Keresés

Részletes keresés

morel_whisperer Creative Commons License 1 napja 0 0 155785

Vérveszteségből adódó oxigénhiány, vákuumfóliázó, 2 réteg burgonya meg egy alusisak segítségével. :)

Előzmény: öreg_néne_b (155783)
morel_whisperer Creative Commons License 1 napja 0 0 155784

Tiszta sor. Bár a gyilkos állítólag ízletes, így aki szereti a gombát, az könnyen úgy járhat, mint az előbb a hangyáim a kanálnyi sárgabarack lekvárral, amiben volt pár csepp mikrokapszulás rovarölő is. :)

 

Nekem - bizonyos eseteket leszámítva - csempészni kell a csemegét is. Egyéb esetben nem szerves összetevő -> mártás pl. De az meg nem az igazi. Ez rosszabb, mint a diós / mákos bejgli esete.

Előzmény: homerx (155782)
öreg_néne_b Creative Commons License 1 napja 0 0 155783

Hogyan fojtottad meg a vaddisznót? ;)

Előzmény: morel_whisperer (155781)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 2 155782

ezen azert csodalkozom, mert a wellingtonban van gomba.

Előzmény: morel_whisperer (155781)
morel_whisperer Creative Commons License 1 napja 0 0 155781

Épp a hétvégén sütöttem fojtott vaddisznótarját, hanyagul közéjük szórt fkg-val, miközben (volt időm) azon ötleteltem, vajon bele lehet-e valahogy csempészni a Wellingtonba a gombát, szerves összetevőként. Arra a következtetésre jutottam, hogy nem. Úgy látszik, tévedtem. :)

Előzmény: homerx (155780)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 155780
Bencuc Creative Commons License 1 napja 0 0 155779

:DDDD

Előzmény: Tharkus (155771)
Cazador88 Creative Commons License 1 napja 0 0 155778

Nekem is már arra jár az eszem de még nincs mit tenni..

Előzmény: Tharkus (155774)
Bencuc Creative Commons License 2 napja 0 0 155777

Nálunk a melegebb részen most a kettő megy egyszerre, a hidegebb részen még mindkettő csendben van. Ma pont ezt mentem ki kismotorral megnézni, közben lerobbantam az erdőben kellett szerelni.

Előzmény: morel_whisperer (155776)
morel_whisperer Creative Commons License 2 napja 0 0 155776

Újabb anomália: akác virágzik, bodza nem. (Nyilván olyan helyen tekintve, ahol egyszerre szoktak.)

Előzmény: Tharkus (155774)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155775

uhh, az egy 20-as, plusz amit helyben liftezel. derék!

Előzmény: Cazador88 (155773)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155774

csak hülyülök egyébként, mármint vannak családi programok és akkor off a gomba, de amúgy igazából nincs "letiltás", gáz is lenne :)

a fő ok igazából, hogy szauron szemeim már a bükkösöket pásztázzák........... :)

Előzmény: Cazador88 (155772)
Cazador88 Creative Commons License 2 napja 0 0 155773

Az bezony. Két és fél óra járóföld a legközelebbi civilizációs pont. Sosem sajnáltam az időt bemenni feltárni efféle helyeket . Értékes terület,  megérte az 5óra sétát

Előzmény: Bencuc (155770)
Cazador88 Creative Commons License 2 napja 0 0 155772

A tiltasok arra valók hogy...őő...hát én nem akarok rosszat sugallni de tudjuk mire valók :DD (főleg ha van remény..)

Előzmény: Tharkus (155769)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155771

ugye? itt nem tudnak elbújni az aljnövényzetben a kis rohadékok :)

Előzmény: Bencuc (155770)
Bencuc Creative Commons License 2 napja 0 0 155770

Elég idilli helynek tűnik

Előzmény: Cazador88 (155768)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155769

grat! volt egy ilyen gondolatom nekem is, hogy nekiugrok egy bizonyos belső-somogyi helynek (ahol kellett volna találnom idén, de nem voltak ott), de aztán eszembe jutott az oldalborda szigorú tekintete (letiltott az íkg-ról a végén, szerintem egyébként ok nélkül :))

Előzmény: Cazador88 (155768)
Cazador88 Creative Commons License 2 napja 0 0 155768

Akik túlélték nőlhetnek boldogan. Vegulis most van itt az idejük

Új helyre koboroltam, szép nagy szórványkőrises a hegység belsejében,  jövőre pompás szezonzáro szektor 

Tharkus Creative Commons License 3 napja 0 0 155767

a jó vargánya kibírja, amíg lehozom a hegyről :)

 

mentem egy kört az erdőben bios-t frissíteni. a bükkösök teljes hallgatásban és teljes lombozatban. az odafelé vezető úton találtam egy jó kiló nyári laskát (olyan nyüves volt, hogy végül kuka), egy jó boszikörnyi, szép nagyra nőtt mszg-t (nyű->kuka), valamint egy csomag májusi pereszkét (nyű->kuka). mozgalmas gombák voltak... nem sok jót sejtet mindez a csiperkékkel kapcsolatban, pedig azt gondoltam, hogy a tavalyinál képtelenség nyüvesebb gombákat találni. akkor a május-június találatainak olyan 30%-a volt felhasználható :/

Előzmény: Bencuc (155765)
Bencuc Creative Commons License 3 napja 0 0 155766

Jó gombász ebédje:

 

 

Bencuc Creative Commons License 3 napja 0 0 155765

Hűtőtáska kell a hátizsákba, és abba jégakku. Mondjuk a vesédnek lehet az nem tesz jót. 

Előzmény: Tharkus (155763)
Konfliktuselmelet Creative Commons License 3 napja 0 0 155764

Köszönöm a tippet ezt megfontolom. Évente egyszer elég volna visszamenni, hajnali órákban és meg is tudom szedni az egész éves szükségletet. Valszeg ez lesz az éven. Szerintem úgysem tudják fenntartani az elképzelésüket, nem olyan népek laknak arrafelé se, akikkel ezt szalonképesen komolyabb autómata tűzerő nélkül meg lehetne beszélni. Megnézném az első konfliktust, amikor az erdőből kijövő opelből kiszáll 16 láb és elmagyarázzák nekik, hogy itt már nem lehet gombát szedni.
Szóval itt más a mentalitás, mint győr-sopron megyében pl.

Előzmény: edula2 (155760)
Tharkus Creative Commons License 3 napja 0 0 155763

ennyire nem foglalkozom a rejtőzködéssel, igyekszem inkább eleve olyan helyekre menni, ahol a madár se jár. viszont onnan is az ösvényen, turistaúton jövök ki, és nem szívesen teszem közzé a teli kosarat. szóval nálam is hátizsákos váltás lesz. persze abban nem öt percet kell kibírniuk a gombáknak, hanem órákat.

Előzmény: morel_whisperer (155759)
morel_whisperer Creative Commons License 4 napja 0 0 155762

Na igen, csak ha pl. épp felszedem valahol, és épp jönne arra egy szerencsét próbáló, akkor nem mindegy, ha egy turistát lát a kiszemelt erdő környékén, vagy egy gombászt. :D De amúgy meglehetősen vicces, amikor 10 m-ről odaköszönök + megkérdezem: "Na, akad?!" És ilyen válasz jön megszeppenve, hogy "Mire gondol?" meg "Attól függ, micsoda?". :D Aztán egy olyan nyári vareszos helyről van szó, aminél konkrétan ösvények vannak taposva, és nem a vadállatok által. Igazából oda azért járok, hogy kérdezősködjek szezon elején, ki mit talált... :)

Előzmény: edula2 (155761)
edula2 Creative Commons License 4 napja 0 0 155761

akkor en jo helyen lakom :D. Meg mutogattam is buszken a hegyeseimet a tobbi kutyas setalonak, de csak a vallukat vonogatjak. Szerintem ha gombasz fut bele a masik gombaszba, ugyis leveszi, mi a palya. (Vagy mar eleve azert megy arra.) Nekem furabb volt, amikor a Szentendrei-szigeten kerdeztuk egy masik gombasztol, hogy ugye cseh kucsmat szed (regen, akkor meg volt), mire letagadta. Semmi ertelme, mivel lathatta, hogy mi is gombaszunk, nem fogunk hazamenni azert, mert o letagadja, a terulet meg hatalmas.

Előzmény: morel_whisperer (155759)
edula2 Creative Commons License 4 napja 0 0 155760

Szerintem - ha ez nagyon bosszant es olyan teruletrol van szo, ahova meg vissza akarsz menni - megkerdezheted a rendorsegen is. Ja, biztos meglepodnek a kerdesen, de nekik a szakteruletuk. Legalabbis intezkedni csak ok tudnak (a mezo tulajdonosa csak felszolithat, de jog szerint semmifele fizikai kenyszeritest nem alkalmazhat Veled szemben, ehhez neki is rendort kell hivni), tehat tudniuk kell a valaszt es nem kerhetnek erte dijazast. 

Előzmény: Konfliktuselmelet (155751)
morel_whisperer Creative Commons License 4 napja 0 0 155759

Nyilván figyelni kell mindig, ha olyan helyen van az ember. De erdőben általában előbb meghallod, ha közeledik valaki, addig el tudsz kotratni, ha félted a helyet. Vagy turistává tudsz változni és kisebb az esélye, hogy másnak is megforduljon a fejében gombászni ott. Idén voltam így egy sűrű helyen. Ketten voltak (vagy egy bolond), beszélgettek, talán agancsozók. Az már rég nem volt ott akkor. De a cskg-kat is pont lekésték. :D

 

Van olyan hely, ahol úgy szedem az egyik legmorzsalékonyabbat, a hkg-t, hogy dobozba teszem, ami a hátitáskámba van beleállítva. Nagyon frekventált a termőhely környéke, egyszerűen nincs jobb módszer. És semmi bajuk sem lesz. Csak 5 percet kell így kibírniuk. Másik lehetőség: hajnal vagy zseblámpa. De a faunára való tekintettel egyiket sem preferálom (ott).

Előzmény: Tharkus (155758)
Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155758

az elmúlt öt percben százötvenszer? :D

 

amúgy az eredeti tippem nem csak elméleti volt: a legkisebb kosaram befér a hátizsákomba, és volt már, hogy megtöltöttem gombával, aztán szépen elpakoltam és úgy vonultam át azokon a részeken, ahol nem bántam, hogy nem látja ország-világ, hogy gombát viszek.

Előzmény: morel_whisperer (155757)
morel_whisperer Creative Commons License 4 napja 0 0 155757

Épp bekötötte a cipőfűzőjét... ;) Gomba meg lehet az embernél...

Előzmény: Tharkus (155756)
Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155756

az nem volt meg, hogy gombászás közben buktál le. azt valóban nehéz kimagyarázni. :)

Előzmény: Konfliktuselmelet (155754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!