltam a hasznost a kellemessel és a fotókiállításom képei közt tartottam meg az első gombás foglalkozást. A következő gombaklub február 19-én lesz délután öt órától hatig a Békés Megyei Könyvtár emeleti terében. Ugyanitt a fotókiállításom február hetedikéig tekinthető meg a könyvtár nyitvatartási idejében.

ízletestőke 4 napja Creative Commons License 120544

Igen,én is, Lajos is ezt javasoltuk volna.Akkor szépítgetem a herbariumomat.

Előzmény: heyderia (120542)
kika anika 4 napja Creative Commons License 120543

Kedves Zoli!

Legegyszerűbb elkészítése, ha vöröshagymával és fokhagymával lepirítjuk egy kis só és bors társaságában. Finom köretnek, akár rizzsel keverve, vagy csak kenyérrel fogyasztva. A maradékra lehet ütni tojást és kész a reggeli is.

Gombalevesnek is remek. Igaz ehhez mi ráálltunk a miniatűrök szedésére is, mert az 5 éves keresztfiam csak úgy eszi meg, ha egészben van benne a gomba. „Mert csak a gomba formájú gomba a gomba” :) Ekkor pörköltnek elkészítem szárítmányokkal együtt (róka, vargánya, sötét trombita), majd felöntés után kerül bele sárgarépa, zeller, petrezselyem a zöldjével együtt. A végén pedig reszelek bele tésztát egy tojásról.

Pörkölt is nagyon finom belőle, de ekkor fele-fele arányban szoktam keverni, valamilyen semlegesebb ízű gombával (pl. csiperke), mert önmagában elég intenzív aromájú. Emiatt van, aki nem kedveli. De mi nagyon-nagyon szeretjük.

Üdv: Andi

Előzmény: zoli6401 (120536)