Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

SeLe909 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 16509

Köszi !

 

Minőségi hegesztésvédelem? Itt ?? :))

 

Így valószínűleg marad a márkaszerviz. Nekik talán van. Igaz, nem az én autómnak megfelelő "márka szerviz", de gondolom az mindegy. Legalább van lakatos és fényező műhelyük.

Előzmény: no_holy_shit (16507)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.08.01 0 0 16508
Előzmény: no_holy_shit (16507)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.08.01 0 0 16507

nezzel meg par spotteres video youtube-n...

 

aramtalanitani... nem, kell az akkura egy minosegi hegesztesvedelem. nem a hibakkal van a god hanem a kobor arammal, ami ha veletlenul avezerlon megy at akkor szetegeti...

 

draga autonal, en a fontos vezerloket anno kiszedtem (minimum ECU, de ugye ABS/ESP, legzsakvezerlo, BCM, stb stb). bosch a legkevesbe nyügös

Előzmény: SeLe909 (16506)
SeLe909 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 16506

Szia !

 

Köszönöm, hogy reagáltál !

 

Mivel azzal is riogattak, hogy esetleg a spotter átégetheti a lemezt ezért került szóba a gitt. Tehát véleményed szerint ez nem fordulhat elő ? Elvileg annyira ki lehetne a spotterel egyengetni, hogy festés előtt csak a szórógitt kerüljön rá ? Azzal kapcsolatban mi a tapasztalat ilyen beavatkozásoknál, hogy feltétlenül áramtalanítani kell az autót (saru levétele az akkuról) vagy sem ? Ez csak azért érdekelne mert ilyen esetben esetleg hibajelet dob az autó amit kellene üttetni.

 

Köszönöm !

Előzmény: bádogember86 (16504)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16505

(Hozzá tenném hogy olyan meleg volt ma hogy a szemeimen folyt az izzadtság és egyszer sem kellett orrot fújnom és ha kell is időnként már nincs szaga,úgyhogy köszönöm a sóoldatos orrcsepp tippet a kollégádnak :) :))

Előzmény: Steven 68 (16500)
bádogember86 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16504

Szia!

 

Rendesen körbejártad a témát... :) 

Ez kb egy órás spotterezés és persze a szélvédőkoszorút fújni kell. A spotter az mindegy hogy lendítősúlyos, csavaros vagy akár levegős, egy a lényeg hogy a lemez sima legyen. Ezt ki kell fényezés előtt egyengetni, eszedbe ne jusson kigitteltetni mert ez már elég mély horpi amit telibehuzatni nem valami egészséges. 

A spotterezés kövezkeztében a horpadás túloldalán pontszerű elszíneződések lesznek amit egy fényezés utáni üregvédelemmel simán helyreállítható. Nem kell attól tartani hogy később belülről rozsdásodni fog ott mert az az autó majdnem legmagasabb pontja ami nem olyan nyírkos.

 

Ha ennyira bizalmatlan vagy az ismeretlen szervízekkel (érthető) akkor vidd be egy márkaszervízbe ahol nyoma lesz a javításnak (papíron) és a késöbbiekben tudsz reklamálni és persze nem tudnak belekötni egy esetleges garanciális problémánál. Ráadásul még egy számlád is lesz a javításról egy márkaszervíztől ami sokat segít majd eladásnál. Nem kell majd bizonygatnod hogy nem tetőt vágtak ott rá ahol kicsit húsosabb a fényezés hanem csak egy "spotjavítás" volt. 

Hidd el hogy nem egy nagy sztori ez a sérülés... 

 

 

Előzmény: SeLe909 (16492)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16503

Pedig 34 éves korom alatt egyszer nem tapasztaltam még csak hasonlót sem,egyébként a sóoldatos orrcsepp úgy helyre tett hogy ma már a kertem is le kaszáltam a békebeli kaszával... :D Szerintem az miatt lehetett pedig :)

Előzmény: Steven 68 (16500)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16502

Értem :)

Előzmény: no_holy_shit (16499)
Peti251 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16501

Lakatoltam 6-ost... szégyen.

Előzmény: no_holy_shit (16490)
Steven 68 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16500

Nem a festékkaparástól érzed a büdöset meg a taknyot, ez 100%-ban biztosra veheted.

Előzmény: No Home (16498)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16499

alvazmosast idaig en csak 1x csinaltattam a csalad eddgi 4 autoja kozul... neha meg kell nezni es celiranyosan fél - 1 evente kipucolni a kritikus helyeket. ha nincs hatul dobbetet akkor kimosni. elöl lefolyok es dob betet mogott

- ha van napfenyteto akkor annak a lefolyoit

(golf3-nal pl. azert rohad le folyamatosan az A oszlop alja es rohad ki  sarvedo, mert a dobbetet mogott osszegyulik a fentrol lefolyo falevel meg hasonlok)

- mx5-k kuszobje azert rohad le mert a tetolefolyo eldugul es a kuszobe folyik az osszes viz ==> neha megnezni...

- mx5 hatso kerekjarataban a perem fele elfelejtettek rücsit fujni... (a kerekjaratban van de a szele fele egy 4cm savon nincs...)

- primet nalam a megane 2 megoldasa viszi... a ventilator legbeszivoja alacsonyabban van mint a többi perem. Ha eldugul a lefolyo, akkor  a vetilatoron keresztul beazik az egesz belter (all benne kuszobik a viz es termesztesen a venti is kuka. 18eFt... ha szerencsed van az elotetallat is meghal)

(- bar ugye a a4-nel/B5-nel ha eltomodik a lefolyo, akkor a fekrasegito tellik meg vizzel... es ha tel van, akor be is fagy :-) nem tudod lenyomni a pedalt :-DD)

 

 

ilyen neuralgikus pontok vannak minden tipusnal. erdemes ilyenekrol vetel elott tajekozodni es vasarlaskor megnezni (tuom, nagyon okos vagyok...) ill. ha ujonnan veszed a kocsit idonkent ranezni es megpucolni, vagy "atalakitani/utokezelni"

 

berbeadom lanyanak völegénye a bmw-nel dolgozott a korroziovedelemi osztalyon. Mondta, h szoljak ha uj bmw-t veszek majd mondja hova kell meg cucc. (ki van sporolva. idö, penz es SULY...)

(ma neztem alulrol az uj X-osztaly (Navara), haaaaaaat. erzesre kb 3kg varrattomito, 5kg ruci es 8kg alvazvedo hianyzik rola)

 

Előzmény: No Home (16498)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16498

Nem mind hanem most kaptam az infót Fórumon hogy az előző tulajcsaj akié 10 évig volt valószínűleg lusta volt időnként alvázmosást csinálni és az emelési pontoknál ha lerakódik a sár magába szívja a vizet és tárolja elvileg ez a hiba oka. Mondjuk ezt eddig én se tudtam.. (Egyébként E34-em meg a küszöb 3 százaléka málott,ez szerintem inkább típus hiba minthogy széria :))

Előzmény: no_holy_shit (16496)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16497
Előzmény: no_holy_shit (16496)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16496

vedd le a muanyag borkolatokat, vedd ki a muanyagdugokat, ugy mar többet latni.

2-3eFt korul kapni USB-s endoszkopot, azzal meg többet latni.

ennel többet mar valoszinuleg tenyleg csak akkor latni, ha mar visitott a flex...

 

(tenyleg ennyire szar az e46??) e39rol tudom..

 

(bar ha vki megnez par mx5-t, akkor utanna minden rozsdamentesnek tünik :-P )

Előzmény: No Home (16495)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16495

(Na,saját márkatársam ezzel nyugtat,tényleg van valami a legendában:"Nem akarok szemétkedni senkivel,de ha az emelési pontok elkezdtek rohadni,vagy már szét is rohadtak,akkor az az autó a bontóba való.Akkor már máshol is ugyanúgy rohad...") Valaki aki Újszilvás közelében van alá nézne nekem hogy nyugodtabban aludjak? :)

Előzmény: No Home (16484)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16494

azbeszt a 70evekben volt elterjedt, ha akkoriban modernizaltak, akkor lehet. de szamomra nem ismert, hogy festekbe lett volna valaha is azbeszt.

 

olom viszont inkabb, es 1 es 2. VH kozott elöfordulhatnak radioaktiv festekek. mivel ha jolertem faig csiszoltad, ezert az összes korban elöfordulo anyagot lecsiszoltad... leven gyakran szokas ujrafesteni (rafestessel)

 

remelem, h egyik sem volt. a helyedben a tengervizes orrcseppet, sok folyadekor folytatnam meg egy ideig a panaszok utan is es a jovoben maszk

Előzmény: No Home (16491)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16493

Mármint X5 Bmw M-es?

Előzmény: no_holy_shit (16490)
SeLe909 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16492

Sziasztok !

 

A 16394-es hozzászólásomban (képeket is tartalmaz) kértem segítséget tőletek és kaptam is amit ezúton is köszönök. A javítás még mindig nincs elvégezve és ha eddig nem találtam meg a megfelelő embert rá akkor már nem kapkodok. Mivel a hagyományos (ragasztós) horpadásjavítással nem lehet eltüntetni a sérülést, azt hiszem két lehetőség maradt. 

1. spotter-el kihuzat, fényez

2. gittez, fényez

Véleményetek szerint melyik a jobb megoldás (mindent figyelembe véve) egy 1 éves autónál??

A spotter nem égetheti ki a lemezt ?

Itt helyben ahol lakom viszonylag sok a szaki, de technikában véleményem szerint eléggé el vannak maradva.

A "bexxter" által említett spotter feszítő keretről még talán nem is hallottak (a kalapács szerűt használják).

A horpadás miatt (2db) gittelni és fújni akarták a tetőt az 1 éves autón !!

Az ugyancsak "bexxter" által említett Teroson-t sem használja senki. 

 

Szeretném megtalálni a lehető legjobb megoldást és ehhez a lehető legjobb mestert.

 

Tudnátok valakit ajánlani lehetőleg nem túl messze (Zala megye)?

Amennyiben nem úgy hajlandó lennék felmenni akár a fővárosba is csak szakszerűen a mai kornak megfelelő eszközökkel és anyagokkal legyen elvégezve a munka.

 

Köszönöm előre is ha végig olvastátok és még válaszoltok is :)

 

Üdv: Attila

 

No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16491

A ház amiről kapartam az több mint 40 éves vájogház,akkor az a festék azbesztet vagy ólmot tartalmazott? :)

Előzmény: no_holy_shit (16489)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16490

OFF

bmw... egy mx5-m van (elso hatso kerekes autom). hatso kerek, kipuff in hangosabb mint a corsan (ami elotte volt) - megis mindenhol mosolyogva nezve.

ON

Előzmény: No Home (16484)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16489

nem hiszem. ffp3 olyan helyre kell ahol azbeszt, penesz, raioaktiv por, sporak vannak.

 

viszont lehet radioaktiv a festek, attol függ mikori a festes. (viszont ha az valoszinuleg akkor sem tulzottan radioaktiv). olomtartalom lehet meg viszont magas...

 

ffp2 elvileg eleg, de kozben eljutottam odaig hogy festeshez mas besorolasi osztalyok vannak A1/P2.= ha jol ertem kombinalt szürö A1 fenyezeshez + FFP2 (porszürö)

 

viszont ez is olyan lehet mint az olaj es viz a motorban. Ha ontesz 2L venuszt az olajteknobe es telepisiled a hutorendszert, fenyevekre tovabb vagy mintha olaj es viz nelkul hasznalnad... meg rakhatsz bele nagyon fasza olajat es fagyallo/desztvizet, eleg ha csak 10km-t mesz vmelyik nelkul, többet artasz mintha 10evig teszkos cuccal jartal volna.

 

climax 755-a1 volt a tesztgyöztes (egy tesztben amit most gyorsan elolvastam)

 

ez szerintem az utodja

http://www.ebay.de/itm/Profi-Atemschutz-Gasmaske-Lackiermaske-Atemschutzmaske-Halbmaske-mit-Filtern-A1-/231301958299?hash=item35daabca9b:g:hGwAAOSwyWZZUj6W

 

ebbe lehet kulonbozo szuroket rakni (a1-t fenyezeshez vagy P3-t)

Előzmény: No Home (16487)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16488

(Mármint amit kapartam régi fa ablakról fehér festék)

Előzmény: No Home (16487)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16487

Buta kérdés tudom de a festékzománc akkor azbesztet tartalmaz?

Előzmény: no_holy_shit (16486)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16486

ameddig en eljutottam:

 

a maszkok ffp osztalyokba vanak sorolva. ffp3 a legjobb ha jol latom, ezt szokas hasznalni azbeszt tartalmu anyagok eltavolitasanal.

 

azt hogy csiszolashoz, fenyezeshez milyen ffp kell nem tudom

 

3M altlaban jo marka: 10db ffp2 maszk 5000ft. mondjuk 1 eleg 1 napra

http://www.ebay.de/itm/10-stk-3M-8822-FFP2-Atemschutzmaske-mit-Ventil-Feinstaubmaske-Partikelmaske-/262789790210?hash=item3d2f7dfa02:g:H0gAAOSw44BYO90s

 

ezt a markat nem ismerem, de FFP3 10db 4200Ft

http://www.ebay.de/itm/10x-Staubmaske-FFP3-NR-D-X310V-mit-Ausatemventil-Atemschutzmaske-Mundschutz-/152484584094?hash=item2380ca1a9e:g:miYAAOSw2gxY1YWO

 

10db 3M ffp3 9000Ft (mar kezd huzos lenni... nyilvan azbeszthoz megvennem)

http://www.ebay.de/itm/10-Stuck-3M-Aura-9332-Atemschutzmaske-Komfort-FFP3-Staubmaske-3M-Filter-Ventil-/112479225086?hash=item1a3048c4fe:g:JssAAOSwmgJY59bP

 

 

 

 

Előzmény: No Home (16485)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16485

Visszatérve a tanácsra a rossz szag-érzet és a büdös takony úgy néz ki hogy el fog múlni,már csak minimális a takony is,meg szeretném köszönni a tippet mert Vasárnap-tól Péntekig sima orrcseppet használtam,aztán kértem tengeri sós oldatos orrsprayt amit helyben megtöltenek de nem volt nekik állítólag,viszont kaptam 300ft-ért sima sós vizes oldatos orrcseppet ami Péntektől kb most Hétfő hajnalig mintha rendbe is tett volna,ezer hála még egyszer!!! (Többé nem kaparok géppel ablakfestéket maszk nélkül.... (Apropó,jó ilyen esetben az olcsó akár Tescos papír maszk is? :) )

Előzmény: no_holy_shit (16446)
No Home Creative Commons License 2017.07.31 0 0 16484

Hát igen,ez előtt E34-em volt de ez pofásabb :) De nem merülök bele mert mindjárt kapom a savat hogy ez nem az a topic :) lényeg az hogy emelési pont állapotot van itt olyan aki Újszilvás közelében lakik és egyszer rá nézne nekem? (De csak jövőre lenne aktuális tavaly vizsgáztattam és lejárta előtt szeretném lelkileg és anyagilag felkészíteni magam :) )

Előzmény: no_holy_shit (16483)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.07.30 0 0 16483

a driftelessel mi a gond? (mondjuk nem emberek, meg jatszoter kozeleben kell...)

sportos kipuffal is lehet normalisan jarni. lakoovezetben nem kell üvöltetni.

 

mas kerdes, hogy az akit Magyarorszagon "a bmw-snek" nevezunk tenyleg lakoovezetben üvölteti keszakarva es gyorsulgat ertelmetlenul a varosban a 3m szabad savon.

 

de talan ez a sztereotipia az e46-nal nalam ennyire nem ragad meg. Vhogy e36-hoz es 5-s bmw-khez kötöm

 

Előzmény: No Home (16482)
No Home Creative Commons License 2017.07.30 0 0 16482

Igen erről a "Bizánci kúltúráról" beszélek,előitélet ha ilyened van biztos bunkó vagy,én épp ellenkezőleg,sose driftelek és nem brümmögtetem a mocit.. :)

Előzmény: Peti251 (16481)
Peti251 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 16481

Szerintem ez nem az a fórum ahol csak mert BMW leszólná valaki. elég nagy baj az a márkának, ha sok a bunkó aki beleül...

Előzmény: No Home (16479)
Mafia05 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 16480

Le kell pattintani. Az a kis pöcs rész benne van a küszöb furatban és ennyi. Ha jól emlékszek be tudsz nyúlni akár egy csavarhúzóval felülről és a tövénél kipattintod.

Előzmény: No Home (16479)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!