Keresés

Részletes keresés

C. Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83228

gio finoman Rád szállt a srác

Welbeck Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83227

Nem lehetne kulturált stílusban???

Még ha nehezedre is esik.

 

Thanks. 

Előzmény: pertug (83226)
pertug Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83226

Irigykedsz, faszszopó?

Előzmény: giornalista (83214)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83225

ez így van.

Előzmény: Szerg (83224)
Szerg Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83224

A példákkal inkább arra is akartam utalni,hogy a mértéktelenül beömlő pénz odáig vezet,hogy rendezett viszonyok között tudatos munkával építkező klubok nem mennek semmire míg minden szempontból nézve borzasztóan vezetett klubok(Tottenham,Newcastle) dobálják a pénzt mindenre és mindenkire.

 

(a legjobb példa erre a playoff döntő volt a Derby County és a QPR között)

 

Előzmény: Törölt nick (83212)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83223

ja, és 2008-09-ig az Arsenal is jó volt a BL-ben, még nem volt szükség mentségekre.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83222

én azt mondom, hogy ha első kalaposként nem tudsz csoportelső lenni, utána nem panaszkodhatsz, ha a csoportelsők közül erőset kapsz. a tavalyi Dortmund meg már nem volt olyan erős, mint az egy évvel azelőtti.

de amúgy el lehet fogadni, hogy a BL-eredmények nem fokmérő, csak akkor ne jöjjünk azokkal akkor se igazolásként, amikor siker van. és egyébként ez még mindig megfoghatóbb dolog, mint hogy kinek mi tetszik.

Előzmény: giornalista (83220)
giornalista Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83221

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2701248/Juan-Cuadrado-subject-27-7m-bid-Manchester-United-Barcelona-according-Spanish-media.html

 

a mai hiteles átigazolási hír.

 

úgy tűnik, egyelőre ez marad: a Daily Mailtől megtudjuk, hogy a katalán Sport szerint kit igazolunk majd Olaszországból...

 

nem lennék elragadtatva az érkezésétől, de nem is zavarna, jó kis játékos, végül is.

 

de előbb Vidal, meg Hummels :))

giornalista Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83220

én a 16-ról beszélek. a csoportot elbaszták, de ez előfordulhat másokkal is.

 

mondjuk a tavalyi csoportjuk tényleg brutális volt...

Előzmény: Törölt nick (83218)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83219

:-) Ez semmit nem jelent. Minden kalapból megkapták kb a legerősebbet.. Dortmund a tavalyi döntős a másodikból, Marseille a harmadikból, Napoli a negyedikből...Gyilkos csoport.

Előzmény: Törölt nick (83218)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83218

az Arsenalt mind a négyszer az első kalapból sorsolták a csoportba, nincs mire panaszkodniuk.

Előzmény: giornalista (83217)
giornalista Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83217

azért az elmúlt 10 évben 7-szer volt angol csapat a döntőben, összesen négy csapat (Arsenal, Chelsea, Liverpool, United). spanyol csapatok négyszer voltak a döntőben (Real, Barca, Atletico), németek háromszor (Bayern, Dortmund), olaszok ugyancsak háromszor (Milan, Inter). szerintem akkora vész azért nincs :)

 

az Arsenalon én is szeretek élcelődni, de azért amilyen ellenfeleket ők 16 között kaptak... persze, tessék megnyerni a csoportot, na de mégis, kétszer a Barcelona, és kétszer a Bayern ellen estek ki, szóval sokat nem lehet felróni nekik.

 

a City meg egy rakás szar :) felesleges is beszélni róluk.

Előzmény: Törölt nick (83215)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83216

A BL-beli sikerek / kudarcok egy kicsit túl vannak dimenzionálva...Játékosok egyéni hibái, bírói tévedések, vakszerencse stb, egyszóval nüanszok befolyásolják, hogy ki megy tovább egy ki-ki meccsen. Pl egy hajszálon (pontosabban Mkhitaryan-on ) múlt, hogy a mostani BL győztes ne essen ki a Dortmund ellen a negyeddöntőben, simán megvoltak a helyzeteik. Akkor ki a jobb csapat, a Real vagy a Dortmund? Ha az örmény berúgja, a Dortmund a jobb csapat, így meg a Real? Vagy aki látta a City - Barca meccset, ott Demichelis kiállításáig jobb csapatnak tűntek a  katalánok?

 

Amúgy a PL csapatok téli szünet nélkül, nehezebb csapatok ellen magasabb tempóban játszva, vagyis fáradtabban érkeznek BL meccsekre, és a PL számukra egyértelműen fontosabb, mint a BL.

Előzmény: giornalista (83213)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83215

na jó, de néhány éve ha valaki angol csapatot kapott a BL-ben, sóhajtva elkezdett koncentrálni a bajnokságra, most meg az Arsenal már nem is emlékszik, mikor jutott utoljára 8 közé ott, a Citynek meg még sosem sikerült ez.

Előzmény: giornalista (83213)
giornalista Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83214

James Rodriguez a Real Madridban, hivatalos.

 

azért nem gyenge világválogatottakat építenek, ettől még persze megint kurva unalmas lesz a spanyol bajnokság (az ideit leszámítva az elmúlt években semmi izgalmas nem volt benne, most legalább lehetett szurkolni, hogy végre, talán 10 év után ismét, ne a nagy kettős adja a bajnokot).

giornalista Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83213

lehet, hogy nem Anligában játszanak Európa legeslegerősebb csapatai. a Real, a Barca, a Bayern, esetleg a Dortmund simán lehet jobb csapat, mint mondjuk a City, a Chelsea vagy épp az Arsenal.

 

azonban a bajnokság ettől még messze, magasan a legjobb, hiszen itt van a legtöbb jó csapat, és gyakorlatilag nincs töltelék. a La Liga, a Serie A harmada ilyen töltelék, semmire sem jó, senkit sem érdeklő csapatokból áll össze, akiknek a meccseire kimennek 6-7 ezren, ha egyáltalán. a Premier League-ben nincs ilyen csapat.

Előzmény: Törölt nick (83212)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83212

jó, a Hoffenheim meg kapott vagy 100 gólt, és közel sem volt a kieséshez. ezekkel a példákkal azt csinálod, amit a PL-t sztárolók, csak pepitában. a visszaesés egyértelmű, de ezt a BL-eredmények mutatják, nem kell hajuknál fogva erőltetett dolgokkal jönni.

Előzmény: Szerg (83210)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83211

Szerintem össze-vissza kevered a dolgokat...Egy bajnokság minőségét elég nehéz meghatározni. A PL-re mindig a tempó volt a jellemző. A beáramló külföldieknek köszönhetően most már a tempó mellett technikában sincs lényegében lemaradva a PL, tehát ügyes, technikailag képzett játékosokat láthatsz, akik magas tempóban játszanak. A legmagasabb tempóban Európában.  Az angol labdarúgókultúrának alapvető része ez,  a folyamatos darálás, 2:0 3:0 után sem állnak le a csapatok rangadókon sem, a legőszintébb bajnokság...Másrészt a közeg, ami körülveszi a futballt, a pályák, a stadionok, a szurkolók mind-mind kivételesek. Őszintén, független futballszeretőként megnézel inkább egy Southampton-Everton vagy egy Stuttgart Hamburg esetleg egy Sevilla-Valencia meccset? Személy szerint az elsőt választom, számomra az jelenti a minőséget...

 

Azok a példák amiket felsoroltál viccesek. Ilyen kiragadott példákat bármelyik bajnokságból elő lehet venni. (A pool sok gólt kapott, de mennyit rúgtak? Talán van összefüggés a kettő között?)

Előzmény: Szerg (83210)
Szerg Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83210

Na igen,a PL elsősorban brand-ként emelkedik ki a többi liga közül,de az eladhatóság és a reklámérték nem egyenlő a minőséggel,ahogy a meccsek vagy a bajnoki versenyfutás izgalma sem keverendő össze a színvonallal.

 

 

Elég csak ránézni az elmúlt szezonra ahol egy olyan Liverpool lehetett bajnokesélyes amelyiknek konkrétan nem is volt védelme(50 kapott gól!),de mondjuk igazságtalan pont őket betalálni,hiszen ők legalább erőn felül teljesítettek,ami nem mondható el túl sok csapatról-az Everton és a Southampton volt még ilyen az első 10-ben,a többi csapat az Arsenalt kivéve jelentősen alulteljesített ahhoz képest hogy mennyi pénzt költhettek a nyáron.

 

Nem is tudom mi árul el többet a PL-ről,az hogy a Newcastle úgy lehetett simán 10. hogy a 2014-es naptári évben 20 bajnokin 14-szer kikaptak,vagy az hogy Tim Sherwood nulla tapasztalattal simán lehozta pozitív mérleggel a szezon ráeső részét.

Pulis szárnyalása a Crystal Palace padján is dobogós lehet még egy ilyen versenyben.

Előzmény: Raddens (83205)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83209

Biztos az idő is szépít, de nem volt ő rossz spíler nálunk sem. Igazából az az elszomorító, hogy nem tudtuk meg a sérülés nélkül mekkora spíler lehetett volna. 

Előzmény: Netuddki_m (83207)
Jay-X Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83208

Na haladás van kisovis, mégis mit képzelsz magadról?

Előzmény: pertug (83187)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83207

Az idő megszépíti Hargo teljesítményét, a leigazolásának én is örültem, de nem volt akkora erősítés mint vártam. Carrick, Fletcher, Scholes mind jobb játékosok voltak. Jókor volt jó csapatokban, nálunk nem volt nagy hozzáadott értéke.

Előzmény: Törölt nick (83204)
tucsok46 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83206

azért az arany ászok ligát (hogy híjják egyáltalán) ne felejtsd el, mint versenyképes alternatívát. új modern stadionok, külföldi sztárok és hazai akadémiák kiemelkedő tehetségei, gigantikus magánadományok minden fronton. ez a jövő!

;)

Raddens Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83205

Akkor olvasd a második mondattól :)

 

Az egész liga mint üzleti projekt sikeresen merít többől, mint az angol piac, amire aztán persze még jöttek a különböző (fél)maffiózók. Szerintem minden szurkolónak szimpatikusabbak a némethez hasonló 'közösségi' tulajdonlási struktúrák (bár ott a csodás spanyol példa, hogy azt is meg lehet csúfolni), és hosszabb távon ígérnek stabilitást. Ettől függetlenül viszont nem lehet eltagadni azt, hogy ez a globálisan legeladhatóbb, így a legtöbb bevételt generáló (és a legnagyobb kiadásokra képes) bajnokság jelenleg. Persze ennek hatására a foci nem lesz mindig jobb, a tulajdonosok okosabbak (vagy a válogatott legalább elfogadható), de attól még így van.

Előzmény: tucsok46 (83193)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83204

Hargreaves hatalmas kedvencem volt. Az ő igazolásának örültem talán a legjobban. Valóban nagyon nagy kár azért, hogy nem tudott igazán kiteljesedni a pályafutása. Pfh... mi lett volna ha...

 

 

Ja hogy Yvonne csak azért írt akkor rám, mert te lemondtad!? Áááá így már nem is érdekel... :)))

Előzmény: nistelrooij (83198)
nistelrooij Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83203

A PL gazdagabb a több esélyes csapat és több sztár miatt, üzletileg viszont a Bundesliga egészségesebb szinte minden szempontból. (tulajdonosi viszonyokra kemény szabályok, drukkerek szavazati joga, olcsó belépők, remek stadionok, safe standing, utánpótlás rendszer, válogatott, fejlett szponzori kultúra, profit stb.) A Bayern persze kiemelkedik anyagilag, hiszen azért Bajorország külön ország az országban.

 

Angliában meg szabad a vásár, aki kapja marja. Amerikai üzletemberek hitelből befektetőként, orosz és arab olajmilliárdosok játékszernek, koncenpció nélküli thaiföldi és indiai kalandorok, van minden.

Előzmény: tucsok46 (83185)
Welbeck Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83202

Hargreaves ne is mond....

 

Ha ő meg Fletcher nem lett volna ilyen balszerencsés, az biztos, hogy legalább 1 BL-lel meg 1-2 PL-lel több trófeánk lenne.

 

 

Kb. most kellene elgondolkodni, hogy kellene egy fiatal középpályást igazolni vérfrissítés gyanánt. :)

Előzmény: nistelrooij (83198)
giornalista Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83201

baszki, bárcsak nekem is olyan programom lenne ma estére, amit nem mondanék le Yvonne javára :)))

Előzmény: nistelrooij (83198)
C. Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83200

ilyen intelligens személlyel ebben a topikban még nem találkoztam.

Előzmény: pertug (83187)
giornalista Creative Commons License 2014.07.22 0 0 83199

hehe.

 

főleg a magyar forrásoktól ráz ki a hideg egyébként. "ezt olvastam a startlapon, szerintetek igaz?", majd a biztonság kedvéért berak egy vs.hu-s cikket.

 

ahh. érted, a Daily Mail írta meg a spanyol ES alapján, és ezt fordították - jó eséllyel félre - a jó képességű zsurnaliszták.

 

mondjuk ami érdekes lehet, hogy Kagawát esetleg bevonhatjuk az üzletbe, hiszen őt állítólag szeretné a Dortmund, és gondolom, ő is szívesen visszamenne. én sajnálnám a srácot, mert kurva jó focistának tartom, és nálunk egyrészt sosem a posztján szerepelt, másrészt a második évében egy vergődő csapatban kellett volna helyt állnia. szóval, az ő távozása, ha Hummels érkezésével összefüggésben történne, azért egy bőven pozitívba billent mérleget hagyna maga mögött.

Előzmény: nistelrooij (83196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!