Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

M63FUN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 16101

hát azt hiszem a topic "hofi gézája" leszek, na nem azért mert vicces vagyok, hanem mert rajtam fogtok röhögni. de inkább röhögjetek ki, minthogy megcsináljam a kocsit sz@rul.............

a kocsin pár felületi rozsdafolt van alakulóban, ezek kb a féltenyérnyitől az 5 ft-os nagyságig mennek. az alváz 95%-a rozsdamentes. most még megúszom festegetéssel. szóval anno unokaöcsém egy T2-es rommá rohadt transportert restaurált, őt is kérdeztem. oda jutottunk, hogy 100%-ban nem tudom garantálni, hogy mindenhol minden rozsda eltűnik. igen lesz drótkorongozva, rozsdamarózva, meg passzíválva is, de én akkor sem mondhatom, hogy ez 100%. szóval arra jutottunk, hogy mivel az alvázvédő alatt sunyin tud rohadni bármi, ezért érdemesebb lenne annyira lepucolni az alját, amennyire csak tudom, és 2k epoxy alapozó után 2k fehérrel festeni, illetve a küszüböknél rücsizni. nyilván ez nem az a klasszikus alvázvédelem, viszont az autó nem lesz bontva (ok kipufogó, hőpajzsok, hátsóhíd meg a dobbetétek lejönnek), így egy komplett homokfújásra lehetőség nincs. mivel minden tavasszal alá fogok nézni, azt mondta, ez lehet egy jó kompromisszum, így ugyan javítgatnom kell, de nem tud sumákban rohadni olyan könnyen. viszont ő sem lakatos, tehát ez lehet jó elmélet de..............

Előzmény: bexxter (16100)
bexxter Creative Commons License 2017.05.16 0 0 16100

Ugyan nem cinkes, de Teroson VR4510 -et használok "sima" alapozásra, 1k -s spray. 

 

Egy merci utángyártott küszöb maradékát (horgany bevonatos) lepucoltam lamellás koronggal eléggé (fémtisztára), majd lefújtam 2 rétegben a fenti alapozóval, meg a 4CR rozsdagátlós alapozójával is mellette. Azóta a kocsibejárón pihen vízszintesen. Ez 2015 novemberben volt. A 4CR szélén meg közepén már KEZD kialakulni 1-2 pötty, a Teroson-os rész hibátlan. Télen nyáron szabadon az esőben. 

Azóta csak ezt veszem. 3800 / 400ml nem olcsó. De bármivel (kivéve 2k epoxy és washprimer) átfújható, eddig nem marta fel semmi. 

Előzmény: M63FUN (16090)
bexxter Creative Commons License 2017.05.16 0 0 16099

Az eleje már tárgytalan, a részleteket nem írhatom le, minden esetre annyit igen, hogy nem 40 éves korom után akartam sajátot nyitni.. :)

A felszerelés meg annyira sajnos nem kevés, már beszereztem a nyújtó/zömítőt, lassan kéne egy angolkerék is majd, kalapáló homokpárna már van stb. Spotter is, ahhoz is tervezek venni bőven kiegészítőket. Nyomató is van, csak huzató nincs még, de egy sima dózer 2 küszöbfogóval néha kéne.. :) ezen kívül majdnem minden eljáráshoz hegesztő, van láng, awi, mig, plazmavágó is akad. Némelyikből kettő, de ha bővülünk, akkor kell még.. szóval bőven van felszerelés igénye így is. 

 

Én mindig mindent máshogy csinálok, mint a többiek, lehet ez a "baj" vagy épp most a jó :)) 

Viszont a "csak vizsgára kéne 2 folt" típusokat elhajtom, bőven van aki megtákolja nekik. Ha nem hagyják a lehetőséget a rendes munkára, akkor inkább nem is vállalom. 

Mi is szeretnénk tiszta, csempézett stb műhelyben alkotni, de sajnos semmilyen pályázaton nem nyertem (sőt, esély sem volt indulni) meg nem is örököltem, úgyhogy lassan építkezünk abból ami bejön :) mondjuk lehet ezért se találok embert, mert mindenki azonnal a tutit akarja. Hát itt palota nincs, de családi jó hangulat és rengeteg meló (ezáltal jó fizetés) az igen.

 

Azt persze látom, hogy kell a valami a rozsdás dolgok mellé, hogy ne csak a hangulatért járjunk be, de ez is alakul. Rengeteg ötletem van :)

Előzmény: bádogember86 (16092)
M63FUN Creative Commons License 2017.05.16 0 0 16098

az alján sehol sincs rücsi, de nem pucoltam még el semmit. még csak a hasznos tanácsokat gyűjtögetem, mert szakértelmem az nincs. sajna a festékboltos is ha meglátja a balekot, rátolja, amit senki más nem venne meg. szóval én még csak sötétben tapogatózom. pár dolog fix eddig: 2k epoxi alapozó, hátsó híd homokfújása, illetve fehér lesz az alja, hogy lássam, ha valahol mégis indul a rozsda. minden tanácsot szívesen fogadok.

Előzmény: no_holy_shit (16094)
Atti6909 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 16097

Köszönöm! Az aládolgozás rendben van. Én a chrómot veszem alapul, és ez még azért messze van tőle (az amit én produkálok) az első soron valóban szép tükrös,de még áttetszik a fekete alap. A következő rétegekkel csökken a tükrössége. 16óra körül töltöm a képeket.

Előzmény: Törölt nick (16096)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.16 0 0 16096

En hasznaltam,csinaltam.mire lennel kivancsi.?ez a sajat automon van tobb mint 12 eve.lampakeret,hutoracs lett festve vele.ha erdekel probalok kozelebbi kepet csinalni majd.eloljaroban annyit hogy nem egyszeru,a festek maga mint a viz olyan hig.az aladolgozasben nagyon ugyesnek kell lenned.az uveg feluletet vedd alapul mert ha arra felteszed amkor szep kromot kapsz ,tukor lesz.az alafujt szinekkel varialhatod hogy milyen arnyalatu legyen a kromod.tehat enyhen szinezheted az alafestessel.sargithatod,sotetitheted mondjuk fekete alappal...stb.a lenyeg hogy polir,tukor sima legyen a feluleted !ha felvitted a kromfesteket utana mar semmit nem tudsz rajta polirozni.es persze nem az olcso kategorias festekkel kell fujni.

m

Előzmény: Atti6909 (16087)
anegytech1 Creative Commons License 2017.05.16 0 0 16095

Sziasztok! Lenne hozzatok kerdesem. Lefujtam a Fiestam bal elso sarvedojet. Carcolor.hu-nal voltam szint kevertetni, szinkod alapjan, de sajna elut az eredeti szintol. 10 eves az eredeti fenyezes, tudom, hogy nehez osszehozni, de vajon ha visszamegyek es megnezik, tudnak meg kozeliteni az eredeti szinhez? Ezust metal a fenyezes, amit kaptam szint, az pedig egy enyhe arany, vagy saragas szint mutat, az eredeti sokkal hidegebb szin.

 

Masik kerdesem, hogy ha sikerul jobb szint kevertetni, akkor hogyan fujjam ujra a mar lelakkozott elemet? Mennyire kellene visszacsiszolni, hogy mehessen ra az uj bazis?

no_holy_shit Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16094

"mennyi rücsit kellene vennem egy fiesta aljára? dobbetétek alatt is kifújom majd. "

a dobbetet ala nem alvaz- (vagy ureg-) vedo kene?

 

aljan most sehol nincs rücsi? mindent femig pucoltal?

Előzmény: M63FUN (16088)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16093

sós pára?

 

(mifelenk ezzel probalkoznak)

Előzmény: Peti251 (16089)
bádogember86 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16092

Értem... 

Viszont meg nem értem hogy azt a lehetőséget hogy tudtad visszautasítani!? :) 

Ha jól látom/gondolom próbáljátok betölteni a szakmában tátongó űrt, pontosabban a rozsdás "hétköznapi" autók javításával.  Egyrészt ez elismerendő, másrészt elgondolkodtató. 

Ezeket a munkákat a lakatosok 90%-a elküldi mert szinte átláthatatlan a rozsdásodás mértéke és így kalkulálni az idővel és a költségekkel szinte lehetetlen. Én senkit sem szoktam elküldeni, ha komolyan gondolja akkor megcsináljuk de bizony ugyanúgy ki kell fizetni mint egy új autó javítását. 

Csodálattal nézem hogy a szakma ezen részében működtök egy ekkora volumenben. 

Hatalmas műhely, szerszámok és munkaerő...  Egyrészt jó mert az ilyen jellegü javításokhoz nem kell komoly felszerelés (pl pad, spotter,) másrészt labilis is mert nem lehet órára pontosan megmondani hogy mekkora munka lesz és hogy mindez mennyibe fog majd kerülni. Ha mindezt szembeállítom az autóépítős lehetőséggel ahol patika körülményekközt, tiszta és felszerelt műhelyben csak a saját feladatodra koncentrálva kell dolgoznod, akkor szerintem 10ből kilencen választanák ezt a lehetőséget.

Nálatok akkor mégis hogyan működik a dolog ha a többi 90%-nál nem? :) 

Előzmény: bexxter (16076)
Atti6909 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16091

Holnap fényképezek,s magyarázom hogyan..melyiket milyen technikával próbáltam.

M63FUN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16090

ok, akkor máshogy közelíteném meg, ugye a 2k epoxiról elfogadott, hogy jó, namost ezek a cinkes cuccok hogy állnak ezen a képzeletbeli rangsorban, illetve a rücsire ha lenne valami támpont :))

Előzmény: Peti251 (16089)
Peti251 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16089

ezt most szerintem senki sem fogja tudni megmondani:(  Ilyen tesztekhez jó volna, ha a rozsda terjedése természetes módon volna gyorsítható. 

Előzmény: M63FUN (16088)
M63FUN Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16088

sziasztok, két kérdésem lenne még:

 

ezek a cink alapú alapozók jók rozsda ellen, vagy felejtősek? (hosszú távon)

 

mennyi rücsit kellene vennem egy fiesta aljára? dobbetétek alatt is kifújom majd. 

hallottam 2 litert is, meg 10-et is, szóval kéne valami támpont, mert eléggé nagynak tűnik az eltérés.

 

köszönöm a válaszokat előre is!

Atti6909 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16087

Használt már valaki Krómfestéket? Most fújom a próbákat,s elég érdekes. Tapasztalati tanács jó lenne. Kösz előre is!

Atti6909 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16086

Csak azt lehet kiolvasni hogy: M SZ   Egyébként bovdent,s motor üza tartályt forrasztok vele,s jó.

Előzmény: bexxter (16085)
bexxter Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16085

Milyen összetételű és merre van? :)

Előzmény: Atti6909 (16073)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16084

Ment egy levél.  :)

 

Előzmény: bexxter (16082)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16083

Ok, köszi.

Előzmény: bexxter (16082)
bexxter Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16082

Weblapon jobb felső sarokban kint van (info kukac classicvehicle pont hu). Itt csak a régit engedné megjeleníteni, de azt már nem használom nagyon.

Előzmény: Paco155 (16081)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16081

Bocs, nem, ahogy nézem az e-amiled nem public, akkor telefon. :)

Előzmény: Paco155 (16080)
Paco155 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16080

Köszi.

 

Megkereslek e-mailban.

Előzmény: bexxter (16079)
bexxter Creative Commons License 2017.05.15 0 0 16079

Igyekszünk mindent rozsdamentesre, de szem előtt kell tartani a korlátokat (hogy nincs csupasz kasznira bontva az autó, nincs homokszórva meg ilyenek).

 

Nekem igazából teljesen mindegy az autó értéke, a munka ugyanannyi tudást és kreativitást kíván mindegyiknél, ugyanolyan eszközöket stb. (na jo, minimális eltérések vannak). 

 

Most épp egy daihatsu charade-ot is építünk. Gondolom sejted az értékét.. mégis 2 komplett külső-belső küszöb, doblemezek, sárvédőívek gyártása, cseréje stb. Attól, hogy ez nem 5 milliós autó, nem fogom feleannyiért javítani.

 

 

Előzmény: Paco155 (16077)
Tomi 250D Creative Commons License 2017.05.14 0 0 16078

Üdv a fórumnak.

 

Passat B5 sedan küszöböket kezelném Mike Sanders-szel. Néhány kérdésem van, ha tud valaki segíteni, hálás lennék:

 

1: van esetleg tapasztalat, hogy hasonló méretű autók esetén mennyi anyag kell?

 

2: alkalmazása előtt valami előkészítést végez valaki  (feltételezve, hogy nem rohadt a küszöb :) )?

 

3: beszerzése csak a német oldalról lehetséges vagy van magyarországon is vásárlási lehetőség? (elkerülném a postaköltséget, ha boltban lehetne kapni)

 

Köszönöm a segítséget!

Paco155 Creative Commons License 2017.05.13 0 0 16077

Ez így nagyon szépen hangzik, de hétköznapi autókat amelyek mondjuk "csak" 25-30 évesek, és már megrágta őket a rozsda, meg tudtok csinálni rozsdamentesre? Vagy a maradék részek, és/vagy teljes karosszériajavítási dokumentáció alapján újragyártani az elporladt részeket?

Mert ezek nem 15-150 milliós autók, tehát a munka sok velük, a fizetség meg csak utólag derül ki.

 

Előzmény: bexxter (16076)
bexxter Creative Commons License 2017.05.13 0 1 16076

A szerződési feltételek miatt. Nem csak a műhely van kitalálva meg a folyamatok náluk elég alaposan. Én már akkor tudtam, hogy ha nem is most, de lesz saját, egy X éves terv nem fért bele, nekik pedig a rövid táv nem nyerő így inkább lett/maradt a saját. 

 

Nehéz velük egy ligában lenni, de azért vannak még páran.. pl tatabánya Motor Classic stb. 

 

Egyelőre nem célom az X+1-edik restaurátor műhelyt létrehozni, mert a sok nagyszerű és profi mellett még nem tudnék újat mutatni. Viszont a "hétköznapi" autók javításában szerintem vannak még minőségi lépcsőfokok, amiken tudunk feljebb lépni (akár restaurátoroktól lesve is 1-2 dolgot).

Előzmény: bádogember86 (16074)
bexxter Creative Commons License 2017.05.13 0 0 16075

Van amihez nincs új elem, azt ők gyártják le. Fényezésről nem is lesz publikus kép szerintem soha, maximum a tulajdonosok felé. 

Előzmény: Mafia05 (16071)
bádogember86 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 16074

Kb egy éve hallottam róluk először és leesett állal néztem a képeket. Engem leginkább a miliő fogott meg nem a munka minősége mert egy pajtában is lehet csodákat csinálni. 

Ha nem veszed tolakodásnak megkérdezhetem hogy miért nem vállaltad a munkalehetőséget? Ez azért magas labda és a felkértek 99%-a tuti lecsapná. Ha csak a fejlődési lehetőséget nézem benne de másrészt egy ugródeszkának is jó lett volna. Azért más liga azzal amit most csinálsz (nem leszolva az érdemeiteket).

Előzmény: bexxter (16069)
Atti6909 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 16073

6E Ft-ért vettem egy kiló ónt,hogy kipróbáljam az ónozást. Van még pár kiló ha valakinek van ambíciója.

Mafia05 Creative Commons License 2017.05.11 0 0 16072

Attól függetlenül nagyon szép munka, nem leírni akartam a munkájukat.

Előzmény: Mafia05 (16071)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!