Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 67061

Értem én hogy a drágább jobb, mindig az a jobb, de az egyik 170 a másik 250, ugyanaz a teljesítmény, ugyanaz a gyártó.
Több funkció? Jobb anyagminőség? Szerelhetőbb? Tartósabb?

Előzmény: .klímás. (67060)
.klímás. Creative Commons License 2015.12.18 0 0 67060

Az FTX35/RX35-ös gép sokkal jobb, plána az új, 2015-ös "K"-s végű. Az pazar.

Előzmény: Törölt nick (67056)
szocske_ Creative Commons License 2015.12.18 0 0 67059

kétségtelen, hogy sokkal nagyobb az igénybevétel, de vannak itt jónéhányan, akiknél több mint 3 éve megy fűtésre a klíma és köszöni, jól van.

szerintem nem olyan sok a fűtésre is jó gép felára, ha már mindenképp elköltesz 200 ezer Ftot, nem érdemes megspórolni 30-50ezret, hogy utána ne tudj jó hatásfokkal fűteni.

Nekem szeptember végétől november végéig szinte csak a klíma fűtötte az egész házat, 1-2 alkalommal kapcsoltam be a gázkazánt, cserébe még néhányszor decemberben is rádolgozott a klíma is, amikor kint 7-8 fok volt nappal.

Előzmény: Törölt nick (67058)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 67058

Jól emlékszel.
Vezérelt áram helyére tudnék H tarifát kérni, de akkor meg a boiler menne drágán.

Harmadik órához nem vésem megint szét a nyáron elkészült falat.

Vagy vezéreltet lehetne relézni, hogy hol nappali hol vezérelt legyen a konnektorban, de azt előbb utóbb észrevennék.

Így is kétszer több fogy vezéreltből mint nappaliból.

Meg klímás fűtéshez komolyabb (drágább) berendezés kell, több karbantartás, és rövidebb élettartam.
Illetve nyilván ugyanannyi órát menne el, csak három év alatt elhasználnám a tíz évet.

Előzmény: szocske_ (67057)
szocske_ Creative Commons License 2015.12.18 0 0 67057

"3.5kw szerintem elég lenne, fűtés nem fontos, nyilván ha tud fűteni használni fogjuk néha, de a fa azért olcsóbb." - ősszel és tavasszal 2x1-2 hónapig szerintem olcsóbb a klímás fűtés, mint a fa.

Ha H tarifára tudnád kötni, akkor egész évben olcsóbb lenne, de ha jól emlékszem nálad erre nincs mód, vagyis nagyon macerás lenne :(

Előzmény: Törölt nick (67055)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 67056

DAIKIN FTXB35C/RXB35C

és

 

DAIKIN FTX35/RX35
közt mi a különbség?
Mert árban nagyon sok.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 67055

Alábbi klímára kérnék árajánlatot, szereléssel, székesfehérvárra.

3.5kw szerintem elég lenne, fűtés nem fontos, nyilván ha tud fűteni használni fogjuk néha, de a fa azért olcsóbb.

30cm gázszilikát fal + 10cm eps, műanyag ablakok.
Garázsban nem kell falhoz, plafonhoz hajtogatni a csöveket, úgyis ott van a garázskapu konzolja, azon elfér, lejtéssel a kondenzvíz is kitalál, de azért legyen valami formája a csőkötegnek.
Villany van a garázsból, pont a faláttörésnél, 16A (két fagyasztóláda van rajta, azokkal csak megfér a klíma)

 

 

Mailcímem publikus, de a tervet megköpködni nyilvánosan is lehet.

Dr. Klíma (X) 2015.12.16 0 0 67054

A klímaszerelések képei topikba most töltöttem fel egy felrobbant hőszivattyú videóját...

A macska már nem nyávogni, nagy hangja lehetett :)

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9126206&la=110195214

Előzmény: klimakiraly (67050)
Medve6868 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 67053

Köszönöm a gyors választ!

 

Előzmény: diagnet (67052)
diagnet Creative Commons License 2015.12.16 0 0 67052

Teljesen jó. H tarifához is ezt írják elő, bár senki nem nézi.

Előzmény: Medve6868 (67051)
Medve6868 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 67051

Sziasztok! Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy a kismegszakítótól a klíma beltérihez húzott vezetékből 3x2,5-ös duplán szigetelt rézkábel megfelelő? Egy LG P09MN ATHENA XTREME készülékről van szó, főleg fűtésre használnánk. Előre is köszönöm a segítséget. Üdv.

klimakiraly Creative Commons License 2015.12.16 0 0 67050

Ó ha csak ilyen melók lennének.

Holnap megyek egy 40kW-os légkezelőhöz.

 

Valaki eladta a légkezelőt, rakott bele egy direkt elpárologtatót. semmi adat.

valaki eladott egy kondenzátor egységet. Van egy típusom, publikus net nem ismeri.

És valaki felhívott hogy _csal_ össze kellene csövezni, és elindítani.

 

Az hogy mi fogja vezérelni, és hogyan a hűtőgépet, na az a valaki még nem került elő.

 

A megrendelő cég EBIDTA -ja 5.133.8 million € ... Én meg csak rohanok és sose leszek valaki. Mondjuk a mai egy kicsit tetszett ...

 

Előzmény: Dr. Klíma (67047)
Zeki_ Creative Commons License 2015.12.16 0 0 67049

Uhh, ez ám a szopatás! Sok Mekk Elek felvette a zsetont odahányt valamit, aztán lelépett. 

De a megrendelők a hibásak. Nem jóskapistát kell találni occsóért, hanem komoly referenciás valódi céget.

Előzmény: Dr. Klíma (67046)
Vfogasz Creative Commons License 2015.12.16 -1 0 67048

És mi lett a vége? Megcsináltátok végül ? :) 

Dr. Klíma (X) 2015.12.16 0 0 67047

a beltéri egység előszerelése...ebben az állapotban "adta fel" az előző "klímaszerelő csodamester", aki azóta sem elérhető

 

Előzmény: Dr. Klíma (67046)
Dr. Klíma (X) 2015.12.16 0 0 67046

Szia

Tessék...

 

van a beltéri "előszerelésről" is kép... siralmas....sőt, szörnyű

 

 

Az építési vállalkozó talált egy "klímást", aki az építkezés alatt előszerelte a leendő klímát... Az építkezés befejeztével a klímát fel kellett szerelni, de a "csodamester" már nem vállalta a klímaszerelést, mert ő csak klíma előszerelést tud vállalni :) .....még jó hogy időben közölte. Ezután hívtak egy "megváltó" klímaszerelőt, mint utólag kiderült, Ő csak alkalmi klímaszerelő, fő foglalkozása, képesítése hűtőgépszerelő.....Ő ugyan elkezdte a "munkát", készített 2 peremet és odakészítette a kültéri egységet, de hirtelen kapott egy telefonhívást és el kellett mennie...Azóta nem elérhető, ha fel is vette a telefont, passzolta a munkát, mert Ő most "tejhűtőzik" és nincs ideje klímaszerelésre, de tavaszig nem is keressék... Na ekkor találtak meg bennünket. Telefonban csak annyit közöltek, hogy elő van szerelve, "csak" fel kell szerelni a falra a készüléket (ami könnyűszerkezetes fal) .... ugye nem kell mondanom, hogy mi elutasítottunk bármiféle folytatást ebben a munkafolyamatban, javaslatunk az volt, hogy teljes újraszerelés legyen, lehetőleg klímával, mert ez a masina nem alkalmas a ház téli folyamatos fűtésére azzal a kényelemmel, melyre a gazda gondolt.....gazda elmondása szerint eddig több mint 1500 euro pénzbeli befektetése van a klímaszerelésbe

Előzmény: Vfogasz (67040)
windy12 (X) 2015.12.15 0 1 67045

Vagy azért nem érted, amit írok, mert nem akarod, vagy csak egyszerűen nem érted... Ha tüzetesebben elolvasod, akkor talán szembeötlik, hogy pontosan azt próbáltam megfogalmazni, hogy a szerelő nem azért hajlít csövet hajlítóval vagy kézzel,  mert az a szándéka szerint való vagy nem való, és ezt nem befolyásolja, hogy milyen szigeteléssel ellátott rézcsövet adok a kezébe. Legalábbis nálunk így van.

Előzmény: DEKLIMA (67043)
klimakiraly Creative Commons License 2015.12.15 -1 1 67044

Apa kezdődik ... Új szál indult a hajlítás, ahhoz nem kívánok hozzászólni.

DEKLIMA Creative Commons License 2015.12.15 0 0 67043

Én általában egyet értek Ferivel, a munkához való hozzáállásával, az elveivel, stb. Ebben is egyet értek vele.

 

Windy, az alkalmazott meg úgy hajtja a csövet, ahogy Te kéred tőle. Szerintem. Legalábbis Nálunk így van.

Előzmény: windy12 (67041)
windy12 (X) 2015.12.15 0 0 67042

 

 

Őket minek neveznénk? Fehércsöves vagy feketecsöves szerelőnek? Csak mert amikor indult a telepítés, akkor még fekete csövesek voltak, viszont ahogy elfogyott a fekete szigetelésük, akkor előkerült a kocsi mélyéről egy kis fehér, és a harmadik csőre már az került, tehát akkor már fehércsövesek lettek :) (Ne tévesszen meg senkit a fölső gépen mindkét cső fekete szigeteléssel van ellátva, csak az egyikre fehér bandázs-szalag van tekerve 

windy12 (X) 2015.12.15 0 0 67041

Egyezik a véleményünk.  Nem a szigetelés színe határozza meg az elvégzett munka minőségét. Ha az alkalmazott kézzel akarja hajlítgatni a csövet 90 fokba, akkor adhatok én neki bármilyen színű szigetelést, akkor is kézzel fogja.  Ha a szerelő levágja a 6-8 méter csövet és felhúzza rá a 3-4 szál fekete kaucsuk szigetelést, és rendesen, a hozzá való ragasztóval összeragasztja a toldásoknál, akkor pont olyan, mintha előre lenne szigetelve. Ha hajlítóval szeretne hozzáférni a csőhöz, akkor ugyanúgy le kell szedni újra a szigetelést, mint a fehér esetében. Egyszerűen nincs különbség. 

Előzmény: viricsi (67039)
Vfogasz Creative Commons License 2015.12.15 0 0 67040

Most olvasva régebben annyi kép volt fent olyan jól kilehetett beszélni. Szóval ne fogjátok magatokat vissza ha van valami trehány tessék kirakni :D Jó tudom vagy videózol és fényképezel Doki és akkor a munka másodlagos vagy tisztességesen dolgozol. De ha van valami jópofa dolog akkor töltsd már fel ide. :)))

viricsi Creative Commons License 2015.12.15 0 0 67039

Ez ugyebár nem a fehér csőhéjon múlik! A feketével is lehet gané munkát végezni, mint ezt a "fehér" korszak előtti idők is mutatják.

Előzmény: Dr. Klíma (67038)
Dr. Klíma (X) 2015.12.15 -1 0 67038

akkor én is vau...

 

Nyaranta a javítások alatt sokszor találkozni olyan esetekkel, hogy a kedves "szaki" megtöri a csövet (akarata ellenére) és úgy hagyja ott a készülék telepítést (mert a hiba úgyis később jön elő és Ő akkor hol lesz már...és nem is biztos, hogy hibás lesz tőle a készülék, hűtőkör)....Kivétel nélkül az előszigetelt csövet használóknál általános ez a hiba.

...megveszi az előszigetelt csövet, mert gyorsabb vele dolgozni, minden szempontból olcsóbb (így alacsonyabb költséggel tud dolgozni a végfelhasználó fele, a többit meg leszarja, a lényeg, hogy neki ez éri meg). A 90 vagy nagyobb szögű hajlításoknál nem bontja le a szigetelést, nem húz rá sem csőrugót, sem hajlító szerszámot nem ismer....

 

Tudom, hogy most megint lesz károgás, hogy a rutinos szaki még a vékonyfalú 10-es csövet is kézzel hajlítja és hűdefasza lesz....persze lehet, ....a baj csak az, hogy nagy a hibaszázalék és a szaki becsületességén múlik, hogy egy "apró" hiba esetén újra vágja a csövet, vagy otthagyja úgy.....

Nagy, nagyobb cégeknél jelentős költséget lehet megspórolni azzal, hogy olcsóbb az anyag, esetleg időben hamarabb tud végezni a szerelő, mert lehet küóldeni a következő munkára és így napi 2-3-4 gépet tudnak felokádni a falra, szezonban

 

Nekem azt senki ne mesélje be, hogy egy alkalmazott majd saját zsebből megveszi az elbaszott csövet.....általában úgyhagyják, hogy "jó az úgy" ....

 

Most ne kelljen képeket beraknom, hogy mennyi trehány, gané munkát hagynak maguk után.

A villanyszerelő, fűtésszerelő és ki tudja még milyen előképzettségű ezermesterek is nyomulnak a fehércsöves klímaszereléssel.....mert.

 

doki

.klímás. Creative Commons License 2015.12.14 0 0 67037

Szerintem nem lustaság. A fehér csőszig sokkal nehezebben szakad és nem kell ragasztgatni, ami pláne akkor jön jól, ha van vagy 15 méter egy hűtőkör. Azt hét-nyolc darabból összetoldozgatni szerintem mazochizmus. Egy sima splitklíma telepítésekor tökéletesen megfelelő szigetelés, és mivel könnyebb vele dolgozni és kisebb a hibalehetőség, indokolt a használata. Persze VRV rendszereknél, hőszipkáknál egészen más a helyzet, de hát ott sok minden más. AZ UV sugárzást meg egyik sem bírja alukasír nélkül, mindegyik megy pár év alatt a levesbe, amit napsugárzás ér.

Előzmény: payagyerek (67036)
payagyerek Creative Commons License 2015.12.14 0 0 67036

Én csak annyit nyöszörögnék bele, hogy mindkét csőhéj típussal elvagyok.
Ami különbséget szoktam tenni:

- A fehérrel könnyebb lehet dolgozni. (Ha lehet, ezt használom. Lustaság?)
- Feketét máskor szoktam.

Mivel nekem a hőszipka a "zsánerem", így fokozottabban érint a beltéri (hidrobox) csendessége. Ezért 12-es csőtől felfelé már a feketét húzom rá. (10-es még nem vészes) Ugyanígy feketét rakok a kültéribe a gáz nyomócsőre. Ha rezonanciacsillapító súly kell a csőre, akkor meg pláne.
Bár a gáz nyomócsövet 2 rétegben takarom lakásban is (kint meg pláne).
A vékony folyadékcső már lehet fehér héjú.

windy12 (X) 2015.12.14 0 0 67035

Igen, valami ilyesmiről beszéltem. Amikor a gyakorlatban derül ki, hogy mi is az igazán használható segédanyag, szerszám, stb. A többi csak okoskodás.

Előzmény: klimakiraly (67032)
klimakiraly Creative Commons License 2015.12.14 0 0 67034

beragadtam ....

Előzmény: klimakiraly (67033)
klimakiraly Creative Commons License 2015.12.14 0 0 67033

Kitörlődtem? Vagy beragadtam?

klimakiraly Creative Commons License 2015.12.14 0 0 67032

Volt ilyen fekete  - gumikaucsuk - szigetelés is 60x60x40cm es dobozban. Csak a vége felé olyan hitvány volt hogy áttértem az előre szigetelt FrioTec csőre. De manapság már fehér PE-t nyomjuk, veszünk 1-1 bund-al nem is tudom hány méter, és azzal toljuk. Ja meg col-os csövet 1mm-es falvastagsággal ... nem kell hollandert fúrogatni ... istenem mennyit könyörögtem 10 éve, hogy valaki importálja már végre, vagy ezek a vágott szeműek legyenek már végre SI-k ... de nem akaródzik ez az SI elterjedni.

Előzmény: .klímás. (67030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!