Keresés

Részletes keresés

Attika30 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108105

Hogy jön ide a csapatidőfutam? Én egy szót sem írtam arról. Nekem egyébként nincs különösebb bajom vele, bár az sem zavarna ha nem lenne.

Előzmény: ave / timeslip.hu (108104)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108104

De a csapatidofutam az persze tok oke, ugye?

Előzmény: Attika30 (108100)
Attika30 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108103

A Tour-on is vannak olyan nehézségű szakaszok, mint a Giro-n vagy a Vuelta-n, csak kevesebb van belőlük. Szerintem ez amit írsz nem a szakaszok "könnyűsége" miatt van hanem sokkal inkább a Sky dominanciája és versenyzési stílusa miatt. Arra gondolok, hogy ők 4-5 emberrel élre állnak olyan tempoban amiből egyszerűen nem tudnak a riválisok megindulni, a Sky-nak meg ugye általában nem érdeke a támadás és ebből van az, hogy együtt megérkeznek az utolsó (fél) kilométerre majd ott mindenki kiadja ami benne maradt és kialakulnak a pár másodperces különbségek. Másrészt az a helyzet, hogy idén a mezőny sem volt annyira erős, a nevek ott voltak (- Nibali) de a forma nem, Contador hamar elszállt, Quintana még hamarabb, Uran, Bardet meg egyszerűen kevés ahoz, hogy érdemileg odapörköljön Froome-nak, arra jók, hogy érkezzenek minimális különbséggel de, hogy időt adjanak neki ahoz ők kevesek. Aru-ban lett volna potenciál (meg van is a jövőt tekintve) de ő meg lebetegedett. Igazából Quintana versenyzése szerintem nagyon hiányzott az idei Tour-ról, ő sem egy Contador, hogy a szakasz közepén meginduljon de az utolsó hegyen (a szakaszokon) ő menni szokott, nem szokott várni az utolsó kilométerig, ha pedig egy ember meg tud indulni akkor már kiosztásra kerülnek a fél-1 percek, mert nincs az egyenletes tempo amit sokan bírnak békanyálon de támadni nem tudnak belőle.

Előzmény: NAR (108102)
NAR Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108102

Szóval az volt a bajom az idei útvonallal (vagy versenyzéssel?), hogy nem volt olyan szakasz, ahol "kiosztották volna a perceket". Az időfutamokat leszámítva nem volt olyan szakasz, ahol Froome, Uran és Bardet között 20 másodpercnél nagyobb különbség lett volna (Izoard: 2 másodperccel maradt le Uran; Peyragudes: Froome kapott 20 másodpercet (Uran és Bardet között 2); La Planche des Belles Filles: Uran kapott 6 másodpercet - a többinél együtt jöttek). Ehhez képest a Giro-n a Blockhauson Quintana adott 24 másodpercet Dumoulinnek és 60-at Nibalinak, az Oropán Dumoulin adott 43-at Nibalinak (és 14-et Quintanának), Bormioban Nibali adott 2:18-at Dumoulinnak (és 14-et Quintanának), Piancavallon Quintana adott 69 másodpercet Dumoulinnak: négy hegyes szakasz is, ahogy jelentős különbségek voltak. Lehet, hogy azzal akarják végig izgalmasan tartani a Tourt, hogy ne legyenek nagy különbségek, de akkor az lesz a vége, hogy 19 sík szakasz után egy hegy, majd befutó Párizsban...

Előzmény: NAR (108101)
NAR Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108101

Lesz Mur de Bretagne is, mint "hegyi" befutó.

Előzmény: Attika30 (108100)
Attika30 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 108100

Szerintem 30 km időfutam simán elég egy olyan versenyen ahol 3 hegyibefutó van összesen (plusz a Mende de az csak pár km).

Előzmény: NAR (108099)
NAR Creative Commons License 2017.10.18 0 0 108099

Nekem nem igazán tetszik (ahogy az idei sem tetszett). A Tour de France-t olyan versenyző nyerje, aki jó hegyekben és időfutamon is, ehhez képest szinte csak dísznek van időfutam ebben az útvonalban. A 65 kilométeres szakasz is kicsit túlzásnak tűnik.

Előzmény: freakapotamous (108097)
Attika30 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 108098

Tényleg érdekesnek tűnik az útvonal.

Az elején biztos lesznek oldalszeles szakaszok ahol páran gondba kerülhetnek, a csapatidőfutamnak még nem tudjuk az útvonalát de ha viszonylag sík akkor ott pl. a Movistar-nak össze kell kapnia magát, mert Castroviejo elment, Valverde nem indul és túl sok "csak" cronost nem tudnak a csapatba rakni, mert kellenek a hegyi segítők, viszont cronos nélkül simán befigyelhet nekik fél vagy akár egy perc is. A kockaköves szakasz is nagyon kemény lesz, elvileg kétszer annyi kockakő lesz, mint a legutolsó ilyen szakaszon pár éve, biztos, hogy lesznek akik időt kapnak és itt elsősorban a könnyű súlyú hegyimenők lesznek bajban. A hegyi szakaszok viszont jónak tűnnek.

Dumoulin szerintem nem fog indulni, szerintem neki nem annyira jó ez az útvonal, a 30 km crono az nem 60, mint a Giro-n, plusz nem is sík crono (közel sem) és itt a legnagyobb ellenfele top 5-ös crono menő, szerintem a holland nem ilyen Tour-on akar "nekimenni" a Sky-nak és Froome-nak.

Előzmény: freakapotamous (108097)
freakapotamous Creative Commons License 2017.10.17 0 0 108097

Megvan a hivatalos útvonal:
http://www.cyclingnews.com/news/tour-de-france-2018-route-revealed/
http://www.cyclingweekly.com/news/racing/tour-de-france/tour-de-france-route-192041

A második és a harmadik hét így elsőre blikkre egészen tetszetős és érdekesnek tűnik.
Én a csapatidőfutamot se bánom, bár inkább néztem volna egy hegyit.
Kockaköves, murvás, 65km-es extra rövid, néhány komoly hegyes... tényleg változatosnak tűnik.

Attika30 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 108096

http://www.cyclingnews.com/news/alpe-dhuez-to-return-as-details-of-2018-tour-de-france-mountains-emerge/

Kiszivárogtak az első infók a jövőévi Tour-ról. Alpe d Huez "visszatér" és először mennek az Alpokba utána pedig a Pireneusokba.

Laborzona Creative Commons License 2017.09.30 0 0 108095

Egy közvetítés alatt rengetegen dolgoznak, nemcsak rendező izélhet el valamit, segédrendező is, aki a technikát kezeli az is, tény hogy hibáztak, de mindent a Franciákra kenni szerintem felesleges…

Előzmény: nscatto 2 (108094)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 108094

Gondolom, ha azt mondja a kommentátor, hogy "francia rendező" akkor az francia. Biztosan tudják, ki beszélget velük a párizsi központból. Számtalan alkalommal hallható az is, hogy milyen szörnyen ejti ki a francia rendező a különféle nációkhoz tartozó versenyzők nevét.

Részemről lezártam ezt a témát.

Előzmény: Laborzona (108093)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.30 0 0 108093

És szerinted, csak Franciák dolgoznak ott, semmi más náció nincs jelen?

Előzmény: nscatto 2 (108092)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.09.30 0 0 108092

Nagyjából 2001 óta tudható, hogy a jurósport központja csigaevőék országában van. Nagyjából azóta minden Tour közvetítésben meg is mutatják, amikor a karaván megérkezik Párizsba, és nagyjából pont azóta az is elhangzik, hogy a "francia rendező rászólt a fülünkre..." 

Előzmény: Laborzona (108089)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.30 0 0 108091

Tulajdonképpen nem neki írtam…

Előzmény: ave / timeslip.hu (108090)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.09.29 0 0 108090

Szvsz tole ezt megkerdezni is felesleges volt.    :)

Előzmény: Laborzona (108089)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.29 0 0 108089

Ezért a válaszért kár volt a billentyűzetet koptatni…

Előzmény: nscatto 2 (108088)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.09.27 -1 1 108088

Jean DeLatour a neve, Frances De Jeux megyében született, AG2R tanfolyamon végezte a rendezést, és a Cofidisnél bankol. 

Előzmény: Laborzona (108087)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.25 0 0 108087

Hogyan hívták a rendezőt, illetve hogyan derül ki, hogy francia?

Előzmény: nscatto 2 (108086)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 108086

Kérdezz.

Előzmény: Laborzona (108085)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.24 0 0 108085

És mi a válasz?  ;-))))

Előzmény: nscatto 2 (108084)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.09.23 -1 0 108084

Meg.

Előzmény: Laborzona (108083)
Laborzona Creative Commons License 2017.09.22 0 0 108083

Azt meg lehet kérdezni, hogyan hívták a rendezőt, illetve hogyan derül ki, hogy francia?

Előzmény: nscatto 2 (108082)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.09.21 -2 0 108082

Fölösleges, mert ehhez is hülyék. Évek óta el van baszva a közvetítés a senzelizétől a bármeddig. Mintha nem lenne rendező, vagy egy érdeklődő a vágószobában..........................

Előzmény: Trazom64 (108075)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.08.01 0 0 108081

Eleg fura, hogy ilyen regi arcokhoz hasonlitod oket.  :D

Ertem en, hogy te valoszinuleg akkor szerettel bele a kerekparsportba, es akkor neztel sokat, de akit ma erdekel a kerekparsport, azok inkabb Geschke-t es Ten Damot ismeri.

De persze nyugodtan, akkor Mercxk segitoi is johetnek! ;)   (Bar ok nemigen irtak nullakat sehova)

csak ti is atirtatok

Előzmény: vanda62 (108079)
Attika30 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 108080

Teljesen egyetértek, a Sky erejéhez képest a többi csapat a kanyarban sincs, hívhatják Astana-nak, Movistar-nak, AG2R-nek vagy bárminek. Ez a Tour megint egy ékes példája volt ennek, és Poels ott sem volt, Thomas a hegyek kezdetén feladta..... egy szakaszon erőn felül teljesítve lehet dominálni ellenük (ha lehet, de az is lehet, hogy olyankor csak átadják a terepet és fáradjak a riválisok) de ennél többre nem futja. Persze ha Froome nem lenne erős akkor semmit nem érnének ezzel, DE amíg ilyen csapat van mögötte addig Froome-nak sem kell kimagasló erőben lennie, bőven elég az ha "csak" nagyjából egy szinten van a riválisaival, mert akkor a csapatok közti különbség úgyis őt hozza ki győztesnek. Simán el tudom képzelni, hogy erre idén döbbent rá igazán a Sky, a Vuelta-n kiderül.....

Előzmény: w.ullrichfun (108078)
vanda62 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 108079

Geschke és Ten Dam , akkor is, most is 2 óra körüli hátrányban a 60. hely környékén, mint legjobb naphálósok.

nekik ez a foglakozásuk, hogy segítők. Egyikük is másikuk is akkor tudna szökésből nyerni egy vegyes karakterisztikájú átkötő szakaszon, amikor akar. Ők ketten Chente Garcia, Rolf Aldag, George Hincapie fajsúlyú nehéz fiúk, akinek minden csapatnál úgy adják az új szerződést, hogy saját maguk írhatják be a nullákat.  

Péterrel beszélgettünk, hogy a Sky attól Sky, hogy abszolút profi módon, egy modern nagyvállalat módjára van megszervezve. Ha Christian Knees valami agylövést kap, és el akart volna szerződni, neki is egy biankó szerződést adott volna minden más volt csapatvezető a kezébe. A Sky volt az egyetlen,amelyik a sportszerető közönség szeme láttára végezte el a langaléta német teljesítményértékelését, és miután Knees meglehetős tempóban egy karcolás nélkül hozta át Froommyt a szép Franciaországon, akkor írták alá a szerződését. Amelyen szerintem egy olyan nagy szám áll, mint egy kisebb csapatban a top versenyzőinek szokott lenni. 

Előzmény: w.ullrichfun (108078)
w.ullrichfun Creative Commons License 2017.07.24 0 1 108078

"a Sunweb nem is csapat dolognak "

Jóvanna! - Ahogy Te tudod védeni a "kisbiciklistákat" hát ahhoz 3 seregnyi indián amazon is smafu :) -

Ott van az idézőjel, mert szigorúan arra értettem, ahogyan a Sky működött Froome sárgájáért!

Ahhoz képest ugye a riválisok meglehetősen "csapat nélkül" nyomták a hegyen, 1-2 Movi, Astana v AG2R (valljuk be: harmatgyenge) megmozdulást nem számítva nagyon-nagyon domináltak az égiek, nem véletlen sztem, h a kenyai szinte "takarékon" is simán nyert -- előfordulhat, h szándékosan nem ment többet, mert a Vueltát is akarja, majd ott meglátjuk, ha behúzza, érthető és elfogadható, h itt nem hajtotta szét magát(szvsz felesleges) további támadásokkal -- ... itt jegyezve meg, h néhány támadással Barguil megkínálhatta volna, benne láttam olyan lendületet és kitartást a hegyeken, amit a többiekben nem igazán (?)

Azért Matthews féle trikóhoz tegyük hozzá, h Kittel és Sagan "távolléte" adta nagy lehetőséget használta ki az auszi, nem csökkenteni akarom az érdemeit, mert támadta a németet a zöldért, de sztem ha az nem adja fel az Alpokban, akkor nem Matthews van zöldben Párizsban .... az viszont külön jó pont, h mikor szökött a köztes sprint pontokért, elvitte Barguil riválisa elől a hegyit is, ha már arra járt! :) 

Szóval a nem is csapat azért erős vád, viszont azon véleményemet, mi szerint Barguilt nem tudták volna érdemben segíteni a hegyeken a Sky erőfölényével szemben, továbbra is fenntartom! :)

... főképp azért, mer' közbe meglestem, kik segítettek leginkább Tomnak májusban: Geschke és Ten Dam , akkor is, most is 2 óra körüli hátrányban a 60. hely környékén, mint legjobb naphálósok.

Előzmény: vanda62 (108018)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.23 0 0 108077

szívemből szóltál

Előzmény: árnyékgyuri (108020)
nscatto 2 Creative Commons License 2017.07.23 -3 2 108076

Eddig sem volt kedvencem Froome, de az, hogy egy sablonklisé szöveget papírból kell felolvasnia... oké, hogy nem okos, de talán a "köszönöm a családnak, csapatnak stb." szöveget meg lehet jegyezni.

Megint sikerült az a csoda, hogy a dobogón lévő francia paraszt helyett sikerült bevágni a csapatfőnökét, mert az fontosabb volt. Gratulálok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!