Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zeuszka 2014.04.24 19:53:24 © 80719

Ezt minden átigazolási szezonban elmondom, de érdemes megszívlelni az összes komolyabb külföldi fórum módszerét, ahol csinálnak egy feketelistát arról, honnét származó találgatásokat nem szabad megosztani, mert teljesen komolyan vehetetlen forrásokról van szó. Ezekben pl. a Talksport mindig benne van. Persze, ha teljesen komolytalan átigazolási pletykákon akartok csámcsogni, akkor nem szóltam!

Előzmény: For-dzsi (80716)
giornalista 2014.04.24 19:52:03 Creative Commons License 80718

nem hiszem, a Band of Brothersből rémlik, de nem tudom.

na, rákerestem, abban volt, bizony:

Ronald Spiers: The only hope you have is to accept the fact that you're already dead. The sooner you accept that, the sooner you'll be able to function as a soldier is supposed to function: without mercy, without compassion, without remorse. All war depends upon it.

Előzmény: For-dzsi (80717)
For-dzsi 2014.04.24 19:45:13 © 80717

Stalingrad?

Előzmény: giornalista (80708)
For-dzsi 2014.04.24 19:41:40 © 80716

Most nem azert, de fiatal tehetseges szelsot fel tudunk mutatni. Tobbet is. Nehogy mar fel ajax nalunk kosson ki :-) 

Előzmény: Netuddki_m (80711)
For-dzsi 2014.04.24 19:39:09 © 80715

Ilyen koru belso vedonk van. Szerintem felesleges. A kozeppalyasokon el lehetne gondolkodni, de szerintem kozeppalyara kirakatigazolas jon.

Előzmény: MagicBoy (80706)
giornalista 2014.04.24 19:18:04 Creative Commons License 80714

erről beszélünk két napja.

szerintem ez így egyáltalán nem igaz, de ha valaki így érzi, részemről az is ok :)

Előzmény: F1mre (80713)
F1mre 2014.04.24 18:41:27 Creative Commons License 80713

Azért ha a milliókat kereső játékosaink szándékosan nem voltak hajlandóak focizni és mindent megtenni a klubért, ők is nyugodtan elmehetnek oda ahova Moyes...

Netuddki_m 2014.04.24 18:38:37 © 80712

Én is így érzem....A kezdőre is mocsok kiváncsi vagyok...

Előzmény: giornalista (80709)
Netuddki_m 2014.04.24 18:35:26 © 80711

Klaassen szintén tkp, nem kell ő sem.. Clasie jó játékos, de a PL-ben egy 170 alatti vkp nem tudom hogy élne meg (még az is lehet, hogy simán)...Szerintem egy gyors ember kell a szélre, aki egy az egyben meg tudja verni az emberét, mert nincs olyan emberünk, aki gyors és ügyes is..Olyasvalaki mint Depay. Veltman atom, ő jöhet. + Strootman a Roma-ból, háromszor annyiért, mint amennyiért tavaly nyáron hozható lett volna.  :-) Ez a 3 holland + Shaw, és én happy vagyok.

xhege_papa 2014.04.24 18:31:33 © 80710
Férfiasan bevallom, hogy nem követem a holland bajnokságot, és nem ismerem ezeket a fiatal játékosokat.
Azonban a holland iskola nekem bejön, és velük reményeim szerint nem nyúlunk mellé.
giornalista 2014.04.24 18:30:18 Creative Commons License 80709

szerintem szombaton nagyon oda fogunk baszni.

nem lepődnék meg, ha 5-6 góllal vernénk a Norwichot. afelől sincs sok kétségem, hogy a szezonbeli legjobb eredményünket focizzuk majd össze. ki fog durranni minden fasz lufi, és nagyot fog szólni!

Előzmény: For-dzsi (80705)
giornalista 2014.04.24 18:28:24 Creative Commons License 80708

nem is tudom, hogy melyik filmben hangzott el a katonák motiválására az a mondat, hogy minél előbb fogadod el, hogy már most meghaltál, annál jobb katonája leszel a hazádnak :)

meg én nem is a te példádra reflektáltam, hanem alzir írta, hogy ha szar a vezetés, akkor a katona "átgondolja" a dolgokat, és "leváltja" a vezetőjét. na, ez az, ami nincs, persze ennek nincs sok köze a mi helyzetünkhöz, csak megjegyeztem.

Előzmény: For-dzsi (80702)
giornalista 2014.04.24 18:26:31 Creative Commons License 80707

ez reálisan hangzik, igen. ilyesmit sejtek a háttérben én is.

bár nem tudom, hogy mennyire volt szükség Fergie véleményére Moyes elmozdításakor, hogy vajon meghúzták-e volna a Glazerék úgy is a váltást, hogy Fergie még védi Moyes-t.

Előzmény: nistelrooij (80700)
MagicBoy 2014.04.24 18:12:50 © 80706

A Talsport.com szerint Van Gall őket akarta vinni a Tottenhamba:
Középsővédő: Joel Veltman - Ajax 22 éves
Védekező középpályás: Jordy Clasie - Feyenord 22 éves
Balhátvéd: Patrick van Aanholt - Chelsea (kölcsönben Vitesse) 23 éves
Támadó középpályás: Davy Klaassen - Ajax 21 éves , Rafael van der Vaart - Hamburg 31 éves

Na mármost támadó középpályásból jól állunk (Mata, Kagawa, Januzai), ha jön Shaw, akkor balhátvéd se kell, de a középső védő (Joel Veltman) és a védekező középpályás (Jordy Clasie), lehet nálunk is képbe kerül.

Mondjuk Davy Klaassent is óriási tehetségnek tartják és az Ajaxban csatárt játszik.

Mit szólnátok, ha valamelyiket leigazolnánk?

For-dzsi 2014.04.24 17:31:01 © 80705

A legtöbb, amit tehetnek, hogy megpróbálják helyreállítani a morált az öltözőben. Rövid idő alatt a játékrendszeren nem tudnak változtatni. A "visszatérünk a gyökereinkhez" tagadása egyben a Moyes-érának és erősíti a kohéziót, így remek ideológia. Nem kételkedek abban, hogy komolyan is gondolják. Minden egyes aktus, ami ezt erősíti, hozzájárul ahhoz, hogy motivált csapat lépjen pályára. Kevés a tét a hátralévő meccseken, de a büszkeség visszaszerzése óriási hajtóerő. Jó ez a "szégyelljék magukat a játékosok" hadjárat, mert remekül lehet építeni/reagálni rá, mutassuk meg kik vagyunk stb stb. 

Előzmény: nistelrooij (80701)
Jay-X 2014.04.24 17:27:01 © 80704
For-dzsi 2014.04.24 17:19:15 © 80703

Szerintem Moyes meg sem tudta szerezni a kontrollt, ahogy ezt Fergie hívja. Formailag igen, de ténylegesen nem. SAF előzetesen úgy képzelte, hogy DM beül a jóba, minimális változtatással viszi tovább az ügyeket, és menet közben felépíti majd magát. Ehhez képest Moyes tökös gyerek akart lenni és ezzel olyan felesleges konfliktusokat vállalt fel, ami lehetetlenné tette a bársonyos átmenetet. Ha működnek az elképzelései, így is kivívhatta volna a tekintélyt. De pechjére nem működtek.

Előzmény: nistelrooij (80700)
For-dzsi 2014.04.24 17:09:50 © 80702

A tábornokos példám arról szólt, hogy a morál fenntartásához szükséges a vezetőbe és a módszereibe vetett bizalom. (minden ilyen viszonyban létfontosságú) Mindenki szereti a hazáját, ezért harcol is érte, de nyilván szeretné a győzelem, így ezzel a saját túlélési esélyeit is maximalizálni. Ha nem bízik a hadvezérben, akkor nyilván mélypontra zuhan a harci kedv.

Ti már másról beszéltek.

Előzmény: giornalista (80699)
nistelrooij 2014.04.24 17:01:12 Creative Commons License 80701

Giggs első sajtótájékoztatója holnap magyar idő szerint 10:30-kor. (ez is szimbolikus, hogy visszatette délelőttre mint Fergie-nél volt?)

Butt már nyilatkozott: http://www.manutd.com/en/News-And-Features/Football-News/2014/Apr/nicky-butt-delighted-to-be-helping-ryan-giggs-look-after-team-affairs.aspx

nistelrooij 2014.04.24 16:56:42 Creative Commons License 80700

Benne van szerintem is, hogy Woodward/Glazerék felé Fergie még automatikusan védte Moyes-t, idő, türelem stb. és ugye az a mondása ha X hónap után kirúgnak egy edzőt, akkor a board rosszul választott, csak az eredménytelen szezon Fergie-t is kínos helyzetbe hozta. Meg az is világosan benne van a könyvében mikor veszíti el egy edző a csapatát, aminek jelei egyre jobban látszottak. Itt az ütközés, szóval lehet amikor már Giggs adta elő SAF-nak, hogy napi szinten mi történik, akkor a keresztapa levette róla a kezét és Moyes-ból Fredo lett. Talán hétvége után - Glazerék Manchesterbe repülnek - kikerül valami szó mit gondol most Fergie.

Előzmény: giornalista (80697)
giornalista 2014.04.24 16:47:09 Creative Commons License 80699

hát, öö, a katonaságnál pont, hogy nem lehet átgondolni.

egyáltalán nem, a legkevésbé sem. viszont ha meghaltál, és sokan meghaltak, és elvesztette a csatát, akkor utána megy a tábornok is.

de olyan azért egy jól működő hadseregben nincs, hogy ha a vezér utasít, akkor azt a katona "átgondolja".

máskülönben nem lett volna partraszállás sem 44-ben például.

aki katonának áll, ezt vállalja. persze volt rá példa akár a MVH-ban is, hogy leváltottak vezetőket, de ez rendkívül ritka, nem úgy, mint az edzőbuktatás. de ha a kiskatona felmegy az ezredeshez panaszkodni, hogy geci vele a százados, akkor rábaszott, maradjunk annyiban.

Előzmény: alzir (80687)
giornalista 2014.04.24 16:40:12 Creative Commons License 80698

teljesen mindehgy, hogy te ki vagy, mert ne magadból és a te munkahelyedből indulj már ki egy focicsapat esetében.

főleg egy ilyen United-méretű klub esetében, mint ez.

ne haragudj, nem tudom, mit dolgozol. lehet, hogy kiváló munkaerő vagy, a szakmádban az egyik legjobb, és kapkodnak utánad a cégek, ajánlatokkal bombáznak, kurva jól keresel, boldog vagy, elismernek, mindenki dicsér, bejött az élet, és minden fasza. választasz egy szimpatikus céget, odateszed magad, a szimpatikus, tőkeerős cég a te munkáddal még erősebb lesz, te még ismertebb, még jobban keresel, és még büszkébb lehetsz arra, ahol tartasz. aztán vezetőváltás - és jön egy igazi fasz, aki mindenbe beleszól, megváltoztatja a munkarendet, rosszul nyúl a dolgokhoz, rossz stratégiát választ, össze-vissza beszél, és a cég egyre szarabbul teljesít, vele együtt te is, mert tele van a főnököddel és az inkometenciájával a tököd. mit teszel?

mégis boldogan bejársz és aranyos kiskutyaként mosolyogsz rá, hogy igen, mester, oké, vagy felmerül, hogy ennél a szarnál máshol csak jobb lehetne? ez utóbbi esetben felmerül ám az is, hogy megpróbálod elmozdítani a főnököt, megkerülöd, beszélsz a tulajjal, kollégákkal, stb.

tényleg nem tudom, mit dolgozol, de ha 12 éve ülsz egy íróasztal mögött, és rendeléseket adsz le, vagy szállítmányokat raksz össze és irányítasz, egyébként kurva jól, akkor annak gyakorlatilag semmi köze ahhoz, hogy mi zajlik egy futballklubnál. valószínűleg nem vagy pótolhatatlan, senki sem az a cégnél, mert van másik 1500, aki hasonló képesítésekkel és fizetési igénnyel mozdítható, leül a helyedre, betanul, és csinálja tovább. a United meg kurvára nem ilyen, sajnos.

látod, teljesen felesleges magadból kiindulni, hogy sosem volt bajod a főnököddel, 12 éve. jó neked, de kit érdekel ez, és mi köze ennek a Unitedhez? az égvilágon semmi, nem lehet rávetíteni, nics egy darab összefüggés sem a kettő között, csak az, hogy valamit te is, meg Mata is csináltok, és aztán pénzt kaptok érte.

Előzmény: dinsdale_ (80683)
giornalista 2014.04.24 16:32:55 Creative Commons License 80697

nagyon jól érzed ezt.

a menedzser, bár főnöke a játékosnak, azért nem olyan, mint egy munkahelyen a csoportvezető és az alatta güriző "mezitlábas". teljesen más ez a viszony, ezek egymásért, együtt dolgoznak, és teljesen érthető volt, hogy a játékosok fellázadtak Moyes ellen. a karrierjük került veszélybe, meg ezáltal a mi csapatunk, még szerencse, hogy sokaknak sokat jelentett ez a klub.

a magam részéről biztos vagyok abban, hogy Fergusonnal is beszéltek erről. mivel Giggs is a zendülők között volt, ő pedig nem hiszem, hogy megkerülte volna az Öreget, vagy hogy ne próbált volna vele beszélni erről. valahol olvastam is, hogy a játékosok Ferguson házába is elmentek, és ott beszélgettek vele Moyes-ról.

Előzmény: alzir (80671)
giornalista 2014.04.24 16:30:04 Creative Commons License 80696

jaja, ezt írtam én is. 

strength and skill.

ez annyira egy tipikusan kifordított, szar írás volt, sütött róla, hogy kamu az egész.

Előzmény: nistelrooij (80695)
nistelrooij 2014.04.24 16:27:06 Creative Commons License 80695

Nekem ez a sztori már a ló túloldala. Az egy dolog, hogy most minden Moyes-ról szól, azért óvatosan kell megválogatni mit hiszünk el. Mert a lapok még azt is megírják névtelen forrás álca mögé, hogy ő az antikrisztus. Azt aláírom óvatosságra törekszik és defenzív és Fellaini típus IS kellett neki. De nagyobb részben Fabregas, Mata, Kroos féle játékosokat akart, amint RvP kidőlt Kagawa elkezdett játszani, ennek mind ellent mond ez a vád, ilyen ember nem akarhat közben futógép favágókat képezni.

Én ezt hiszem el:

The MUFC Academy@mrmujac 2h

@mikal_aaserud @ManUnitedYouth @manutdreserves the report is wrong...Moyes wanted strength and skill....not instead of skill...

Előzmény: Netuddki_m (80692)
giornalista 2014.04.24 16:14:16 Creative Commons License 80694

szerintem sem, ez ilyen belemagyarázásnak tűnik.

mert mondjuk az igaz, hogy a nálunk nevelkedett ifik, Pogba kivételével, nem bírtak valami jó fizikummal a korosztályukhoz képest. ha ezen akart változtatni, az nem olyan nagy baj.

viszont a galéria alatta zseniális, le is mentem az összes képet :)

Előzmény: For-dzsi (80693)
For-dzsi 2014.04.24 16:12:58 © 80693

Nem túl hihető.

Előzmény: Netuddki_m (80692)
Netuddki_m 2014.04.24 16:05:23 © 80692
C. 2014.04.24 15:15:57 © 80691

köszi

Előzmény: nistelrooij (80679)
alzir 2014.04.24 15:09:22 © 80690

ki tett alá moyesnak, és hogyan?

ha volt játékos, aki átlépte a hatáskörét, azzal el kell számolni, persze (mondjuk nem véletlenül mondtam giggset, akinek a stáb tagjaként és klubszimbólumként igenis joga van jelezni, ha nem folyik rendben a munka). de ez eleve a gyenge kezű vezetés okozata. nem amiatt lett szar a játék. hanem szar volt a játék, EZÉRT moyes elvesztette minden hitelét az öltözőben. ezek után felesleges azt ismételgetni, hogy a játékosok is vállalják a felelősséget, stb, stb.

ez ebben a formában egy lózung. egyébként is kinek kéne őket elszámoltatnia a gyenge teljesítményért? hát egy jó edzőnek, baszki! és máris ugyanott vagyunk.

azt is érteni kell, hogy alapvetően a játékos jár a legrosszabbul. van egy rövid pályafutása, azalatt kell elérnie a lehető legtöbbet, és adott esetben nem ér rá arra, hogy éveket pocsékoljon el belőle bajnoki ambíciók és európai kupaszereplés nélkül.

a klub és a játékos között kölcsönös érdekszövetség jön létre, és most hagyjuk ki ebből a pénzt: a klub biztosítja számára a lehetőséget, hogy elérje a céljait, cserébe a játékos mindent megtesz, hogy a klub is elérje a céljait (ami általában egy és ugyanaz, fossányerni magukat).

egy rossz edzővel a klub ezt felrúgja, nem teljesíti a kötelességét a játékos felé.

ettől még egy profi maradjon profi, amíg a klub alkalmazottja, de nekem úgy tűnt, hogy többé-kevésbé azok maradtak. ezek a nyilvános moyes-alázások is csak utólag derültek ki, és egyik sem különösebben súlyos. hát hol van ez ahhoz képest, amit terryék műveltek AVB-vel...?

Előzmény: dinsdale_ (80688)