Keresés

Részletes keresés

pok_ussz Creative Commons License 2000.06.28 0 0 14
Hát, nem is éltem magam nagyon bele ebbe a Bulldogba - anno Corkban is azért léptünk le a neten foglalt szobából, mert hagyott maga után némi kívánnivalót a hely. Kérdezte is a házigazdi, mi a hézag - magam is meglepődtem, olyan őszintén mondtam a tutit, de mindegy...
A tisztaságra mindketten elég kényesek vagyunk. :-(

Szóval olcsó húsnak gyakran híg a leve, tömegszállásból pedig már egyébként is "kinőttünk". Vidék lesz ebből...

Badbone Creative Commons License 2000.06.28 0 0 13
Igazad van, én is írtam, hogy a 32.5 guldenes szállás a Bulldog Hotel-ben volt, a piroslámpás negyed közepén, 20 fős szoba, emeletes ágy és egy másik szobával közös pénzbedobós zuhanyozó.

Ugyanakkor ettől kevesebb pénzért találtunk Harlem-ben külön szoba, zuhanyozó, reggeli paraméterű szállást.

Előzmény: Halászkirály (12)
Halászkirály Creative Commons License 2000.06.28 0 0 12
Bocsi, hogy okoskodni merek, de 32 guldenért nagyon lepusztult szállást lehet csak találni Amszterdamban. Dohos papírfalak, csótány a szobában, és a WC is közös. Általában. És persze nem árt benézni az ágy alá, hogy takarítanak-e ott, mert jómagam láttam már belvárosi hotelben használt fecskendőtűt a jólszituált duplaágy alatt... (Ez azért fontos, mert a hotelek személyzete 99%-ban színesbőrű és nem a tisztaságukról híresek.)
A normális (fehérembernek való) szállások azért arrafelé sem olcsóak.
Persze meghúzhatja magát az ember homokos indiai srácoknál is (az garantáltan a legolcsóbb), de ezt az ötletet inkább vessük el.
Az a lényeg, hogy mindenképpen a zsebedbe kell nyúlnod, ha Hollandiában jársz-kelsz. Nagyon drága arrafelé az élet! És ha már lúd, hát legyen kövér. Ne tengesd akkor már a napjaidat lepattant lukakban, hanem valami igényesebb (persze nem 5 csillagos) szállást keress!
Egyébként igaza van az egyik előttem szólónak. Amszterdamtól pár km-re már igényes, ragyogó szállásokat lehet találni az amszterdami áraknál jóval olcsóbban. És ott a szállodai személyzet is 99%-ban fehérember...
Előzmény: pok_ussz (11)
pok_ussz Creative Commons License 2000.06.28 0 0 11
Köszönöm szépen mindenki segítségét.
A kapott linkhez sajnos nem volt tegnap este érkezésem, de ami késik, nem múlik.
Ez a 32,5 gulden/fő/éjszaka nem annyira húzós, ha külön szoba, miegyéb - s persze ha nem nagyon leharcolt a hely.

Száz szónak is egy a vége: ma este körbenézek a hálón.

Nannics Creative Commons License 2000.06.27 0 0 10
És nézzétek meg, hogy mennyi egy canga bérlése, mert lehet hogy jobban jöttök ki, ha nem tömegközlekedtek, hanem bicikliztek.
Szállást sajna nem tudok, mert mi egy kempingben voltunk meg egy ismerősnél.
Badbone Creative Commons License 2000.06.27 0 0 9
Hali!
Na, megkerestem a barátnőm utinaplóját: A Bulldog Hotel-ben 32.5 gulden volt a szállás (/fő/éjszaka).
Harlembe a vonatjegy 6.25, a returjegy 10.50.
A harlemi szállás árát nem találtam meg, de biztos, hogy az utazással együtt is megérte.
Előzmény: Badbone (8)
Badbone Creative Commons License 2000.06.27 0 0 8
Pontosan nem, csak arra, hogy kevesebb mint a fele volt a YH-nek. De este még megpróbálok utánanézni...
Előzmény: pok_ussz (7)
pok_ussz Creative Commons License 2000.06.27 0 0 7
Köszi Badbone,
pont ilyesmire gondoltunk volna.
S emlékszel még, mit kóstált a néninél a szállás?
Előzmény: Badbone (6)
Badbone Creative Commons License 2000.06.27 0 0 6
Szia!
Szállásügyben én azt javasolnám, hogy ne Amsterdamban próbálkozz. Én tavalyelőtt voltam a barátnőmmel (lásd Amsterdam topic...) és nagyon bevált a Harlem nevű, Amsterdamtól kb. 10km.-re lévő kisváros. Itt egy kedves idős néninél majdnem egy hetet tudtunk eltölteni annyi pénzből, amennyibe az első két nap került egy lepukkant "Bulldog" nevű tömegszálláson A'dam-ban. Harlemben külön szobánk volt, fürdőszobával, és minden reggel reggeli.
A Harlemi vasutállomásról kijőve jobbra van egy üvegoldalú kis épület vvv emblémával, itt ingyen keresnek neked szállást a városban. Asszem, előtte ki kell tölteni valami tesztlapot pl. dohányzás, napok száma, igények, stb. és ezután kapsz egy printelt térképet, hogy odatalálj. Mire odaérsz, már várnak.
Harlemből Amsterdam 2 vasúti megálló, kb. 15. perc, de busszal is mehetsz. Ha minden nap mész, még akkor is megéri. Ja, és Harlemből a tenger is közelebb van, a dűnéken keresztül akár ki is lehet biciklizni...
Előzmény: pok_ussz (5)
pok_ussz Creative Commons License 2000.06.27 0 0 5
Köszönöm szépen,
otthon ma este meg is nézem -innen nem tudok arra a site-ra menni.
:-(
A hosteles tippet is köszönöm, de attól nagyon berzenkedik az anyu.
A környező helyekről: ha oda mennénk, sokat emésztene fel a közlekedés - pénzben, de legfőképpen időben. Nem?

Más tapasztalata? 100-130 guldenért/nocs lehet emberi szállást kapni Amszterdamban?
Csak hogy minél több címem(-ünk) legyen - ahogy látom, mást is érdekel a dolog.

Előzmény: NiCK (4)
NiCK Creative Commons License 2000.06.26 0 0 4
Ezt próbáljátok meg

www.bookings.nl

Ez egy nagyon tuti oldal, amin keresztül már többször foglaltam szállást Európa különböző városaiba. Hitelkártyával az egész foglalást le lehet rendezni az interneten keresztül. Nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak. Sokszor amikor az általam kiválasztott szállodában éppen nem volt szoba akkor dobtak egy emilt, hogy mit szólnék egy hasonlóhoz; ha érdekel akkor bökjek az alábbi linkre...

Az advanced searchnél be lehet állitani a maximum összeget. Jelen esetben a cca. 100 NLG-t.

Üdv:
NiCK

Előzmény: pok_ussz (-)
Ideges Creative Commons License 2000.06.26 0 0 3
Ideges vagyok, mert nem tudok szállást, egyáltalán.
Előzmény: pok_ussz (-)
tüzes fal Creative Commons License 2000.06.26 0 0 2
hi!

Ez engem is nagyon érdekelne, mivel én is Amszterdamba készülök mocival.
Van egy oldal is extra.hu/indulunk
cimen .
Érdekelne a szállás egy pár napra de nekem jó lenne valamilyen családnál is.
Otthagynám a mocit és szétnéznék este gyalog.
Milyen ott a közbiztonság?

Sam R.A. Banesh Creative Commons License 2000.06.26 0 0 1
Próbálkozz inkább kisvárosokban, minden olcsóbb, nem csak a szállás. A látnivalókért pedig be lehet utazni Amszterdamba. Ha nagyon ott akarsz éjszakázni, egy alkalmat ki lehet bírni egy Youth Hostelben.
Előzmény: pok_ussz (-)
bakibebi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 0
0 forintos szallasra gondoltal ?

bakibebi

pok_ussz Creative Commons License 2000.06.26 0 0 topiknyitó
Kedves Mindenki,

Amszterdamba mennénk nyáron a párommal.

Szállástalálásban kérem az arra jártak szíves segítségét. A korábban nyitott amszterdami topic ezt a témát sajnos nem érintette.

Vágyunk egy dupla ágyas szoba, slozival - fürdővel, reggelivel. Amolyan b&b, en-suite.

A Csatornán túl ezt olyan 25-35 fontért már adták, itt is ilyen árra gondolnánk
A site-ok, amiket találtunk, valami nagyon brutál, 20-25e forintos árakról szólnak.

Előre is köszönöm, ha bárki tud segíteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!