Keresés

Részletes keresés

Plantago Creative Commons License 2002.05.01 0 0 15
Szia!

Szerintem próbálkozz meg a www.teknos.hu-n, egyrészt ott nagyon sok mindent megtudhatsz a teknősökről, másrészt meg van egy vendégkönyv, amibe lehet, hogy több sikerrel jársz a keresgéléssel, illetve itt az Indexen is van egy "teknősök" topic. Terráriumod már van? Ezeknek az állatoknak előbb-utóbb elég nagy helyre van szükségük, (1-2 nm-en max. két teknőst helyezhetsz el) egy ideális terráriumra, ha üvegessel csináltatod is legalább 20-30 ezer forinttal számolni kell, plusz a szekrény, amin áll, világítás, (ez az egyszerűbb eset, akár házilag is megoldható), fűtés, UV-lámpa, tehát nem csak a teknős, az amire súlyos ezreseket kell "áldozni". Persze egy kicsi teknősnél a nagy terrárium ráér még pár évet mire megnő, de ezzel jobb kalkulálni, mielőtt az ember teknőstartásba kezd. Ja igen és lehet, hogy októberben úgy dönt, hogy elmegy téli álmot aludni, amikor is márciusig biztosítani kell neki egy állandó 4-6 fokos helyet.

üdv.: Plant

Előzmény: reagi (13)
Altamara Creative Commons License 2002.05.01 0 0 14
Nahát, 2 év után feltámadott ez a topic is.
Hogy mik vannak?
reagi Creative Commons License 2002.04.30 0 0 13
Sziasztok!
Nagyon nagyon szeretnék egy görögteknőst 8ill. bármilyen SZÁRAZFÖLDI megfelelne, akár használt is.Sajnos egyenlőre egyetemista vagyok, és nincs felesleges 15 ezrem ,KÉRLEK SEGÍTSETEK !!!!!
Ági
gilinyo@yahoo.com
vagy
20-5133-816os számon elérhettek....
Akár használt :) tekit is szivesen elfogadok !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: gorilka (-)
gorilka Creative Commons License 2000.06.12 0 0 12
Köszi a tanácsokat, a teknős túlélte ezt az egy napot. Tegnap aztán meglett a gazdija is. Visszaadtuk.:-((
Annyi haszna volt az eltűnésnek, hogy a tulaj levágta a kertjében a nagy gazt, hogy megtalálja a kicsikét.:-))
Üdv mindenkinek
gorilka
MacPhisto Creative Commons License 2000.06.12 0 0 11
előbb még a Politikában láttam
Előzmény: Csokis (3)
piskopiano Creative Commons License 2000.06.12 0 0 10
A görög teknős nagyjábó karamellszínű, szárazföldi jószág. Zöldséget, gyümölcsöt eszik. A mocsári fekete, apró sárga pettyekkel, az ékszerteknősök pedig zöldek, esetleg vörös füllel. Szerintem is vigyétek állatorvoshoz, de nem kell rohanni ügyeleti időben, mert elég jól bírják a viszonylag mostoha körülményeket...
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.10 0 0 9
Ezért mondtam vízpartot. Ha akar, akkor kint, de ha akar, akkor bent. Ha túl veszélyessé válna, akkor javaslok egy macedón, vagy török teknőst szembeállítani vele, talán csak leköti.
gabek Creative Commons License 2000.06.10 0 0 8
Hi!

Nem lehet, hogy az görög teknős inkább mocsári? Eléggé ritkán kószálnak görög teknősök az utcán. :o)
Eléggé kacifántos a helyzet, mert amíg nem tudni miféle, fenn áll annak a lehetősége, hogy vízbe fullad vagy kiszárad. Én valami olyan helyre tenném, ahol el tudja dönteni, hogy szárazon marad vagy inkább lubickol.
Szerintem érdemes lenne egy állatorvossal megnézetni, ugyan mondja már meg, miféle szerzet és mit eszik. Keddig nem fog éhen veszni...

GABEK

Troger Creative Commons License 2000.06.10 0 0 7
A görög teknős nem tud úszni. Zöldségeket eszik. Kis tálkában azért adjatok neki inni is.
Biztos, hogy görög? Hogy néz ki?
Előzmény: gorilka (4)
division by zero Creative Commons License 2000.06.10 0 0 6
és miből gondoljátok, hogy görög? megnéztétek az útlevelét? :-)))
gorilka Creative Commons License 2000.06.10 0 0 5
Húst még nem adtunk neki, de mindenféle zöldséget föltálaltunk neki. Eddig még nem evett.
Vajon meddig bírja kaja nélkül?
Üdv
gorilka
Előzmény: Törölt nick (1)
gorilka Creative Commons License 2000.06.10 0 0 4
A szomszédok tagadják, hogy közük lenne a teknőshöz.
A férjem szerint nem minden teknős tud úszni, vízbe meg nem szívesen fojtanám. Tehát a nagyon fontos kérdés az az, hogy a görög teknős tud-e úszni?
gorilka
Előzmény: Troger (2)
Csokis Creative Commons License 2000.06.10 0 0 3
Remelem nem Csopakon, mert akkor elveszett a Rezso. :-(
Előzmény: gorilka (-)
Troger Creative Commons License 2000.06.10 0 0 2
Azér' én megkérdezném a szomszédokat is, hogy nem-e ismerős nekik.
:-)
Előzmény: gorilka (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.10 0 0 1
Szóval bármit megeszik, mert mindenevő. A mienk pl. evett parizert is. A Szigeten a Japán kert a helyszín. Van, ahol átveszi az állatkereskdeő.
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.10 0 0 0
Ha hazaj0n a gyerek, akkor m0ndjuk. Vízpart-szerű dolgot csináljatok neki. Ha nem akarjátok megtartani, akkor vannak jó tippek. A pestiek a MArgitszigetre viszik ki a teknőcöt. Az északi végében van a teknőc befogadó hely. Ott eteti a nép. Jól is érzik magukat.
gorilka Creative Commons License 2000.06.10 0 0 topiknyitó
A telkünkre tévedt egy görög teknős (azt hisszük görög). Mit eszik, mit iszik, szeret-e úszni, tud-e?
Segítsetek!!!
gorilka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!