Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

doncike 2 perce Creative Commons License 225736

Ez egy olyan "vizsgálat", hogy az ítélet már tuti megvan, most készül hozzá a bizonyíték.

A vizsgálat ténye viszont arra utal, hogy belháború van a vezetésben, ami kurvára nem jó hír.

Előzmény: Attika30 (225732)
gerrardo 30 perce Creative Commons License 225735

nem hiszem, eddig is mindenki maradt a helyén, a komplett vezérkarnak kellene magától lelépnie

Előzmény: oz acosta (225734)
oz acosta 45 perce Creative Commons License 225734

az lett volna a meglepő, ha ez a douglas üzlet nem a lopásról szólt volna. remélem ez az ügy minimum zubizarreta állásába kerül majd.

Dr. Mouse 45 perce Creative Commons License 225733

Ugyancsak a b.noticiasban volt olvasható, miszerint Laporta kijelentette, hogy Bartomeuék jelentették fel őt sikkasztás miatt, amit aztán  az első fok, nem fogadott el, felmentették... Kinek higgyen akkor az ember?

Attika30 1,5 órája Creative Commons License 225732

http://barcanoticias.blog.hu/2014/11/21/belso_vizsgalatot_inditott_a_barcelona_douglas_leigazolasa_ugyeben

Azért ez már több, mint vicces, már házon belül is egymásnak ugranak :) Bartomeu-ben azért ez becsülendő, hogy legalább megpróbál utána járni. Lehet, hogy ő elnöknek amúgy nem rossz, csak más tipusú, mint pl. Perez és az igazolásokba ő nem folyik bele, hanem teljesíti az ezzel foglalkozó kollégái kívánságait (Zubi pl.), akik viszont alkalmatlanok a feladatra és itt hibázik Bartomeu, hogy nem lép ezügyben.

alzir 4 órája Creative Commons License 225731

Lionel Messi has created more chances from open play (33) than any other player in top 5 leagues this season

messinek most ez a fő feladata. és ebben a legjobbnak bizonyul.

miről beszélünk?

alzir 4 órája Creative Commons License 225730

"nem tudja már egy robbanékony csellel indulva lealázni a védelmet, úgy, hogy kicselez 4 játékost"

idén már lőtt egy brutál szólógólt (2014 elején). aztán ott volt az a gólpassza neymarnak, már az idei szezonból. lehet azért példákat találni, hogy de, tudja. de azt meg kell érteni, hogy ilyeneket régen sem csinált minden meccsen, minthogy egy sikeres cselhez nem elég a technika és a robbanékonyság - terület, azaz csapat is kell hozzá. hogy az almeria ellen nem tudott megverni egyedül 3 embert, abban én képtelen vagyok az ő romlását látni.

a vb-n látottak miatt aggódtam, de amit utána mutatott szeptemberben-októberben, az viszont kurva ígéretes volt, és olyan nincs, hogy valaki 4 meccs alatt elromoljon. ugyan mitől? akik messi motivációját kérdőjelezik meg, azok láthatólag nem ismerik, vagy nem értik ezt a játékost.

és azért azt is hozzátenném, hogy ha már ilyen kurva nagy megmondások vannak róla (mint mindig, persze), én már tényleg 2011 őszén azt írtam, hogy messi játéka változott, és nem a jó irányba. ugyanezt gondoltam tito évében is. úgyhogy újat mondani igazán senki nem fog azzal, hogy leírja a nyilvánvalót (vagyis hogy mondjuk nem cselez ki 5 embert). de az konkrétan elmebeteg-kategória, hogy "el kéne adni".

Előzmény: Peppo vagyok (225725)
Attika30 6 órája Creative Commons License 225729

http://barcanoticias.blog.hu/2014/11/21/ezert_csucsul_kispadon_hetek_ota_a_barcelona_vedoje

Megvan Pique mellőzésének az oka. Nem mintha nem lenne mondjuk elég ok a pályán mutatott teljesítménye.

Dinho84 7 órája Creative Commons License 225728

Atyaég! Guardiola a Cacereses képen!:D

Előzmény: Attika30 (225723)
Attika30 11 órája Creative Commons License 225727

A sociók már régen észbe kaptak, csak nem tehetnek semmit. Kellene valaki "mögéjük" aki irányítja a szálakat, mozgalmat. Anno amikor Lapota-ék ellen bizalmatlansági indítványt nyújtottak be akkor azt a háttérből irányították de még így is nagyon sokáig tartott mire eljutott addig a dolog, hogy ügy lett belőle. Jelenleg senki nincs aki a háttérből ezt irányítaná és kellő befolyása van ahoz, hogy ebből hivatalosan is ügyet csináljon, így pedig nem lesz belőle semmi.

Előzmény: taekoo (225726)
taekoo 18 órája Creative Commons License 225726

Messi eladás feltenné a koronát zubiszaréta életművére.

A socióknak ideje lenne észbe kapni és eltakarítani ezt a barmot, a további ámokfutás megelőzésére.

Peppo vagyok 21 órája Creative Commons License 225725
Lehet. Az lenne az érdekes, ha korábbi Messis statokkal lenne összehasonlítva az idei. De az látható, hogy nem tudja már egy robbanékony csellel indulva lealázni a védelmet, úgy, hogy kicselez 4 játékost.
Azt adom, hogy a Neymarral való összjátéka zseniális volt idén, és ez megtört.
Előzmény: alzir (225713)
Attika30 23 órája Creative Commons License 225724

http://barcanoticias.blog.hu/2014/11/20/a_nap_amikor_felallva_tapsolt_ronaldinhonak_a_bernabeu_videoval

Azért ilyen "alázást" nem tudom mikor, kitől láthatunk újra.

Attika30 24 órája Creative Commons License 225723
Előzmény: Attika30 (225722)
Attika30 24 órája Creative Commons License 225722

http://www.goal.com/en/news/7180/galleries/2014/11/18/6246951/barcelonas-worst-ever-signings/dragan-ciric-ex-barcelona-player/4#photo

Elég szép lista, bár nem mondanám, hogy mindegyikük annyira rossz lett volna nálunk.

Attika30 25 órája Creative Commons License 225721

Te nagyon vakon vagy. Tavaly gólpasszokat adott azért volt szar, idén berúgja a helyzeteit (és leszarom, hogy hogyan megy be) idén azért szar.

Előzmény: Hajnali szellő (225720)
Hajnali szellő 25 órája Creative Commons License 225720

Többedszer hallom, olvasom, hogy Messi és Neymar között megindult valami, meg hogy egyre jobban érzik egymást, meg ilyesmik.

Miben nyilvánulna ez meg? Messi tömi a kamucsávót jobbnál jobb labdákkal, néha van, hogy úgy botlik bele a labdába a brazil, hogy gól lesz belőle. Viszont a dolog ellenkező irányban nem működik. Talán egyetlen olyan átadása volt a brazilnak a szezonban, amiből Messi gólt rúgott, de az is csak úgy nemesedett gólpasszá, hogy M. megvert még vagy három védőt plusz a kapust. És hogy nem Messi a bénázza el a brazil csodapasszait a kapu előtt, azt a kamucsávó által a többieknek adott gólpasszok száma bizonyítja. Mennyi is volt neki ilyen a szezonban? A gyerek finoman fogalmazva is passzív, passzhatékonysága a ligában 76% körüli.

Bizony, a kamucsávó nem csak Messit nem érzi, nem csak vele nem képes együttműködni, hanem senkivel sem a csapatban. Igaz, ez még mindig csak a Második Európai Szezonja.

doncike 27 órája Creative Commons License 225719

... is felfogható ...

doncike 28 órája Creative Commons License 225718

A vezetés kétségbeesett, dilettáns próbálkozásaiként felfogható és értelmezhető az, amit mostanában látunk.

Előzmény: alzir (225714)
Attika30 28 órája Creative Commons License 225717

Egy szóval sem mondtam, hogy kiégett, sőt, én azt mondtam, hogy a csapatok nagy része örülne ha lenne egy ilyen Messi-jük, mint az idei, csak a Barca szurkolók egy része fanyalog, mert megszokta a 80 gólt és mellé a 25 gólpasszot.

Előzmény: alzir (225715)
doncike 28 órája Creative Commons License 225716

Lehet mindenre sokféle magyarázat. Különösen ha az egyes momentumokra keresünk külön-külön magyarázatokat.

Edző ügyben amúgy szintén a tendencia az érdekes: Pep után csupa olyan edző jött (eddig 3), akik messze nem voltak Pep-kaliberű személyiségek.

Tata is interpretálható úgy, mint Messi kedvéért hozni valakit a szülővárosából (látszólag kedveskedünk neki, iszonyú jófejek vagyunk), de nem egy BL-győztes típus és hosszú távon meg ez számít.

Még egyszer mondom, én sem értek egyet magammal teljesen ebben a Messi-elüldözős konteóban, de eddig nem merült fel olyan érv, ami elég jó hatékonysággal kizárná ezt a verziót.

Előzmény: Alcantara (225712)
alzir 28 órája Creative Commons License 225715

messi zseniálisan játszott a szezon első pár meccsén. biztos kiégett három hét alatt...

Előzmény: Attika30 (225678)
alzir 28 órája Creative Commons License 225714

nem hinném, hogy direkt messi bosszantására játszanának.

viszont nem is vették figyelembe, hogy miként lehet őt összerakni a többiekkel. ennek ellenére neymarral idén már elindult köztük valami. amit sikerült szétbaszni suarezzel.

fontos, hogy türelmesek legyünk a támadóinkkal, kurvára nehéz helyzetben vannak. és senki ne jöjjön nekem azzal, hogy debezzeg suarez milyen jó. ja, volt egy jó meccse. az első kettő meccsén ő is vergődött, hiába adott néhány jó labdát - messi detto.

Előzmény: doncike (225708)
alzir 28 órája Creative Commons License 225713

ennek ellenére a legtöbb sikeres cselt ő hajtotta végre 2014-ben. szóval nem is tudom.

egyébként az idei szezon elején fantasztikusan játszott. azóta gyengélkedik, mióta enrique elkezdte bepasszírozni suarezt. hozzáteszem, azóta neymar is elszürkült, azon kívül, hogy a helyzeteit továbbra is beveri.

szóval lássunk már a szemünkkel.

egyszerűen csak az van, hogy az átlag futballszurkoló két végletben gondolkodik: istenítés és SZAR, ADJUK EL.

Előzmény: Peppo vagyok (225710)
Alcantara 28 órája Creative Commons License 225712

Egészen másképp látom Rosell koncepcióját. Ő élethossziglan akarta a csapathoz kötni a meghatározó neveket, Tito és a Messi szülőhelyéről való argentin Tata szerződtetése éppen Messinek játszott alá. Ha jöttek volna az eredmények, gond nem lett volna egy szál se. Kakukkfióka ebben a képben csak Neymar szerződtetése - de az valami magánbuli volt és egy bombaformában maradó Messi mellett nem okozhatott volna problémát.

doncike 28 órája Creative Commons License 225711

Így van.

Amikor 80+ gólt rúgott egy évben, akkor az volt a kifogás, hogy miért vagyunk ennyire Messi-függők, nem jó az, hogy a gólok felét ő rúgja....

Előzmény: Peppo vagyok (225710)
Peppo vagyok 28 órája Creative Commons License 225710

Ezt nem a gólok száma határozza meg. A gólpasszok ugyanannyit érnek.

Nekem az jelenti a visszaesést, hogy a korábbinál kevesebbszer tudja megverni a védőket, nem mozog olyan frissen stb.

De a korábbi sérülései után ez várható is volt, 100 gólt sem lehet rúgni évente és most a szerepe is más.

Előzmény: Pib (225696)
Attika30 29 órája Creative Commons License 225709

Egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy a cél Messi eladása, hogy aztán az érte kapott rengeteg pénzből meg megvalósuljon A fő cél, egy Rosell-Bartomeu fémjelezte Barca.

Csak ezzel már szerintem elkéstek, ugyanis a cél nyilván az lenne, hogy a végén egy jó Barca legyen, viszont ebből már jó Barca aligha lesz az ő vezetésük alatt a választásokig, viszont kárt nagyon sokat tudnak még okozni a hátralevő időben.

doncike 30 órája Creative Commons License 225708

Korábban már írtam: focit egyáltalán nem követő, ellenben nagyvállalati kiszorítósdi játszmákhoz nagyon is jó antennákkal rendelkező, az ilyen játszmákat jól olvasó kollégám szerint a Neymer + Suarez transzfereknek lehet egy olyan kontextusa, hogy Messit távozásra akarják bírni azzal, hogy fogyasztják körülötte a levegőt.

Egy szent tehenet, főleg ilyen érdemekkel, eredményekkel és beágyazottsággal, nem lehet csak úgy kirúgni (értsd: eladni). Abba minden vezetés belebukna. Viszont lehet egy hosszú háborúban lépésről-lépésre elérni, hogy míg a mindennapokban látszólag semmi sem változik, de a háttérben zajló lassú folyamatok mind ugyanabba az egyetlen végcélba tartanak.

Ebben a kontextusban értelmezhető Pep és Cruyff elutálása, de akár Csecs távozása is. Pique (szintén ifi korabeli csapattárs) szar formája mögött is elég egyértelműen valami "fejben eldőlő" probléma állhat, abban a pakliban is benne van, hogy távozni fog.

Nem állítom, hogy ez a folyamat zajlik, (hiszen más okok vannak/lehetnek dögivel), de azt igen, hogy sok olyan esemény történt Rosell hivatalba lépése óta, amelyek mögött lehet ez a közös, eredő ok.

És önmagában az sem érv ez ellen, hogy mi értelme volna szétkúrni a történelem valaha létezett egyik legjobb csapatát: ehhez bőven elég egy olyan személyiség, aki arra vágyik, hogy az ő nevével fémjelzett Barca-korszak is legyen. (Messi és Pep nem az ő emberei voltak, tehát ő legjobb esetben is csak mint a korábbi sikereket el nem kúró második hullám jöhet szóba.)

Előzmény: Attika30 (225699)
Alcantara 1 napja Creative Commons License 225707

Ilyen látványosan mellőzött játékosért nem lehet valamirevaló pénzt kapni. És a fordítottja: aki nagyon kell, azt nem lehet normál áron megkapni.

Előzmény: Attika30 (225706)