Keresés

Részletes keresés

Witalco7 Creative Commons License 8 órája 0 0 13419

Köszi az infót Formate!

 

Valaki rendelt mostanában külföldről pl. Minoxidil tablettát, vagy valami hasonlót? Mik a tapasztalatok a csomagkezeléssel a VÁM-on mostanában? Mennyi az esély, hogy meg is érkezik a csomag, ha rendel az ember?

Előzmény: Fomate (13415)
Equrvanet Creative Commons License 1 napja 0 0 13418

Elősször azt kellene tudni hogy mekkora hígítási arányban kell használni... de azt sehol senki nem írta a tanulmányban.

A 100%-osnál érezni hogy "csíp" meg az látható, érezhető is, a hígítottnál ( pár %) gyorsan elmegy a szag és semmi látható nem marad vissza.

 

Minden netes oldal pár cseppet, pár %-ot ajánl, nade ti szerintetek ezt hogy kellene?


Előzmény: Fomate (13417)
Fomate Creative Commons License 2024.04.15 0 0 13417

Kiegészítésképp szerintem ki lehet próbálni, a kérdés nekem az, hogy

 

- rozmaringolaj felvitele hogy hat a megjelenésedre (mennyire olajos, hogy szárad, mennyire lesz ragacsos a fejbőröd/hajad, milyen gyakran kell tőle hajatmosni, stb.)

- Ha minoxidilt viszel fel előtte/utána, csökkenti-e a felszívódását (gyanítom hogy igen).

- Illetve a legtöbben azért 5%, vagy afölöttit minoxot használnak (12-15% megy most nagyon), és nem 2%-osat, így ha csökkenti a meglévő minoxod hatékonyságát, akkor simán elképzelhető, hogy rosszabbat teszel vele (többet veszítesz, mint nyersz).

 

De tényleg tök jó lenne, ha valaki kipróbálná minox mellett 6 hónapig, és jönne egy előtte-utána kép, mert ha már csak a maintaining-ben segít, már megéri.

Előzmény: Equrvanet (13407)
Fomate Creative Commons License 2024.04.15 0 0 13416

Hibát követsz el sztm, mert nekem évek óta (és tényleg mindent beleszámítva) a legnagyobb javulást hozta az orál minox, és semmiféle mellékhatása nincs, pedig már napi 15mg-t tolok.

Az meg, hogy erősebb lesz a szakállad, a testeden a szőr, illetve a halántékodon is nő haj, sztm csak előny, mert férfiasabbnak nézel ki tőle

Előzmény: Balage-81 (13402)
Fomate Creative Commons License 2024.04.15 0 0 13415

Emailen keresztül sikerült elérni a tulajt, és működik továbbra is, csak egy másik oldalon, itt találjátok:

 

https://www.healthyareastore.com/store/

 

 

Előzmény: Witalco7 (13401)
Fomate Creative Commons License 2024.04.15 0 0 13414

én ezt használom sztm 2-3 éve napi 1x este 1 ml-t, szuperül működik, 3-4 naponta érdemes dermarollezerzni és utána felvinni, hogy jobban felszívodjon a minox + fina is. Annyi csak, hogy nyilván emelett kell még mást is használni a hosszútávú hatás érdekében.

Előzmény: Szbgbrl (13396)
gocsa87 Creative Commons License 2024.04.07 0 0 13413

A pubmed egy adatbázis, nem több, az "erejét" minden publikációnak önmagában, illetve más publikációkkal összevetve érdemes értékelni. Az önmagában semmit se jelent, hogy a pubmeden elérhető vagy megjelent egy (jó esetben szakmailag lektorált, azaz peer reviewed) folyóiratban.

Előzmény: radkix (13411)
Equrvanet Creative Commons License 2024.04.06 0 0 13412

Én viszont az kerestem benne de nem találtam hogy a rozmaringolajat hígították-e vagy 100%-os olajat kenték a bőrre, és ha igen mennyit és hova... 

 

 

100%-os olajat viszont nem mindenki bőre viseli majd el... 


Tehát vagy én nem találtam vagy lényeges infók hiányoznak belőle... amúgy igen ha hatna nem lenne minden második férfi kopasz a metrón.

Előzmény: gocsa87 (13409)
radkix Creative Commons License 2024.04.03 0 0 13411

Szerintem te meg vagy keseredve, és mindenre csak a "miért nem" látásmódot követed.

Azért a Pubmed elég erős referencia.

Másrészt ki lenne a megrendelő ? A Kínai Rozmaringolaj Kartell ?

A jelenség amiről beszélsz természetesen létezik, de az egy végtelen ostobaságra utal, hogy bekötött szemmel mindent annak próbálsz stigmatizálni.

Hasonló a véleményem, az "orál"minoxidiltól szerinted mindenki gorilla lesz" állításodról. Használnak itt egy páran, aztán mégsem zárták őket még állatkertbe...

Előzmény: Balage-81 (13410)
Balage-81 Creative Commons License 2024.04.02 0 0 13410

Ezek a kutatások többnyire megrendelésre készülnek. Ha van elég pénzed, csinálnak neked olyan kutatást, amiben a lószar is hatásosabb a minoxidilnél vagy a finaszteridnél.

Mindent csodaszernek kiáltanak ki, amit épp el akarnak adni.

Ettől függetlenül nincs semmi bajom a rozmaringolajjal, se a többi természetes szerrel, de ha hatásosak lennének androgén hajhullásra, az már rég kiderült volna. Természetesen fina/duta és minox mellé KIEGÉSZÍTÉSKÉNT nyugodtan lehet használni, mert ártani nem árthat. 

Előzmény: gocsa87 (13409)
gocsa87 Creative Commons License 2024.04.02 0 0 13409

Rengeteg probléma van ezzel a kutatással (amellett, hogy csak 1 kutatás, nem volt reprodukálva sem azóta):

- Nem placebo-kontrollált.

- Nem kettős vak.

- 2% minoxidilt használtak, nem 5%-osat, ami bizonyítottan jóval hatékonyabb lenne. Fogalmam nincs, miért a 2%-ot választották, lehet épp azért, hogy még jobbnak tűnjön a rozmaringolaj.

- Nincs semmi információ arról a kutatás szövegében, hogy pontosan mely területekre is kenték a hatóanyagokat.

- És ami talán a legfurcsább: a 2%-os minoxidil jóval rosszabbul teljesített, mint bármely más kutatásban, pl. azokban, amiket anno a Rogaine FDA engedélyeztetése során végeztek. Így persze hogy a rozmaringolaj látszólag fel tudta venni a versenyt vele. Az okát ennek a gyenge teljesítménynek persze nem tudni, lehet például hogy az alanyok nem megfelelően vitték fel a minoxidilt, nem használtak eleget belőle vagy lehet nem is az előírt napi 2x.

Előzmény: Equrvanet (13407)
Rooney99 Creative Commons License 2024.04.01 0 0 13408

Goodstuffstore-ról, ami úgy tűnik azóta megszűnt végleg. 

Előzmény: sríver (13406)
Equrvanet Creative Commons License 2024.03.30 0 0 13407

Azt itt sose árulták el nekem sem hogy honnan lehet beszerezni az ilyen rendeléseket.

Bár mostmár el is veszik a vámon szóval mindegy...



Más:


Rozmaringolaj állítólag ugyanannyira hatásos mint a minoxidil. 

 

https://pubmed-ncbi-nlm-nih-gov.translate.goog/25842469/

 

A tanulmány ezt a szert (2%-os minoxidil) hasonlította össze a rozmaring olajjal. 100 résztvevő 6 hónapon keresztül használta ugyanúgy a két szert (két 50 fős tesztcsoportra osztva). A teszt első 3 hónapja után egyik csoportban sem volt érdemi változás. Fél év után azonban mindkét csoportban egyértelműen, hasonló mennyiségben jelentek meg új hajszálak! Ezzel bebizonyosodott, hogy a természetes rozmaring olaj hasonló hatással bír, mint a minoxidil. Utóbbit használó tesztalanyok azonban nagyobb arányban panaszkodtak mellékhatásokra!

 

 

Magyar fórumok és ismerősök is elismerően írnak róla... 

 

Szerintetek?

Előzmény: sríver (13406)
sríver Creative Commons License 2024.03.29 0 0 13406

Honnan szerzed be?

Előzmény: Rooney99 (13405)
Rooney99 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 13405

Az is. Kb. 10 év topikális használat után 5mg oral látható javulást hozott. 

Előzmény: Balage-81 (13404)
Balage-81 Creative Commons License 2024.03.28 0 0 13404

És a hajad? :) Ami ugye a lényeg lenne.

Előzmény: Rooney99 (13403)
Rooney99 Creative Commons License 2024.03.28 0 0 13403

Nem kell tőle félni. Nekem a szakállam lett talán kicsit erősebb tőle még, de semmi más változás. 

Előzmény: Balage-81 (13402)
Balage-81 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 13402

Orál minox rendelésén gondolkoztam, de végül lemondtam róla, mert nem akarok úgy kinézni, mint egy Gorilla.

Előzmény: Witalco7 (13401)
Witalco7 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 13401

Sajnos nagyon úgy tűnik. Azt hiszem, a redditen olvastam, hogy a vége felé, már többen meg sem kapták a megrendelésüket, de pénzt benyelték.

Előzmény: Balage-81 (13400)
Balage-81 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 13400

Akkor tényleg megszűnt? Én is észrevettem, hogy nincs már egy ideje.

Előzmény: Witalco7 (13399)
Witalco7 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 13399

Szia!

 

Megkérdezhetem, hogy honnan rendelted? Nekem is rendelni kellene, de ahonnan korábban rendeltem (goodstuffstore.net) megszűnt, és nem nagyon találok más forrást.

köszi

Előzmény: hajajajaj (13388)
Balage-81 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 13398

Ha egy szakorvos felírja nekem az Avodartot, utána mennyi időn keresztül írhatja fel a háziorvos? Magyarul meddig nem kell visszamenni a szakorvoshoz?

Azért kérdezem, mert ha magánrendelés, az ugye nem olcsó.

Equrvanet Creative Commons License 2024.03.23 0 0 13397

Ha már felíratunk finát akkor melyiket érdemes itthon? Van több márka is forgalomban... de külföldi fórumok szerint hiába ugyanaz a hatóanyag, a hatás mégse ugyanaz.

Illetve a lejárati idő ahogy elnézegettem max 1 év, tehát ilyen gyorsan lejárna?



Szbgbrl Creative Commons License 2024.03.20 0 0 13396

Sziasztok!

 

Megérkezett a Minoxidilmaxtól rendelt Dualgen-15

 

Van itt olyan, aki ezt használjra rendszerességgel? A topical fin hatásos?

gocsa87 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 13395

Hm, értem. Sok sikert!

(Én ma este 8-kor kaptam be a tablettámat, és ennél az 1 másodpercnél többet nem is kell foglalkoznom vele egy nap.)

Előzmény: willychicci (13394)
willychicci Creative Commons License 2024.03.18 0 0 13394

Egyrészről a tudott mellékhatások miatt, aminek az előfordulásával tisztában vagyok, hogy nem magas, de mégis csökkenteném a kockázatát.

Másrészről tartok az olyan gyógyszerekről, amik a hormonokat befolyásolják. Nem vagyok orvos, vagy szakértő, csak tartok tőle és keresnék olyan módszert, ami a kockázatot minimalizálja még megfelelő hatásfok mellett.  

Előzmény: gocsa87 (13393)
gocsa87 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 13393

Megkérdezhetem, miért félsz ennyire a szájon át szedhető finaszteridtől? Sokaknak úgy érzem, hogy irracionális félelmei vannak.

Előzmény: willychicci (13392)
willychicci Creative Commons License 2024.03.12 0 0 13392

Sziasztok,

 

pár hónapja pörgök a hajbeültetés témán. Voltam itthon két, általam megfelelőnek talált klinikán és mindkettőnél javasolták a Finasteride (1 mg-os tabletta) szedését, megkedve már a műtét előtt időszakban és kb. addig javasolták a szedését, ameddig szeretném, ha a jelenlegi + az átültetett hajak kombinációját meg szeretném tartani, különben a már eddig is kiritkult részekhez tartozó eredeti hajhagymák idővel elhalnak. Ha nem szedem a Fina-t, akkor kb. 2-3 évig élvezhetem majd csak a hajbeültetés okozta vizuális elégedettséget és a ritkulás kezdődik előről/tovább folytatódik.


Tartva a Fina mellékhatásaitól igyekeztem minél több oldalon, fórumon, videóban infót begyűjteni róla és én kezdek abba az irányba elmozdulni, hogy a dózison van itt a hangsúly: meg kell találni azt az adagot, ami a lehető legnagyobb hatásfokkal bír a lehető legkisebb kockázat mellett. Így jutottam el a topical finasteride "utcájába":

 

https://www.youtube.com/watch?v=NuX3vEq2Mao&t=167s

 

Van esetleg olyan a fórumozó, aki már használt/használ topical formában Finasteride-et? Ha igen, honnan szerzi be? Vagy esetleg tudtok olyan gyógyszerészt, aki a videóban ajánlott (a kutatások és tanulmányok alapján meghozott eredmény alapján) dózisban tudna készíteni ilyen ecsetelőt? (persze úgy, hogy beszerezném hozzá az ecsetelőt)

 

Egyébként hasznos lehet többeknek, itt a csoportban már egyszer megjelölt UK-s Finasteride beszerzési forrás:

 

https://www.doctorfox.co.uk/hair-loss-treatments/finasteride.html

 

Angol címre postáznak csak, de hátha van rokon/cimbi/ismi odakint.

Balage-81 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 13390

Pedig még hair fiberst is használ!

Balage-81 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 13389

Somogyi András humorista. Elölről nem olyan vészes a hajbeültetése, de felülről nézve... Sajnos nagyon progresszívan kopaszodik.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!