Keresés

Részletes keresés

kstcsk Creative Commons License 20 perce 0 0 116547

Nem azt írtam hogy jelenleg milyen f@szán építkeznek, hanem hogy egy adott időszak alatt (Moyes-LvG) jócskán több érdemi munka folyt náluk - anyagi vonzattól függetlenül -, mint nálunk. Az akadémia olyan dolog, hogy az U18-as csapatuk majd 10 ponttal nyerte meg előttünk a bajnokságot. Nem mintha bármi jelentősége is lenne, mivel még csereszinten se tudnak felmutatni saját nevelésű játékost, de jó példa erre a Barca, azóta sincs kutyavásár.

A jelenlegi igazolásaikról megvan a véleményem, de csak dióhéjban: Mendy-t 1 év játék után a Monaco-ban a világ legdrágább hátvédjévé tették, Ederson 37 védett meccsel rendelkezik a Benfica felnőtt csapatában, nemzetközi szinten 5 meccsel az U23-ban a világ 2. legdrágább kapusa lett (Buffon mögött), míg Bernardo Silva 1 kiugró évvel a háta mögött lett az első igazolásuk. Utóbbit csak azért jegyzem meg, mert senkinek se fogom elhinni, hogy Guardiola listáján ő volt az elsődleges prioritás akit minél hamarabb le kellett igazolni. A hosszútáv megválasztja mennyire érte meg nekik.

Előzmény: nistelrooij (116545)
nistelrooij Creative Commons License 10 órája 0 0 116546

Gálavacsora, sajtótájékoztatók, tarcsi és felkészülési, jótékonysági meccsek engem csak ennyi érdekelt belőle az évek során. Pár poén beszélgetős műsor még. Ezekre jó. Amúgy soha nem néztem rendszeresen. Meccs kommentálásnál Gardner és Crerand agyzsibbasztó tud lenni. Az archívum jó még, de az van nekem is gépemen saját. Ha nosztalgia jönne rám, 100 GB United holmi. :)

Előzmény: giornalista (116540)
nistelrooij Creative Commons License 10 órája 0 2 116545

Ez jó összefoglaló, alapvetően én is tavaly nyár óta nézem kettejük munkáját. Guardiola tényleg sokkal jobban felforgatta a dolgokat. Szerintem nagyjából kijelenthető Mourinho lentebbről rajtolva kevesebb pénzből többet ért el első szezonban mint Guardiola. Egyáltalán nem értem lejjebb valaki írta szervesen építkeznek minden területen, hát pont azt látom vesznek összevissza, csak védelemre 200 millió, a nagy akadémiájukból semmi nem lett, még mindig a lesajnált United akadémisták játszák messze a legtöbb időt a PL-ben.

Előzmény: For-dzsi (116542)
ironmaiden70 Creative Commons License 11 órája 0 0 116544

Shaw-ban?

Mit látna, azon kívül, hogy kövér, mint egy kölyök gólya?

Előzmény: giornalista (116541)
For-dzsi Creative Commons License 11 órája 0 0 116543

Lukakut adom, de a többi igazolása "ül", azzal bármelyik menedzser kiegyezne.   

Előzmény: giornalista (116541)
For-dzsi Creative Commons License 11 órája 0 2 116542

Azért a barcás és a bayernes időszak kicsit félrevezető. Az első esetben egy nagyon jó utánpótláseresztés miatt alig kellett volna költenie, a vásárlásai nagyrészt mellényúlások. A Bayernnél pedig a szokásos diszkonttal tudott igazolgatni. Nézzük az utolsó időszakot: egy bajnokság, kb. hasonló kaliberű klubok költségvetésileg.

Guardiola szinte teljesen le fogja cserélni a keretet, pedig több jó játékost "örökölt". Agüero, Sterling, De Bruyne, Fernandinho, Silva, Kompany, Otamendi, Toure.

Leépítette az alábbiakat: Hart, Caballero, Zabaleta, Clichy, Sagna, Demichelis, Navas, Nolito. A kasza tovább folytatódik majd: Mangala, Nasri, Bony, Delph, Iheanacho. 

11 új játékost igazolt közvetlenül az első csapatba, ebből Nolito már távozott. Saját nevelést nem használ, sőt a meglévőt is kigolyózza.

Mourinho jóval konzervatívabb, bár indokolt lenne több változás. 6 új játékost hozott, ebből Zlatan elvileg nincs a klubnál. Leépítette Schneiderlint, Depayt és Rooneyt. Januzajt nem számolom ide, mert LvG alatt sem volt már a keret tagja, ilyen logika alapján kihagytam Dzekot és Joveticet is. Mourinho megtartotta a Rashford-Lingard párost. 

Fordított helyzetben szerintem talán kapusposzton nem lett volna változás, de Valencia, Jones, Smalling, Rojo, Shaw, Darmian, Blind, Young, Schneiderlin, Fellaini, Lingard, Rashford, Rooney ment volna a levesbe, de arról sem vagyok meggyőződve, hogy Schweinsteiger, Depay vagy Martial komoly sanszot kapott volna. De Gea, Romero, Carrick, Mata és Herrera, akire azt mondom, hogy G. megtűrte volna.

Előzmény: nistelrooij (116536)
giornalista Creative Commons License 11 órája -1 0 116541

ez Joséra is igaz. Lukaku pl. az ő elképzeléseibe illeni fog, de a következő edzőnek lehet, hogy semmi szüksége nem lesz egy ügyetlen hústorony strikerre, amúgy is kikopóban van ez a poszt.

rendes szélsőhátvédünk meg egyszerűen nincs (minőségi és tényleg szélsőhátvéd) Rafael távozása óta. nekünk sem ártott volna/ártana erősíteni azon a poszton, hacsak nem lát most valamit nagyon Shaw-ban a portugál.

Előzmény: For-dzsi (116532)
giornalista Creative Commons License 11 órája 0 0 116540

nem tudom, mi lehetett, az én levelemre sem válaszoltak, de ma hiba nélkül ment az előfizetés.

kifejezetten színvonalas a műsor egyébként, az imént lementek a 98/99-es szezon összes góljai. érdekes volt látni, hogy hogy változtak a gólörömök a szezon végéhez közeledve, ahogy nőtt a tét és egyre közelebb kerültek a trófeák :)

azt meg nem is tudtam pl., hogy a Liverpool ellen az FA-kupában azért gyakoroltak egy kicsit a fiúk a BL-döntőre :D

Előzmény: nistelrooij (116535)
nistelrooij Creative Commons License 12 órája 0 0 116539

Hehehe hihihi :D

Előzmény: Cantona.E (116537)
nistelrooij Creative Commons License 12 órája 0 0 116538

Bailly 3 meccses eltiltása volt már? Még a Celta meccsen kakaskodás miatt. Kicsit lassan őröl az UEFA malom. Akkor egy lement az EL döntőben, ugrik a Szuperkupa és az első BL meccs.

Cantona.E Creative Commons License 12 órája 0 0 116537

"Ha csak arról szólna, hogy ki mennyiért vesz új játékost, akkor a meccseket le se kellene játszani."

Ezt le ne írd az Arsenal topikban, 1-2-en azonnal kicsinálnak:)

Előzmény: magánszám (116529)
nistelrooij Creative Commons License 12 órája 0 1 116536

Érdekes ez is, és totalban látszana itt is az előny Guardiola javára, ha nem lett volna az egy év szünete. Különben semmi bajom nincs Pep költekezésével, csak azzal amikor a médiában, szurkolóknál úgy jön le ő borrá változtatja a vizet is, miközben mások csak pénzből vesznek zsoldosokat.

Előzmény: kstcsk (116534)
nistelrooij Creative Commons License 12 órája 0 0 116535

Megpróbálom majd, bár megvoltam eddig is nélküle. Emailre egyébként nem válaszoltak azóta se. Abban biztos vagyok nem a kártyám a gond, nem Maestro amit nem szoktak elfogadni. Mindig Visa/Mastercard kártyám volt az Amazontól Spotify-ig mindenhol működik a mostani is.

Előzmény: giornalista (116531)
kstcsk Creative Commons License 12 órája 0 0 116534

Előzmény: nistelrooij (116533)
nistelrooij Creative Commons License 12 órája 0 0 116533

Nem is lőttem mellé a hasra ütött becslésemmel, Guardian szerint:

Manchester City have taken their summer spending to more than £200m with the signing of Benjamin Mendy from Monaco and increased their total outlay in the transfer market since Pep Guardiola took charge 13 months ago to £385m.

Mourinho 150 tavaly, 110 most nagyjából eddig, akkor 125-tel van Guardiola előrébb. Igaz, tavaly nyáron nálunk Ibra free agent volt ez így fair ha megjegyezzük.

Tanulság az, sztáredzők ide vagy oda, ahol lehet költeni ott folyik is a pénz és saját elképzeléseik mentén formálják a csapatot. Nem a korábbi garnitúrát varázsolják át a sztáredzők. Bár szerintem ebben is Mourinho szerintem többet tett, pl. Rojoról azt vártam tavaly adjuk el, most meg azt várom mikor épül fel. De alapvetően mindkettő sok Van Gaal/Pellegrini játékostól megszabadult az újak miatt.

For-dzsi Creative Commons License 12 órája 0 2 116532

A Pellegrini-féle igazolások közül alig vki marad a keretben, én nem látom azt, hogy szervesen építkeznének. Inkább az látszik, hogy elképesztő méretű a fluktuáció a keretben, költik a pénzt rendesen, de így is vékonyan vannak néhány poszton. Guardiola azért abból a szempontból kockázatos edző, hogy elég sajátos elképzelései vannak arról, hogy milyen képességek fontosak az egyes posztokon. Aki utána jön, az nem biztos, hogy ideálisnak gondolja majd a keret összeállítását.

Előzmény: kstcsk (116530)
giornalista Creative Commons License 13 órája 0 0 116531

nistelrooij,

sikerült előfizetnem az MUTV-re, szóval ha még érdekel, akkor próbáld meg, mennie kéne.

kstcsk Creative Commons License 13 órája 0 0 116530

Jelenleg is annak a levét isszuk, hogy SAF után nem volt igazi korszakváltás. Amíg mi Moyes-tól vártuk (a Sir tanácsára) hogy fejlessze, esetleg új mederbe terelje a csapatot, addig a City-nél szorgosan építkeztek, beleértve a klub minden területét. Sokkal szerencsésebbnek érzem az ő helyzetüket, mert Pellegrini taktikája amolyan "menjetek ki és varázsoljatok" szisztémára épült, több játékosa is elmondta, hogy nem az a fajta edző aki korlátolja a kreatív szabadságukat. Guardiola ennél jobb alapot nem feltétlen kívánhatott volna. Moyes és LvG (talán az utóbbi még nem is annyira) felfogása nagyon különbözik a portugálétól, de inkább zilálta szét a csapatot az, hogy rövid időn belül össze-vissza zavarta őket fejben, míg stabil alap nem alakult ki - az érkező játékosok bukdácsolásairól, megbukott beilleszkedésükről nem is beszélve.

Előzmény: magánszám (116526)
magánszám Creative Commons License 14 órája 0 0 116529

Bizonyára az én hozzáállásom, felfogásom a naiv és utópisztikus, de nem kellene szükségszerűnek lenni, hogy csak a pénz határozza meg egy csapat teljesítményét, sikerességét. Ha csak arról szólna, hogy ki mennyiért vesz új játékost, akkor a meccseket le se kellene játszani.

Az mindenesetre elég egyértelmű, hogy a Cityn van a legnagyobb nyomás, hogy PL címet nyerjenek idén. Azzal, hogy szélsőhátvéd/wb posztra vásárolták hülyére magukat a nyáron, szerintem jól döntöttek. Mendy nálunk is jól mutatott volna a baloldalon.

Előzmény: komponi (116528)
komponi Creative Commons License 17 órája 0 0 116528

Csakhogy az arabok a Citynél a klubba nyomják a lóvét, mert nekik ez csak presztízs és nem lényeges a profit. Nálunk meg a Glazerek profitja a lényeg. Ezért lesz minndig versenyelőnyben a City és a PSG. Egy darabig Abra is ilyen volt, de már nem tol bele annyit.

giornalista Creative Commons License 23 órája 0 0 116527

a cél nálunk is mióta ez.

aztán persze a realitások.

MANCHE

FUCKIN

CHESTER

UNITED

magánszám Creative Commons License 26 órája -3 1 116526

Ők legalább már odáig eljutottak, hogy évről-évre az első hely a célkitűzés a bajnokságban nem a top4.

Nagyon remélem, hogy a Unitednél végre idén átlendül a csapat a holtponton, és újra a bajnoki címért való küzdelem lesz a mérce és a téma a csapat körül. Már tavaly is erre lett volna szükség, nem a merjünk kicsik lenni modellre.

Előzmény: F1mre (116525)
F1mre Creative Commons License 1 napja -1 1 116525

Kellemetlen lesz, ha idén se nyer semmit. 

Előzmény: nistelrooij (116521)
giornalista Creative Commons License 1 napja 0 0 116524

Mendy is aláírt a Cityhez.

jack B. Creative Commons License 1 napja 0 0 116523

Spalletti elengedi Perisicet, ha az érdeklődő klub kifizeti azt az összeget, amit kívánnak kapni a horvátért.

giornalista Creative Commons License 1 napja 0 1 116522

egy magára találó Martial lenne a legjobb igazolásunk a nyáron. a gól előtt zseniális volt, amit művelt. Mourinho is jól tette, hogy a pályán hagyta végig, hátha gyűjt egy kis önbizalmat a szezonra.

Előzmény: nistelrooij (116520)
nistelrooij Creative Commons License 1 napja 0 2 116521

Hát Guardiola eddig egy év alatt úgy hasra ütve olyan 350-400 milliót elköltött (Mendy-vel számolva), egy százassal jár Mourinho előtt most nagyjából.

Előzmény: F1mre (116508)
nistelrooij Creative Commons License 1 napja 0 0 116520

Herrera kár, Martial isten volt a gólnál na ezért nem lesz ő 9-es target man, nagyon király ahogy áthámozza magát a védőkön beindulva. Mourinho fent is hagyta végig, élvezze a játékot. Második félidő már nem volt hasznos a Real ifik miatt. A párbaj az egyik legnevetségesebb amit valaha láttam, szép motívum a kezdésnél a Meki bohóc után egy ilyen párbaj. Csak Miki rúgta jól helyezve, viszont jó lecke Mourinho direkt olyanokat választott érezzék a nyomást tanuljanak belőle. Majd a Szuperkupán ha úgy alakul lehet a nagyobb neveket jelölni. Sérülés problémákat leszámítva eddig nagyon jó túra, sokat voltak LA bázison, hasznos félidők, jöhet a második szakasz. Lindelöf beilleszkedése talán amire még várni kell, úgyis csak PL-ben derül ki pár hónap után milyen is.

C. Creative Commons License 1 napja 0 0 116519

:D

Előzmény: Netuddki_m (116518)
Netuddki_m Creative Commons License 1 napja 0 0 116518
Előzmény: C. (116517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!