Keresés

Részletes keresés

Alpok Klíma Creative Commons License 18 órája 0 0 103820

Mi a következőket:

Polar - régebbi gree gyártás,átlagos kínai gép, nagyságrendekkel hangosabb kívül belül l,mint a szomszéd szoba alap Mitsubishi ELECTRIC gépei.

Panasonic multi,azóta is probléma mentes,de semmi extra, kültéri különösen ormótlan.

Daikin Perfera -bombagép, annyira megtetszett,hogy bemutatótermünkbe is bekötöttunk egyet, kolléganő legnagyobb örömére!

Előzmény: amatör1 (103817)
windy12 (X) 24 órája 0 0 103819

A konzol gépekből nagyságrendekkel (és még azt is oszd el egy nagyobb számmal) kevesebbet telepítünk mi is, és a többi klímás cég is.  Így túl sok tapasztalat nincs velük.  Én a személyes tapasztalatomat tudom megosztani.  Tavaly telepítettünk két kisebb lakásomba egy-egy 3,5 kW-os Cooper&Hunter (Gree) konzol gépet kifejezetten kizárólagos fűtésre.  A lakások 35 nm-es egyszobás új építésű, jól szigetelt (födém is és falak is) kis kecók. Két gépre lett mindkettő előcsövezve, de egyelőre csak a nappali-étkező részbe lett felszerelve készülék, a hálószobába nem, kíváncsi voltam, hogy szükség lesz-e rá. (nincs ajtó a nappali és a háló között).  Tudom, hogy enyhe volt az elmúlt tél, de az egy-egy  gép/lakás teljesítménye tökéletesen elég volt a fűtésre, és a bérlők szerint a komfort is hibátlan volt, köszönhető, hogy fűtés-üzemben a padlószinten történik a meleg levegő kifúvása.  Októbertől március végéig a mért fogyasztás mindkét lakásban közelítőleg 2400 kW/h volt, ebben benne volt a fűtés (fürdőkben van egy-egy 600W-os törölközőszárító radiátor és 1,2 kW-os fűtőfilm a padló alatt.) és persze a mindennapos élethez szükséges világítás, háztartási gépek, szórakoztató elektronika.

A gépek minőségéről annyit tudok megosztani, hogy ezek azért nem ugyanazok, mint a rettentő mennyiségben készülő magas-oldalfali lakossági készülékek.  Ezek már sokal komolyabbak, inkább iparinak tekinthetők.

Előzmény: amatör1 (103817)
1 valaki Creative Commons License 28 órája 0 0 103818

Daikin, Gree, Polart raktunk.

Daikin persze messze a legjobb, de az ára is.

Kínaiak hasonlóak, de ár érték arányban mennek.

 

De egy mondatban minden benne van:

 

Olcsóbb gyengébb, drágább jobb.

(Tosot, és nevesincseket én kerülném a helyedben. )

Előzmény: amatör1 (103817)
amatör1 Creative Commons License 1 napja 0 0 103817

Igazából annyit akartam megtudni, hogy a kínai konzolos gépek közt van e különbség. Van e olyan ami esetleg jobb mint a másik. Persze a vélemény olyantól várom aki tényleg szerelt konzolosat és az adott márkát nem csak azt hallottam.....

Előzmény: 1 valaki (103815)
Capt.IQ229 Creative Commons License 1 napja 0 0 103816

Nem írtad, hogy hány karakteres indoklást fogadsz el. Ez fontos.

Előzmény: amatör1 (103807)
1 valaki Creative Commons License 1 napja 0 0 103815

Mivel volt nálad már szó mindenről, leírnád bővebben, mi az elképzelésed?

Panasonic, Aux, Midea kiesik, az rémlik.

 

 

Előzmény: amatör1 (103814)
amatör1 Creative Commons License 1 napja 0 0 103814

1 db 3,5kw-os, a magasoldalfalit lecserélném hátha komfortosabb lenne.

Előzmény: windy12 (103809)
1 valaki Creative Commons License 1 napja 0 0 103813

Nem ezt írtam, hogy megtagadja, hanem a tulajnak kell.

Van tulaj, aki pár ezresért eladja a cégnek, és ezzel is olcsóbb az új.

Előzmény: Garfield007 (103812)
Garfield007 Creative Commons License 1 napja 0 0 103812

Vagy elviszi?

Mi alapján tagadja meg?

Előzmény: 1 valaki (103811)
1 valaki Creative Commons License 1 napja 0 1 103811

Vagy elviszi a klímás, vagy (pár ezrest kaphatsz érte) írsz hulladék kezelő cégnek, és elviszik.

És persze szakszerűen feldolgozzák.

 

hulladekotkezelunk.hu

Előzmény: Bosanac (103806)
Garfield007 Creative Commons License 1 napja 0 1 103810

Kötelező elszállítani. Pssszt.

:-)

Előzmény: Bosanac (103806)
windy12 (X) 1 napja 0 0 103809

Nem ártana tudni a teljesítményt.....

Előzmény: amatör1 (103807)
windy12 (X) 1 napja 0 1 103808

Mi el szoktuk szállítani, ha mmi cseréljük a gépet... díjmentesen.

Előzmény: Bosanac (103806)
amatör1 Creative Commons License 1 napja 0 0 103807

Sziasztok!

 

500 ezer kategóriában melyik konzol klíma ajánlott? Indokoljátok is. Előre is köszi!

Bosanac Creative Commons License 1 napja 0 0 103806

Szervusztok!
Cserélnék egy régi klímát majd valamilyen újra.
(Lakes 5,2kW hűt-fűt, ~20 évesen már kicsit zajos.)
A régivel mit lehet/kell tenni?
Kösz

windy12 (X) 3 napja 0 0 103805

Biztos, hogy nincs olyan gyártó, akinek soha egyetlen legyártott berendezése sem romlott el. Én kb. 15 évig nem találkoztam Daikin meghibásodással, de sajnos az utóbbi 7-8 évben nagyon sokat romlott a minőség (persze az ár is közeledett a kínaiakéhoz) Jelenleg én is a Mitsubishit tartom a legmegbízhatóbbnak, ezeknél a legalacsonyabb a hibaszázalék. A japánok közül a Panasonic áll nálam az utolsó helyen, ott a minőség kb. Gree-vel egyenértékű.

Előzmény: peterch (103802)
1 valaki Creative Commons License 3 napja 0 0 103804

Mitsubishi például.

Előzmény: peterch (103802)
1 valaki Creative Commons License 4 napja 0 0 103803

Ha kiveszed a szelepet, 5 perc alatt leszedi....

Előzmény: klimakiraly (103800)
peterch Creative Commons License 4 napja 0 0 103802

Szia !

 

Azért gondolom van rálátásod arra , hogy melyik gyártó klímái vannak jelen M.o.-on .

 

Ha igen , akkor ez a mondatod nem fedi a valóságot , mert hiányzik a másik  mondat . :-)

 

" de mivel jellemzően javítok ... így ha mindig rossz klímával találkozom honnan tudnám melyik a jó klíma?

 

Például egy ilyen mondatot hiányolok tőled :  Viszont az XY gyártó klímáit ritkán , vagy egyáltalán nem javítom , mert nem hibásodnak meg olyan gyakran .

 

Vagy tán nincs olyan gyártó , akinek nem hibásodnak meg a klímái ?

Előzmény: klimakiraly (103801)
klimakiraly Creative Commons License 4 napja 0 0 103801

Hát kb. Én már több 10 éve foglalkozom klímákkal de mivel jellemzően javítok ... így ha mindig rossz klímával találkozom honnan tudnám melyik a jó klíma?

Ember nem tudja ... mivel az adóbevallások titkosak ... hogy melyik klímából mennyi fogy ... és Én miért találkozok egyik hibából sokkal többel mint a a másik hibával? Az biztos hogy az aliexpresses eladók halálra keresik magunkat a sajátos magyar alkatrész ellátás okán :-)

Előzmény: kápés (103798)
klimakiraly Creative Commons License 4 napja 0 0 103800

:-) A Radio1 szlogenjével élve - Ki fizeti ezt ki? Nem percre kellene ezt játszani hanem végvákuumra ha meg van a 270Pa akkor lehet tovább lépni ...

 

 

https://nemzetiklimavedelmihatosag.kormany.hu/v2/tananyag/tankonyv/62162-62162-vakuumolas

 

Előzmény: szilvatövis (103786)
1 valaki Creative Commons License 4 napja 0 0 103799

Hátha valakit érdekel:

A Mitsubishi Electric importőre új kampányt hirdetett, melyben 3+7 év jótállást és 10 % kedvezményt kínálnak a végfelhasználók részére Mitsubishi Electric HR klímák vásárlása esetén.

kápés Creative Commons License 4 napja 0 0 103798

Azt a tesztoldal nem azért van hogy az embereknek hiteles információkat nyújtsanak, hanem hogy pénzt keressenek!

Előzmény: windy12 (103796)
MZ/Y Creative Commons License 4 napja 0 0 103797

Kösz!

Előzmény: windy12 (103795)
windy12 (X) 5 napja 0 0 103796

Abban teljesen igazad van, hogy az említett teszt tényleg igencsak furcsa.  Nekem egyáltalán nem tűnik életszerűnek az általuk súlyozott szempontok szerinti tesztelés:

 

 

Ha a tesztelés alapjának a teljesítményt veszik (65 %), akkor gyakorlatilag a legfontosabb ismérv mindjárt el is sikkad, ugyanis ez olyan, mintha két százlóerős autónál akarnák eldönteni, hogy melyik az erősebb.  Két 12.000 BTU-s klíma teljesítménye egyforma, vagy, ha van némi eltérés, akkor az csak a szabályzás metodikájában lehet. Tehát ez nem lehet egy tesztelésnek az alapja, nem adhatja két gép összehasonlításának a 65 százalékát.

 

Az ügyfelek döntő többsége a klíma vásárlásakor a zajszintre kérdez rá.  Megkockáztatom, hogy az ár kérdését hátrahagyva, általában ez a döntő szempont. A kezelhetőség és a sokoldalúság kérdésével egyetértek, én is 10-15 százalékot adnék.  A külső megjelenés teljesen kimaradt, pedig ez alapján is sokan választanak.  A legfontosabb pedig a minőség....amire persze nehéz tesztelni (kétlem, hogy bármire is teszteltek volna), de ha valaki kezébe vesz egy beltéri egységet és alaposan megvizsgálja, azért lehet jelentős különbségeket tapasztalni, amik igencsak a minőségre utalnak.  Sorjás műanyagok, gyenge vékony terelőlapátok, láthatóan gyatra mechanikai elemek, stb.

Gyenge marketing-teszt, felületes és nem túl informatív.  Persze...pénzért adják...ez is csak egy termék, olyan, amilyen.  A tesztjeiket is tesztelni kéne....

Előzmény: Atomcsapássy Edömér (103792)
windy12 (X) 5 napja 0 1 103795

Mint itt már kitárgyaltuk, három év garancia van a Comforákra is, és NINCS karbantartási kötelezettség.

Előzmény: MZ/Y (103793)
lafanc Creative Commons License 5 napja 0 0 103794

"

Mérnökként meg más kell."

 

Ez eddig is világos volt. A miértre lettem volna kíváncsi. Ha szerencsénk van lesz egy mérnök, aki tudja és megosztja a tudást.

Előzmény: 1 valaki (103791)
MZ/Y Creative Commons License 5 napja 0 0 103793

Eon hirdet Comforát, garancia feltétel az évi 1 karbantartás.

 

Másnál is elég 1? Hűtő-fűtőnél 2 rémlik, de nem hiszem, hogy a Daikin náluk eltérne az általánostól.

Atomcsapássy Edömér Creative Commons License 5 napja 0 0 103792

Az Info Rádióban hirdettek egy nagy klíma terméktesztet, amit a Tudatos Vásárlók Egyesület végeztetett (vagy csak átvette egy külföldi társ egyesülettől?) Elég drágán, 2990Ft-ért árulják és nem tudom megéri-e, mivel már a nyilvánosan elérhető webes előnézet alapján furcsának tűnnek a teszt szabályai:

- A hűtési és fűtési funkciót azonos súllyal veszik figyelembe a pontozáskor. Hazánkban több százezer távfűtéses lakás van, a többi társasház és családi ház nagy többsége pedig vezetékes földgázzal fűt - szóval nem látom a jelentős igényt villany fűtésre? Ezzel szemben a magyar nyarak egyre forróbbak, egyértelműen a hűtés miatt vesznek légkondit az emberek, azt kellene erősebben súlyozni.

- A készülékek garancia / szavatosság idejét egyáltalán nem veszik tekintetbe az értékelésnél, pedig a különböző gyártóknál 2-3 évtől 10 évig minden előfordul, alapból járó, meg netes regisztrációhoz kötött is, néha eltérő évekkel a beltéri és kültéri egységre. Egy új autónál, háztartási gépnél is alapkérdés, hogy mennyi garit ad rá a gyártó, itt miért hanyagolják?

1 valaki Creative Commons License 6 napja 0 0 103791

Laikusként, szerinted.

Mérnökként meg más kell.

Előzmény: lafanc (103790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!