Keresés

Részletes keresés

Robagsik Creative Commons License 2015.07.29 0 0 480

Jövő októberben ismét Feröer-Magyarország! :-) Ezúttal VB-selejtező. 

tápos győri Creative Commons License 2014.08.03 0 0 479

Üdv! A tervek szerint hárman megyünk 10 napra az októberi meccs idején (de abból csak engemet érdekel maga a mérkőzés), jelenlegi állás szerint Dániából hajóval, vissza pedig végig repülővel, koppenhágai átszállással. Október 9-én van az indulás, és 18-án az érkezés. Az árat épp most kalkulálom ki... Akinek esetleg volna kedve csatlakozni hozzánk, dobjon egy üzenetet a következő címre:

 

hellolondonkukacfreemail.hu

necesseest Creative Commons License 2014.07.30 0 0 478
HDO Creative Commons License 2014.03.18 0 0 477

Köszi a részletes választ. Nálam egy be nem tervezett, de sajnos szükségessé vált autóvásárlás miatt a mostani állás szerint elbukott a túra, de a srácoknak továbbküldtem a topik linkjét. Elképzelhetőnek tartom, hogy lesz még kérdés. :)

Előzmény: A püspök inasa (474)
Robagsik Creative Commons License 2014.03.10 0 0 476

 Szia

 

Hát azt hiszem nagyon kevesen vannak, akik csak a válogatott miatt vállalnának be egy ilyen utat. Inkább összekötni a kellemest a 3 ponttal. :-)

A sorsolás után én is nekiestem a fapados oldalaknak, hogy lehetne olcsón eljutni Feröerre. A teljes oda-vissza 110.000 nyilván úgy értendő, ha épp azokra a napokra van ilyen kedvezményes jegyár, és egyáltalán hogy legyen megfelelő csatlakozás Koppenhágából. Így ezekkel együtt, akár bőven 150.000 fölé mehet csak a repülőút.

Ezek után az volt a következő gondolatom, hogy autóval/kisbusszal vágni neki. Elsőre meredeknek tűnik, de több szempontból is praktikus. Dániából (Hirtshals) indul komp (http://www.smyrilline.com/), ami a szállítási díjjal, szállással (38 óra az út) együtt 300-320 euro/fő retúr. Magyarországtól Dániáig oda-vissza az üzemanyag költséggel együtt, a teljes út kijön kb 130.000-ből, és akkor már a szigeteken meg van oldva a közlekedés. A komp hétfő hajnalban ér Tórshavnba, és csütörtök késő este indul vissza, szóval közel 4 teljes nap lenne az országra. (már persze ahova szárazföldön el lehet jutni)

Nagyságrendekkel így sem lennénk sokkal beljebb a 250.000-nél, de kétségkívül remek kaland lenne. Én bevállalnám. :-)

Előzmény: A püspök inasa (475)
A püspök inasa Creative Commons License 2014.03.07 0 0 475

Háát, engem is felcsigázott a lehetőség, hogy vissza lehetne térni a szigetekre, bár ez a kutyaütő magyar válogatott nem tudom megérdemli-e a figyelmet, de végül is programnak nem rossz egy meccsel összekötni a kirándulást.

 

A meccs 2014. október 14-én lesz. Találomra megnéztem az Atlantic Airways honlapján, október 11. (szombat) indulással és október 16. (csütörtök) visszaúttal Koppenhágából 2.600 DKK a jegy, ami kb. 280 EUR-nak felel meg. Ehhez jön a Budapest-Koppenhága, ami fapadossal 20-30.000 Ft, vagyis a teljes jegy oda-vissza kb. 110.000 Ft egy főre.

 

A meccs két helyen lehet, vagy a toftiri Svangaskarð Stadionban, vagy a tórshavni Tórsvøllur Stadionban. Ez utóbbi lenne a jobb, a legolcsóbb szállás a fővárosban szerintem a Bladypi, ahol egy több ágyas dormitóriumban 200 DKK egy éjszaka/ágy, ami úgy 8.000 Ft. (Kétágyas szoba 650 DKK - 26.000 Ft.) Ha Toftirban lesz a meccs, az neccesebb, mert az egy 800 lakosú falu, szerintem ott nincs szállás, a legközelebb talán Klaksvikban, úgyhogy akkor meg bonyolultabb az utazgatás.

 

Szóval ha valaki ilyen utat tervez, legalább 4-5 napra (ennél kevesebbre nem érdemes), az úgy számoljon, hogy a repjegy+szállás legalább 150.000 Ft (ez a legolcsóbb), erre jön rá a meccsjegy, a kaja+ital, helyi közlekedés, stb, szerintem még legalább 80-100.000 Ft, úgyhogy összesen 250.000 Ft-ra lehet kalkulálni egy főre.   

A püspök inasa Creative Commons License 2014.03.07 0 0 474

Szia!

 

A Feröerről én írtam egy hosszabb útleírást, 2010-ben jártam ott.

 

Az alkohol nem egyszerű kérdés, mert Svédországhoz hasonlóan korlátozott a hozzáférés. Az alkoholforgalmazás állami monopólium, kizárólag a

Rúsdrekkasøla Landsins nevű állami vállalat forgalmazhat. Sima boltban alkoholt nem lehet kapni, csak 2% alatti alkoholtartalmú light-sört, amit jóérzésű ember inkább nem vesz szájához. A Feröer-szigeteken összesen 8 alkoholbolt van, s ezek általában távol a "városközponttól", szóval mindig sokat kell érte gyalogolni, és a nyitvatartása sem túl ügyfélbarát, a torshavni (fővárosi) bolt hétköznap de. 10-től du. fél 6-ig van nyitva, szombaton de. 10-től du. 2-ig. (Vasárnap sosincs nyitva.) A többi városban (faluban) ennél jóval gázabbak a nyitvatartási idők. Az ital nem olcsó (sőt, k*va drága). A legolcsóbb sör valami izlandi izé, ez kb. 600 Ft. A finomabb feröeri sörök, pl. a Gull, az úgy 800 Ft (a boltban!). Egy ü. bor (az olcsóbb) úgy 4.000-5.000 Ft, míg egy ü. rövid ital (vodka) kb. 10.000 Ft. 

 

A "kocsmákban" persze lehet alkoholt kapni, de tényleg durva áron, egy korsó sör, vagy fél liter cider 2.000 Ft, egy feles (4 cl) pedig kb. 3.000 Ft. Klasszikus "kocsma" csak Tórshavnban és Klaksvikban van (legalábbis azon helyeken ahol én jártam, de én a déli szigeteken nem voltam). Tórshavnban teljes szívvel ajánlom a Tórsholl-t mint igazi autentikus élményt, a legnépszerűbb hely azonban a Natúr Café. Klaksvíkban igazi kocsmahangulatot a Roykstovan tud felmutatni. Dohányozni a Feröeren sem lehet épületen belül.

 

Mivel a Feröer-szigetek nem tagja az Európai Uniónak, így az alkoholbevitel elviekben korlátozott, vagyis nem lehet itthonról korlátlanul szeszt kivinni, bár, hogy mennyire ellenőrzik, azt nem tudom, én két üveg pálinkát simán beraktam a bőröndbe, a kutyát nem érdekelte. A reptéren viszont lehet alkoholt kapni, sőt, amennyire emlékszem, talán még olcsóbb is mint alkoholboltokban, úgyhogy én azt javaslom, hogy földet érés után érdemes egyből bemenni a reptéri shop-ba, s feltankolni a készletet, mert ez tényleg macerásabb ügylet lehet a későbbiekben. 

 

Itt van a feröeri alkoholboltok listája, településnév, nyitvatartási idő: 

 

 

TÓRSHAVN

má.- frí (hétfő-péntek): 10.00 - 17.30 
leyg. (szombat): 10.00 - 14.00

Adressa: 
Hoyvíksvegur 67 - Miðlon
FO- 100 Tórshavn 
Tel: 340400  Fax: 340491

 

 

SALTANGARÁ

má.- hós: 13.00-17.30
frí: 10.00-17.30
leyg. : 10.00-13.00

Adressa: 
Heiðavegur 25, Postboks 205
FO- 600 Saltangará 
Tel: 340406  Fax: 340496

 

 

KLAKSVÍK

má.-hós. : 13.00 - 17.30 
frí: 10.00 - 17.30
leyg. : 10.00-13.00

Adressa: 
Bøgøta 38, 
FO- 700 Klaksvík
Tel: 340402  Fax: 340492

 

 

DRELNES

má.-hós : 14.00 - 17.30 
frí: 12.00 - 17.30
leyg. : 10.00-13.00 

Adressa: 
FO- 826 Trongisvágur 
Tel: 340403  Fax: 340493

 

 

MIÐVÁGUR

má.-hós : 14.00 - 17.30 
frí: 12.00 - 17.30 
leyg. : 10.00-13.00 

Adressa: 
Skaldarvegur 5
FO- 370 Miðvágur 
Tel: 340404  Fax: 340494

 

 

SKÁLAVÍK

má.-hós : 14.00 - 17.30 
frí: 12.00 - 17.30 
leyg. : 10.00-13.00

Adressa: 
Á Mølini
FO- 220 Skálavík 
Tel: 340405  Fax: 340495

 

 

GOYMSLAN Á HJALLA

Má.- fr.: 08.00 - 16.00 

Adressa: 
Á Hjalla 
FO- 100 Tórshavn 
Tel: 340409  Fax: 340499

 

 

HØVUÐSSKRIVSTOVAN

Má.- fr.: 08.00 - 16.00

Adressa: 
Skálatrøð 14
Postsmoga 3069
FO- 100 Tórshavn 
Tel: 340400  Fax: 340490

 

Ha van bármilyen kérdés még, szívesen válaszolok. Én visszavágyom oda, szerintem a világ egyik legérdekesebb, legvonzóbb helye...

Előzmény: HDO (471)
Robagsik Creative Commons License 2014.03.07 0 0 473

 Sziasztok
Egy októberi túra (a selejtezővel együtt) engem is érdekelne. Az elhatározás maximális, az esély arra hogy ismeretségi körből lelkes vállalkozókat találjak minimális. Szóval ha van rá lehetőség, szívesen betársulnék valahova. Minden megoldás érdekel. :-)

BeGye Creative Commons License 2014.02.26 0 0 472

Sziasztok!

 

Pár haverral mi is tervezzük, hogy kimegyünk a meccsre. Engem is érdekelnek infók, leginkább, hogy október közepén el lehet-e tölteni 4 napot tartalmasan vagy csak ködöt, esőt és szelet nézünk, egy kandalló mellől :-)

Leginkább outdoor programra gondolok.

 

Köszi,

Gyula

Előzmény: HDO (471)
HDO Creative Commons License 2014.02.26 0 0 471

Szia Tvoroyri

 

Úgy látom, hogy egész sokrétű tapasztalatod van a témában. :)

Októberben tervezzük néhányan, hogy megyünk Feröer-re a válogatott selejtezője miatt. Hat napra tervezzük a túrát - ha már egyszer eljutunk egy ilyen helyre, akkor nem szeretnénk összecsapni két napra, viszont több sem nagyon fog beleférni.

Élelmiszerre írtad, hogy nagyjából duplája az itthoniaknak, ezt el is könyveltem. Viszont kulcsfontosságú kérdés, hogy az alkohol milyen árban van? Központi szerepet szánunk a helyi kocsmák megismerésének, de tartok tőle, hogy ez mélyen zsebbe nyúlós kultúrális program lesz. Dániában jártam nem túl régen, és csak reménykedni tudok, hogy Feröer ebből a szempontból barátibb hely lesz.

Ha van ilyen irányú információd, azt szívesen venném.

Köszi, Krisztián

Előzmény: Tvoroyri (469)
Tvoroyri Creative Commons License 2014.02.07 0 0 470

Ha érdekes képeket szeretnétek látni a Feröer-szigetekről, akkor először is kövessétek Jógvan Á Dult. Miden nap kutyasétáltatás közben végig fényképezi az útját Torshavnban. A képeken láthatok Mikit a kiskutyát is, gyakran belóg a képbe a hosszú pórázon :) Láthatod aznap épp milyen idő van, hogy húzzák föl a nemzeti lobogót a Tinganesen (a gyűlés szikláján), milyen halat árul épp Mortan Johannesen a kikötőben, milyen kiállítás nyílt a városban, hogy épülnek házak, vagy épp beérkezett Norröna a Dániába és Izlandra járó óriási komp, vagy merre kísári Jógvan a turistákat a hegyekben.

 

Ha Ingi Sørensent követed, akkor csodaszép tájképeket vagy tenger alatti képeket láthatsz.

Ezen a néven találod a helikopter oldalát: Atlantic Airways Helicopter Div.

Sok érdekesség Feröerről: Faroe Islands Maybe the last paradise on Planet Earth :-) 

Tvoroyri Creative Commons License 2014.02.06 0 0 469

Szia!

 

Mivel mentek repülővel vagy komppal?

10 nap hosszú idő, be lehet járni az egész országot. Csodaszép lesz, bárhova mentek. Először a főszigetet Streymoyt járjátok körbe. Mykinesen sajnos nem jártam, de ne hagyjátok ki. És az északi szigetek is szépek. Sokan kihagyják Suðuroyt, de arra is szánjatok időt. Én ott laktam, Tvøroyriban :)

 

Itt találsz pár ötletet:

faroe.blog.hu

 

 

A feröeriek kedvesek, segítőkészek, mindenki beszél angolul.

 

Vízálló, szélálló ruhákat vigyetek bőven, nem lesz nagyon melegetek :) A legtöbb az 18-21 Celsius-fok lesz, de általában 12-15. A 10-ből 8 nap biztos fog esni. Tavaly nyáron vagy 5 olyan nap volt, amikor egyáltalán nem esett. Általában reggel, délelőtt esik, délutánra kisüt a nap.

Az időjárást itt találod:

http://portal.fo/vedrid/?id=6049

 

 

A tömegközlekedés nagyon jó, viszonylag olcsó. A helyi tömegközlekedési vállalat oldala:

http://www.ssl.fo/

itt a reklámjuk :)

 

 

 

Ha hajóval a fővárostól távolodsz, akkor nem kell fizetni, visszafele viszont retúrt kell venni. Aki egyszer elutazott, az vissza is fog menni. A helikoptert se hagyjátok ki :) az sem túl drága, de annál nagyobb élmény.

 

 

Az élelmiszerek ára körülbelül kétszerese a hazainak, a szállások árát nem tudom.

 

Nagyon jól fogjátok érezni magatokat :)

 

Mi érdekel még?

 

Szia, Lilla

Előzmény: bokoralatti (468)
bokoralatti Creative Commons License 2014.01.24 0 0 468

Sziasztok, nyáron tervezünk menni a párommal. Hátizsákos, túrázós kirándulásra. Mit tudtok ajánlani, 10 napba mi fér bele? Merre induljunk, hogy jövünk ki a legolcsóbban?

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.03 0 0 467

Szuper, köszönöm!!

Előzmény: Tvoroyri (466)
Tvoroyri Creative Commons License 2013.08.28 0 0 466

Na, már meg is van. Írd be a google képkeresőbe: sjúkrabilur

Ez a mentőautó neve, és .fo oldalakat válassz.

Rendőrautó: løgregla

A keresőbe ezt írd: løgregla politi site:fo

Tűz: eldur site:fo

A tűzoltóautó: sløkkibilur

de erre csak játék képek jöttek ki :)

 

Ha nézed a portal.fo és az aktuelt.fo oldalakat, ott is találhatsz képeket.

Előzmény: Törölt nick (464)
Tvoroyri Creative Commons License 2013.08.28 0 0 465

Szia, itt találsz helikopter képeket. Ha nem lenne jó a link, akkor keresd a facebookon: Atlantic Airways Helicopter Div. Tudtommal nincs külön mentőhelikopter, azt hiszem a menetrendszerinti járatra használt géppel szállítják a sérülteket is. Van róla pár saját képem is, ha adsz címet, átküldöm.

A többi járműröl megpróbálok készíteni Neked, de keresek oldalakat is, ahol lehet kép, ha találok, jelentkezem.

Üdv, Lilla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (464)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.31 0 0 464

Üdv!

Tudna valaki közzétenni képeket egy feröeri rendőrautóról, mentőautóról, mentőhelikopterről és tűzoltóautóról? A neten sehol sem találok képeket ezekről, pedig nagyon érdelene a dolog. Köszönöm!

 

r.r.

Tvoroyri Creative Commons License 2013.05.28 0 0 463

Sziasztok :)

Knudsenről tudtok valamit? Már vagy 5 éve nem írt ide.

Mindenestre köszönöm az írásaid Knudsen, mert rengeteget megtudtam belőle Feröerről :)

Előzmény: knudsen (359)
Tvoroyri Creative Commons License 2013.05.28 0 0 462

Szia :)

Végül eljutottál Feröerre? Június 24-én megyek, de az nem a "közeljövő" a hozzászólásodhoz képest :)

Előzmény: deveee (457)
Tvoroyri Creative Commons License 2013.05.28 0 0 461

Nagy élvezettel olvastam a beszámolód. Sokat segített. Köszönöm :)

Előzmény: A püspök inasa (454)
A püspök inasa Creative Commons License 2012.09.14 0 0 460

Legalább lesz miért visszamenni... Megnézni milyen lett az új Klaksvik... Mondjuk nekem a régi is tetszett, de igazuk van, mindig meg kell újulni. Ahogy ismerem őket, 2-3 év alatt meg is csinálják.

Előzmény: Törölt nick (459)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.10 0 0 459

Sziasztok!

 

Friss hír a szigetekről - nem, kivételesen nem foci, nem a múlt heti, Németország elleni selejtező meccs eredménye kapcsán írok, hanem ezt találtam az index főoldalon:)

http://vizpartifejlesztesek.blog.hu/2012/09/10/varosfejlesztes_a_juh-szigeteken?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_09_10&utm_campaign=index

 

(És persze azért is, hogy hátha nem merül teljesen a feledés homályába ez a topic)!

 

Üdv,

P.

gyombee Creative Commons License 2012.02.12 0 0 458

Sziasztok,

 

tud valaki Kenneth Williamson: The Atlantic Islands c., korábban itt is említett mű eladó példányáról?

Köszi,

gyombee

deveee Creative Commons License 2011.07.23 0 0 457

Üdv, valaki nem tervez véletlenül utazást Feröerre a közeljövőben? Szívesen csatlakoznék...

farkasdi Creative Commons License 2011.02.16 0 0 456

Bocsi, hogy itt zavarlak, de láttam ezt a topikot látogatod mostanság. Mivel az e-mail-od nem publikus, nem tudtalak e-mail-ben megkeresni. Egy kis OFF, Marokkóval kapcs.-ban érdeklődnék nálad (mi is szombathelyiek vagyunk:-) ) ha megdobnál egy e-mail-lel esetleg tudnánk értekezni privát, nem a fórumot terhelném.

Az én e-mail-om publikus arra írhatnál.

Előre is köszi

Előzmény: A püspök inasa (454)
hooker007 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 455

köszönjük ...

sajnos jelen helyzetben szerintem sok ember utazásának lőttek :(

de ebbe méylebben ne menjünk bele ... poltika

Előzmény: A püspök inasa (454)
A püspök inasa Creative Commons License 2011.02.14 0 0 454

Mivel az utazas.com időközben elsüllyedt, így egy másik utazási fórumra is felbiggyesztettem a feröeri úti beszámolót, képekkel együtt. Íme:

 

http://www.ongo.hu/elmenybeszamolok/4953?req=elmenybeszamolok%2F4953

Előzmény: A püspök inasa (450)
Elk Creative Commons License 2010.09.30 0 0 453
Mi nem voltunk ilyen bátrak. Igaz, azt sem láttuk, hogy merre induljunk. Sokáig az sem volt világos, hogy ott van ellőttünk egy hegy. A teteje néha látszott, de az alja nem.
Előzmény: minimal (452)
minimal Creative Commons License 2010.09.29 0 0 452
Enniberget én megmásztam, de a teteje felhőben volt. 1-2 alkalommal ki lehetett sasolni a felhőalap alatt, de nem kockáztattam, hogy elmegyek a hegygerinc végéig... visszafele persze el is tévedtem és rossz útvonalon mentem le. Nem volt egyszerű lejutni!
Előzmény: Elk (448)
hooker007 Creative Commons License 2010.09.25 0 0 451

oké , megyek is olvasni :)))

Előzmény: A püspök inasa (450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!