Keresés

Részletes keresés

Breki1 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 1875

Az illető hölgy az egész Petersburgi koncertet végigvette nagyon jó minőségben és kint van torrenten

 

Most abból vettem ezt a képet mikor elköszönnek, ha jól látom itt még más a vokalista hölgy

 

Breki1 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 1874

Igen és látom magyar, lehet írok neki tényleg fantasztikus felvételeket készít.

 

Nem kritizálni akartalak én a sajátomat pont ezért vagyis a hang miatt nem raktam fel, de látva ilyen minőségűeket kiváncsi lettem mivel készítik.

 

Más

 

Előzmény: Roxer17 (1873)
Roxer17 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 1873

Lány ;)

 

Nekem most nincs pénzem új gépre,inkább élvezem a koncerteket emléknek meg felveszek pár számot arra a mostani tökéletes!Olyan botrányosan szar felvételek kerülnek fel youtubre mind képben,mind hangban,hogy az enyém így is a jobbak között van!

Akinek nem tetszik keres jobb minőségűt,nem azért megyek elsősorban koncertre,hogy kamerázzak másoknak......

 

Előzmény: Breki1 (1872)
Breki1 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 1872

Ez a srác nagy Roxette rajongó lehet

 

St. Petersburg-i felvétele

 

 

Volt Prágában is

 

 

És Halmstadban is pl.

 

 


Breki1 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 1871

És nem szeretnéd ilyen minőségben rögzíteni?

 

 

Mert én elgondolkoztam most egy ilyenen amivel készítették

Roxer17 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 1870

Jah,de legalább a kép jó és az én saját felvételem:)

Prágában többen voltak,így ha lehet még jobb volt a hangulat,meg mi is az első sor közepén álltunk és nem a szélén :)

Előzmény: Breki1 (1869)
Breki1 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1869

Kár hogy itt is ilyen a hang

 

Melyik koncert volt jobb?

Előzmény: Roxer17 (1866)
Breki1 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1868

Prágai koncertről HD-nek mondott felvétel

 

Breki1 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1867

Ha jó a hang jöhet.

 

Mivel rögzítetted?

Előzmény: Törölt nick (1865)
Roxer17 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1866

Jöhet,van rá igény! ;)

 

Az én prágai videóim:

 

Only when I dream


Spending my time


Things will never be the same

Előzmény: Bridget_80 (1864)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1865

Szerintem is  csodás volt a koncert :) Felvettem minidiszkre, egész jó lett a felvétel. Sajnos a közepén 3 dal lemaradt, mert nem vettem észre, hogy lemerült az aksim :(((( de 75 perc így is megvan. Megpóbálom valahogy feltölteni torrentre és megosztani Veletek is. Még egy kis türelem.

A Perfect Day-t rendesen megkönnyeztem.... (pont ezért nem vettem észre, nem figyeltem a felvevőre :((( )

Bridget_80 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1864

Szerintem a koncert fantasztikus volt! Nekem a kedvenc részem, amikor a "Perfect day" után, mintha egy könnycseppet törölt volna le az arcáról. Végig libabőrös voltam! A szövegelfelejtés édes volt... Az elején olyan érzésem volt, mintha a zenekarból mindenki Marie-t figyelte volna, hogy minden rendben van-e.

Örülök, hogy ezt a koncertet bevállalták - feledhetetlen élmény marad az biztos!!!

Plusz boldog vagyok, hogy megtaláltam ezt a fórumot, és látom, hogy mocorgás van!!! :)

A képeket és videókat köszönöm, én is megpróbálok megosztani párat - persze csak ha igény van rá!

Roxer17 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1863

Akik közel laknak a határhoz,azoknak valóban közelebb volt ez,mint Bukarest!

Nincs mit csodálkozni,mi magyarok is szoktunk menni külföldre,pl. most vasárnap Prágába is!Nemzetközi zenekar,nemzetközi rajongótáborral :)

Előzmény: Breki1 (1861)
Breki1 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1862

Amit Marie-rőlírnak az tényleg pontosan így van?

 

Bár Marie Fredrikssonon észrevehető nyomokat hagyott a betegsége (2002-ben egy rosszindulatú daganatot távolítottak el az agyából, aminek következtében elvesztette olvasási és számolási képességét, látását a jobb szemére, valamint korlátozódott a jobb oldali mozgása), énekhangja, dinamizmusa, színpadi jelenléte erős, átható és magával ragadó volt. Kész csoda – gondoltam –, hogy itt van, és vállalkozik erre. Aztán rájöttem, hogy a felé áradó szeretet, a zenélés önmagában is gyógyító hatással bír. Amikor megbicsaklott a hangja, egy bizsergés futott végig a hátamon; amikor elfelejtette a szöveg egy részét, mérhetetlen profizmussal hidalta át a helyzetet. Ez végtelenül emberi és hiteles.

Előzmény: Breki1 (1861)
Breki1 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1861

Én azon csodálkoztam mennyi külföldi volt, melettünk egy Izraeli srác ült akiide eljött megnézni őket, a végén pedig Románokkal fotózkodtunk akiktől kérdeztem, hogy látták-e Bukarestben őket és ha jólértettem az válaszukat angolul az volt, hogy nem mert ez nagyobb buli.

 

Egy cikk a koncertről

 

http://zene.hu/20110602_roxette_budapesten_arana_tapsvihar_tapsvihart_kovetett_kepes_beszamolo

Előzmény: Roxer17 (1859)
Breki1 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1860

Szuper jó közeliek,csak kár hogy a hang nem túl jó az enyémek is ilyenek lettek sajnos

 

Viszont találtam hangilag elég jókat

 

 

 

Ezis jó még de inkább látványban

 

 

 

 

Előzmény: Roxer17 (1858)
Roxer17 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1859

A Roxetttől azt kaptam amit vártam,én láttam őket tavaly is és tavalyelőtt is,így nem ért meglepetés se jó,se rossz értelemben!

Ami meglepett az a magyar közönség,a fantasztikus hangulat,amit láthatóan a zenekar is élvezett!

Remélem jönnek újra rövidesen,ahogy Per ígérte!

Roxer17 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1858

Tegnapi videóim:

 

7 Twenty 7

Watercolours in the rain

Wish I could fly

farriss Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1857

Sziasztok,

 

Tegnap mi a küzdőtérről élveztük végig ezt a király koncertet. A dressed for success remek alapozó volt, nekem nem volt gondom a hangzással, nagyon tuti volt.

 

Bevallom, nekem legjobban a háttérénekesnő jött be, mintha egy 78-as burda vagy nőklapjából lépett volna elő.....:)

 

 

BahnScorper Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1856

Mi meg élből úgy mentünk, hogy csak T. R. produkciója után érjünk be a papplaciba...

Előzmény: Supercafone (1855)
Supercafone Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1855

Én is hasonlókat gondoltam egészen a Spending my time-ig;

ott Marie rátalált régi önmagára, és úgy kivágta a magasakat, hogy csak na!

Reni? Néhány dalig kíváncsi türelem (nem ismertem), aztán inkább büfé.

Előzmény: tomsojer (1852)
Supercafone Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1854

Igen, viszonylag jól elsumákolta a lalázással :o) amire leesett nekem a tantusz, addigra Pernek is.

Előzmény: bano1 (1850)
BahnScorper Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1853

Mi sem hagytuk ki természetesen, noha inkább csak "kocarajongók" vagyunk... de ennek ellenére a nem túl ismert dolgaik is nagyon tetszettek.

 

Az eleje valóban nem indult valami fényesen, mintha csak valami tribute-banda állt volna ki a színpadra, de miután helyreállt a hangzás, már semmire sem lehetett panasz a részükről. Tényleg csak a zene (és az ének) állt középpontban, és ennek így is kell lennie. Habár azt meg kell vallani, hogy a háttérzenészek számomra igencsak vicces látványnak tűntek, de a svéd könnyűzenében (és a svéd mindennapokban is) ugyebár gyakran előfordul az ilyesmi... :-) a gitáros srác viszont nagyon szépen játszott minden hangszeren, és a "szétgitározások" is igen jól sikerültek, meg a bemutatkozása is. Csak azt sajnáltam, hogy pont a két legismertebb gitárszólót sikerült összecsapni - igaz, az utóbbi szó a Listen To Your Heart-ra egészében is igaz volt. Most vajon tényleg csak a "muszáj" érzet miatt nem tették oda annyira, vagy mert elfáradtak a végére... de sajnos csak a puszta mivolta miatt volt fénypont...

 

...az igazi viszont számomra a tökéletesre sikeredett Must Have Been Love volt - de emellett a valamiért a csapat karrierje során "elsikkadt" lassú számokat is nagyon tudtam élvezni (lazán be tudtak volna ezekkel is futni, ha a rádióban is gyakrabban lehetett volna hallani ezeket), ahogy a különféle hangszercserélgetésekkel legalább annyira meg tudták dobni ezt az estét, mint a nagy slágerek meg a gyorsabb dolgok.

 

Marie hangjára és megjelenésére sem lehetett panasz, és ezzel még úgy is megállná a helyét, ha nem ment volna át mindazokon a dolgokon, csak szimplán hallgatásba merültek volna az elmúlt néhány évben.

 

Kár, hogy a közönség mindezt kevésbé respektálta... nemcsak azt nem értettem, hogy miért pofáznak a lassú számok alatt, hanem azt is, hogy hogy képes valaki bent az állóhely közepén rágyújtani. Meg az oké, ha valaki Metallica vagy Iron Maiden előtt/alatt/helyett berúg, mint a ló, aztán kb. úgy is viselkedik, nade itt?!

 

Összességében azonban ez egy kihagyhatatlan dolog volt - mellesleg az első Papplacis koncertlátogatásom is ;-) - de nemcsak az örök emlékek tették széppé, és ha majd egyszer visszajönnek, mi is így teszünk...

tomsojer Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1852

 Ha azon a szemüvegen keresztül nézzük, hogy min ment keresztül Marie (agydaganat, látásvesztés, irás-olvasáskészség elvesztése), akkor ez egy becsülendő teljesítmény volt tőle. Mégha néha el is csuklott a hangja és érezhető volt, hogy már

nincs annyi "kraft" benne, mint régen. De egy ilyen betegségből felállni nem semmi teljesítmény.

 Nekem Reni ordítozós rikácsolása nem jött be. ...de nem vagyunk egyformák.

Előzmény: bano1 (1847)
bano1 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1851

A koncert elején észre lehetett venni Marie-n és Per-en is, hogy zavarja őket a hangzás. Marie-n kicsit jobban látszott, hogy valami nincs rendben, Per profibban hidalta át a problémát. A nagyedik számtól viszont szerintem nem volt gond.

Előzmény: karma police (1848)
bano1 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1850

Aranyos volt Marie, ahogy zavarba jött, amikor a Silver Blue közben küzdött a szöveggel... Per csak másodikra kapcsolt, hogy be kéne segíteni. Aztán mondott valamit Marie-nak (gondolom a következő sort) és meglett a szöveg... :-)

Előzmény: Supercafone (1849)
Supercafone Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1849

"A 'Silver Blue-nak nagyon örültem."

 

"for the hardcore fans" - ahogy Per mondta :o)

Előzmény: karma police (1848)
karma police Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1848

Az elején elég szar volt a hangzás. Tényleg mintha jobb lett volna később, szóval a technikával lehetett valami.

 

A 'Silver Blue'-nak nagyon örültem.

bano1 Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1847

Óriási buli volt!

 

Az elején úgy tűnt, hogy valami nincs rendben a hangtechnikával, picit nehezen indult a buli, de a The Big L után Marie kapott egy másik mikrofont és nagyot javult a hangzás. Belejöttek ők is, meg a közönség is.

 

Marie varázslatos, mint mindig. Per egy igazi őrült, persze jó értelemben véve, látszott rajta, nagyon élvezte a koncertet az első perctől az utolsóig.

 

Ami a játszott zenéket illeti, nem volt hiányérzetem. Minden kedvencemet és minden igazi nagy slágerüket eljátszották.

 

Ja, és nekem bejött Chris gesztusa amit a bemutatáskor tett nekünk magyaroknak.

 

Még valami... Akár kedveli valaki akár nem, szerintem el kell ismerni, Renáta nagyon odatette magát. Látszott rajta, hogy nagyon igyekszik és nekem tetszett is a produkciója. Részemről énekelhetett volna többet is, hogy ne legyen akkora szünet közte és a Roxette között.

Előzmény: tomsojer (1846)
tomsojer Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1846

A tegnap esti Roxette-koncertről mi a véleményetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!