Keresés

Részletes keresés

giornalista Creative Commons License 1,5 órája 0 0 107722

csak azért meg nem volt érdemes leszerződtetni, mert a 6. helyért bárkivel jó eséllyel menne a Liverpool.

érdekes lesz Klopp első éve, na. nagyon nem baj, hogy nem indulnak a BL-ben!

Előzmény: BL32 (107721)
BL32 Creative Commons License 2 órája 0 0 107721

O ezt a vonalat szereti. Fiatalok meg kukazas. Biztos fog nagy nevet is igazolni. Hatodik hely kb realis is lesz. Mu Chelsea City Arsenal Tottenham kerdes a Leicesterrel mi lesz. 8-10 vagy megint elso 6. 

Előzmény: giornalista (107719)
F1mre Creative Commons License 2 órája 0 0 107720

Nem tudom, hogy ezt a mai fociban lehet-e top szinten reprodukálni.

Szerintem aki reprodukálja a kiváló csapatszellemet, az könnyen bajnok lesz. (Leicester)

Előzmény: Cantona.E (107718)
giornalista Creative Commons License 2 órája 0 0 107719

az tény, hogy Klopp nagyon jól halászott a zavarosban a Dortmundnál, és egyelőre a Liverpoolnál is ezzel próbálkozik (nagyon más lehetősége mondjuk nincs is).

kérdés, hogy mire lesz ez elég, mert a Bundásban azért nem sok riválisa volt még így sem a BVB-nek, itt meg azért az erőviszonyok alapján örülhet, ha jövőre a 6. helyet megcsípi a Liverpool.

Grujicot meg már mikor megvették amúgy is, plusz ne "Red Starozzunk" már, lol.

Előzmény: BL32 (107716)
Cantona.E Creative Commons License 2 órája 0 0 107718

Egyébként érdemes olvasgatni a nyilatkozatait. Pont most néztem meg több 90-es évek beli riportot vele. A csapatszellem fontosságát hozza elő többször, mint az egyik legfontosabb paramétert a sikerben. Nagyon jó sztorik vannak az akkor csapat egységéről és összetartásáról. 

Nem tudom, hogy ezt a mai fociban lehet-e top szinten reprodukálni.

Cantona.E Creative Commons License 2 órája 0 0 107717

Ma 50 éves. Ezzel a szakállal simán hozzátehetne egy tizest. Schmeichel idősebb.

Előzmény: nistelrooij (107712)
BL32 Creative Commons License 2 órája 0 0 107716

Ameg itt megy a bohockodas Klopp mar a jovo csapatat epiti. Karius 22 eves nemet kapus, Matip kameruni belso vedo, Grujic szerb 20 eves iranyito a Red Starbol 5 m fontert nem agyatlanul mint Rodgers Markovicot 25 m ert. Embolo es Bojant is megakarja venni. Valoszinu nem fog eszetlenul igazolni. Itt is bizok nem fogja Mendes 30 50 m ert jatekosokat beajanlani es Jose meg leigazolni. Raiola a masik nagy szarkevero. 

For-dzsi Creative Commons License 3 órája 0 0 107715

Nem akarom Mourinhot másnak beállítani, mint ami, de ha Jonest mondod, akkor Varane vagy Zouma, ha Smalling, akkor Ozil, ha Rafael, akkor Balotelli, Santon, Solanke pont annyit jatszott, mint Morrison, Loftus-Cheek mint Fryers. Ne legyen kettős mérce. 

Előzmény: nistelrooij (107710)
Csumpitáz_Béla Creative Commons License 3 órája 0 0 107714

Mondjuk Giggs is igazolni akart most télen.

Előzmény: nistelrooij (107707)
nistelrooij Creative Commons License 4 órája 0 0 107713
nistelrooij Creative Commons License 4 órája 0 0 107712
giornalista Creative Commons License 4 órája 0 0 107711

azért Smalling és Jones pont nem az akadémia produktuma. ilyeneket simán igazolhat Mourinho is.

Cleverley és Welbeck már jobb példák, mégis, olyan igazolásokkal próbálkoztunk, mint De Laet, Obertan, Vermijl vagy éppen Büttner, ahelyett, hogy a fiatalokhoz nyúlt volna.

nagyon egyetértek For-dzsival: a fiatalok beépítése csak a hab a tortán, plusz része a kánonnak, de nem kizárólag erről kell, hogy szóljon ez a klub. nem az Ajax vagyunk. a csapat sikeressége az első, a bajnoki cím, a BL-győzelem (haha), és nem United-nevelésű keret kell, hanem olyan, amelyik erre alkalmas. Scholes, Giggs és Neville sem azért kerültek fel anno az ifiktől, mert United-vér folyt az ereikben, hanem mert kurva jók voltak és készen álltak a feladatra. ha ez megvan, akkor hajrá, de mondjuk cseppet sem zavarna, ha az FA-kupa ellenére Lingardot egyenesen eladnánk a nyáron, ha jönne a helyére Griezmann.

pedig belőle még akár jó kiegészítő is válhatna. rengeteg potenciális tehetségünk van, de azért régen is mindig ezt hittük, és kevesen váltották be a hozzájuk fűzött reményeket.

Mourinhótól annyit várnék, hogy ne zárja be az ajtót a fiatalok előtt - de tárva-nyitva sem kell feltétlenül hagynia.

Előzmény: nistelrooij (107710)
nistelrooij Creative Commons License 4 órája 0 1 107710

Ha belepofátlankodhatok:

SAF egyébként az utolsó éveiben milyen fiatal játékost épített be?

Rafael, Smalling, Jones? Welbeck, Cleverley? És ha fejben nem lett volna velük gond: Morrison, Fryers... voltak még nevek rövidéletű próbálkozásokkal

Amúgy Pogba miatt nem fáj a szíved?

Biztos. Viszont tegyük hozzá a mérleg másik serpenyőjében az volt az angol foci egyik legnagyobb középpályása még visszatért: Scholes miatt voltunk versenyben a City-vel a pontegyenlőség szezonban és 2013-ban még egy cím neki, hát én örültem hogy láthattam a mester labdáit még, Pogbát pedig sajnáltam Raiola felbukkanásakor lemondtam róla

Lui eladta Welbecket, aki ráadásul saját nevelés. 

Plusz Evans, de az ő "bűnük" a sérülékenység volt. Rafael még brazil is.

Előzmény: For-dzsi (107705)
For-dzsi Creative Commons License 5 órája 0 0 107709

Most komolyan, jó magyarosan mondva, fel van hozva 4-5 potens saját nevelesu fiatal+ shaw és martial, esetleg Depay. Ha ebből felét beépíti, sikersztorirol beszélünk. Nem utanpotlaskepzo központ vagyunk, hanem topcsapat. Mit akarunk még ezen kívül. Kicsit atestunk a ló tulso oldalara, korábban vertük a seggunket a foldhoz, ha kétévente beesett egy evans, oshea, fletcher, welbeck. Most szereztunk annyi fort, hogy kibekkeljuk azt is, ha Mourinho gecizik velünk és nem hoz fel magától senkit. 2 év múlva Rashford még nem lesz 21. :-)

Előzmény: nistelrooij (107707)
giornalista Creative Commons License 5 órája 0 0 107708

nagyon szép és jó érveket hoztál. 

nistelrooij Creative Commons License 5 órája 0 0 107707

Nem a most berobbant fiatalok a kérdés, hanem amikor olyan helyzet adódik mint most télen, Mourinho lehet kapásból igazol és meg sem nézné az akadémiáról a 0 perces gyereket. Szerintem jogos az aggodalom. Annyit azért a mentségére lehet mondani, eddigi topcsapatainál soha nem is várták tőle az utánpótlás témát, lehet a Unitednél máshogy áll hozzá.

Én megadom neki az esélyt, de gondolom nem fogunk unatkozni vele sem. Az Arsenalos testvéreink is még jobban kedvelni fognak minket. Vagy azért mert nyerünk vele, vagy mert José hozza a formát. :)

Előzmény: For-dzsi (107703)
For-dzsi Creative Commons License 5 órája 0 0 107706

Óriási húzás volt, sajnos bejött a számítása.

Mármint Mata eladása, nem Oscar favorizálása.

For-dzsi Creative Commons License 6 órája -2 2 107705

Azt hiszem, hogy ezt a vitát már lefolytattuk. A cselszki játékospolitikája, hogy raklapszám veszik a tehetséges fiatalokat és kölcsönbe adják. Lukaku és de Bruyne az FFP miatt lett eladva + folyamatos játéklehetőséget szerettek volna. Nagyon jó pénzt kaptak értük akkoriban. Ilyen kritikát bárkivel szemben fel lehet hozni. SAF egyébként az utolsó éveiben milyen fiatal játékost épített be? Amúgy Pogba miatt nem fáj a szíved? Lui eladta Welbecket, aki ráadásul saját nevelés. Moyes Riot játszatta Smalling és Jones helyett, aztán mikor felépült, Vidicet. A cselszkinél a két Mourinho regnálás közt hány fiatalt építettek be? A mostani fél év nem számít, elment a hajó, tét nélkül próbálkozott Hiddink.  

Mata. El kell azt fogadni, hogy egy játékos nem passzol egy menedzser elképzeléséhez. Matáért kurva jó pénzt kaptak, sokan nem vesztettek vele. Oscart favorizálta akkoriban Mourinho, aki fiatalabb és mozgékonyabb volt Matához képest. Miért bűn ez? Óriási húzás volt, sajnos bejött a számítása.

Egyébként szerintem feleslegesen győzködjük egymást, te már eldöntötted, hogy jön az anti-krisztus.

Előzmény: manchesterer united (107704)
manchesterer united Creative Commons License 6 órája 0 0 107704

nem a saját maga ellensége, de ez a géniusz eladta nekünk, egy riválisuknak azt a Matát, aki 2 éve alatt mindkétszer a szezon legjobb chelsea játékosának lett megválasztva. eladta simán Lukakut és De Bruyne-t akik szintén fiatalok és a vak is látta a potenciált bennük. De Bruyne most szintén egy riválisukat erősíti. ezek után tényleg ki mered jelenteni, hogy itt a fiatal tehetségeknek ugyanúgy lesz jövőjük mint egy másik menedzserrel lenne? és Rahsforddal mi lesz? főleg, ha jön Ibra. még egyszer: Lukakut, akiben van 10+ jó év, eladta, hogy 1 évre odavigye Eto'o-t majd a még idősebb Drogbát. ezek alapján nem is értem, hogy jelentheted ki ilyen simán, hogy akár Lingard, akár más fiatal maradni és játszani fog.

Előzmény: For-dzsi (107703)
For-dzsi Creative Commons License 8 órája 0 0 107703

Persze, jön a gonosz ember, és szétkúr mindent. :-)  Szerintem abból kell kiindulni, hogy senki sem a saját maga ellensége. A már bizonyított fiatalokra építeni fog, ostoba lenne, ha nem tenné. Az a realitás, hogy 4-5 embernél többet nem tud hozni/beépíteni. Az egész keretet nem cserélheti le és erősen rezeg a léc jópár felnőtt játékosnál, akik vagy folyamatosan sérültek voltak, vagy a fiatalabbak jobb teljesítményt nyújtottak náluk. Miért a fiatalokat cserélné le? Martial és Rashford húzóember, Shawt Mourinho is le akarta igazolni. Ha választania kell mondjuk Young és Lingard közt mint kiegészítő szélső, szerintem nem kérdés, hogy Lingard marad. Fiatalabb, sérülésmentesebb, formálhatóbb. Jackson már bizonyította, hogy tud védekezni a szélen, nem igazán tudnak mellette megélni, miért ne számítana rá Shaw mellett/mögött? Mensah is abszolút Mourinho szájaíze szerint való játékos. Szerintem számolni fog velük. Persze mindekivel nem. Varela és McNair nem kap tőle esélyt, mert előbbi nem védekezik jól, McNair CB-nek nem az igazi, védekező középpályásként nem elég dinamikus, Blind és Carrick sem, de itt érvényesül a Mourinho-elv, a tapasztala számít. Pereira, Januzaj és Wilson is erősen kétesélyes. Ha fogadni kellene azt mondanám, hogy talán Pereirának van esélye.

Előzmény: manchesterer united (107700)
SAF3 Creative Commons License 9 órája 0 0 107702

Nem tudom. Én akkor is óriási hibának tartanám Őt elengedni. Ha másra egyelőre tényleg nem, arra mindenképp jó volna hogy a helyismeretével kiálljon a fiatalokért. A személye nekem garancia lenne arra hogy új manager személyétől függetlenül a tradíciónk képviselve van.

És szeretném hinni hogy - persze a kényszer mellett -, Neki is van szerepe abban hogy a fiataljaink ilyen nagy számban mutatkoztak be az idén.

GNev meg egy bohóc. Annak viszont felülmúlhatatlan. Persze ez is csak szerintem. :-)

Előzmény: turtle utd (107697)
SAF3 Creative Commons License 9 órája 0 0 107701

Ez csak az én megérzésem.

Előzmény: For-dzsi (107694)
manchesterer united Creative Commons License 10 órája 0 0 107700

ez csak szerintem gáz? szombaton meccs után visszamentem még a pubba, és mire érek be? hogy a United szurkolók ugrálnak, énekelnek és murinnyót éltetik! ez nem csak kurva nagy képmutatás, de tényleg érthetetlen, miért őt akarják. oké itt lesz 3 évig, sikeres is lesz (amire a világon semmi garancia), de közben megválik olyan játékosoktól akik 10-12 évig jók lehetnének nálunk. védekezőbb focit fogunk játszani, kevesebb labdabirtoklással. ez miért jobb? mert eredményesebb? és ez jó lesz azon az áron, hogy alig (vagy egyáltalán nem) lesznek sajátnevelések a pályán? nem is értem, tényleg...

amúgy csináltam videókat, de most nem voltam olyan közel a pályához mint az elődöntőn, azért belenézhettek:

nistelrooij Creative Commons License 10 órája 0 0 107699

Körülményekhez képest (Mendes tábor kiszivárogtatás) a szombati döntő utáni kínos helyzetet igyekezett megmenteni Woodward. Vasárnap találkoztak, hétfőn papírmunka LMA képviselővel. Késleltették a bejelentést estére, hogy Van Gaal és felesége elkerüljék a médiát és összepakolhassanak. És intéztek nekik egy magángépet Portugáliába. Goodbye Louis!

nistelrooij Creative Commons License 11 órája 0 0 107698

Mitten blogjából:

It would have been better if, immediately after Saturday's win against Crystal Palace, the news wasn't dominated by reports of Mourinho's arrival. Van Gaal's wife Truus looked surprised as she was informed of the news by a Dutch journalist and subsequently told her husband. Even on Sunday, the couple felt in limbo and uncertain about what lay ahead.

But Manchester United didn't leak that story; it came from Portugal. The club, specifically executive vice-chairman Ed Woodward, had kept counsel on the managerial situation for six months. Even United's most senior figures didn't know what was happening.

The majority of the players also wanted change. They'd long been irked by his tactics and persona, the way he spoke down to them and the number of meetings he called.

It wasn't just Van Gaal but also his staff. Coach Albert Stuivenberg irritated the players so much on the training ground two weeks ago that he was lucky there wasn't a physical confrontation.

Még pár dolog: Giggs vett volna védőt januárban, Van Gaalnak elég volt a fiatalok, illetve Mourinho volt a favorit kezdettől elvileg nem pánikoltak Guardiola bejelentésétől.

http://www.espnfc.com/club/manchester-united/360/blog/post/2878316/louis-van-gaal-failed-to-meet-manchester-united-expectations

turtle utd Creative Commons License 11 órája 0 0 107697

Ez is egy opció. Én valahogy nem látom a kraftot Giggs-ben managerként. Próbálja ki magát, ő is jobban jár. Cantona is nagy legenda volt, de edzőként sokáig strandfocival bohóckodott. Nincs garancia rá hogy nagy játékosból nagy edző lesz.

Előzmény: SAF3 (107693)
nistelrooij Creative Commons License 11 órája 0 0 107696

Giggs wants to stay at United in his role as assistant manager - over to Mourinho to explain if/where he fits (Times újságíró tweet)

Úgy tűnik a kérdés inkább az milyen szerep várna rá, nem az hogy nem is akar vele dolgozni. Gary se lenne meglepetés szerintem. Furcsa ez, Ryannek lassan ideje lenne valahol saját maga főnökének lenni, Gary pedig miért ugrott fejest a Valenciánál amíg még egy tarcsi csapatot sem edzett.

Előzmény: SAF3 (107685)
nistelrooij Creative Commons License 11 órája 0 1 107695

A mai nap legjobb híre a Times-ból: Carricknek új szerződés! YES! Csak legyen már hivatalos.

For-dzsi Creative Commons License 12 órája 0 0 107694

Miért írtaná ki a United-kötődésűeket?

Előzmény: SAF3 (107693)
SAF3 Creative Commons License 12 órája -1 0 107693

Két év alatt visszavezeti a Bolton-t a másodosztályba és ott feljutást érő helyen végez.

Ezalatt a portugál kiírtja a Utd-kötődésűeket a keretből. Az első évben bajnok, a második év végén a hatodik helyen végezve a megkapja felmondását. Jöhet Giggs? Ez a jövő?

Előzmény: turtle utd (107686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!