Keresés

Részletes keresés

For-dzsi Creative Commons License 8 órája 0 0 114609

Optimálisan kell elosztani az erőforrásokat, ez a menedzsment lényege. Ebben hibázik Mourinho. El kell dönteni, hol van nagyobb esély BLbe jutni. Ezt megtette Mourinho, de mégsem rotál eleget, ami erőforráspazarlás. Nem logikus, amit csiná, két szék közé fog esni a csapat. Ettől félek.

Előzmény: F1mre (114586)
Cantona.E Creative Commons License 9 órája 0 0 114608

Köszi, de sajnos már én sem vagyok mindig ilyen kemény amióta gyermekeim vannak. 😁

Előzmény: ironmaiden70 (114600)
giúdallanord Creative Commons License 10 órája 0 1 114607

Hajnalban láttad a mai meccset, akkor feltételezem az USA/Kanada a hazád. Ott lehet hogy màr 25 éve is láthattad élőben az angol bajnokságot. Mi Magyarországon csak később.

Előzmény: Cantona.E (114594)
giúdallanord Creative Commons License 10 órája 0 0 114606

Na de az olyan is volt. Évi egy meccsen láthattad a csapatot, ha bejutott a csapat a BEK, KEK vagy F.A. kupa döntőbe mert a 80-as években ezekből a sorozatokból.csak a döntőt adta a Magyar Televízió. 

Előzmény: Caran78 (114593)
F1mre Creative Commons License 10 órája 0 0 114605

44 pontjuk van, matematikai eselyuk sincs semmire a bajnoksagban...

Tul sok hazai bajnokit nyertunk, 17 hazai dontetlennel kellett volna allnunk a mai meccs elott, akkor Bailly nem kezdett volna.

Előzmény: giornalista (114604)
giornalista Creative Commons License 10 órája 0 0 114604

biztos tök hülye edzőjük van, aki tanulhatna a mágikus Mourinhótól, hogy ilyenkor fel kell küldened az utolsó ép középhátvédedet és a sérült balhátvédedet is.

Előzmény: MU59 (114602)
giornalista Creative Commons License 10 órája -1 0 114603

"Nekunk a legnehezebb a sorsolasunk, de azert vegyük hozza h a Liverpool es a City nincs sorozatterhelve."

mi meg vagyunk, oszt nem bírjuk. pedig a Manchester Unitednél azért nem szabadna, hogy kirívó legyen, hogy áprilisban még állunk két sorozatban is. lehetett volna jobban menedzselni a keretet, lehetett volna igazolni, ha eladunk két középpályást, meg akkor is, ha a négy középhátvédünkből ketten sérülékenyek. egyébként Guardiola sem végez jó munkát a Cityvel, mégis, csak ott vannak előttünk, és ott is végeznek majd.

Előzmény: heinci (114601)
MU59 Creative Commons License 11 órája 0 1 114602

Most megy a Celta- Bilbao, a Celtánál 4-en játszanak az alapcsapatból, a többiek rápihennek csütörtökre...

heinci Creative Commons License 11 órája 0 3 114601

Van aki Kloppot akarta, van aki Guardiolat, van aki Mourinhot.

Na most ez a 3 edzo 4 forduloval a vege elott 1 ponton belul van. Vicc.

Nekunk a legnehezebb a sorsolasunk, de azert vegyük hozza h a Liverpool es a City nincs sorozatterhelve.

Eljutottunk oda, h kb tokmindegy ki az edzo. Letezik h mindharom kiégett bukott edző?

Van egy olyan erzesem, h Kloppal vagy Guardiolavak ugyanitt tartanank.

Jo lenne valamelyik agon bebukdacsolni a bl-be, aztan nyáron drasztikusan at kell alakitani a keretet.

ironmaiden70 Creative Commons License 11 órája 0 1 114600

Te keményebb vagy, mint én, én ehhez már öreg vagyok. Én 2005 óta vagyok MU-s, de biztos nem kelnék fel 4-kor egy meccsért, nagy respect.

Előzmény: Cantona.E (114594)
ironmaiden70 Creative Commons License 11 órája 0 0 114599

Én inkább középpályán, ha lehet,  egy igen kellemes balossal :-) (NB III-ig voltam elég, mert apukám azt mondta, legyek inkább okos, mint focista, így kimaradt a 16-20 év közötti legfontosabb 4 év. A serdülő/ifi középpályás sorunk másik két tagja  NB I-ig vitte, neveket nem mondok.).

Előzmény: giornalista (114585)
Cantona.E Creative Commons License 12 órája 0 0 114598

😀😀

Előzmény: Mirrmurr (114597)
Mirrmurr Creative Commons License 12 órája 0 0 114597

Viszont ki van fizetve a takarítónő és a pedellus is az utolsó pennyig!

Előzmény: Cantona.E (114596)
Cantona.E Creative Commons License 12 órája 0 0 114596

Közben St Arsnenals Day van a Tottenhamnél. Nem tudom van-e ilyen, de szerintem lassan be lehet vezetni. Arsenal gyenge, még gyengébb, mint mi. Persze ha lenne 5 millió fonttal többjük, akkor más lenne a helyzet, de nincsen. :D

Grand Trial Creative Commons License 13 órája 0 1 114595

A Hungarosport (1998-99-es szezon) ugye semmit sem mond neked? Ja, az 1984-85-ös UEFA Kupa-sorozatban már láthattam a Unitedet a két magyar csapat ellen. De akkor már a Unitednek szurkoltam, mert az volt a csapatom, Magyarországon pedig nem az ETO vagy a Videoton. Utána pedig a Magyar Televízió rendszeresen adott összefoglalót és döntőt az FA Kupából. Az első kupagyőzelmet, vagyis csak a Crystal Palace elleni 3-3-as döntőt (ha jól emlékszem a megismételt döntőről csak rövid összefoglaló volt) is az MTV-n láttam, majd az 1991-es KEK-döntőt.

Előzmény: giúdallanord (114587)
Cantona.E Creative Commons License 13 órája 0 0 114594

En pl. 25 éve követek minden egyes meccset. Legyen az élőben, videón, nemzeti sportért sorba állva vasárnap hajnalban, sokszor külföldön élve, ma hajnali 4kor kelve.  Az hogy mikor volt a sport tv-n először pl.  teljesen irreleváns annak aki igazi szurkoló. 

Caran78 Creative Commons License 13 órája 0 1 114593

És gondolod, hogy a SportTV-s közvetítések meg a Eurosportos összefoglalók előtt nem voltak már Magyarországon MU, Arsenal, Juventus, Roma stb. szurkolók?

Cantona.E Creative Commons License 13 órája 0 0 114592

Nem csak Magyarországon élnek emberek. 

giornalista Creative Commons License 13 órája 0 0 114591

menj a 

PICSÁBA :DDDDD

Előzmény: F1mre (114590)
F1mre Creative Commons License 13 órája 0 1 114590

heinci - For-dzsi, F1 Imre, gio, ironmaiden - xhege_papa, MU59, BL32, Giggsy111 - Cantona, nistelrooij

felállással biztos, hogy még a 6. helyet sem szereznénk meg a Premier Leaugue-ben. innen nézve tényleg csodálatos minden ;)

Attól függ ki lenne az edző. :D

Előzmény: giornalista (114585)
giornalista Creative Commons License 13 órája 0 0 114589

hány éves vagy, 12?

én előbb lettem United-drukker, mint hogy bármilyen teljes meccset is láttam volna a csapatból. amúgy a 90-es években is voltak összefoglalók, BL-közvetítések, stb.

giornalista Creative Commons License 13 órája 0 0 114588

sorsolás, forma, valóságérzékelés? 

csak három indok.

három meccsünk van top 10-es csapat ellen, ebből kettő brutális rangadó. 

a harmadik meg otthon egy kiesőjelölt ellen, szóval X.

szerzünk 3, nagyon esetleg 5 pontot, aztán annyi.

("vicces" lesz, ha a csapat pontosan beváltja a novemberi, alátámasztott számolgatásaim eredményeit)

Előzmény: F1mre (114586)
giúdallanord Creative Commons License 13 órája 0 0 114587

Azért megnéznélek, hogy komoly arccal azt mondod, hogy a 80-as évek eleje óta United-drukker vagy. Magyarországon 2000/2001 szezon óta van PL élő meccs közvetítés amikor a Sport 1 elkezdte. PL összefoglaló először Magyarországon 1994/1995 szezonban volt. Előtte lófaszt sem láthattál a Unitedből.

Előzmény: Grand Trial (114584)
F1mre Creative Commons License 13 órája 0 0 114586

Az Arsenal legalább akkora vicc, mint mi vagyunk. 

Négy meccs van hátra és 1 pontra vagyunk a 3. helytől. Látjuk, hogy az előttünk 1 ponttal álló két csapat pont ugyanúgy elhullajtja a pontokat bárki ellen, mint mi. Miért kéne feladni?

Előzmény: For-dzsi (114579)
giornalista Creative Commons License 13 órája 0 0 114585

nem tudok mit kezdeni azokkal, akiknek a csomagolás fontosabb, mint a tartalom, függetlenül attól, hogy mióta szurkolnak a Unitednek.

nem választáson indulok ugyanis. ha nem tetszik, ahogy írok, ne olvasd az anyázós részig sem, ennyire egyszerű.

ez a "te amúgy is rosszabb edző vagy, mint Mourinho" meg sajnos nagyon rossz érvelés. mondhatnám, magyarul meg sokkal jobban tudok, mint ő, aztán mire megyünk mindezzel? semmire. ilyen alapon még jó, hogy kurvára elégedettek vagyunk a csapattal, hiszen a 

heinci - For-dzsi, F1 Imre, gio, ironmaiden - xhege_papa, MU59, BL32, Giggsy111 - Cantona, nistelrooij

felállással biztos, hogy még a 6. helyet sem szereznénk meg a Premier Leaugue-ben. innen nézve tényleg csodálatos minden ;)

Előzmény: Grand Trial (114584)
Grand Trial Creative Commons License 13 órája 0 6 114584

Addig olvastam az írásodat, amíg el nem jutottam Jose Mourinho és édesanyjának gyalázásáig. Te mit képzelsz amúgy magadról ezzel a stílussal? Szidhatod a portugál edzőt napestig, de a tények azok, hogy ő már fel tud mutatni egy-két dolgot. Te pedig semmit futballedzőként. Én az 1980-as évek elején lettem a csapat szurkolója, amikor nem a top4, hanem a top10 sem volt mindig elérhető. De akkor sem kezdtem el egy United-edző vagy játékos anyját gyalázni, főleg nem nyilvános fórumon...Picit nézz a tükörbe, és gondolkodj el azon, hogy az itteni közösség többsége miért reagál a beírásaidra úgy, ahogy. Nem biztos, hogy ők a "buták". De ha annyira okosnak gondolod magadat, akkor ülj repülőre, irány az Old Trafford és mutasd meg Jose Mourinhónak, hogy mit tudsz! Azért ne dicsekedj azzal, hogy minek nevezted az édesanyját. Kultúra.

Előzmény: giornalista (114583)
giornalista Creative Commons License 14 órája 0 1 114583

nézzük már akkor szóról szóra.

"itt senki nem hisz vakon Mourinhoban, és ha tudnál, vagy akarnál olvasni, pontosan látnád."

a fenéket nem. most talán, amikor már a Napnál is világosabb, hogy micsoda kókler Mourinho, lehet, hogy néhányan nem hisznek benne vakon. az is lehet, hogy te sem. de ne felejtsük már el, hogy ősszel itt az ment, hogy "majd ha összeáll, brummm, de jó lesz!!", télen meg, hogy "micsoda balszerencsénk van, nem igazmááán", fűszerezve néha bírózással. F1Imre kéthetente beköszön és kéjes élvezettel beír valami statisztikát, hogy éppen mivel vagyunk jobbak, mint a van Gaal-csapat.

úgy, hogy azóta eltelt 160 millió font, egy "sztáredző", és valójában semmivel sem vagyunk előrébb :) több gólt lőttünk, több pontunk van, viszont a tavalyi ötödik helyünket a hatodikra fogjuk cserélni (...), az EL-ben pedig a közelébe sem kerülünk olyan csapatoknak, amilyen tavaly a Liverpool volt, ami végül kivert. az FA-kupából kivert az első komoly csapat, a Ligakupát megnyertük a hurka ágon (a City C-csapatát igen, megvertük otthon, kínkeservesen, 1-0-ra).

edzőt váltott tavaly a City és a Chelsea is. a City 61-ről 66-ra emelte a pontszámát és tavalyhoz képest az idén is indulni fog a BL-ben. a Chelsea 44-ről 81-re emelte a tétet és bajnok lesz. mi bezzeg, a nagy előrelépésünkkel, Mourinhóval, Pogbával, a világ legdrágább játékosával 56-ról 65-re léptünk előre, persze ez pontban csudálatossan néz ki csak hát a szezon végén a 6. helyet jelenti majd úgy, hogy megelőz minden topcsapat. az összes.

kivétel nélkül.

F1 Imre szerint ez lehet előrelépés. a valóság meg ettől még eltérhet, ha épp úgy gondolja.

Mourinho mellett itt sokáig teljes konszenzus volt. minden és mindenki hibás volt, csak José Fuckin Mourinho nem. amikor szóvá teszem, hogy Fellaini Mourinho fejében alapember, lehurrognak, hogy dehogy. azóta szinte minden meccsen szerepel. megjegyzem, hogy a fiatalok alig játszanak. a fenéket, hiszen a - 25 éves... - Lingard és még Rashford is játszik, mit akarok. tavaszra meg elfogynak a játékosaink, mert a fasz menedzser nem menedzseli jól a keretet. beszól Shaw-nak, hogy "ha 10 perc után lejön valaki, gondolom nagyon megsérült".

te faszszopó portugál geci, Rojo térde az ilyen treatment miatt ment szarrá, a kurva anyádat! de én "mutassak jobb edzőt, mint Mourinho".

rád mutatok, és jobb vagy, bazmeg.

egy kiégett, bukott, szar edzőnk van, és mindennél világosabb, hogy ezt egyre többen látják már. védhetik így, védhetik úgy és védhetik amúgy is azok, akiknek ez kényelmes, vagy akiknek ez megfelel, de megint csak: a valóság és a tények - az én szememben legalábbis - megcáfolnak bármilyen véleményt, bárki is mondja.

az ősszel elmondtam, hogy attól, hogy sorra dolgozzuk ki a helyzeteket, még nem vagyunk és nem is leszünk jó csapat. ez nem jár feltétlenül együtt azzal, hogy eredményesek is leszünk. a jó csapat meg eredményes, a többi el van szarva.

hónapokig (!!) ment, hogy minden egyes meccset külön értékelt a társaság. mintha nem pont ugyanazért szoptunk volna A meg B csapat ellen, hanem külön-külön, balszerencse, a bírók, a kapufa meg Kósa Lajos aktuális hajviselete miatt éppen. én hol halkan, hol harsogva jegyeztem meg, hogy amit nézünk, az egy szar. nem jó foci, mert a jó foci nem a sok helyzetet jelenti, hanem azt, hogy erősek vagyunk és tudunk nyerni.

semmiből nem tudtunk erőt meríteni. ott volt a Boro hazai meccs. ott volt a Ligakupa-döntő. ami után, egyébként, sokak kedvenc menedzsere úgy állt a kamerák elé, mintha épp a lányát temették volna a Wembley gyepébe (nem érdekel az ízléstelenség sem már). bárki szerint egy normális menedzseri viselkedés volt az, ahogy akkor beszélt?

bárki szerint normális, hogy a csapata büntetőt rúg a 45. percben, ez a faszszopó meg az öltöző felé sasszézik? ott sincs, bazmeg?

totális félremenedzselés. mikro és makro szinten egyaránt. és akárhonnan nézem, március végéig többnyire konszenzus volt abban, hogy Mourinho micsoda menedzser, nagyon jól játszunk, előreléptünk, csak nincs szerencsénk és a bírók is ellenünk vannak. ellenvéleményt alig olvastál, legfeljebb tőlem, meg talán 1-2 másik hozzászólásban, elvétve.

és ezt most nem neked szánom elsősorban, nem biztos, hogy a te inged. akiké, azok sem veszik majd magukra. és nyugodtan játszhatjuk azt is, hogy a hírvivő lesz a bad guy, csak azért, mert elhozta a rossz hírt már októberben. részemről mehet nyugodtan ez a buli is. nem nekem lesz ettől kevésbé igazam, és hozzáteszem, ettől semmivel sem lesz nekem rosszabb vagy jobb sem, mert hányszor leírtam már, hogy bárcsak rosszul mérném fel Mourinho varázserejét és tényleg ott lenne a csapatában a boogie.

de ne haragudjatok már, aki konkrétan még bízik Mourinhóban, az nézze már végig egy kicsit más szemszögből is a szezonunkat, ne csak a vidám "jajj, milyen cukin szopunk épp" szemüvegen keresztül.

"Emlékeztetlek rá, hogy gyakorlatilag te voltál az egyetlen Mourinho párti. Mindenki a most általad kiabált dolgokat hozta fel ellene, amikor kinevezték."

nézzük akkor ezt a részt. ahogy írtam az előzőben is, sosem fogom tagadni, hogy jó ötletnek tartottam José kinevezését. igaz, a legjobbnak azt tartottam volna, ha sokak kedvenc David Moyes-e helyett nevezzük ki, de arról lecsúsztunk. és ahogy ígértem, előkereshetem majd, hogy mikor és szó szerint hogyan írtam le: annak ellenére, hogy tavaly nyáron - van Gaal üdvözítő kirúgása és jobb jelölt híján - Mourinhót kellett kinevezni, két (nem több, nem huszonhét, hanem két) módon sülhet el ez a történet.

vagy idejön, és sértett, frusztrált, Chelsea-buktát a szívén viselő Mourinhóként lebontja a mi klubunkat is, vagy Sir Alex Ferguson örököseként, méltó Manchester United menedzserként kihasználja a klub által adott lehetőségeket és saját magát is megújítja, amikor munkához lát a kispadunkon.

nálam végig alapelvárás volt, hogy játsszanak a fiatalok, és a legelején szóvá tettem, hogy el- és kölcsönadtunk egy csomót. másokkal ellentétben nekem már az őszi szezon során is szemet szúrt, hogy egyedül Rashford játszik fiatalként (nistelrooij szerint Lingard is fiatal, bár ő már 25 éves), más meg nem, és hogy ez nem United way. a többségnek akkor elég volt a sok-sok (kihagyott) helyzet meccsenként, mert majd összeáll.

Mourinho a létező legrosszabb forgatókönyvet valósítja meg. igaz, legalább a kiesés szélére nem kerültünk vele, talán majd jövőre, ha így folytatja a man managementet. 

és hogy meg is cáfoljalak: itt a többség kifogása Mourinhóval szemben az volt, hogy "jajj, de a harmadik éve milyen szar lesz", mire az általános válasz az volt, hogy legalább addig megtölti a trophy cabintetet.

ugyanezek az emberek ma elfogadhatónak tartják, hogy a negyedik helyért küzdünk, olyanokat olvasok, hogy ha nyertünk volna, akár a harmadikok is lehetnénk, és azért talán már egyre világosabb (pl. heincinek is leesett), hogy a rangadókkal tűzdelt hátralévő meccseinken nem nagyon fogunk labdába rúgni, szóval, jön a hatodik hely.

az 1-10. helyezett csapatok közül alig vertünk meg bárkit.

Európában nem találkoztunk gyenge középcsapatnál erősebb együttessel. B-ágon jutunk el az elődöntőig. persze, ez a sorsolás szeszélye, de bassza meg, egy Anderlecht ellen hosszabbításban, a Rosztov ellen meg épp csak alig jutottunk tovább.

ez hol áll közel az elfogadhatóhoz, nem hogy a jóhoz, ami után konkrétan érvelni lehet amellett, hogy jó lesz nekünk jövőre is Mourinho?

nincs nagyjából egyetlen egy érv sem, ami Mourinho maradása mellett szólna. hogy maradni fog, az a kibaszott Chelsea-győzelem miatt hétszentség, pedig nagyon jó esélyünk van rá, hogy FA-kupát sem nyerünk, EL-t sem nyerünk és a bajnokságban is a 6. helyen végzünk, szóval van Gaal csapatánál is gyengébben szereplünk majd.

kivéve persze F1 Imre szerint, aki mindjárt megjegyzi, hogy több pont, több gól.

és átlagban három milliméterrel hosszabb farok is, gondolom, mert Schneiderlint és a német Schweinit két állat négerre cseréltük, de hát sajnos ez sem épp az a mérce, ami alapján meg lehet ítélni egy menedzser ténykedését.

mindegy, ez már lassan könyvnyi bejegyzés lesz, nem hogy blogposztnyi, abba is hagyom. igazából, bár neked címzem és a te idézeteidre reagálok, nem feltétlen veled vitatkozok. csak az igazán kirívó dolgokat vagyok képes megjegyezni, őszintén, vissza kéne olvasnom, hogy megnézzem, te mit gondoltál Mourinhóról akkor, amikor én már biztosra mondtam, hogy megbukott.

de azért vannak itt olyanok, akik nem hogy csak akkor, de még most is elégedettek Mourinho munkásságával, máshogy, ne haragudjatok, de nem tudom elképzelni, hogy miért vele képzelnétek el a következő szezonunkat is.

nem fogok a csapat ellen szurkolni csütörtökön, mert egyrészt semmi értelme nem lenne (Mourinho maradni fog jövőre, sajnos, illetve szeretnék európai kupagyőzelmet ünnepelni), de jobb, ha tőlem tudjátok, hogy a négy elődöntős csapat közül mi vagyunk messze a leggyengébbek. és berakhattok akármit :) transfermakrtot, fizetéseket, értékeket, kihagyott helyzeteket, nekünk van a négyből a legkevesebb esélyünk arra, hogy a végén a magasba emeljük a trófeát. a második legkevesebb egyébként a Celtának, mert ha minket ki is vernek, a másik ág felfalja őket.

és mindez egyes egyedül egy emberre vezethető vissza, akit José Mourinhónak hívnak és totálisan félremenedzselte a csapatunkat az idei szezonban. hogy ezek után ki miért bízik benne akár csak a legkevésbé is, az számomra igazi rejtély.

aki végigolvasta, a vendégem egy sörre a következő BL-döntőnkön, lul :DDD

Előzmény: Cantona.E (114572)
Cantona.E Creative Commons License 14 órája 0 0 114582

Valóban nem követed mert akkor értened hogy a hozzászóláspm abszolút nem arról szólt hogy igaza van e abban jelen pillanatban hogy Mou nem a legmegfelelőbb ember. 

Előzmény: giúdallanord (114580)
gezu62 Creative Commons License 14 órája 0 0 114581

"José Mourinho csapatának ez volt sorozatban a 25. veretlenül megvívott találkozója az élvonalban, ami klubrekord."  Ez melyik oldala a lónak, verhetetlen a MU.

Előzmény: giornalista (114571)
giúdallanord Creative Commons License 14 órája 0 0 114580

Nem követem mindig a csörtéket a gio és a többiek közt, de most 100%-ban igaza van. Nálam felkészül Jardim és az EL-győzelmünk másnapján átveszi a csapatot Josétól.

Előzmény: Cantona.E (114578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!