Keresés

Részletes keresés

mhatos Creative Commons License 1,5 órája 0 0 38437

Üdv.

A hátsó láthatóan crómozott,az első,pedig galvanizált,és így vette a nagyapám még 1976-ban,más gazdája pedig nem volt,ennek az S 50-nek rajta kívül(de biztos nem ő krómoztatta)!..

Előzmény: Bxx7 (38436)
Bxx7 Creative Commons License 20 órája 0 0 38436

Ez sem krómozott. A motor 1990-es, 6.792 km-t futott a kép készítésének idején. A dátum valós, én készítettem a fotót: 

Előzmény: mhatos (38434)
Bxx7 Creative Commons License 20 órája 0 0 38435

Ez a hátsó tengely bizony nem krómozott. A motor 6.800 km-t futott, teljesen érintetlen. Az első tengely valóban krómozott lehet. 

Előzmény: mhatos (38434)
mhatos Creative Commons License 29 órája 0 0 38434

Ja.

A hátsó kerék tengelye/csavavarja az krómozott ezen gyárilag,de még az első kerék tengelye is(ez utóbbi már rozsdás,és be is vágtam mind  a 2 darabot a dobozba, az újra krómozandó darabok közé!.. :)

Előzmény: Bxx7 (38433)
Bxx7 Creative Commons License 1 napja 0 0 38433

Ezt mind értem, én saját magam ízlését írtam le a 38430-as hozzászólásban, mit és hogyan tettem az S50-es vagy az előtte lévő S51N-es restaurálásakor évjáratának (illetve gyártási félévének) megfelelően. 

Előzmény: mhatos (38431)
mhatos Creative Commons License 1 napja 0 0 38432

Ja.

Nyílván az lenne az ok,ha 1 maroknyi,gyári,mélyített csavar,meg alátét a kezemben lenne,pl(mert volt,5-6,ami a rozsda miatt bonthatlatan,és fexeni kellett,no mindegy,max majd elrejtek néhány nem oda valót :) bár nem vagyok topp formában már,de a Kecskeméti,volt KGST piacon,a Gokart stadion mellett,ott van minden Simsonhoz,állítólag :) asszem szétnézek ott,így legalább látom,mi-mi?,mert hiába írom körbe,sokszor az csak,nekem "kerek"!.. :(

Előzmény: Bxx7 (38430)
mhatos Creative Commons License 1 napja 0 0 38431

Megint rosszul írtam,és röviden,de nem akartam reggelig itt ülni(most sem,fogok):) Nekem is fontos az eredetiség,de csak korlátok között lehet ezt az S 50-est visszaállítanom..,és van  amit csak utángyártott alkatrészekkel tudok pótolni,az meg nem olyan(bár van aki,még ezt is,magasról..,és asszem,tisztában vagyok,hogy mi volt krómos,és a 2 színben mi volt galvanizált,és hogy is nézett ez ki eredetileg ezen típuson!.. :) És ami rendelkezésemre áll róla,és haználható,azt megőrzök,és javítok,és nem fogom minden elemét külön "színezteni" a gyárival megegyezőre,több okból... :( de annyira meg nem vagyok "elvetemült",hogy Simson vagy motoros veterán találkozokra járjak,én ezt a magam ízére,relatíve autenkussá teszem,de nem mindegy milyen áron,oszt hello!.. :)

Előzmény: Bxx7 (38430)
Bxx7 Creative Commons License 2 napja 0 0 38430

Köszönöm. :) 

Nekem fontos volt az eredetiség, azaz hogy minden pontosan olyan legyen, mint eredetileg volt. Sajnos voltak rozsdás csavarjai is. Krómozott csavar eredetileg nem volt az S50-en, eredetileg sárgára illetve egyes alkatrészek fehérre voltak galvanizálva eredetileg, ezt követtem én is. 

Előzmény: mhatos (38429)
mhatos Creative Commons License 2 napja 0 0 38429

Hello.

Frankó lett a géped :) mind fellelhető fotód a neted,megnéztem és mentettem,és hasznos leírásaid az építésről elolvastam,hogy még is mi hol,és hogyan van,mert nekem sikerült 1-2 képet,le illetve,kihagynom) :( !..De én nem galvanizáltatom a csavarokat,mert 1 Simsonos,és a lakóhelyemhez közeli cég choromozza(mást nem ismerek)rozsdás tartozékokat,és sok motor típus alkatrészeit is gyártják ott,és nem akarom hogy valami apróság elvesszen,elkeveredjen,így csak a fő,és fontos,csúnya rozsdás cuccait cromoztatom,de amit megmenthetek,és gyári,azt kipofozom,meg mondjuk lett 1-2 hegesztés is!. :(!

Előzmény: Bxx7 (38424)
Bxx7 Creative Commons License 2 napja 0 0 38428

Köszönöm. :) 

Előzmény: vargachris (38427)
vargachris Creative Commons License 2 napja 0 0 38427

Nagyon szép! Gratula!

Előzmény: Bxx7 (38424)
vargachris Creative Commons License 2 napja 0 0 38426

Szurkolok! Majd jelentkezz be az idegosztályról, hogy milyen volt! :-D

Előzmény: mhatos (38425)
mhatos Creative Commons License 3 napja 0 0 38425

Üdv.

Megjött az új,2 garnitúra küllő is,a Békéskeréktől/Csatári Sándortól,no most indul a hosszú cumi!. :)

Előzmény: mhatos (38423)
Bxx7 Creative Commons License 3 napja 0 0 38424

Ez lett belőle:

A horpadás még ott van a tankon, de már meg van az ember, aki el fogja tüntetni. :) 

Előzmény: mhatos (38423)
mhatos Creative Commons License 4 napja 0 0 38423

Hello Urak!

Szóval a tiéd ez a gép! :)

No én nem tervezem az eddig elhúzodó felépítést(bár,bár mi közbejöhet),de még az idén,még a jó időben gurulnia kell(többekközt a műhelyemben,nincs fűtés,meg az "első rugás íze "is..)mivel állandóan itthonra vagyok "kényszerülve"!..

Kíváncsi leszek a jövőheti újra küllözésem milyen lessz(szerdára ígérte kb,Csatári Sándor/Békéskerék,a küllőket,97ft/db áron)soha nem csináltam még,de biztos eljógázok vele,meg chromoztatok is,és  elvileg van kmórám is,3.000ft,meg kipufantóm is szintén 3.000ft-ért,no meg eredeti indexrelé és tartó is 2.000ft!.. :)

Előzmény: Bxx7 (38416)
vargachris Creative Commons License 4 napja 0 0 38422

Ma próbaindítani próbáltam.

Az a helyzet, hogy a berúgókar mintha kicsit mozogna (mármint a tengely) oldalirányban pár mm-t. Nem emléxem, hogy a korábbi blokkon is ez lett volna. Jó ez így?

Amikor megpróbáltam berúgni (nem sör, nem bor, nemstb), mintha "lecsúszott" volna a tengely a helyéről, nem igazán akart dolgozni. Frissen összeszerelt blokk. Lehet, hogy a kuplungot állítanom kellene először?

Továbbá az üresjárati visszajelző folyamatosan világít.

Kérdezzem azt, aki összerakta? :-)

vargachris Creative Commons License 4 napja 0 0 38421

a., Nem, a keretet óvatosan fejtettem le róla és megpucoltam.

b., Nemtom miért volt megakadva, de miután kitakarítottam, alaphelyzetbe állt.

Előzmény: Bxx7 (38417)
Bxx7 Creative Commons License 5 napja 0 0 38420

Igen. 

Előzmény: Maketheworldabetterplace (38418)
Mrtomtomka Creative Commons License 5 napja 0 0 38419

Erről a 60/4 hengerről lenne szó, ami az előző hozzászólásomban sajnos nem jelent meg.

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 5 napja 0 0 38418

Halika!

A nagy Simsonodban is a gyari atmeroju fotengely, fotengelycsap es dugattyucsapszeg(12mm)turi a hengerben elego uzemanyag keltette oriasi nyomast?

Előzmény: Bxx7 (38417)
Bxx7 Creative Commons License 5 napja 0 0 38417

A keretet kicserélted? 

A mutató miért akadt? 

Előzmény: vargachris (38413)
Bxx7 Creative Commons License 5 napja 0 0 38416

Éppen épül a piros S50-sem kb. öt éve... :) 

Előzmény: mhatos (38412)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 5 napja 0 0 38415

Mivel hozzaferes megtagadva igy 9374/min re tervezett.😉

Előzmény: Mrtomtomka (38414)
Mrtomtomka Creative Commons License 6 napja 0 0 38414

Üdv mindenkinek!

A cikkben szereplő 60/4 hengerhez milyen fordulatszámra tervezett rezó az ideális?

http://www.simson.hu/index.php?mit=cikkek_uj&mit1=kivalaszt&id=342

vargachris Creative Commons License 6 napja 0 0 38413

Teljes mértékben igazad van, de a lényeg nem is az, hogy mitől. Én is bementem a boltba, elég sokat elkérnek egy szép új Kmóráért, viszont én kitakarítottam a magamét. Nem lehetetlen. Az árát meg inkább más alkatrészekbe invesztáltam.

Előtte / utána:

Bár lehet, hogy csak én pepecselek ilyesmivel.

Mellesleg szurkoljatok, lehet, hogy hétvégén próbaindítok!

Előzmény: Bxx7 (38411)
mhatos Creative Commons License 2018.06.14 0 0 38412

Hello.

Az nem az enyém,azt csak a keresett index relé tartó fotó miatt tettem be ide,(vettem már kompletten),az enyém még darabokban,sok vele a vacakolás,mire lepucoltam mindent,a kerekekből is a küllők ki(vettem,128 millis,no az "szép" lessz,annyira mélyen oxidos volt az is),de a meló az sok vele,magam csinálom,így csak lassan halad,de halad!..

Előzmény: Bxx7 (38410)
Bxx7 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 38411

A km óra számlapját az uv sárgítja be. Igazából a számlap sárgasága a napon töltött valós- és felesleges órák száma adja, nem pedig a kor. 

Előzmény: vargachris (38405)
Bxx7 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 38410

Hát a masina a garázsban? 

Előzmény: mhatos (38404)
mhatos Creative Commons License 2018.06.13 0 0 38409

Ja.

Jó 20 éve,még suhanc koromban Simsonoztam,volt akkor 2,azóta nem,meg most talán!.. :)

mhatos Creative Commons License 2018.06.13 0 0 38408

A fentebbbi kérdésedet illetően ilyen "mélyen" nem vagyok Simsonos,de 1-2 dologban,azért otthon vagyok! :)   

Köszönöm.

Igen arra gondoltam(indexrelé)és rugót pedig nem kaptam újat,és sejtem minden ilyen óra besárgul!..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!