Keresés

Részletes keresés

Trexmark77 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 999

Tomaszov, találtál már választ a kérdéseidre?

köszi,

Előzmény: tomaszov (993)
Eirolo Creative Commons License 2020.05.26 0 0 998

Rossz oktatóhoz kerültél. Valószínűleg olyan "reiki mester" aki az anyagi haszonszerzést előbbre tartja mint a feladatát.

Előzmény: tomaszov (993)
Eirolo Creative Commons License 2020.05.26 0 0 997

A reiki beavatáson résztvevők, és azok akiket nem avattak be, tudnak gyógyítani. Annyi nem kicsi különbséggel, hogy míg a beavatottak a Forrás energiájához csatlakozva teszik ezt, az átlagember saját energiáját felhasználva gyógyítgat, ami közel sem olyan hatékony. Továbbá nincs feltöltődési pontja előbb utóbb az energiaveszteség következményeként megbetegszik.

Előzmény: Reikiwagner (994)
giyandeva Creative Commons License 2020.03.05 0 0 996

Kérünk, támogasd a reiki ügyét adód 1%-ával!

Az egyesület neve: Magyar Tradicionális Usui Reiki Egyesület, rövid neve: MaTURE egyesület

Adószámunk az 1% támogatáshoz: 19381741-1-42

A reiki egy olyan japán eredetű spirituális módszer, mellyel mindenki hatékonyan tehet a testi-lelki egyensúlyáért és tudatossága fejlesztéséért. Energizál, kiegyensúlyoz és harmóniát teremt az elmében. Könnyen megtanulható, és hatékony napi eszköz gyakorlói számára a belső egyensúly helyreállítására.

Egyesületünk célja a tradicionális reiki értékeinek megőrzése és átadása azok számára, akiket érdekel önmaguk érzelmi-spirituális fejlesztése. Tanítóinknál az eredeti Usui módszerrel ismerkedhet meg mindenki, mert hiszünk abban, hogy minél tisztább a forrás, annál hatékonyabb a segítség, amit adhatunk.


Kérünk, hogy élj az 1% felajánlás lehetőségével, és segítsd munkánkat azzal, hogy minket jelölsz meg. Köszönjük!

Üdvözlettel a MaTURE nevében:

Havasi Katalin
elnök

https://ado1szazalek.com/mature-magyar-tradicionalis-usui-reiki-egyesulet/9377

Disney88 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 995
Kövesi Pèterhez menj! Az ő mestere hozta be Magyarországra az Usui reikit.
Előzmény: tomaszov (993)
tomaszov Creative Commons License 2018.11.05 0 1 993

Sziasztok!

Bár sokat olvasgattam itt is és máshol is Reikiről mégsem volt ez tiszta nekem.

Elmentem egy RAI Reiki I-es tanfolyamra, ami a következőkből állt:

Kb. 30% a témához nem kapcsolódó értelmetlen fecsegés az oktató és a résztvevők között.

 

50%!!! Atlantisz, angyalok, arolo meg ehhez hasonló óriási baromságok ami engem egyáltalán
nem érdekelt hiszen Reiki tanfolyamra mentem(!?!!?)

 

20% állítólagos Reiki amiről a következőket tudtam meg:

1. Usui keresztény pap volt (tényleg? a Wikipédia szerint buddhisták tanították) és Jézus kézrátételes gyógyításának módját kereste és találta meg

2. Sajnos tanításai pár generáció után elvesztek mert az utódló mesterek akik tovább adták
a tanítványi láncolatban elanyagiasodtak

3. Egy Eckard Strohm nevű illető meditációja közben megjelent Uriel arkangyal és ősi atlantiszi titkokba avatta be. Mivel Eckard felesége reikizett és megmutatott neki pár dolgot (ami alapban egyébként Eckardot nem érdekelte)

feltűnt neki (Eckardnak) a hasonlóság az ősi atlantiszi gyógyászat egyes elemei és a reiki között. Ezért megkérte
Uriel arkangyalt hogy találkozhasson Usui szellemével. Össze is jött a  nagy találkozó és Usui megkérte
Eckardot hogy terjessze tovább az igazi keresztény reikit.

 

A véleményem talán nyilvánvaló az eddigiekből, de ha mégsem, azért kifejtem:
Ez a RAI reiki egy óriási beetetős kamu, és ez az Eckard fazon egyszerűen rátelepedett a Reikire és eszközként használja fel hogy a saját kitalált ezoterikus maszlagát terjessze. Amit tudásként itt átadtak egy nagy adag mese

és pár hókuszpókusz amitől állítólag tudsz kézrátétellel gyógyhatást elérni. 

 

A kérdésem tapasztaltabb emberekhez. Létezik Magyarországon olyan Reiki ami tényleg Usui tanításain alapszik, és nincs megspékelve álkeresztény new age ezoterikus mázzal?

 

Köszönöm!

csetanszapa Creative Commons License 2018.10.03 0 0 992

 

Usui mester emlékkövét felavatták Japánban, 2018 szeptember 23.-án! 

 

https://oszintenareikirol.usuispirituallernejo.org/2018/09/29/usui-mester-emlektablajanak-avatasa-2018-japan/

Enimo Creative Commons License 2018.05.15 0 0 991

  Reiki ....hmmmm valaki mar tunodot mar azon hogy miert szorulunk mas orszagok alltal tanitot szokasokra ??

Nekunk Magyaroknak nincsennek hagyomanyaink ???

Kedves Magyar tarsaim ...tudjatok meg rengeteg Magyar gyogyito osi hagyomanyal rendelkezunk ...

De mi jo szokas szerint nem torodunk a kulturalis oroksegeinkel oseink bolcsesegevel .....

Megyunk a szomszedba lopni :)

Gondolkoz el ...szerinted egy Kinai ,Japan modszer jo nekunk is ????? hmmmmm...................

Reikiwagner Creative Commons License 2017.09.01 0 0 989

Szervusztok

Tanítom, az eredeti Shiki Ryoho Reikit, de szívesebben a Gendai Reikit, mert az eredmények, legjobbak a használatával. Látogass el a Dunavarsányi reiki klubba, ahol kaphatsz energia kezelést és ha kéred kimérem a földsugárzás terhelésedet. A távol élöknek küldünk reikit és fotó alapján kielemzem a káros földsugárzásokat. Mindezek ingyenesek. Tanítóm Lajos atya 1986-ban mondta nekem, hogy a gyógyító a sötétben tapogatózik a földsugárzások vizsgálata nélkül. Tanítom a Skypeon is a reikit, eleinte tartottam ettől, de a gyógyulási eredmények igazolták a módszer helyességét.

Olvass többet a www.reikidunavarsany.hu honlapon.

 

giyandeva Creative Commons License 2016.01.28 0 0 988

Megjelent Robert Fueston reiki mester könyve a Reiki Usui Shiki Ryoho rendszeréről és annak történetéről:


Robert Fueston: Reiki:Transmissions of Light, Volume 1The History and System of Usui Shiki Reiki Ryoho


http://www.thereikipreservationsociety.org/Books

giyandeva Creative Commons License 2015.08.23 0 0 986

Webinárium augusztus 30-án Phyllis Furumotoval. Az előadás címe: A reiki mint spirituális gyakorlat.
részletek itt:


We are so excited for our next webinar on August 30th. Phyllis will be broadcasting from Berlin, Germany and speaking about her experience with Reiki as a spiritual practice.

Is Reiki a spiritual practice? Is Reiki a religion in a modern social sense? What do Reiki and Religion have in common? These are the kind of questions we will explore on August 30th at *6:00pm Berlin time / 11:00am US Central time / 9:00am Pacific.*

In order to join us LIVE and submit your questions to Phyllis in advance you need to REGISTER HERE:
http://webinarjam.us11.list-manage2.com/track/click?u=bb6ae9d067e74823d82f26daa&id=4077494d4b&e=6d9f00e55c

*We will make the replay available to registrants 24-48 hours after the LIVE broadcast.

Please feel free to share this invitation and the registration URL on your social media pages, with your Reiki community email lists, and any Reiki related groups that you engage in.

We cannot wait to be with you on the 30th!
Until then... Peace, Love & Reiki!
-Rachel Goldberg
==============================================

giyandeva Creative Commons License 2014.08.20 0 0 983

Hawayo Takata reiki mester élete és tanítása:

http://jikidenreiki.hu/hawayo-takata-reiki-mester/

csók x csók Creative Commons License 2013.05.16 0 0 977

Érzelmi problémát érzelmi terápiával kell.

 

Reiki vel max támogatbni tudod a feloldást.

 

Előzmény: talicskas (976)
talicskas Creative Commons License 2013.04.10 0 0 976

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy kezelt valaki reiki-vel refluxot?

 

42Lajos Creative Commons License 2013.03.23 0 0 975

Hova rohansz, hogy nincs időd két napos tanfolyamra elmenni. Tiz perc alatt futtában, lehet ugyan gyereket csinálni, de a Reiki lényegét nem tudod megérteni. Remélem nem egy leszármazás nélküli értéktelen reikit kaptál. (Javasolom, hogy írd össze egy nap miket csinálsz és meglátod mennyi a lényegtelen szamárság. Betegnek lenni például ráérsz? Ha meg szeretnél gyógyulni, mihamarabb szemléletet kellene váltani. Üdv www.reikidunavarsany.hu

Előzmény: Lennox8 (974)
Lennox8 Creative Commons License 2012.11.07 0 0 974

Hello! Nekem a Reikivel úgy sikerült megismerkednem,h gerincservem alakult ki amin  a legtöbbet reikivel tudott egy bacsi segiteni!Aztan a kezelesek kiestek a szunidok miatt,stb de a serv meg nemteljesen múlt el..tehát úgydöntöttem megtanulom én is alkalmazni aztán pedig használni a reikit. A előbb említett bácsi csinál rieikit de ő 2 naposakat amikre nekem nincsen időm elmenni...viszont egy másik illető egy egész nap alatt csinálja az úgynevezett beavatást.Kérdeztem tőle,hogyan is zajlik..A korona csakrát megnyitja jobban a torok es a szív csakrával együtt..aztán ugye kezdődhet is az energia áramoltatása.Olvastam az írásodat..mi a véleményed róla?

Előzmény: Mahakala86 (955)
giyandeva Creative Commons License 2012.03.29 0 0 973

Egy nagyon érdekes összehasonlítás a nyugati és a japán reiki szemléleti különbségeiről. (japán reiki mester tollából származik az írás)
http://messia.com/reiki/jikiden/jp_vs_western.php
(angol nyelven)

42Lajos Creative Commons License 2012.03.25 0 0 972

A Reiki kuckóban megtartott Reiki klub jól sikerült, ezért minden hónap első péntekén 17,30-tól újra és újra, tehát rendszeresen megtartjuk. A cím Budapest V kerület Vármegye utca 15 fsz 1 és 11-es csengő. Szeretettel várunk. bövebben a www.reikidunavarsany.hu és www.reiki.org.hu honlapokon olvashatsz. Üdv. Wagner Lajos Reiki mester-tanár.

Előzmény: 42Lajos (971)
42Lajos Creative Commons License 2012.02.11 0 0 971

Ha meg szeretnéd ismerni a Tradicionális Reikit, vagy Reiki beavatott vagy, velünk gyakorolhatsz, minden hónap első péntekén. Hozd magaddal a barátaidat és beteg társadat. Szeretettel várunk a Reiki kuckóban,  Budapesten március 2-án, pénteken, 17,30-tól a Vármegye utca 15, fsz 1, 11-es kapucsengő.

Wagner Lajos, Kálazi Ági mester-tanár tanítványa és Gendai Reiki mester-tanár. 

Bővebben www.reikidunavarsany.hu és www.reiki.org.hu

Előzmény: kalaziagi (969)
giyandeva Creative Commons License 2012.01.18 0 0 970

Reiki Közösségi Oldal
http://www.rei-ki.hu/kozosseg/

Chatelj, ossz meg képeket, videókat, linkeket, légy tagja egy virtuális reiki közösségnek.

kalaziagi Creative Commons License 2011.10.08 0 0 969

Elkészült az új honlapom, minden érdeklődőt szeretettel várok folyamatosan frissülő tartalommal! :)
http://kalaziagi-reiki.hu/
Szeretettel: Ági

giyandeva Creative Commons License 2011.08.24 0 0 968

Szeretnél japán Reiki mestertől, eredeti japán Reikit tanulni? 2011. decemberében Magyarországra látogat Nishina Masaki, akitől elsajátíthatod a Jikiden Reki 1-es és 2. fokozatát.

 

A Jikiden Reiki tanfolyam nemcsak a Reiki elméleti hátterével kapcsolatban ad részletes szellemi hátteret biztosító információkat, hanem sok gyakorlás keretében elsajátíthatod azokat az eredeti technikákat is mellyel nagyon hatékonyá teheted a Reiki kezelésed:

http://jikiden-reiki-tanfolyam.hu/reiki-kezeles.html

 

Gyere el nyitott napunkra és ismerkedj meg a Reiki Japánban megőrzött ágával, próbáld ki ezt a nagyon hatékony alternatív módszert:

http://jikiden-reiki-tanfolyam.hu

AsztroKati Creative Commons License 2011.07.29 0 0 967
giyandeva Creative Commons License 2011.07.13 0 0 966

Jikiden Reiki a Reiki Japánban megőrzött tradíciója. Sajátítsd el a Jikiden Reiki egyszerű, ám igen hatékony módszért! Válj egészségesebbé, harmónikusabbá a Reiki gyakorlásával. Sok szeretettel várunk következő ingyenes nyitott napunkon, ahol kipróbálhatod és megismerheted ezt a módszert.

 

 

http://jikiden-reiki.hu

kalaziagi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 964

Sziasztok!
Kálazi Ági vagyok, tradicionális reiki mester, tanár. 1991-ben végeztem el a Reiki I-es tanfolyamot, aztán 1994-ben kaptam meg a reiki mesteri, tanári fokozatomat Bacskai Katalin, tradicionális reiki mester tanártól. Azóta folyamatosan tartok tradicionális Usui reiki tanfolyamokat országszerte. 2008 novemberében Japánban voltam reikis tanulmányúton Kyotoban, ahol beavatást kaptam eredeti japán reikibe.
Szívesen várlak titeket tanfolyamaimra.
Részleteket itt találtok: http://www.kalaziagi.try.hu/

Szeretettel: Ági

_attis Creative Commons License 2011.05.25 0 0 963

"A reiki eredetiségéről egyszerűen csak Usui mesterig jut el mindenki miért?"

Mert ezt a módszert ő találta ki.

Sem a budhistáknak, sem a keresztényeknek, sem Jézusnak nincsen köze hozzá.

Összemosni őket a Reikivel tudatlanságra, butaságra, félértesültségre, hiszékenységre, vagy tudatos félrevezetésre utal.

 

Mivel tetszik neked Diana Stein katyvasza, nem csodálom, hogy hitelesnek tartod Piros Katát. :(

 

Előzmény: Aspen05 (960)
giyandeva Creative Commons License 2011.05.24 0 0 962

Szia!

 

Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy melyik reiki "igazi" és melyik nem. Azt viszont te sem vitathatod, hogy léteznek különbségek az egyes reiki iskolák között, abban a tekintetben, mennyire változatlan vagy módosított formában tanítják a reikit. Ezek tények.

 

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a nyugati reiki iskolák és ezek leágazásai rosszak lennének, vagy hatékonyatlan, de nem értem miért probléma a reiki gyökerével/történetével kapocslatos információk megosztása?

Mindenki gyakorolja azt az irányzatot, amit szeretne természetesen, osssza meg a tapasztalatait a forumon, kérdezzen, sokféle témáról lehet véleményt cserélni.

 

 

A reiki szimbólumokról:

- ahogyan én tanultam a reiki szimbólumai nem buddhista eredetűek, sokkal inkább eredetezhetőek a japán shintó hagyományból. Használatuk is jelentősen eltér a japán reiki iskolákban ahhoz képest, ahogy a nyugati reiki iskolákban használják.

 

 

Ismét szeretném leszögezni, hogy nem arról van szó hogy az egyes reiki irányzatok rosszak lennének, vagy nem műkdönének azok a technikák. Számomra egyszerűen csak egy fantasztikus rácsodálkozás rátalálni a reiki gyökereire, amit korábban csak homályosan ismertem.

 

 

Reiki és Jézus:

- nincs bizonyítható kapcsolat Jézus és a Reiki kapcsán. Márcsak azért sem, mert jézus 2000 évvel ezelőtt élt a Reiki módszere meg mindössze 90! éves (egészen pontosan 2012 ben lesz ez a kerek évforduló) Usui nem a kézrátételes gyógyítást fedezte fel (ez létezett már korábban is), hanem egy mindenki számára megtanulható és hatékonyan alkalmazható spirituális módszert dolgozott ki. Innen ered a módszer teljes teljes neve: "Usui Reiki Gyógyítás Módszere a test és az elme fejlesztése révén". 

 

 

Diane Stein könyve:

A könyv fals tartalma miatt a boltokba került példányai bezúzása kerültek, ma már nem kapható Mo.n. Az ok:

http://www.aranyhid-reiki.hu/dianeste.htm

 

 

Előzmény: Aspen05 (960)
_attis Creative Commons License 2011.05.23 0 0 961

Egy RAI-st pártatlannak nevezni, elég merész ötlet.

Bár ha az eredetiséget nézzük, biztosan pártatlan, mivel a RAI-nak szinte semmi köze Usuihoz.

Abban viszont igazad van, hogy nem a pedigré dönti el, hogy tudok-e segíteni valakinek, vagy sem.

 

De önismereti csoportos foglalkozást tartani 65ezerért (10 fő/csop=650ezer), nem semmi!

Annyiért persze, hogy a tanítvány fejlődése a lényeg! (meg a pénze!)

Ráadásul nem mond igazat a RAI-ról. Ezt Rai mester barátaim tanusíthatják.

 

 

 



Előzmény: Aspen05 (960)
Aspen05 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 960
Sziasztok!

A folyamatos vita tárgya melyik az eredeti és melyik nem eredeti reiki.
Miért nem arról írunk, örülök, Te is reikis vagy, fogjunk össze, cseréljünk tapasztalatot?!
A reiki eredetiségéről egyszerűen csak Usui mesterig jut el mindenki miért?
A reiki szimbólumok ott voltak a Budhizmusban, tehát használták őket, Jézus is ezt a gyógyítási módszert használta. Egy jó mester szeretetről, elfogadásról beszél nem pedig arról melyik a jó, és melyik nem. Soha ne ítélkezz senki felett. A reiki a minden létező iránti szeretet. Ajánlom figyelmetekbe: Diana Stein könyvét a Reiki a gyógyítás művészete.
Olvasható benne bőven információ arra vonatkozóan, hogy hogyan is alakult ki ennyi reikis irányzat.
Ha szeretnél egy pártatlan tanárt találni, szívből ajánlom Piros Katát mert neki a tanítvány fejlődése a lényeg http://www.reikitanar.slx.hu

Előzmény: giyandeva (959)
giyandeva Creative Commons License 2011.05.12 0 0 959

Sok embernek sokféle a tapasztalata a Reikivel és a Reiki is sokat változott az idők során. Nem a RAI volt az egyetlen változtatás az eredeti szemléleten, noha kétségtelenül igazad van abban, hogy Takata asszony rendszerét teljesen átformálta.


Ahogy én ismerem a reiki történetét a Reiki az 1930-as évekre nyeri el végleges formáját és a II. világháború végéig változatlan formában adódik tovább a hagyomány szerint. Az első komoly változás Takata asszony nevéhez fűződik, aki a Reiki a nyugaton való elfogadtatása (a hidegháborús olitikai helyzet miatt) érdekében kiszínezi a Reiki történtetét, kidolgozza a fix kezelési kéz pozíciókat, egyszerűsíti a rendszert. Valószínű ekkoriban dolgozza ki az eredetitől eltérő behangolási rendszert és módosulnak a szimbólumok is. Takata asszony meghatározza a 10.000 dollláros tanári képzés árát is. >>> ez az un. Reiki Usui Shiki Ryoho (Usui féle Reiki módszer)


Takata halála után tanítványai közül többen szembemennek intelmeinek és további változtatásokat hajtanak végre a rendszeren, megkezdődik különféle ezoterikus tanítások beintegrálása a Reiki rendszerébe. A tanári díj drasztikus csökkentésével a 80-as években kezd el radikálisan növekedni a reikit gyakorlók és tanítók száma, ezzel egyidőben a reiki iskolák száma is elkezd gyarapodni. A 90-es években több nyugati Reiki mester eljut Japánba, ahol elkezdik oktatni a Reiki nyugati rendszerét. (Ekkoriban két fő nyugati Reiki iskola működik a Reiki Aliance és a The Radiance Technique) Nyugati Reiki mesterek rátalálnak a reiki gyökereire: Usui Mester sírjára, több eredeti dokuentumra melyet az Usui Reiki Ryoho Gakkai adott ki. Azonban hiányzik az eredeti teljes rendszer így a behangolások és szimbólumról tudott információk. Ekkor Frank Arjava Petter megismerkedik Dr. Hayashi mester közvetlen tanítványával Chiyoko Yamaguchival, aki 65 éven át gyakorolta a Hayashi mestertől tanult eredeti rendszert. Petter bátorítására, 1999-ben Chiyoko és Tadao Yanaguchi megalapítja a Jikiden Reiki Intézetet bemutatva a Reiki eredeti japán tanítását - jelen információk szerint ezt a rendszert tartják a Reiki azon eredeti tanításának, mely legközelebb áll a II. világháború előtt tanított Reikinek.

Frank Arjava Petter munkásságának és könyveiben publikált számos információknak követően a 2000-es évektől elkezdődik a visszatérés az eredeti alapokhoz és egyre több reiki mester kezdi el tanítani a Petter által publikált információkat a Reikiről.


Mára egyébként több mint 300 reiki irányzatot számlálnak, ezek egy része már nagyvonalakban sem hasonlít az eredeti rendszerhez, egy részük megőrizte az alapokat, csak hozzátett különféle technikákat, eszmeiséget, más részük visszatért az alapokhoz és próbálnak az eredeti szellemiség szerint átadni a Reikit.


A legfontosabb dolog szerinte az a reikiben, hogy ne csak szóban, sokkal inkább tettekben valósítsuk azokat a tanításokat, melyeket Usui mester ránk hagyott, váljon életünk részévé a reiki gyakorlati alkalmazása, útmutatásai.


Előzmény: Mahakala86 (955)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!