Keresés

Részletes keresés

morel_whisperer Creative Commons License 45 perce 0 0 155745

"mezot, retet nem talaltam, de valoszinutlen, hogy nagyon mas vonatkozzon ra"

 

Jó, hogy írod, az előbb még le akartam írni ezt is. Tudomásom szerint a rétre nem (sem) vonatkozik az erdőtörvény. Sőt, ami erdőnek tűnik vagy pl. sok fásításra szintén előfordulhat, hogy a hatályán kívülre esik. Ugyanakkor simán lehet a puszta közepén kb. egy darab fa, ami papíron erdő.

Előzmény: edula2 (155744)
edula2 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 155744

Erdot illetoen ezt erdemes olvasgatni (91-es paragrafustol) https://www.jogiforum.hu/torvenytar/tv/2009/XXXVII/  Diohejban: maganerdobol sem lehet permanensen kitiltani a nepeket, csak atmenetileg, ha oka van (pl. vadaszat zajlik) es azt megfeleloen jelezni kell. 

 

mezot, retet nem talaltam, de valoszinutlen, hogy nagyon mas vonatkozzon ra. Vilagos, hogy mondjuk a termenyt nem taposhatod le, de feltetelezem, hogy nem is a buzatabla kozepen gombasztal. 

Előzmény: Konfliktuselmelet (155740)
edula2 Creative Commons License 3 órája 0 0 155743

Ketlem, hogy hivhatna rendort, ha sem kerites, sem mas jelzes, hogy maganterulet. Allitani ugyanis barki barmit allithat. (Nekem volt nemreg egy ilyen vitam abszolut kozteruletnek szamito reten - 100% hogy nem volt igaza a masik felnek. A Duna-parton sem ritka az ilyen vita, pedig nalunk mar az onkormanyzati lapban is leirtak, hogy az kozterulet es pont. Es megis.) Amugy meg rendort hivni - mi egyszer tettuk, harom orajukba tellett, amig kijottek. Igaz, akkor harom kocsi jott egyszerre.) 

Előzmény: morel_whisperer (155741)
edula2 Creative Commons License 3 órája 0 0 155742

Multkor visszakerestem, 2016-ban hugom majusban (asszem majus 8-an) talalt izletes kucsmat (igaz, meglehetosen magasan)

Előzmény: homerx (155731)
morel_whisperer Creative Commons License 4 órája 0 0 155741

Hát, az ilyesmin már agyaltam. Ha szabadon van, tehát se kerítés, se direkt vagy burkolt, tranzitív utalás arra, hogy magántulajdon (vagy nem magántulajdon, de bérelt), akkor bemegyek. Igazából még sosem zavartak el, és pont ezen morfondíroztam: vajon meddig érvényes az elzavarás? Kell-e nekem emlékezettel * rendelkeznem stb? :D Pl. ha jövőre odatévedek és újra ott a haszonélvező, de ugyanúgy nincs tábla vagy kerítésnek látszó valami (madzag), akkor mi van? Nyilván ugyanúgy elzavar, meg már az első esetnél is hívhat rendőrt stb. De nyilván, ezek csak amolyan elméleti dolgok, legalábbis számomra. Olyan volt már, hogy egy autó dudált, miközben a főúton elhaladt, de semmi egyéb. Az is lehet, hogy a tulaj volt. Vagy valaki más a közeli faluból, aki azt hitte rám, hogy a tulaj vagyok. :)

 

* egyszer utánanéztem: ha megállsz valahol szabályosan autóval, 6 óránként meg kell győződnöd róla, hogy a továbbiakban nem szabálytalan-e. Talán a Köhém írja. Csak mert rinyáltak sokan, hogy a két-három napja leparkolt autójuk mögé kihelyeztek egy megállni tilos táblát és meglepődve tapasztalták, hogy megbüntették őket. :D De pl. kollégám megállt egy roki helyen, ahol csak felfestés volt. Nagyon ritkán használja a kocsit. Megbüntették, fellebbezett, nyert. Ugyanis hópáncél fedte a parkolót, amikor megállt. :D Arra vonatkozóan nem találtam tiltást, hogy külterületen megállhatok-e autóval a (föld)útTEST-re rá nem lógva, de zöldfelületen. Így meg szoktam állni. Önkormányzati belterületen - azt hiszem, már alapesetben - is tilos, de az önkormányzatok ezen variálhatnak, azt hiszem.

Előzmény: Konfliktuselmelet (155740)
Konfliktuselmelet Creative Commons License 5 órája 0 0 155740

Tudnátok esetleg segíteni törvényekkel és vagy tapasztalattal a már - erdők esetében - párszor  körüljárt témában, hogy szabad vagy sem bemenni magánterületre (rét, kaszáló, mező). Ebben az esetben se tábla, se kerítés, se semmi más ráutaló jelzés, illetőleg eddig nem is volt sose gond. Elküldtek, normálisan, én meg eljöttem a legrövidebb úton, de azért mégiscsak érdekelne, hogy van-e erre szabályozás?
Végre van friss szegfűgomba, holnap leves lesz! :)

Tharkus Creative Commons License 14 órája 0 0 155739

szerintem sincs. a növényzet is megnőtt a réten. nekem scifi a gondolata. jó lenne csekkolni, de most nem biztos, hogy belefér időben.

Előzmény: Bencuc (155738)
Bencuc Creative Commons License 14 órája 0 0 155738

Szerintem ott már nem nagyon van pusztai, mikor itt kinő. Arról nem is beszélve hogy egyenlőre nem biztos, hogy itt is pusztait szednek. 

Előzmény: Tharkus (155737)
Tharkus Creative Commons License 18 órája 0 0 155737

na, aludtam rá egyet. tíz napig szó szerint nyár volt, a rétek csontra száradtak, a pkg meg már akkor elöregedőben és lefutóban volt, amikor abbahagytam. nem erőltetem.

Előzmény: Tharkus (155735)
Boarhunter Creative Commons License 26 órája -1 3 155736

Szily Lacit kedvelem, nem gondoltam volna, hogy leír egy ilyen hatásvadász, demagóg faszságot.

Azon viszont nem csodálkozom, hogy te komolyan vetted. Elég ostoba vagy hozzá.

Előzmény: Bencuc (155728)
Tharkus Creative Commons License 1 napja 0 0 155735

na, remek, akkor nézhetek ki még a pusztais helyekre is... amúgy is ment az agyalás rajta, hogy vajon tényleg leáll a termőhullám, amikor először látod, hogy a terület mindenféle tájolású részén már kiöregedtek vagy folytatódik, csak mindenki már az ízleteseket kergeti.

 

(fater ma kékhátú galambgombát lőtt...)

Előzmény: homerx (155734)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 155734

mindkettotoknek. a vastagtonkut eleg nehez elhatarolni. akar, lehetett volna az is. amugy ugyanitt, hetekkel korabban is mar nagyokat szedtem. deli fekvesu, napsutotte resz.

Előzmény: Bencuc (155733)
Bencuc Creative Commons License 1 napja 0 0 155733

Ez a amit mifelénk a kései helyen szednek viszont lehet nem pusztai, hanem vastagtönkű. A piacon vetetem rá egy gyors pillantást, pusztainak könyveltem el mert a rét fele szedték, de utána gondoltam át, hogy lehet a rét szélén, és nem a réten. Idén még nem hoztak a piacra. Ha lesz rá esély hogy legyen, biztos most lesz, stimmel még az időpont is. 

Előzmény: homerx (155731)
Tharkus Creative Commons License 1 napja 0 0 155732

ahol a minap szedtél, arról tudod, hogy milyen régóta van mozgásban idén? úgy értem, hogy valami eleve hideg hely, ahol nagyon későn kezd vagy simán nyomta a 28 fokokban is még/már?

Előzmény: homerx (155731)
homerx Creative Commons License 1 napja 0 0 155731

valamikor kb 15-20 eve meg majusban is talaltam pkg-t. a minap is szedtem. szerintem ikg meg talalhato, foleg a huvosebb hrlyeken.

Előzmény: Bencuc (155730)
Bencuc Creative Commons License 1 napja 0 0 155730

....

 

Vissza a gombászathoz: elég hideg lett itt nálunk reggelre, de tavaly ilyenkor talált valaki nem messze tőlünk pusztai vagy valamilyen egyéb alternatív kucsmagombát. Süt azért a nap, pár nap mulva kilátogatok a helyre hátha lesz valami.  

Előzmény: cc (155729)
cc Creative Commons License 1 napja 0 0 155729

remélem béklyózzák is őket, hogy ne mozogjanak olyan gyorsan.

Előzmény: Bencuc (155728)
Bencuc Creative Commons License 2 napja 0 0 155728
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155727

hát ha most kiraksz egy olyan hegyes-parádét, mint tavaly, őszig csókolommal köszönök! :D

Előzmény: Bencuc (155724)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155726

annál ambiciózusabb leszek :)

Előzmény: Lactarius Curtis (155725)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2 napja 0 0 155725

Indul a laska :)

Előzmény: Tharkus (155723)
Bencuc Creative Commons License 2 napja 0 0 155724

Ahol pedig eddig nem igazán esett, csak csepergett a tavasszal, ott most lesz érdemes figyelni a dolgokat.

Előzmény: Tharkus (155723)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155723

volt itt másfél hét nyár. most meg hidegsokk. igazából bármi lehetséges szerintem, picit hajózatlan vizeken evezünk. én kikukkantok pár helyre, az információ hatalom. :)

Előzmény: morel_whisperer (155722)
morel_whisperer Creative Commons License 2 napja 0 0 155722

Azt mondod, hétvégén nézzem meg a vörös tölgyeseket?

Előzmény: Tharkus (155721)
Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155721

a rétek el fognak indulni, attól nem félek, az izgalmas kérdés az egyes erdők :)

Előzmény: morel_whisperer (155720)
morel_whisperer Creative Commons License 2 napja 0 0 155720

Mszg is felkészül. :)

Előzmény: nagypapi51 (155719)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 0 155719

Kéne még csapadék, de ez a hősokk jól jött, beindítja a csiperkét.

 

Tharkus Creative Commons License 2 napja 0 0 155718

(megfigyeltem, hogy ha csapadékos helyzetben előre publikusan pesszimistáskodom, hülyét csinál belőlem az időjárás. szívesen! :D)

 

szóval ez a csapadékzóna igen szerencsésen mozgott (mozog) számunkra.. GAME ON! :)

Előzmény: Tharkus (155707)
homerx Creative Commons License 2 napja 0 0 155717

amire gondoltal, ott nincs sorompo.

Előzmény: Bencuc (155716)
Bencuc Creative Commons License 3 napja 0 0 155716

Nem arra a sorompóra gondoltam. 

Előzmény: öreg_néne_b (155710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!