Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bexxter Creative Commons License 2016.11.22 0 0 15615

Würthnél annyi van, hogy el is adnak belőle. 7700Ft.

Előzmény: kacagógerle (15614)
kacagógerle Creative Commons License 2016.11.19 0 0 15614

Sziasztok!

Valaki keresett itt nemrégen würtös rozsdaátalakítót. Sikerült találni valahol?

mykeman72 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 15613

Mivel mindegyik festékrendszer a saját termékeit és technológiáját részesíti előnyben, ezért kevésbé esik róla szó, hogy ezekben azért sok hasonlóság és átfedés létezik. Mivel általában kompatibilisek egymással az anyagok ezért meg lehet oldani úgy hogy az eredmény jó legyen. 

fatyú Creative Commons License 2016.11.15 0 0 15612

Ma is foltoztam(barna gyöngyös qurva anyja) nem volt 2k hígító észter ment bele teljesen tökéletes az is .

Milyen bázissal amelyikből jó a szín.

dupont, duxone, chromid, valspar, lechler, dyna, lesonal ezeket normál estben észterrel hígítom teljesen tökéletes.

A 2khígító is  egyszerű olcsó vagy a duxone akril hígító, vagy a 4cr lakk hígító a lassú.

 

Előzmény: Carspray (15610)
mykeman72 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 15611

Előzmény: Carspray (15610)
Carspray Creative Commons License 2016.11.13 0 0 15610

Milyen bázissal szoktál egyébként dolgozni? Én Mobihel-lel. Itt a videót nézve nekem olyan kételyem van ezzel a szisztémával kapcsolatban hogy

1: 2k hígító oké mert lassú, de az csak nem abba való.... inkább lassú bázis hígítót kérek 

2: 1:1-es hígítást ír hozzá.... tehát dupláját mint amit a rendszer alapvetően kívánna.... egy amúgyis problémásan takaró ezüstnél, duplájára hígítva az életben nem takarnám le a flekket kikopást stb (persze az lenne az optimális ha olyat nem kéne letakartatnom :DD) 

3: ez a rengeteg ködölős vékony sor nekem csak egy csúnya rapcsos-rücskös valamit eredményez

 

Tehát én így csinálnám: lassú bázis hígítóval, az alap (2:1-es) hígítással, folt letakartatás, majd hozzá még lassú hígító és úgy megcsinálni a szín átmenetet..... rossz elképzelés?

Párszor fújtam már hozzá ajtót-sárvédőt a másik elemhez eddig nem volt gondom ezzel a ködöléssel olyan nagy...... voltak jobbak-rosszabbak stb..... de most volt egy elemen belüli ködölésem ami nagyon rossz lett és gondoltam feldobom itt a témát hátha hallok valami koncepciót-tippet-trükköt-elképzelést amiből egy kicsit lehet mazsolázgatni, át venni ezt azt....... Mert ha végülis belegondolok így csináltam ezelőtt a hozzáfújásokat is ahogy fentebb írtam..... csak ezt az elemen belüli ködöt csináltam elejétől hígabbal, messzebbről, kevés anyaggal.....nem is lett jó :D 

Előzmény: fatyú (15609)
fatyú Creative Commons License 2016.11.13 0 0 15609

Igen lassabb ez főleg nyáron nagy előny.

Azt túl szárazon fújtad szerintem, sok levegő kis anyag ez általában akkor van.

próbál kártyán a fekete fehér kockáson az első sor félig fedje le kb 1,7-1,8bar.

én is jártam így ezüsttel féloldal festés és egy ajtó más színű lett, mert még egyszer leködöltem.

nem szoktam a végén hintőt sem fújni

még is jók a színek

Nem azt mondom így kell csinálni, én szoktam így.

Előzmény: Carspray (15608)
Carspray Creative Commons License 2016.11.13 0 0 15608

 

Itt is 2k hígítóval hígítja a bázist...... az miért jó? Mert lassabb mint a bázis hígító?

Élőben kellene ezt látni, de am nekem ez úgy tűnik hogy csak pakolgatja egymásra a vékony sorokat ködölgetve, ezzel már megszívtam mert egy kivilágosodott rapcsos valami lett, nem feküdtek ki a szemcsék......  Nekem az nem jött be egyébként. 

 

Előzmény: fatyú (15607)
fatyú Creative Commons License 2016.11.12 0 0 15607

Oldószeresbe én úgy teszek foltot, hogy a bázis festéket  2k hígítóval hígítom addig amíg jónak nem látom a sűrűségét.(márka függő a hígítás 30,50,70%)

De egy jó folt berakáshoz azért kell némi gyakorlati tapasztalat is, főleg ezüst vagy 3 rétegű gyöngynél.

Na meg a jó szerszám sem hátrány ami egyenletesen terít nem csíkoz a lepkén belül.

Van a dupontnak valami ködölős cuca 6eft/l, amivel mikkor szerinted kész vagy akkor telibe fújod és az szépen lassan párolog olyan fényes lesz minta lakktól de ez bematul és mehet rá a lakk vagy javíthatod ha nem jó.

 

 

Előzmény: Carspray (15602)
tiduj123 Creative Commons License 2016.11.12 0 0 15606

Sziasztok!

Szeretném egy megbízható és szépen dolgozó autófényezőhöz elvinni az autómat Budapesten. Egy kisebb koccanás utáni karcot szeretnék megjavíttatni a lökhárítón.
Ajánlás vagy vélemény hiányában csak a vaksötétben tapogatózóm nem tudom melyik szervizbe vigyem. 
Ha valakinek van jó tapasztalata és meg van elelégedve egy szervizzel / autófényezővel nagyon nagyon megköszönném ha leírná a véleményét és a tapasztalatát.
(a nyáron egy szervizbe a két ajtómat fényezték szintén karcolás miatt és sajnos a szín nem egyezik meg 100%-ban és nagyon elüt az autó színétől ezért keresek most egy másikat ahol remélhetőleg nagyobb szerencsével járok)

Előre is köszönöm a segítséget!


Steven 68 Creative Commons License 2016.11.08 0 0 15605

A jófogáson van egy Sata 35000 Ft-ért hirdetve.

Előzmény: Jason88 (15604)
Jason88 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 15604

Sziasztok,

 

Hátha valaki akár valami jót megfizethető áron.

 

http://www.jofogas.hu/budapest/Optima_910_Lvlp_szoropisztoly_57747377.htm

mykeman72 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 15603

Ez is mint a fényezésben szinte minden nagyon sok tényezőtől függ!

Van aki hagyományos módszerrel szárazon van aki ködölőgyantával vagy egyéb más saját tapasztalaton alapuló módszerrel dolgozik.

Az is igaz ,hogy mindegyik festékrendszer más és más technológiát igényel attól függően ,hogy vizes ,vagy oldószeres festékről van szó! Nincs általános recept itt mindíg az adott szituáció ill munkadarab egyedisége határozza meg a kialakítandó technológiát. A lényeg az lenne ,hogy folt,és csíkmentes átmenettel tegyük láthatatlanná a javítást!!!

Előzmény: Carspray (15602)
Carspray Creative Commons License 2016.11.07 0 0 15602

Ki mivel-hogyan fújja el a bázis színeket? Kíváncsi lennék kinek mi vált be...... előlakkal felnedvesített felületben fújja el a bázist, vagy szimplán szárazon elködölgeti, sűrű anyaggal vagy a ködölési fázisnál már ráhígít vagy már az elején hígabb anyaggal ködölve kezdi el stb stb.

Kíváncsi lennék hogy pár mondatban összefoglalva kinek mi jött be :) 

Stetten Creative Commons License 2016.11.05 0 0 15601

Ha íves részekre akarod használni akkor inkább a kisebb átmérö felel meg. Mivel csak barkács szinten használod, szükségtelen a profi gép.

Előzmény: bexxter (15600)
bexxter Creative Commons License 2016.11.05 0 0 15600

Köszi. Elég sokféle méretet látni. Mi lehet az ideális átmérő ? 100mm körül vagy inkább a 150es ? 

Előzmény: mykeman72 (15599)
mykeman72 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 15599

Akkor a legcélszerűbb valami olcsóbb elektromos excenteres gépet választani. A levegős gép ilyen célra nem igazán jó választás.

Akár használt gép is szóba jöhet. Barkácsboltok kínálata megfelelőnek tűnhet.

Előzmény: bexxter (15598)
bexxter Creative Commons License 2016.11.04 0 0 15598

Kezdem megunni az íves dolgok csiszolását.. gépesíteni kéne. (eddig csak ritkán kellett, nem volt gép) ki mivel oldja meg? Pl hátsó sárvédőív. Levegős excenter? Vagy valami jobb megoldás? Még mindig csak hobbi szerű, tehát nem 200ezres gépet keresek.. :)

fatyú Creative Commons License 2016.11.02 0 0 15597

Meg néztem ezt a videót

 

 

A te10 lakkoz az mintha lassabb lenne mint a te20, azzal viszont mindenre vissza megy még egyszer

gondolom lassabb Szeben terít jobban kiporlasztja az anyagot.

Vagy is ebből a videóból ez jön le, nekem

 

Előzmény: Steven 68 (15596)
Steven 68 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 15596

HV 30 : HVLP =Bázisfesték   TE 10:Trans Tech= Bázis,Lakk    TE 20:Trans Tech= Lakk

Előzmény: fatyú (15595)
fatyú Creative Commons License 2016.11.01 0 0 15595

Szeretnék venni egy DeVilbiss GTIPRO Lite pisztolyt csak nem nagyon értem ezt a 

te10

te20

dolgot

nekem főleg akrilt kellene fújni, de persze lakkozni is jó legyen.

Valaki le tudja írni érthetően.

 

http://www.autocolor.hu/webaruhaz/devilbiss_szoropisztolyok/devilbiss-gtipro-lite-te10-szoropisztoly-akril-festekhez-1312-arany/

 

vagy

http://www.autocolor.hu/webaruhaz/sata_szrpisztolyok/satajet-5000-b-rp-szoropisztoly-lakkhoz-13/

még ezen gondolkodtam.

Steven 68 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 15594

Kínában végzik elsőként egy emberi fej átültetését,itt az alkalom,hogy minden ország lekoppintsa a műtétet,csinálják ha tudják, senki sem áll eléjük. A szellemi termék érdeme gondolod érdekli azt, akinek nincs pénze eredetire. Mindenki olcsón szeretne javíttatni, még a szarrágó gazdag ember is alkudozik a javítási áron. 

Előzmény: Stetten (15590)
Steven 68 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 15593

A nem tehetős ember sohasem csinálna ilyet,én még csak gazdag embert láttam minél többet lopni,mert azoknak semmi sem elég. A szegény embereknek meg nagyon jó még a hamisítvány is,főleg ha tényleg jó.  Erre is csak Kína gondolt,hogy a szegényeknek is elérhető legyen az áru.

Előzmény: Törölt nick (15589)
Stetten Creative Commons License 2016.10.25 -1 0 15592

Minden soroddal egyetértek.

Előzmény: bádogember86 (15586)
Stetten Creative Commons License 2016.10.25 -1 0 15591

Azt hiszem megfogadom a tanácsodat.

Előzmény: Törölt nick (15588)
Stetten Creative Commons License 2016.10.25 -1 0 15590

mert a Sata cég rögtön elkezd vergődni,olyan jó gyártmány

 

Vergödés helyett írhattál volna jogi lépéseket, a gyártmány helyett meg hamisítvány-t.

Bármennyire is ügyesen koppintanak le valamit, a mögötte lévö szellemi termék (fejlesztés) az eredeti gyártó érdeme.

Előzmény: Steven 68 (15584)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 15589

Ha egy nem tehetős ember odalépne a bevásárlókocsidhoz és kivenné belőle azt amire neki szüksége van, azt helyénvalónak tartanád? Neki is kell ennie, ruházkodnia, miegymás. Te meg úgyis visszamehetsz az áruházba és megint meg tudnád venni magadnak, mert neked van pénzed rá. El tudom képzelni hogy fel lennél háborodva. És igazad is lenne. Pedig neki mint nem tehetős embernek pont így lenne jó.

 

 

Előzmény: Steven 68 (15584)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 15588

Szerintem hagyd rá. :-)

Előzmény: Stetten (15582)
bádogember86 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15587

Ja, még eszembejutott egy jó sztori a nyárról...

 

Találkoztam egy zenész haverral az egyik fesztiválon és beszélgettünk egy kicsit. Pont megdícsértem hogy milyen fasza lett az új album mire megjegyezte hogy "ja, csak pénzért a kutyának sem kell". Mondta hogy a torrent letöltő oldalakon hihetetlen mennyiségben szedik le viszont a boltban 3000-ért nem kell senkinek. Viszont nem szomorkodott mert úgy látja hogy az nem kellett három rugóért de majd nyáron jössz hatezerért koncertre. 

Én azért pipa lennék hogy a saját rajongóim lopnak meg percenként de erre rá lehet fűzni a pisztoly dolgot is. Ha neked az eredeti minőség kell akkor vedd meg ennyiért de ha csak az illúzió azt megkapod a feléért. Olyan mint a "casco", a sok csaló, visszaélő fütyi miatt lett az is megfizethetetlen. Aki tényleg a saját védelme érdekében köt és ha esetleg baj történik este becsönget a nyomozó hogy "tudjuk hogy csaltak!". Sajnos még egy egyértelmű kárt is képesek fírtatni és kapargatni hála a sok ingyenélőnek...

 

 

Előzmény: bádogember86 (15586)
bádogember86 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 15586

Azért ez a hamisításosdi dolog is több élű dolog:

 

1: sajnos szerintem is lopás, nem magát a tárgyat lopja el a "újragyártó" hanem a fejlesztésébe fektetett több millió akármit. A másolatot készítő nem fog komoly laborokban kísérletezni és finomítani a pisztolyon hanem egyszerűen lemásolja. Ő plussz tudást már nem tesz hozzá...

 

2:sokminden az eredeti mellett szól. Bármilyen garanciális problémád akad akkor nyugodtan visszaviheted a boltba vagy akár a fogyasztóvédelemhez ellenben az utánzattal. Ott nehezen fogsz kontaktot találni a gyártóhoz, kb "így jártál" kategória lesz. 

Sőt, azért egy 300000Ft-os terméknél azért már lehet asztalt csapkodni...

Volt olyan is hogy valahogy nem jöttünk rá egy szerszám hatékony használatára és a gyártó INGYEN kiküldött egy technikust aki segített mindent beállítani hogy az eszköz a lehető legjobban teljesítsen. A másik oldalról senkit sem fogsz találni aki segíteni tudna. 

 

3: pont ezekért a "lopásokért" olyan drága az eredeti. Nyílván a gyártó is tisztában van vele hogy másolni fogják a termékét és ezt kompenzálva szabja meg az árakat. Van egy ismerős értékesítőm az egyik legjobb ipari szerszámokat gyártó cégnél és ő is megerősített abban hogy ezek a veszteségek bizony már bele van kalkulálva a termék árába. 

 

4: szerintem a másolat mögött nincs olyan nagy alkatrész arzenál hogy évekig biztosítani tudja a megfelelő ellátást. Jön egy újabb modell és már ahoz tolják a cuccokat. 

 

5:minőség: van egy cég ahol szoktam fényeztetni és simán bevallják hogy inkább vesz egy hamisítvány pisztolyt mint egy komplett felujítót az eredetihez. De bizony azért vannak eltérések az eredeti és a másolat közt. Pl látszanak az öntésihibák, nincs annyira lefinomítva mint az eredeti. Ja és a bevonat. A hamisítvány nem bírja annyira a piaztolymosót mert idővel elszineződik és lassacskán "kráteres" lesz a pisztoly bevonata. 

 

Ez ugyan csak pár érv de mindenki le tudja belőle vonni a neki fontos dolgokat. Bár úgy lenne hogy mindenki megvehetné az erdeti eszközt és nem a trógereket "támogatná" de sajnos itt tartunk. De azért nem árt nyitott szemmel járni, van hogy a "frankó" gyártó teszi rá a nevét egy silányabb termékre...

Vehetsz te Nike vagy Neki futócipőt is, csak a gagyiba belerohad a lábad pedig megszólalásig hasonlított  az eredetire. ;) 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!