Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.12 0 0 105145

London nyugalmát nem is mostanában fogja újra veszélyeztetni :)

Előzmény: Pretorious (105144)
Pretorious Creative Commons License 2016.02.12 0 1 105144

Szerintem is. Pochettino még nem egy szuperedző, egyelőre csak egy jómunkásember, sok tapasztalatot kell még gyűjtenie a PL-ben, de erre biztos nem az Old Trafford lenne a megfelelő hely, Moyes példája intő lehet számára is. Most nagyon jó helyen van, fiatal csapatot irányít szolid eredményekkel és így Levy-től annyi pénzt kérhet egy új szerződésért amennyit nem szégyell, biztosra veszem hogy maradni fog nálunk. Mourinhot viszont nagyon nem szeretném viszontlátni a PL-ben, olyan jó nyugi van Londonban, mióta elzavarták :-))

Előzmény: Netuddki_m (105142)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.12 0 1 105143

Mourinho-nál meg benne van hogy kiégett. Végül is több mint 10 éve mindig a bajnoki és BL volt az elvárás vele szemben, nem pihent szövetségi kapitányként vagy más módon.

Előzmény: Netuddki_m (105142)
Netuddki_m Creative Commons License 2016.02.12 0 0 105142

Igazából a preferenciákra voltam kiváncsi, ez a két név megy mostanában egyértelműen a sajtóban...Szerintem sincs egyértelműen jó megoldás, kisebb-nagyobb kockázatok vannak minkét edzőnél...Őszintén szólva ezt a kibontakozóban lévő Pochettino őrületet a United szurkolók körében nem annyira értem, még Koeman-nak is előbb odaadnám....Szerintem ráadásul most pont megfelelő csapatnál van az argentin, ez az ő szintje, hülye lenne váltani.

Előzmény: For-dzsi (105141)
For-dzsi Creative Commons License 2016.02.12 -1 1 105141

Szerintem nem lehet ezt ilyen konnyen eldonteni. A ket ember 2 kulonbozo strategia is egyben. Lajoshoz kepest barmelyikuk elorelepes lenne, bar arrol nem vagyok meggyozodve, hogy pochettino egy bl helyre ero tottenhamet otthagyna egy nem bl szereplo unitedert. 

Előzmény: Netuddki_m (105130)
Mirrmurr Creative Commons License 2016.02.12 0 1 105140

Bocs, nem voltam egyértelmű az edzők neve melletti fémjelekkel. Azt akartam érzékeltetni, hogy Mourinho ilyen tahókat szabadított a világra (majd Ancelotti és Hiddink helyrepakolta őket), mint a két csávó, míg Poch be- és felépítette a tottanhames fiúkat. Még Lamelát is rendbehozta. Na.

Előzmény: GGMU1117 (105139)
GGMU1117 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105139

Blanc sajnos hosszabbitott, tehat tenyleg csak ok maradnak Giggs mellett.

Nem tudom, hogy valaki linkelte mar, de Ferguson nyilatkozta, vagy csak valakinek mondta, hogy szerinte Pochettino a legjobb edzo jelenleg Angliaban. Nem vagyok teljesen tisztaban ennek a hitelessegevel, de ha ez igaz, akkor sokat jelenthet. Bar lehet, hogy nem is erdekli Ed-et Fergie velemenye... Megint hoz egy kiegett oreget, mondjuk Capellot. :D 

Pochettino: Alli, Kane, Alderweireld, scout, sportigazgato

Mou: Varane, James, Bale, Atleti sportigazgato

 

Előzmény: Netuddki_m (105130)
nistelrooij Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105138

Maradt az 1:0 az Elite Development Squad ellen, élre állt a tarcsi. És ez most nem tuningolt U21 volt Will Keane-t leszámítva.

 

Gólhoz link

nistelrooij Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105137

Félidőben 1:0 az U21 városi derbin, Rothwell szerezte. Csak Twitteren követem.

nistelrooij Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105136
nistelrooij Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105135

Hitelesnek tűnik, különben nem lenne mérges sok ügynök és klubvezető. A hogyan jutnak hozzá kérdést passzolom. Hackerek? Direkt kiszivárogtatja egy alkalmazott? Lehet spanyoloknál, portugáloknál, franciáknál nincs akkora fegyelem aztán simán kihozzák az irodából? Franc se tudja, de furcsa most hirtelen egyszerre ennyi dokumentum kikerült, minden hétre jut egy csemege. Martial és De Gea fájlokat megnéztem én is, érdekesek.

Előzmény: Netuddki_m (105132)
nistelrooij Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105134

Ahogy írták előttem folyamatban az ügy. Már jó lenne egy modern honlap. Egy keveset javítottak rajta tavaly, pl. már nincsenek szétdarabolva a cikkek. Azt mondjuk nem tudom miért ennyi idő... és remélem nem 10 évre csinálják, hanem sűrűbben fejlesztik az aktuális trendeknek megfelelően.

Előzmény: GGMU1117 (105128)
Mirrmurr Creative Commons License 2016.02.11 -1 1 105133

Mourinho: Pepe, D. Costa

Pochettino: H. Kane, D. Alli

Előzmény: Netuddki_m (105130)
Netuddki_m Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105132

http://vs.hu/sport/osszes/retteghetnek-az-uzsorasok-a-foci-szabadsagharcosaitol-0209#!s5

 

Hiteles ez a football leaks? Honnan lehet ennyi belső infójuk, szerződések stb?

Netuddki_m Creative Commons License 2016.02.11 -6 4 105130

Szonda:

 

Mourinho oder Pochettino. 

 

(+ Mourinho, - Pochettino)

Netuddki_m Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105129

Lesz, az egyik tavaly szerzett IT területen mozgó szponzor fogja csinálni...

Előzmény: GGMU1117 (105128)
GGMU1117 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105128

Milyen uj honlaprol irsz? Vegre lesz a klubnak egy hasznalhato, normalis oldala?

Előzmény: nistelrooij (105127)
nistelrooij Creative Commons License 2016.02.11 0 0 105127

Ma derülnek ki a második negyedéves adatok, vicces ahogy a sajtó úgy ír mintha kb. keresztre feszítenék Woodwardot a részvény esése miatt. Újságírók akik nem olvasnak híreket. :)

 

http://www.skysports.com/football/news/11667/10162597/manchester-united-investors-to-grill-executive-vice-chairman-ed-woodward

 

És nem a befektetők fognak keménykedni a konferencia híváson, hanem elemzők szoktak kérdezni. És ha az újságíró hallgatott volna már egy ilyet, tudná egy nem aggódunk ez és amiatt vagy no comment dologgal rövidre zárja Ed ha nagyon konkrét a kérdés. Ha lenne olyan hülye elemző aki direktbe megkérdi pl. kirúgják-e Lajost. Annyit a keménykedésről ahogy írnak erről a hívásról, hogy udvariasan de inkább Ed szokta oltani a telefonálókat. Olyanra nem válaszol mert nem kell neki, hogy mikor látjuk az új honlapot, akkor miért hiszi a Sky hogy direktbe fog válaszolni Lajos jövőjéről, játékosokról, komolyabb üzleti dolgokról, folyamatban lévő ügyekről? Szokásos unalmas beszámoló lesz.

 

Előzmény: GGMU1117 (105125)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105126

Az elsőosztályú klubok B-csapatainak 2. és 3. osztályban való szerepeltetése az ún. játékos kibocsátó országokban logikus, mert ott arra épül a rendszer, hogy a klubok akadémiái profi szinten versenyeztessék a fiatalokat, akiket főképp eladási céllal nevelnek.

 

A holland rendszerben pl. az Ajax és a PSV B-csapatai a Jong Ajax és a Jong PSV is a holland 2-ben szerepelnek, ahonnan a tehetségesebbek szinte azonnal bekerülhetnek az elsőosztályú keretbe. Így volt ez Depay esetében is, aki 17 évesen bekerült a Jong PSV-ből a nagy PSV-be. 

 

A portugál rendszerben is nagy tehetségbázissal rendelkező klubok a 2. osztályban szerepelnek. Így a Porto B, a Sporting B, a Benfica B és Braga B is abban a ligában játszik. 

 

Angliában ennek nincs értelme. Mert egyrészt a szurkolók nem fogadnák el a korábban említettek miatt, másrészt a Championship mint bajnokság marketingértéke, ha jól tudom közvetlen a topligák mögött szerepel és ezt a marketingértéket nem kicsit rombolná B csapatok szerepeltetése. 

Előzmény: giornalista (105123)
GGMU1117 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105125

Tudom, hogy elveszik a Barclays-t a nevebol. Ennek orulok amugy (anyagi hatterevel nem vagyok tisztaban, nem is nagyon érdekel), mert jobban hangzanak az ilyen nevek a szponzor nelkul. Old Traffordot sem tudnam elviselni, ha atneveznek az E(m)tihad vagy az Emirates mintajara. De a BPL-rol nehez lesz leszoknom. :D

Előzmény: nistelrooij (105124)
nistelrooij Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105124

"miért nem lehet az, hogy a BPL U21-es csapatait benevezik a 2., 3., 4. osztályba"

 

Mert a Football League nem hagyná. Előbb fognak tej nélkül teázni és a jobb oldalon vezetni.

A kölcsönadásokat kellene jobban csinálni, sok értelme nincs ha 2-3 hónapra elküldik a jövő ígéretét verekedni, padozni egy másodosztályú csapathoz. Inkább külföld akkor már, de ott is jól kell csinálni. Januzajnak most kudarc volt a Dortmund, de csábító volt neki. Lehet jobban járt volna egy holland kölcsönnel. (vagy portugál, belga)

 

A BPL-ről nyárig szokj le :)

http://www.premierleague.com/en-gb/news/news/2015-16/feb/090216-new-look-for-premier-league-for-2016-2017.html

 

Lejár a Barclays szerződése aztán annyi, nem hosszabbít a liga és egyáltalán nem lesz főszponzor. 1-2 éve ezt már tudni lehetett, mert NFL, NBA mintára akarják. A bank által fizetett legutolsó üzlet szerinti évi 40 millióra az új TV szerződés fényében már nincs akkora szükség.

Előzmény: GGMU1117 (105117)
giornalista Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105123

van egyrészt ez az álláspont, illetve az, hogy a fiatal tehetségek zöme, akik nem tudnak 18-19 éves korukban azonnal a PL-csapatban bizonyítani, egyszerűen elkallódnak. ha nincs az idei sérüléshullám, hallanánk valaha Lingardról, Borthwick-Jacksonról? nem hiszem...

 

de tényleg nehéz mit mondani, mert kurva jó, hogy az alacsonyabb ligákat is komoly csapatok alkotják, nem csak a helyi tippmixért léteznek.

 

másfelől meg ott van, hogy a fiatal játékosok nem tudnak hol fejlődni, kölcsönbe nem adják őket, a saját ligájuk szar, miközben a német és a spanyol fiatalok ebből simán profitálnak.

 

lehetne vaktában több lehetőséget adni az ifiknek, de abszolút nem ez a trend, és végső soron a szent grálod, az angol foci issza meg az egésznek a levét. tehát valamit csak kéne csinálni...

Előzmény: zeuszka (105119)
zeuszka Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105122

Na de tényleg. Egyébként az U21 bajnokság valóban értelmetlen ebben a formában, de az, hogy nem jönnek fel a fiatalok, az legalább annyit múlik az élcsapatok gyávaságán/köcsögségén is. Lásd a Chelsea-t, amelyiknek a világon az egyik legerősebb az akadémiája, mégse tudtak beépíteni a csapatukba Terry óta senkit sem onnét. Loftus-Cheek például simán lehet, hogy Dele Alli-szintű tehetség, de ez sose derül ki, mert inkább Mourinho inkább a Mikel meg Ramires fémjelezte megbízható középszerre szavazott.

Előzmény: For-dzsi (105121)
For-dzsi Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105121

Épp akartam írni, hogy mindjárt kiosztod a népeket. :-)

Előzmény: zeuszka (105119)
For-dzsi Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105120

Ezt a vitát emlékeim szerint már legalább kétszer lefolytattuk ebben a topikban.

Előzmény: GGMU1117 (105117)
zeuszka Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105119

Őszintén remélem, hogy ezt a baromságot soha nem fogják keresztülverni, a világ szégyene lenne. Ettől angol foci az angol foci leginkább.

Előzmény: giornalista (105118)
giornalista Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105118

szerintem is meg kéne ezt lépni, csak nehéz, mert Angliában az alacsonyabb ligákat is rendkívül komolyan veszik, komolyabban, mint bárhol máshol. tradicionális, komoly csapatok játszanak vérre menő meccseket, sehol máshol nincs ilyen.

 

kizárólag a Championshipben lenne értelme ennek, a maradék három profi osztályra nincs értelme elosztani az összes csapatot, és ez így már túl sok lenne, azt hiszem.

Előzmény: GGMU1117 (105117)
GGMU1117 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 105117

Az U21 7-0-s győzelme óta gondolkozok néha azon, hogy van-e ennek a tartalékcsapatos rendszernek értelme, ebben a formában.

Most Will Keane lőtt 5 gólt, amikből volt egy, ami gyönyörű volt, de szinte biztos, hogy BPL-ben labdába sem érne. Persze lehet, hogy nagyon tehetséges és ügyes. De ez az U21-es bajnokság rendszere x túlkorossal nagyon gyenge. Szánalmas, hogy úgy vagyunk 2.-ak, hogy 2-3 meccsel kevesebbet játszottunk az elsőnél. Tehát simán vezetnénk, ha ugyanannyi meccsünk lenne. A 19-20-21 éves játékosaink így semmit se fejlődnek. Januzajon, Will Keane-en, Pereiran, Depayon, stb. már rég látszik, hogy bármit meg tudnak csinálni és kb. le is szarják. Amikor megnéztem a 7-0-s meccs góljait, akkor pont Németh Krisztián első Katari gólja jutott eszembe. Ugyanaz a színvonal nélküli játék. Mintha én visszamennék 17 évesen a megyei U12-be. A Chelsea már rájött, hogy ennek nincs értelme, ezért is vannak olyan fiatal játékosaik, akik folyamatosan fejlődnek és simán lehetnek a jövőben akár kezdők (pl. Solanke, Christensen).

És ezek után jutott eszembe, hogy miért nem lehet az, hogy a BPL U21-es csapatait benevezik a 2., 3., 4. osztályba. Bajnoki helyezés alapján (pl. top 4 a Championshipbe megy, következő 4-5 a 3. osztályba), vagy csak pénzügyi szempontok szerint a leggazdagabb 4 csapatot nevezik Championshipbe, a többinek meg maradhat az U21-es bajnokság. A 2. és a 3 osztály is erősebb az U21-es bajnokságnál és így sokkal jobban tudnának fejlődni a játékosok. Persze ez így, ahogy írom biztos nem lenne jó, de változásokkal meg lehetne oldani.  Szerintetek ennek lenne értelme, vagy mit kéne csinálni? Az biztos, hogy ez az U21-es rendszer nagyon nem jó. 

giornalista Creative Commons License 2016.02.09 0 0 105116

ha így nyomják tovább Kloppék, az utolsó 5 percre mindig érdemes lesz majd odakapcsolni a meccseikre.

 

az Arsenal ellen egyenlítettek, a Norwich ellen két gól is volt a hosszabbításban, a Sunderland ellen leadták okosan 2-0-ról, most pedig, a West Ham ellen a 120. percben kapott góllal estek ki az FA-kupa újrajátszáson.

 

(mennyivel viccesebb lenne most ez, ha nincs Costa vasárnap...)

nistelrooij Creative Commons License 2016.02.09 0 1 105115

Azt már kibeszéltük a Leicester innen csak nyerhet, ha bajnokok lesznek tündérmese. Ha "csak" top4 és BL indulók az is óriási. Gyakorlatilag már az elképesztő hogy róluk szól a szezon, akármi lesz a hajrában.

 

De ki lesz a legnagyobb vesztes szerintetek?

 

Nálam az Arsenal, ha nem nyerik meg a címet. Mert oké Mourinho hatalmasat égett, Chelsea összeomlott. Van Gaal is égett, BL kiesés, PL szenvedés, lesz-e BL indulás stb. City sem túl meggyőző, lehet az se tett jót már közben bejelentették Guardiolát (nem túl elegáns) aztán a Pool is csak a szarnak adott egy pofont egyelőre Rodgers-Klopp cserével.

De egyszerűen ilyen hogy 3-4 komoly csapat is egyszerre szenved és vesztes szezon, mégis még ilyenkor sem az Arsenal örülhet, az szerintem a legnagyobb bukta. Wenger utolsó (?) igazi esélye szállhat el idén. Őrület ki tudja mi lesz a vége, lehetnek bajnokok, ha megnyomják a valószínű BL kiesés után a PL-t, de az is lehet a Spurs előttük végez? United lehet feltámad megint tavaszra, lehet csak múló pillanat volt ez a pár jó meccs. City-nél se tudni összekapják magukat, vagy botladoznak. A Spurs meddig bírja tartani a lépést.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!