Keresés

Részletes keresés

Tharkus Creative Commons License 3 órája 0 0 155893

egyelemű mintából nem készítünk hipotézisvizsgálatot, szóval, párszor neki kell még futni, ahogy írod, és kiderül. én sem vetettem még el az nscs fogyasztást, inkább úgy mondom, hogy a hipotézis már megvan.

Előzmény: morel_whisperer (155892)
morel_whisperer Creative Commons License 3 órája 0 0 155892

Persze, ezekre mind gondoltam. A vegyszer max. mezőgazdaságból származó lehet, de még azt sem tartom valószínűnek. Ha meg több évtizede ott lappangó dolog (ólom-tetraetil pl.), akkor máskor is okozott volna talán gondot. Nem tudom, nem rágódok rajta sokat, mert felesleges. Ha legközelebb is előfordul, akkor valószínűleg az ideieket hanyagolom. Ha következő szezonban is, akkor végleg. :( Ki tudja, lehet, hogy valami szezonális hatás következtében idén többet szívtak fel  / szintetizáltak valami káros dologból. Bármi lehet.

De ezen leírás alapján inkább egyéni érzékenység lehet a háttérben. Esetleg kisebb adagban fogyasztva még működhet a dolog. Egyébként múltkor, a vaddisznótarja esetében nem volt gond, ugyanebből a zacskóból származtak az akkor felhasználtak is. Akkor 10 dekát használtam fel kb. 8 adaghoz, most meg 30 deka 4 adagba. Ez 6x-os mennyiség, de így sem mondanám soknak. :)

Még a M***o saját márkás camembert-jére tudok gondolni, de nem sok esélyét látom. Nagyon enyhe dohosságot éreztem csak (ahogy az összeset) és max. 4 dekát használtam fel belőle. De majd a visszamaradt darabot megeszem éhgyomorra. :)

Előzmény: Bencuc (155891)
Bencuc Creative Commons License 4 órája 0 0 155891

Azért ne felejtsd el, hogy néha normál kajáktól is így jár az ember. Pl. rendszeresen fogyasztok disznóhúst, multkor egy adag gulyáshústól olyan rosszul lettem hogy azóta se jöttem teljesen rendbe. Csak akkor nem gondolkodik az ember, hogy most letegye-e a húst, mert az nincs "kockázatosként" bélyegezve. Lehet sima ételmérgezés, gombától független okokból, vagy magával azzal a pakk gombával volt valami. Szokták azt is mondani hogy a gombák az erdő "porszívói", felszippantják a talajból a káros anyagokat, az is lehet beleszaladtál valami "vegyszerrel telt" csapatba.

Előzmény: morel_whisperer (155888)
morel_whisperer Creative Commons License 7 órája 0 0 155890

Hasonlóan jártam egyszer rántott pöfivel. Bár ott egy egy nappal későbbi sütés, ugyanabból a példányból nem volt problémás. Akkor másnál okozott gondot. Jó illatú, hófehér volt a belseje. Remélem, nem kell lemondanom a fkg-ról. :(

Előzmény: Tharkus (155889)
Tharkus Creative Commons License 8 órája 0 0 155889

ahhoz nem ettem belőle eleget, viszont az nscs úgy fest, hogy nálam hasonló okokból ki fog pontozódni... (sajnos)

Előzmény: morel_whisperer (155888)
morel_whisperer Creative Commons License 9 órája 0 0 155888

Érdeklődnék, hogy valaki tapasztalt-e már (f)kg-val gyomorpanaszokat. Zsenge, idei, fagyasztott példányok lettek jól átmosva, felezve, majd ismét átöblítve, hideg vízzel. Idegen dolog, pl. avar, százlábú (szeretnek bemászni az üregbe) jelenléte kizárt. A szokásos tejszínes szószomat készítettem el velük: dinsztelt vöröshagyma, só, fkg, ami szerintem fél órát is rotyogott, fedő nélkül, hozzá pótolt vízzel. Majd tejszín, kevéske camembert ill. fokhagyma. Meg egy kevéske grana padanoval sűrítettem egy kicsit még rajta. Minden friss, minden jó. Maga az étel is. Eddig 4x ettem belőle, 3x enyhén vagy nagyon elkezdett fájni a gyomrom felső része (eszembe jut nekem is a vicc csattanója: "Vadász, vadász...") a fogyasztást követő 2-3 óra elteltével. Sokszor ettem már ilyet, ill. fkg-t, bár kétségtelen tény, hogy cskg-ból ezerszer többet. Eddig még sosem tapasztaltam ilyet. Szódabikarbóna nem segít, nem savszint a gond. És tényleg sokat rotyogott, nem féltettem, tudván, hogy nagyon intenzív aromái vannak. A tönkökből nagyon kevés ment bele, általában lecsíptem. Az adott termőhelyről szedtem már, nem volt vele gond sosem (ugyanígy tárolva, elkészítve sem). Alkoholt nem fogyasztottam, gyógyszert sem. Egyéb ételeket is ettem az egyes adagok között, volt csípős is, degeszre evés is stb., szokás szerint, mindenféle probléma nélkül. Szóval biztos, hogy valami ennél a gombás ételnél nem kerek, legalábbis számomra. Csak én ettem belőle. Az biztos, hogy legközelebb cskg-val készítem el. Remélhetőleg, nem lesz vele gond. Aztán újra fkg-val, fél adagot, tesztjelleggel. De azért addig is próbálok informálódni. Ill. terveztem, de nem fogok ajándékba adni senkinek sem, biztos, ami biztos. Ja, a határozási tévedést is kizárom.

Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155885

grat. a múltkoriak és ezek is nyárik/bronzosok tölgyesből?

Előzmény: homerx (155882)
öreg_néne_b Creative Commons License 2 napja 0 1 155884

Ki korán kel...

 

 

...álmos marad! ;)

Előzmény: nagypapi51 (155883)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 155883

Ki korán kel...

Előzmény: homerx (155882)
homerx Creative Commons License 2 napja 0 6 155882

Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155879

köszi mindenkinek!

 

hát igen, volt nagy szívdobbanás, mikor kiszúrtam, hogy izé... mintha... na neeeee! :D

 

késő délután mentem, a megfelelő tájolású oldalak ilyenkor "ragyognak", szóval bevallom férfiasan, majdnem egy órát álltam, kolbászoltam azon az egyébként is nagyon látványos részen.

Előzmény: Lactarius Curtis (155875)
öreg_néne_b Creative Commons License 4 napja 0 0 155878

Szép találat! Akkor is nagy öröm, ha véletlenül találja az ember, tudatosan keresve meg többszörös öröm! :)

Előzmény: Tharkus (155871)
öreg_néne_b Creative Commons License 4 napja 0 0 155877

Nem, ilyenkor örülni kell, ha ekkora korában nem full kukac, nem kell várni semmire.

Előzmény: Bencuc (155873)
Cazador88 Creative Commons License 5 napja 0 0 155876

Látom a te kezed viszont kellően hosszúra tudott nyúlni  :D Na megegy gratu! csak belefér

Előzmény: Tharkus (155871)
Lactarius Curtis Creative Commons License 5 napja 0 0 155875

Gratulálok! Képzelem milyen érzés lehetett, amikor megpillantottad.

Előzmény: Tharkus (155871)
Tharkus Creative Commons License 5 napja 0 0 155874

köszi!

ő már nem, mindjárt elfogyasztatik :D (csalóka a kép, kb. 4-5 cm átmérőjű)

Előzmény: Bencuc (155873)
Bencuc Creative Commons License 5 napja 0 0 155873

Gratulátok!

 

Locsolni kell, nevelgetni, szép nagyra nőjön. :D

Előzmény: Tharkus (155871)
Bencuc Creative Commons License 5 napja 0 0 155872

Egyből felborzolódtak a kedélyek

Előzmény: homerx (155867)
Tharkus Creative Commons License 5 napja 0 4 155871

 

szóval, volt egy még télen kitűzött "szakmai" célom, nevesül, hogy vörösbarna vargányát találjak a visegrádi-hegységben (vbv@vh), tavasszal. őszi előfordulásról tudok, anno nebularis mester többször számolt be találatról, igaz, kiemelkedő őszi szezonokban is csak ilyen 8-10 db-okról (vagy legalábbis annyiról csinált fotót), viszont tudtommal tavasszal még senki sem jelentett innen pinophilust. mostanáig. :)

 

kicsit most büszke vagyok. 2022. őszén cseppentem bele a komolyabb gombászásba, nagyjából fogalom nélkül. nagyon sok tanulás és terepmunka van ebben az egy szem gombában. egy szakrális pirítóson fogom elfogyasztani. :D

nagypapi51 Creative Commons License 5 napja 0 2 155870

...De miért ily furák ezek a mezei csiperkék?...

Fényt kaptak.. :)

Előzmény: Cazador88 (155869)
Cazador88 Creative Commons License 5 napja 0 0 155869

Az szép volt !!

De miért ily furák ezek a mezei csiperkék? :DD

(birjam ki épelmével péntekig...)

Előzmény: homerx (155867)
nagypapi51 Creative Commons License 5 napja 0 0 155868

Indulásnak nem rossz.

Előzmény: homerx (155867)
homerx Creative Commons License 5 napja 0 7 155867

Cazador88 Creative Commons License 2024.05.01 0 0 155866

Óohat bennmaradt az indigó ugyanazokat találtam, a galóca megnőtt, a tejelő meg összement :D

Előzmény: Tharkus (155865)
Tharkus Creative Commons License 2024.05.01 0 0 155865

Előzmény: Cazador88 (155864)
Cazador88 Creative Commons License 2024.05.01 0 0 155864

Az esélytelen jelző máris felejthető . Ma én is a vh bérceit róttam, felkerestem az általam ismert legkitettebb k7est, márha a bükk aránya egyáltalán eleri a kritikus értéket.  Teljesen kifejlett sárga galoca, és előjött vmi tejelő is A nap hátralevő részében, zártabb erdőkben további 14 galocat találtam,  jóval kisebbeket 

A Börzsönyben ez a faj kiválóan jelzi a vbv t , térben és időben egyaránt , tavaly egyszerre jelentek meg,  ugyanazon foltokon 

Pfuuu egy karnyújtásnyira éreztem a vbvt, dehat ma túl rövid volt a kezem... mindenesetre izgi nap volt :)

Irreál korai az időpont de érzésem szerint az a kósza egy darab már jelen lehet a megfelelő helyen.  Valaki csak elkapja előbb utóbb.. 

Előzmény: Tharkus (155859)
edula2 Creative Commons License 2024.05.01 0 0 155863

OK, akkor legkozelebb :) 

Előzmény: Tharkus (155862)
Tharkus Creative Commons License 2024.05.01 0 0 155862

de hát épp azért szóltam, hogy menj! ha mindenképp hamarabb akartam volna tankolni, csak utána szólok :)) 

Előzmény: edula2 (155861)
edula2 Creative Commons License 2024.05.01 0 0 155861

Nem ereztem volna elegansnak, ha egybol kirohanok es esetleg pont eloled szedem le

 

 

Előzmény: Tharkus (155856)
Tharkus Creative Commons License 2024.05.01 0 0 155860

ma sportolás gyanánt bejártam a legelő legnagyobb részét, érintve kb. az összes helyet, ami tavaly tavasszal ontotta az nscs-t. mindenhol jártak előttem, egy-két körnél szerencsés volt az illető (5-6 centi átmérőjű tönkvég), de töredéke a termés a tavalyinak, a rét meg mostanra kiszáradt, az újulat leállt, a pár szerencsés ifjúval meg valóban mind végeztek a kukacok. szerintem ez ennyi volt.

 

amúgy érdekes tapasztalat, hogy rosszabb hullámnál milyen gyorsan felporszívóznak mindent a helyi eszkimók. ha valamikor komolyabban rajta lennék a témán, itt sem szabad kegyelmezni.

Előzmény: edula2 (155855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!