A 12 csoportból az 1-6. a négytagúak, a 7-12. öttagúak lesznek. A menetrend érdekében a követő szabályok vannak:
-Az NL negyeddöntőinek négy győztesét, amelyeket a sorsoláskor ismeretlenként, 1-4. negyeddöntő győztese néven sorsolnak, az 1-6. csoportba kell beosztani. A veszteseket is ismeretlenként, 1-4. negyeddöntő vesztese néven sorsolják. -Az NL eredményektől függően az 1. kalapos olyan csapatokat, akik nem játszanak márciusban NL-t, ötös csoportba kell sorsolni. -A 2-4. kalapban lévő, playoffos csapatoknak elsőbbségük van arra, hogy a négycsapatos csoportba kerüljenek. Akik ezekből a kalapokból nem játszanak márciusban, ötös csoportba is kerülhetnek.
-Ha az egyik kalapban több olyan NL-playoffos csapat van, mint a négytagú csoportok száma, akkor abba az öttagú csoportba kell beosztani, ahova elfér. (Megjegyzés: a 2. kalapban 6 playoffos csapat van, a 3-4-ben 5-5, vagyis ez a szabálypont úgy látszik érdektelen, viszont ezt azt jelentheti, hogy mi mindenképp négyes csoportba kerülünk).
Kizárt párosítások: Örményország-Azerbajdzsán, Fehéroroszország-Ukrajna, Gibraltár-Spanyolország; Koszovó-Bosznia-Hercegovina, Koszovó-Szerbia. Téli országok: a téli hidegebb időjárás miatt legfeljebb kettő csapat kerülhet azonos csoportba a következőkből: Észtország, Fehéroroszország, Feröer, Finnország, Izland, Lettország, Litvánia, Norvégia, Ukrajna. A fehéroroszok és az ukránok külön jelölve vannak, mert semleges helyszínen kell játszaniuk, így őket kivehetik ebből a listából. "Komolyabb" téli országok: Izland és Feröer. Ők nem játszhatnak hazai pályán márciusban és novemberben, emiatt nem kerülhetnek azonos csoportba. (Izland egyébként érdekelt a márciusi osztályozón.) Utazási távolság: hosszú utazás miatt legfeljebb egy párosítás lehet a következőkből: Azerbajdzsán: Gibraltárral, Izlanddal, Portugáliával. Izland: Ciprussal, Grúziával, Izraellel, Örményországgal. Kazahsztán: Andorrával, Angliával, Észak-Írországgal, Franciaországgal, Feröerrel, Gibraltárral, Írországgal, Izlanddal, Máltával, Portugáliával, Skóciával, Spanyolországgal, Walesszel.
A csillaggal jelzettek március 26-án és 31-én játszanak osztályozót. A szövegben az szerepel, hogy 24 csapat vesz részt az NL-ben márciusban, csakhogy ezzel a néggyel együtt 28-an vannak. Így nem világos, hogy ez a négy csapat játszhat-e az osztályozó előtt két vb-selejtezőt is, 21-22-én és 24-25-én (hivatalos napok) vagy nem. 24-e után 26-án is meccset játszani nem lehet.
Amúgy nem feltétlenül ilyen elvágó dolog ám, hogy valaki vagy magyar, német, svéd stb vagy egyáltalán nem az ilyen esetekben. Létezik többes identitás is pl tipikusan vegyesházasságban, vagy ha valaki külföldön nő fel stb.
Persze vannak szituációk, mikor dönteni kell, a válogatottság pont ilyen.
Ha nem tartja magát magyarnak, de itt született, és a legmagasabb szinten akar focizni, akkor azt a magyar válogatottban (is) megteheti.
Attól, hogy magyarnak tartja magát, még nem játszhat a nemzeti 11-ben. Még akkor sem, ha pusztán csak rendelkezik magyar felmenővel. Csak akkor játszhat, ha megkapja a magyar állampolgárságot.
Na most. ha magyar a felesége, és (akár külföldön kötött) házasságát anyakönyvezik Magyarországon, akkor megkérvényezheti magyar állampolgárságát. Aztán, ha azt megkapja, felhúzhatja magára a meggypiros mezt.
Ha felmenői között akad magyar állampolgár, esetleg még magyarul is tud, de nem tartja magát magyarnak, vagy nem akar ezzel vesződni, akkor nincs miről beszélni. Ő elveszett, többek között, a magyar sport számára (is).
Végül, ha valaki meghatározott ideig Magyarországon sportol, de köze nincs az országhoz, lehetősége nyílik az állampolgárság megszerzésére, és mehet edzőtáborozni a többiekkel.
Több lehetőség nincs.
Tehát nincs gond Styles, Kerkez, Nego, vagy akár Gyökeres esetében sem.
Rossi őszintén beszélt pozíciójáról is. Megjegyezte, hogy ha a szövetség negatívan értékeli az év teljesítményét, akkor lehet, hogy távoznia kell, de ha nem, akkor tavasszal folytathatja a munkát
A Rossi ha értené a magyar helyzetet, akkor azt mondaná, hogy legyen valamelyik honi magyar edző a válogatott élén, ha dicsérje a nemzet a saját munkáját.
Hát én nem nagyon emlékszem Styles vagy Nagy Ádám fejpárbajaira, de nyilván Rossi is vergődés közben keresett "véletlenül" egy 190 centis embert a helyükre.
Dárdai Marcit is idén építette be Rossi és szerintem az ő helye egyelőre stabilabb, mint Nikitscheré.
Rossi szemmel láthatóan visszatért a járt útra és ősszel végre megint elkezdett új játékosokat beépíteni, kipróbálni. Tavasszal sokat kritizáltam amiatt, hogy a felkészülési meccseken is az eredményre ment és egyedül Dárdait hozta be, őt is inkább kènyszerből a sérülések miatt.
A gólt szerző Felix Nmecha szerint nem nagyon lehetett máshogy dönteni. A keze talán egy kicsit távolabb volt a testétől, de végül is ez egy büntető, nem lehet mit tenni ellene - mondta a dortmundi labdarúgó, és hasonló véleményen volt csapattársa, Robert Andrich is.
Ja, hogy a németeknek volt egy kapufája (hu-ha) és ebből Te levezeted, hogy csak a szerencse miatt lett döntetlen... (Gondolom az pl. véletlen kerülte el a figyelmed mikor Varga Barna lövése után a labda a kapufa mellett ment el kb. 5 centivel)
A másik hogy ha valakinek magyar vagy magyaros hangzású neve van, önmagában egyre kevesebbet jelent. Attól neki lehet akármilyen indentitása, csak a név alapján nem lehet ezt megitélni.