Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13435

Hajrá!!Nekem is ezek hatottak! A lógást egy idő után elhagytam mert kezdtem ropogni.Csak tanács a séták távját próbáld növelni.Pl.1. Honapig 2 km.aztán 2,5 stb.Ha megy az 5 km.akkor alakulsz.Meg az erősítést ne csak hátizomra hanem az pl.comb,fenék,,vádli.arányosan.Nehogy most meg az izomegyensúly boruljon fel.Gyógytornász tanácsolta nekem is.A zsibbadasrol annyit hogy nekem 1,5 éve vannak gondjaim.de nyujtott lábval fekve a talpam még mindig bizsereg. .

Előzmény: portug (13432)
kheiron Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13434

"Itt segítünk egymásnak a tapasztalatunkkal,meg  segítőkészséggel"

 

Én meg a szakmai ismereteimmel, ha erre járok néha.

Előzmény: danekadoki (13433)
danekadoki Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13433

Ez itt nem egy szakmai fórum,ne beszélj itt tudatlanságról.Lehet hogy te vagy tudatlan.Itt segítünk egymásnak a tapasztalatunkkal,meg 

segítőkészséggel.Amúgy nekem pont ilyen MR képem volt kiszakadt sérv nyomta a gerincvelőt kéz zsibbadást ill. gyengeséget+járási nehézséget okozva.Műtét után most is zsibbad,pedig majdnem 2 évvel ezelőtt volt.Ha sokáig nyomta vagy nyomja a gerincvelőt elhalt részek keletkeznek aminek gyógyulása nagyon hosszú ideig tart,vagy talán soha.Nem lehet tudni meddig javul,ha javul.

Előzmény: kheiron (13430)
portug Creative Commons License 2016.02.05 0 0 13432

Nagyszerű! Akkor tényleg türelem, s most, hogy orvos mondja, szerencsére ez már nemcsak üres szó!!!!

Olvaslak benneteket, de műtét előtt - műtét után ügyben sem tudásom, sem tapasztalatom....Én továbbra is a tornázás fázisában. Sokat javultam, pl. a munkaidőt már gond nélkül le tudom dolgozni, s a már kisebb - nagyobb távokat egyedül is meg merek tenni, max. zsibbad kicsit, de a fájdalom már nincs. A múltkor hazasétáltam a buszállomásról, ez 2 km., szeptember óta ez először sikerült, hihetetlen nagy élmény volt!!!Bene féle dekompresszió, McKenzie, erősítő gyakorlatok, 10 perc lógás - úgy tűnik, nekem ez a combo bejön.....De hát még sok idő kell , azt látom. Pl. így pénteken, munkahét végén azért fájdogál kicsit......Én és a sérvem így.....

Előzmény: Adrienm79 (13428)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13431

Látod mennyit ér a szakember véleménye?

Amíg csak mi mondtuk nem nyugodtál meg.☺

 

Előzmény: Adrienm79 (13428)
kheiron Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13430

A kiszakadt sérv nagyon sokszor műtéti indok, tehát ha valaki azt olvassa, amit te írtál, akkor nagy eséllyel beleáll a frász, hogy úristen, lehet, hogy holnap kellene operálni, mielőtt megbénulok?

 

Egy csomó lelki terhet teszel tudatlanságodban egy másik emberre, de láthatólag még ezzel sem voltál tisztában.

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13425)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13429

Én azt szeretem, ha elolvassák a radiológus véleményét, mert úgye a sebészet az egy teljesen más szakma. Azt nem bánom, ha a sebész is megnézi, de......

 

Én, mint hozzá nem értő pl.nem láttam kiszakadt sérvet az ötös porckorongodnál, csak egy  nagy sérvet. Szerencsére nem nekem kell látnom.

 

Előzmény: Adrienm79 (13426)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13428

Voltam neurulógusnál.  Megkérdeztem a zsibbadásról.  Megnyugodtam mert azt mondta műtét után hónapokig is fennállhat. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13427

Két mr birtokában (nyak és kéz) csak lesz orvos, aki eldönti mi az ok.Van jó néhány neurológiai vizsgálat is.

Az egyik ismerősömnek is kéztünetei voltak, megnézték a nyaki gerincét. Nem az  volt az ok.

Alagút szindrómával megműtötték.

Persze neki könnyű dolga volt, mert a Prof.Repa a gyerekkori barátja.

Nincs is más tüneted, mint a kézfájdalom?

Előzmény: Andi421 (13423)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13426

Igen Brigi. A neurológusom és az idegsebészem sem olvasta el az mr leletet. Az idegsebész egyből rakta a cd-t és ő nézte és az alapján műtött engem . Én pedig hálás vagyok neki nagyon mert sokkal jobban vagyok.

Előzmény: Törölt nick (13424)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13425

Én úgy gondolom idegsebész eldönti. Ez az ő szakterületük. Nem gondolnám , hogy a saját vélemény nyilvánításnak komoly jogi következményei lehetnének. senkit sem bántottam, nem rágalmaztam, nem követtem el bűncselekményt. Az én mr felvételem is ilyen és az idegsebészem nekem kiszakadt sérvet mondott amit sürgősséggel műtött. Ebből kiindulva írtam hogy szerintem.

Andi majd elmegy idegsebészhez és majd megnézi a felvételeket. Mindenesetre remélem,hogy mihamarabb rájönnek a probléma forrására és gyorsan meggyógyítanak.

Előzmény: kheiron (13422)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13424

Kheirón! Igazad van, szólj is ránk ha nagy hülyeséget írunk.DE! A fórumokon általában a sorstársak osztják meg a tapasztalaikat (a lelet véleményezése persze nem az), úgyis mondhatjuk, hogy a hozzá nem értő emberek beszélgetnek.Mivel nem vagyunk orvosok, sok butasággal, hozzá nem értéssel fogsz még találkozni, ezért kérlek legyél elnézőbb velünk.

Nem hiszem, hogy egy sebész az alapján fog műteni vagy nem műteni, hogy mit mondott, írt egy sorstárs. 

Sokkal inkább hagyatkozik a radiológia véleményére.

Bár tapasztalatom szerint sajnos ez sem mindig igaz, mert pont a legnagyobb nevek el sem olvassák a radiológus véleményét, berakják a lemezt....... Sajnos!

Annak sokkal nagyobb következménye van, ha az orvos téved, mint annak, hogy mi itt esetleg zagyvaságot írunk.

Üdv.

 

Előzmény: kheiron (13422)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13423
én nagyon rettegek a nyaki gerincműtéttől de ha meg tudják 100%ra mondani h ettől van akkor persze örülnék ha megműtenék mindent elvállalok csak ez ne legyen lehet h nyom valami olyan ideget ami ezt okozza . Mennyi idő után lehet menni dolgozni műtét után körülbelül?
Előzmény: Adrienm79 (13421)
kheiron Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13422

NINCS kiszakadva.

 

Kérlek, ne szólj olyan témához, amihez nem értesz, pláne, ahol emberek egészsége a tét. Sajnos adott esetben ennek eléggé komoly jogi következményei is lehetnek.

 

kheirón, radiológus szakorvos

Előzmény: Adrienm79 (13421)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13421

Andi!  Megnéztem az én mr felvételeimet. Szerintem neked ki van szakadva a gerinc sérved nem is kicsit.  Nyomja a gerincvelőt vagyis a csatornát.  Ez okozza az összes panaszod.

Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13420

Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13419

Így néz ki a nyaki Mr. Ezen az oldalsó képeken kívül van egy csomó olyan, ami a nyak átmérőjét vagy mit mutat, ott nem tudom mit kell nézni, ezen felismerem a sérvet jobb oldalra nyomódik, de hogy mennyire, azt gondolom az átmérős képek mutatják.

Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13418

Köszönöm szépen, minden segítségnek nagyon örülök :)

Előzmény: Törölt nick (13412)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13417

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) Nagyon kedvesek vagytok ! Mindenkinek jobbulást kívánok !

Andi421 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13416

Fájt is a kezed? Nekem a fájdalom a legrosszabb. Mindenkinek jobbulást kívánok !

Előzmény: danekadoki (13414)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 13415

Szia. Engem két hete műtöttek nyaki gerinc sérvvel. Fixálták is. Nekem is zsibbad még a kezem arcom gyakran.  Téged mikor műtöttek?  Orvosod mit mond a zsibbadásra?

Előzmény: danekadoki (13414)
danekadoki Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13414

Sajnos a nyakad miatt gyenge a kezed,nekem már kiesett a kulcs is a kezemből megműtöttek azóta csak zsibbad.

Előzmény: Andi421 (13411)
poroly2 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13413

Szerintem a neurologus meg fogja tudni mondani mitol van, bar ha olyan magas szinten uzi az ipart mint a reumatologusod, akkor nem biztos! :)

Kepet tehetnel fel a nyaki mr-bol plusz a teljes leletet.

Előzmény: Andi421 (13409)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13412

Az jutott eszembe kínomban, mert nem tudom mivel vígasztaljalak, hogy esetleg tegyél fel kérdést Dr.Király Géza kézsebésznek, csatold mellé az mr-t.

Meglepően gyorsan válaszol. A kéztörésem miatt kutakodtam itt, mert még mindig fáj, így láttam, hogy elég sokféle problémával megkeresik.

Hátha lesz ötlete merre indulj.

Csak írd be a keresőbe a nevét.

Előzmény: Andi421 (13411)
Andi421 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13411

Mikorra ígérték a műtétedet? Még az is lehet, hogy találkozunk az Amerikai úton :) Nem tudom pontosan meghatározni, hogy hol fáj a kezem, mindenhol érzem, kisugárzik, emiatt nem vagyok egy nagy segítség az orvosoknak hiába nyomkodják a kezemet, mindenhol érzem a fájdalmat. Lesz még egy ultrahang is a kezemről. Ha az sem mutat semmi olyat, ami pl. egy kézsebészeti dolog, akkor lehet, hogy fogok kérni egy neurológiai kórházi kivizsgálást a kezemre, ha létezik ilyen, illetve remélem, hogy meg tudják mondani, hogy a nyaki gerinc miatt "szállt el" a kezem, vagy nem. Így maradni semmiképpen sem szeretnék, nem tudok kézzel írni, sem géppel, csak bal kézzel tudok porszívózni felmosni, mindent bal kézzel csinálok, amihez két kéz kell pl. mosogatás, vagy ruhateregetés, vagy hajmosás, vagy amihez jobb kéz pl. láb borotválás az egy kész horror, még 25 évet kéne dolgoznom nyugdíjig is szóval így biztos, hogy nem tudok így maradni. Már annyi fájdalomcsillapítót próbáltam és semmi nem használ és nem tudják mi bajom.  Másodszor vagyok életemben táppénzen, tinédzser korom óta dolgozom, ráadásul én vagyok a családfenntartó, csak az én fizetésem van, szóval elég nehezen viselem ezt a jelenlegi helyzetemet.

Előzmény: Pipike77 (13400)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13410

Jó lenne olyannal beszélni aki túl van rajta és elmondja a tapasztalatát azzal kapcsolatban hogy meddig tart a zsibbadás. Olvastam több fórumot és sokan írták hogy még hetekig - hónapokig tartott.

Andi421 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13409
Ket serv van egymas alatt egy nagyobb egy kisebb es csontos felrakodas. Kez csuklo mr.t csinaltattam ma elvittem egy masik reumatologusnak is kerdezem mi ez az mondja a munkatol van mondom harom honapja nem dolgozom. Azt mondja pihentessem mondom harom hónap eltelt és ugyanott vagyok ahol az első napon. Kerdezem mikor fog javulni. Azt mondja már régen meg kellett volna javulni. Mondom nem lehet ez valami ideg? Azt mondja de ideg az biztos van benne de mit lehet vele csinálni semmit. Ja és a nyak mr.t vigyem ideggyógyászhoz. Azt viszem.
Előzmény: Pipike77 (13400)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13408

Hívd fel, beszélj vele, hogy megnyugodj.

Előzmény: Adrienm79 (13407)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13407

Egyre jobban elgondolkodom, hogy beszélni kellene az orvosommal. Ezek a zsibbadások kikészítenek. Hol az arcom hol az újjaim..... 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 13406

Akkor ez olyan formájú, mint az enyém. Azaz oldalról nézve a vállnál magasabb.Hullámos.

Amit most nézegettem, abban felülről nézve plusz van egy félkörív a párna középen, egy "kivágás" a nyaknak.

Ezt még nem tapasztaltam, nem tudom milyen lehet.

Előzmény: Adrienm79 (13405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!