Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

ízletestőke háromnegyed órája Creative Commons License 119263

Valóságban még csak egyszer láttam.Irígykedem.

Előzmény: Gnomonika (119254)
Gnomonika másfél órája Creative Commons License 119262

Fotóról nem zárok ki semmit sem, de a pikkelyezettség, a fiatal gomba lemezeinek a színe és a tönkbázis erős sárgulása is az Agaricus phaeolepidotus ellen szól.

Előzmény: drymar (119258)
rovirágomba másfél órája Creative Commons License 119261

Szervusztok! Ki tud valamit arról, milyen mechanizmussal "lövik ki" az ascomyceták a spórákat? Kösz.: rvg

R-NO11 két órája Creative Commons License 119260

Köszönöm hogy válaszoltál kérdéseimre .  Köszönöm a biztatást és a bölcs választ . Kellemes időtöltést és sok finom gombát kívánok mindenkinek .

Előzmény: deszegregator (119259)
deszegregator két órája Creative Commons License 119259

Bölcs volt a gombaszakértő, igazi gyakorlati tanácsot adott. Az illatos, márványos pereszkék, a szürke tölcsér nagy általánosságban inkább csalódást okoz a gyengébb minőség, vagy erős aromás, parfümös jellege miatt. Én csak a lila, lilatönkű, és a fenyőpereszkét szedem. Próbáltam már más ehető pereszkét, de finoman szólva nem jöttek be... Az hogy egy gomba ehető, még egyáltalán nem biztos hogy érdemes fogyasztani. Persze mindenkinek más , és más jó, de nem igazán szedik az említett gombákat...

Előzmény: R-NO11 (119247)
drymar két órája Creative Commons License 119258

Nem tudom, szerintem színhelyesebbek, mint az első két kép.

Mi alapján zárod ki a barnapikkelyűt?

Előzmény: Gnomonika (119256)
deszegregator két órája Creative Commons License 119257

Igen! Szinte minden nap szedem most a "telepeimet". Nem azért mert minden nap azt eszem, hanem mert így ökölnyi , kemény húsú, jó minőségű ltp.-éket tudok elrakni a rosszabb időkre. Ha hagyod őket megnőni, hanyagolod a telepeket, akkor szünetet fog tartani a gombatelep. A nagy méretű ltp-t nem kedvelem, túl aromás..stb. Most olyan napok vannak , hogy napi szinten lehet szedni ilyeneket ugyanonnan. A keményebben fagyos napokig lesz is most ltp, és más őszi gomba is. Éghajlatunk elég szélsőséges tud lenni, nem tudhatjuk hogy január közepéig marad nem, vagy gyengén fagyos az idő, vagy már november közepétől bedobja a törölközőt. Tehát hajrá!

Előzmény: R-NO11 (119247)
Gnomonika két órája Creative Commons License 119256

Tintaszagú csiperke (Agaricus moelleri).

Az alsó fotók átcsúsztak egy kicsit barnába?

Előzmény: drymar (119253)
drymar 3 órája Creative Commons License 119255

Köszi!

Előzmény: Gnomonika (119251)
Gnomonika 3 órája Creative Commons License 119254

Köszi. Üdv.

Előzmény: ízletestőke (119250)
drymar 3 órája Creative Commons License 119253

Tehát ezek:

Előzmény: drymar (119252)
drymar 3 órája Creative Commons License 119252

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, hogy mi a különbség a tintaszagú és a barnapikkelyű csiperke között?

Ezeket egy homoki tölgyes szélében találtam, de akárhogy nézem, nem tudom eldönteni, hogy melyik faj lehet. Szaga erősen karbolszagú.

Gnomonika 3 órája Creative Commons License 119251

. . . illatos pereszke, fenyő-kénvirággomba, barna nyálkásgomba.

Előzmény: drymar (119248)
ízletestőke 3 órája Creative Commons License 119250

Az egyik talán éppen a fenyő-kénvirággomba.

Előzmény: drymar (119248)
heyderia 3 órája Creative Commons License 119249

drymar 3 órája Creative Commons License 119248

Mik vannak a kosárban?

- lila pereszke

- szürke tölcsér, 

de mi a másik két faj?

Előzmény: Gnomonika (119244)
R-NO11 3 órája Creative Commons License 119247

Sziasztok , kezdő vagyok ,  nem nagyon ismerem a gombákat .  Ma délután szedtem kb 6 kg gombát ,3kg lilatönkű pereszkét és 3 kg valamilyen pereszkét .Ugyanolyan volt mint a lilatönkű ---- csak nem volt olyan sötét színű a tönkje . Elvittem mindet  gombaszakértőnek és azt mondta nem ajánlja hogy elfogyasszuk . Állítólag illatos pereszke , vagy  szürke törzsű pereszke . A neten azt olvastam róla hogy az ehető gombák közé tartozik . Kicsit furcsállom a döntését .  Természetesen eldobtam , kidobtam a kukába . Azt kérdezném tőletek hogy milyen gyorsan nőnek a lilatönkű gombák , elég hidegek lesznek a napokban  ,   1-2 nap múlva érdemes még kimenni a rétre gombászni ?   Előre  is köszönöm a válaszokat . További szép estét mindenkinek .

Gnomonika 4 órája Creative Commons License 119246

Szagos csigagomba (Hygrophorus agathosmus)

Gnomonika 9 órája Creative Commons License 119245

A fenyves sisakgomba (Galerina marginata), a fenyő-kénvirággomba (Hypholoma capnoides) és a sárga kénvirággomba (Hypholoma fasciculare).

Gnomonika 10 órája Creative Commons License 119244

Gombász túrák (Vértes-Gerecse, Tatabánya) minden héten kedden és szombaton.
További részletek a túrákról:

http://www.napora.hu/gomba.html

csillagfény1 26 órája Creative Commons License 119243

Azt gondolom, hogy ezek márványos pereszkék. Elkészítve kissé csípős ízűek.

Előzmény: Jesse-James (119242)
Jesse-James 26 órája Creative Commons License 119242

Nofene... A képek lemaradtak:

Jesse-James 26 órája Creative Commons License 119241

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi gombák hovatartozását illetően! Töltésoldalon nőttek egy 7-8 méter átmérőjű szép szabályos boszorkánykörben, 2-8 darabos csoportokban. Szerintem szürke tölcsérek, de az annál sokat emlegetett fűszeres, erős illat elmaradt. Szokványos, kellemes gombaszaguk volt. Bár a reggeli tejköd miatt eléggé át voltak ázva, ez nyilván tompíthatja.

stark_100 26 órája Creative Commons License 119240

A szombathelyi tv-ben most megy egy beszélgetés Kalauz Katalinnal. Sajnos nem láttam az elejét, de állítólag gratuláltak neki valami 1. helyezéshez. Nagy valószínűséggel a gomba szakellenőri verseny nyertese lett, lévén a helyi piac gomba vizsgálója.

A jó hír még, hogy szerinte kijön még az Í v.

Előzmény: heyderia (119228)
rovirágomba 30 órája Creative Commons License 119239

Arra sajnos nem merek tippelni, talán mások...

Előzmény: MiracleMan (119236)
s-ombre-ro 30 órája Creative Commons License 119238

"indulnak  az oszi vareszok" - végre egy jó hír!

Tapasz sebeimre.

Előzmény: homerx (119237)
homerx 30 órája Creative Commons License 119237

a teszta nem sajat, bo'ti, de olasz, cserebe finom igy al dante :)

a rokakat meg nem kell felteni. sztem az iden ebbol volt a legtobb az erdoben. volt...? meg egy hete is tomegek mellett mentem el ax erdoben, csak csipegettem belole. most ugyan elutazom, de szombaton remenyeim szerint mar a borzsonyben leszek :) elvegre allitolag indulnak az oszi vareszok :)

Előzmény: lilapereszke (119233)
MiracleMan 30 órája Creative Commons License 119236

Köszi. Én is a szürkéslila pereszkére tippeltem, a tönkje sokkal lilább volt, de mire hazaértem ennyire kiszürkült. A másikra nincs véletlenül ötleted? Mindkettőt gyertyánosban találtam és a talajon nőttek, ha ez segít.

Előzmény: rovirágomba (119227)
s-ombre-ro 30 órája Creative Commons License 119235

Nálunk mindig begöngyölt szélűvel van tele a fenyvesem.

Most az sincs sok, lucfenyvesi rizike meg egyáltalán nincs.

Nem tudom az okát és nem is értem.

Kint a nagy erdőn sem találtunk mást, csak néhány okkersárga vargányát.

Nekem ez elég furcsa, nem ehhez vagyok szokva.

(itt Zalában azért másként szokott menni a dolog!). :(

Előzmény: rovirágomba (119221)
rovirágomba 30 órája Creative Commons License 119234

Begöngyöltszélű cölöpgomba (P. involutus) és bársonyostönkű c. (P. atrotomentosus)--üdv.: rvg