Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

xhege_papa 2014.04.24 10:29:25 © 80644

Még a végén kiderül, hogy nem is kell igazolnunk :))

Egyébként a leírtakkal többnyire egyetértek!

Előzmény: For-dzsi (80643)
For-dzsi 2014.04.24 10:16:51 © 80643

Én azt feltételezem, hogy VG lesz a menedzser.

Kapusposzt: De Gea kezdő, ideális. Lindegaard vagy elfogadja ezt vagy megy.

Ha Shaw jön, Evra megy. Büttner holland és talán fejleszthető, második opciónak elmegy, első körben marad.

Jobbhátvéd poszton nem fogja VG komálni Rafaelt, részben fegyelmezetlen, részben megbízhatatlan, első megközelítésben nyilván marad, de mivel Vermijl jól teljesít Hollandiában és VG is nyilván látta már meccseken, nem lennék meglepve, ha komoly versenytársa lenne Rafaelnek.

Szerintem nem igazolunk belső védőt, kivéve, ha már csőben vagy az ügylet. Rio helyzete érdekes, nekem valami azt súgja, hogy kap még egy évet és M. Keane lesz az egyik fiatal, akit felvisz a nagycsapathoz. Keane egyetlen gyengéje, amennyire meg tudom ítélni, a relatív lassúsága. De ettől eltekintve ideális belső védő a hátulról építkezéshez. Van esze és lát a pályán.

A középpályán Carrick számít veteránnak, szerintem ő csont nélkül beilleszthető az új rendszerbe, Cleverley szintén. Ha igaz a van gaali mitológia, akkor minden játékossal foglalkozik és pszichológiai módszerei vannak. :-) A két fiú legnagyobb baja az önbizalomhiány, ki tudna jobban javítani, mint a holland rém? Fellaini nem túl értelmes játékos, és nem igazán illik a labdajáratós stílusba, viszont fegyelmezhető. Szerintem kap még egy évet, aztán meglátjuk. Egy középső középpályást biztosan igazolunk majd, így Fletcher lehetőségei behatároltak lesznek.

Youngtól szerintem megszabadulunk. Valencia és Nani helyzete is erősen kérdőjeles. Nani fegyelmezetlenségét, önzőségét és alacsony játékintelligenciáját nem hiszem, hogy tolerálni fogja VG. Valencia fegyelmezhető, megvan a gyorsasága is, első körben szerintem marad. Januzaj ideális játékos az új stílusra. Kagawa és Mata képességei alapján nyilván passzol a rendszerbe és van olyan formáció, amiben mindketten beférnek. Maradnak.

Welbeckre szerintem a szélen számít, van Persie helye alap. Rooney viszont kérdőjel. (előzetesen ez a legnagyobb konfliktusforrás) Valószínűleg más szerep lesz szánva neki, de első körben marad. Hosszabb távon vagy-vagy. Én Csicsót látom legjobban kilógni, ő szerintem távozni fog.

Szóval távozók: Vidic, Evra, Anderson, Nani, Young, Hernandez

Én arra leszek kíváncsi, hogy a fiatalok közül kiben lát majd az új menedzser fantáziát.

Lingard passzolna leginkább az új stílusba, szerintem ő lehet az, akit VG egyből a keretbe emel és szerepet is kaphat. Gyors, tud cselezni, gólérzékeny, jó az összjátékban, a szélen jó megoldás lesz 4-3-3-ban.

Powell is odaférhet képességei alapján, de nagyobb tumultus van a kedvenc poszjain.

Zahát be kell törni, játékát még alaposan csiszolni kell még, első körben nem igazán látom, hogy beférne, de hosszabb távon, ha hagyja magát megnevelni, akármi is lehet.

Wilson a titkos favoritom, elképesztő ütemben fejlődik, egy jó alapozást követően epizódszerepre simán alkalmas lehet, gyorsasága, cselezőkézsége folytán akármelyik oldalon vagy legelöl is bevethető. VG szerintem nagyon kajálná.

Will Keane. Okos játékos, de fel kell építenie újból magát. Első körben szerintem nem fog beférni, mert túl sokan vannak előtte.

Lawrence. Lingardhoz hasonlóan passzolna a 4-3-3-ba, meglátjuk.

A többiek szerintem egyelőre még nem kerülnek képbe, a kapusokat tudatosan hanyagoltam.

Előzmény: nistelrooij (80640)
Netuddki_m 2014.04.24 09:09:44 © 80642

Fellaini-t egy év után nem fogjuk kivágni...Squad player-nek jó (talán)...Clev-nek és Welbeck-nek maradnia kell, nem szabad eladni őket semmi esetre sem...Rooney viszont mehet amerre lát.

Előzmény: nistelrooij (80640)
Netuddki_m 2014.04.24 09:07:32 © 80641

Bizony, szerintem ez egy felesleges konfliktusforrás lenne...Persze neki is delegálnia kell bizonyos dolgokat, de szerintem úgy helyes ha az egész futballszakma hozzá tartozna.

Előzmény: For-dzsi (80637)
nistelrooij 2014.04.24 07:51:08 Creative Commons License 80640

Hát igen, Martinez elsőkézből ismeri, Wenger rendszerébe is illene, érthető ha nézelődnek. Szerintem is maradjon, csak meg kell javítani. Sajátnevelésről mindig nehezebben mond le az ember.

Fellainire leszek kíváncsi, veszteséglistára írja a klub vagy Moyes nélkül is szerepelni fog a tervekben. Illetve, és ezzel kellett volna kezdeni vajon a mostani helyzetben mi lesz a veteránokkal? Evra, Rio még egy év? (Moyes-tól nem kaptak volna, Vidic is lépett) Nyilván nem alap kezdőként, Shaw és egy CB várható a védelembe, de azért Evra és Rio központi figurák.

Előzmény: For-dzsi (80639)
For-dzsi 2014.04.24 07:22:17 © 80639

Cleverleyert sorban allnak ;-)  Everton, Arsenal. Remelem nem adjuk el. 

For-dzsi 2014.04.24 07:20:13 © 80638

Nekem pedig de :-) 

Előzmény: Netuddki_m (80636)
For-dzsi 2014.04.24 07:11:04 © 80637

Veluk veszett ossze legeloszor.

Előzmény: Bob Loblaw (80634)
Netuddki_m 2014.04.24 06:20:56 © 80636

Nekem pont ez az intelligencia nem jön át...

Előzmény: For-dzsi (80632)
giornalista 2014.04.24 00:53:15 Creative Commons License 80635

pénteken Manchesterbe repül néhány Glazer, hogy személyesen felügyeljék az edzőkeresést, illetve az átigazolásokról is egyeztetnek Woodwarddal (Shaw?).

Van Gaallal május 7-ig kell megegyeznünk, akkor vonul edzőtáborba a holland csapattal, a szövetség nem szeretné, ha utána a vébé végéig ezzel kellene foglalkoznia. ezt Woodward is tudja, és úgy véli, hogy addigra megszülethet a megállapodás a felek között, de ha mégsem, akkor LVG kész a vébé után is leülni velünk, bár az már elég késő lenne, az az igazság.

Woodward emellett a helyszínen tekintette meg a Real-Bayern meccset is.

Giggs állítólag azt kérte a játékosoktól, hogy játsszanak újra úgy, mint Ferguson alatt, irányítsák a meccset, diktálják a tempót és támadjanak. rég vártam így meccset, mint a szombatit!

Bob Loblaw 2014.04.23 23:48:53 © 80634

Louis van Gaal is a bit different. He was omnipotent at AZ Alkmaar, sure. But that was AZ Alkmaar. He had one [director of football] at Bayern, Barcelona and Ajax.

Szóval: tud szakmai igazgatóval együtt dolgozni. Ez nem akkora kuriózum ám Európában.

Előzmény: For-dzsi (80631)
Bob Loblaw 2014.04.23 23:46:38 © 80633

Ne mondd el senkinek. Kösz!

Előzmény: giornalista (80616)
For-dzsi 2014.04.23 23:11:38 © 80632

Giggs szeretne menedzser lenni. Intelligens, ambiciozus. Palyan es palyan kivul id. Ez meg nem eleg semmire, de jo alap. Foleg romantika van a hatterben.

Előzmény: Netuddki_m (80614)
For-dzsi 2014.04.23 23:06:36 © 80631

VG fole ostobasag lenne barkit tenni. Eddig angliaban nem nagyon jott be. 

Előzmény: Bob Loblaw (80615)
For-dzsi 2014.04.23 23:03:54 © 80630

Jojjon egy tapasztalt ember, aki mellett tanulhatnak. En meulensteent is szivesen latnam a stabban, de lehet ryan az asszistens. VG tudna faszan delegalni. Ez igy eleg utos lenne, aztan meg a maradek helyre be lehet osztani buttot vagy scholest.

Előzmény: giornalista (80619)
For-dzsi 2014.04.23 22:59:20 © 80629

Beteg vagy :-) 

Előzmény: giornalista (80622)
For-dzsi 2014.04.23 22:58:47 © 80628

Szerintem Smalling a legjobb belso vedonk. Jones egyelore a harmadik nalam.

Előzmény: giornalista (80604)
venti frappuccino 2014.04.23 21:56:19 © 80627

Óriási jelentősége van a következő szezonnak. Mivel a világon legtöbbet fizető szponzoraink vannak, ezért joggal várhatják el, hogy mi is a legjobb eredményeket hozzuk, tehát mondjuk 10 éves távlatban minimum 3-4 PL-bajnoki címet, állandó dobogós helyezést, és állandó jó szereplést (elődöntők, döntők) a BL-ben. 

A United brand, akkor marad világszinten első a szponzoroknak, ha megfelelünk az elvárásoknak és nem lesz több kisiklás.

giornalista 2014.04.23 21:44:19 Creative Commons License 80626

Előzmény: giornalista (80624)
nistelrooij 2014.04.23 21:42:41 Creative Commons License 80625

Kíméletlen néha a foci.

He thanked Sir Alex Ferguson and his coaching staff, but there was no mention of the players.

And Sky sources have told us that Moyes did not feel that he had the support of senior players within the squad and those senior players were unconvinced about Moyes' vision for the club.

Ilyenkor a tulaj keze megvan kötve, ha a keret nem hisz az edzőben, vége. És beszédes a viszonyról, hogy dec-jan óta Moyes újjáépítésről beszélt, új játékosok akik az ő emberei.

Engem nagyon érdekelne Vidic mint senior player most mit gondolhat már aláírt Inter szerződéssel, ő akkor még úgy tudta kitart a klub Moyes mellett.

Előzmény: Mirrmurr (80620)
giornalista 2014.04.23 21:40:00 Creative Commons License 80624

"ehhez hasonló oldalak: Manchester United"

anyád hogy van, Cukorvár?! (facebookról van)

nesuahcnum 2014.04.23 21:38:43 © 80623

e korábban az angol válogatottban is szívesen látták volna, mivel 2016 óta ott él.

Miota el angliaban, 2016 meg nincs. ;-)

2011 lesz az a 2016, az meg keves mert minimum 5 ev kell az allampolgarsaghoz, de amugy is Belga a gyerek. ;-)

Előzmény: Gooner4Ever (80617)
giornalista 2014.04.23 21:35:38 Creative Commons License 80622

ma egyébként remekül elvonta a figyelmemet Moyes úszás közben :) vannak légzési problémáim, meg a tüdőkapacitásom sem az igazi, ezért úszáskor gyakran figyelnem kell a helyes, ritmikus ki- és belégzésre.

ma egy lazább napot tartottam, 2x15 hosszt akartam úszni, de a fene akar visszasétálni a papucsaiért, ezért végül 14, meg 16 hossz lett belőle.

és közben azon agyaltam, hogy "ez a hossz a Liverpool 0-1... ez a City 1-4... aztán a köcsög West Brom... most jön az Everton, fordulunk a Newcastle-re..." :))) jól elszórakoztam!

Jay-X 2014.04.23 21:34:30 © 80621

én most egy kicsit annak szurkolok, hogy fel se merülhessen a Class 92 maradása a kispadon, ez szerintem nagyobb hiba lenne most mint Moyes

Előzmény: giornalista (80619)
Mirrmurr 2014.04.23 21:31:48 Creative Commons License 80620

Nekem az nagyon lehangoló, hogy egy (több) játékos tesz az edzője fejére, és ráhagyja az ÖSSZES felelősséget akkor is, mikor kétségtelenül nagy része (részük) van a rossz sorozatban.

Előzmény: nistelrooij (80618)
giornalista 2014.04.23 21:19:26 Creative Commons License 80619

ezen én is gondolkoztam. az én megérzésem az, hogy nagyon jól járnánk ezzel. ez az edzői stáb, ami most összeállt, a 92-esek, gyakorlatilag, ennél szorosabb United-kötődés nem kell senkinek. ezeknek az embereknek lenne hitele, amivel kordában tarthatnák a sztárokat, tisztelnék őket, felnéznének rájuk, stb.

persze óriási kockázat lenne, mert jövőre egyszerűen muszáj odaérnünk a dobogóra, vagy a 4. helyre (de akkor mi lesz az Arsenallal?), de szerintem Giggs és Scholes, meg a többiek inspiráló edzői munkásságával akár még a bajnokságot is megnyerhetnénk, ha jól igazolnánk.

ez egy kurva jó edzői teamnek tűnik. aztán lehet, hogy a hátralévő négy meccsből egyet sem nyernek meg, és akkor világossá válik, hogy nem állnak még készen. de akár az is lehetne, hogy van Gaal mellett Giggs és a többiek is tanulnak pár évet, és az elkerülhetetlen váltás után nem Klopp, hanem ők jönnek majd.

én úgy érezném, hogy révbe ért ez a klub, és ez lenne az új Fergie-örökség, nem pedig egy idehozott Moyes.

Előzmény: heinci (80607)
nistelrooij 2014.04.23 21:17:03 Creative Commons License 80618

A Times-ból egy beszédes és könnyen hihető adalék hogyan veszítette el az öltözőt Moyes, bemásolok két bekezdést:

There were only seconds left of Manchester United’s wretched 2-0 defeat by Olympiacos in the first leg of their Champions League round-of-16 tie when David Moyes began remonstrating with the fourth official. Out of the United manager’s earshot, but loud enough it seemed for Steve Round, Moyes’s assistant, to hear, came a shout from a disgruntled player — “Send him off, we’d be better off”. On the substitutes’ bench, there were astonished glances. Had they really just heard that?
About 20 minutes earlier, his team trailing and flailing, Moyes had signalled his intention to bring on Marouane Fellaini up front, a final, desperate throw of the dice to salvage something from the game and avert more acute embarrassment. It was a gut instinct, yet one that was met with immediate concern from Ryan Giggs, the player-coach, who felt that hoofing the ball long to the Belgium midfielder was not the way to go about trying to rescue things. Moyes relented.
The pressure that night must have been intense — indeed, it was the moment that signalled the beginning of the end for Moyes — but the incidents are instructive, the first for underlining the extent of the dressing-room discontent, the second for highlighting the indecision that was a recurring theme during the manager’s miserable ten months in charge.

It has been said that Moyes lost the dressing room, but that is not strictly true. He never really had it, and as the weeks turned into months, the misgivings and dissatisfaction only grew. The overwhelming feeling, which took hold long before that chastening night in Greece, was that he was a decent man who was out of his depth.
The irony is that it required him to lose his job before he found his true voice — Moyes was said to have cut an impressive, forthright figure in his farewell address to the players at the club’s Carrington headquarters yesterday.
There had been moments before when he had caught the players’ full attention, notably when telling them during a furious tirade after the FA Cup third-round defeat at home to Swansea City in January that they were “not fit to wear the shirt”, but not enough. Tellingly, the mood was vastly more upbeat during the first post-Moyes training session, which was led by Giggs and Nicky Butt.

Gooner4Ever 2014.04.23 21:05:49 © 80617

Elkelt az egyik legnagyobb tehetség

A ManUnited 19 éves sztárja, Januzaj döntött, melyik válogatottban akar játszani. A vb-n is ott lehet. Tovább »

forrás: sportgeza.hu

A tizenkilenc éves játékos koszovói-albán származású, mindkét ország megkörnyékezte, de korábban az angol válogatottban is szívesen látták volna, mivel 2016 óta ott él. Török és szerb felmenői is vannak, így náluk is bekerülhetett volna. 

Előzmény: heinci (80608)
giornalista 2014.04.23 20:37:26 Creative Commons License 80616

te vagy Beyonder?

Előzmény: Bob Loblaw (80615)
Bob Loblaw 2014.04.23 20:24:40 © 80615

Itt egy érdekes cikk a futballigazgatói poszt fontosságáról, engem meggyőzött. 

http://espnfc.com/blog/_/name/espnfcunited/id/14058?cc=5739

Rövid összefoglaló:

- a szerző szerint érdemes lenne a Unitednél is létrehozni a futballigazgatói posztot
- igaz, hogy SAF-nak nem volt rá szüksége, de egyrészt amikor ő kezdte a szakmát, ez a poszt még nem is létezett, másrészt ő Alex Ferguson volt (= külön kategória)
- mindenható, mindent figyelő menedzserek ma már nincsenek, nem is lehet egyedül kézben tartani egy gigaklubot, nem véletlen, hogy többek közt a Chelsea-nek, a City-nek, a Spurs-nek is van futballigazgatója. az Arsenalnak 2007 óta nincs, nem is nyertek semmit azóta.
- a menedzser jobban is tudná hasznosítani az idejét, mint a játékosmegfigyelőkkel, ügynökökkel való tárgyalással, vagy a játékosmegfigyeléssel. januárban Moyes Bordeaux, Cagliari és Mönchengladbach közt repkedett. biztos, hogy nem volt jobb dolga?
- a menedzsernek nem biztos, hogy van ideje, energiája felügyelni a klub utánpótlás-műhelyeiben folyó munkát, a futballigazgatónak viszont eleve ez az egyik legfontosabb feladata
- a menedzsernek szüksége lehet támogatásra a médiában, hogy ne egyedül kelljen mindenért elvinnie a balhét. Moyesnak speciel nem volt kihez fordulnia.
- és a legfontosabb: a futballigazgató személye tudja a folytonosságot garantálni az edzőváltások idején. kell valaki, aki biztosítja, hogy a klub hagyományai folytatódjanak, és az új menedzser is klub filozófiáját kövesse.

Szerintetek ki lenne alkalmas szakmai igazgatónak? Elsőre én Gary Neville-t mondanám, de ő már szerintem nem tudja a média nélkül elképzelni az életét.