Az elmélet alapgondolata, hogy amikor valamilyen új információ vagy tapasztalat ellentmond a korábbi elképzeléseknek vagy ismereteknek, akkor disszonanciát, belső feszültséget élünk át. Ez a disszonancia szorongáskeltő állapot, melyet csökkenteni igyekszünk.

ChrisRea Creative Commons License 9 órája -1 0 204352

kognitív disszonancia ezt akkor éltem át amikor gyerekkoromban mutattak egy űrrakéta kilövést a tévében ami félúton befordult jobbra(balra). ez a fenoménom ma is bármelyik videón megnézhető. ergó nem lehet kijutni fizikailag a világűrbe.

ez a videókról jutott eszembe.

Kognitív disszonancia az érvelésben és a meggyőzésben

A kognitív disszonancia az érvelésben, illetve a meggyőzésben is megjelenik. Például amikor egy eladónak azt kell hazudnia a vásárló számára, hogy neki való a termék, közben nem így gondolja, ezáltal lelkiismeret-furdalás alakul ki benne hazugsága miatt. Ebben az esetben a tulajdonosnak meg kell győznie az eladót, hogy helyes a viselkedése, például úgy, az értékesítésből kapott jutalékból elviheti az egész családját egy háromnapos kirándulásra. Azaz az érveléssel csökkenti az eladó kognitív disszonanciáját.

De nem csak ilyen módon lehet a kognitív disszonanciát felhasználni az érvelésben. A meggyőző ágens szándékosan okoz kognitív disszonanciát, hogy a meggyőzendő partner rosszul érezze magát, bűntudata, lelkiismeret-furdalása stb. legyen. Majd ezután, a kognitív disszonancia megszüntetésére a meggyőző ágens megoldást kínál. Például:

• A legtöbb reklám erre épít. Félelmet, bűntudatot kelt a fogyasztókban, hogy nem elég szépek, fiatalok, ápoltak stb. Majd a termékekkel megoldást kínál arra vonatkozóan, hogy ezeket a negatív érzelmeket, viszonyulásokat feloldja.
Előzmény: MZ/Y (204351)
MZ/Y Creative Commons License 1 napja 0 1 204351

Hiába kapálózol, a tv2, mi színvonalát sosem fogjátok elérni. :)

Semmi baj nem volt ezzel a videóval.

Előzmény: JuveFan1897 (204348)
losik Creative Commons License 1 napja 0 3 204350

Jól van! Már azt hittem beteg vagy, de a harmadik hozzászólásba már csak sikerült belekeverned Szimát is.

Előzmény: Muskátleee (204349)
Muskátleee Creative Commons License 1 napja 0 0 204349

Az igényesség nem pénz kérdése.... igaz amikor ezt szimárol irtam akkor meg a legnagyobb rajongói voltatok.

JuveFan1897 Creative Commons License 1 napja -1 1 204348

Ez van, erre futja. Majd ti bizonyítjátok, hogy kormánypárti pénzből jobbat lehet csinálni.

Előzmény: Muskátleee (204347)
Muskátleee Creative Commons License 1 napja -2 1 204347

Ha nem "bulváros figyelemfelkeltő" reklámnak szántatok hanem ez a szintetek az elég szomorú!

Előzmény: JuveFan1897 (204346)
JuveFan1897 Creative Commons License 1 napja -1 1 204346

Nem tetszett, tovább görgetsz. Reklámozásra nem szorulunk, nem is ez volt a cél.

Előzmény: Muskátleee (204345)
Muskátleee Creative Commons License 1 napja -6 3 204345

Legalább vicces lenne.... kár hogy a neha egész jó dolgokkal jelentkező oldaladat ilyen gagyi szarral akarod reklamozni

Előzmény: JuveFan1897 (204344)
JuveFan1897 Creative Commons License 1 napja -2 1 204344

Valójában ez a párbeszéd zajlott le :P

Előzmény: skiss (204342)
Droli2 Creative Commons License 1 napja 0 0 204343

Jó, azért ne mentegessük Tőzsért. Igyekezett felnőni Lazovicshoz, sajnos nem játékban.

skiss Creative Commons License 1 napja -1 0 204342

A Vidi szurkolókkal nincs gond, de ez a Vidi vállalhatatlan banda. Egy hányás.

Időkapszula Creative Commons License 2 napja 0 0 204341

Egy megmagyarázhatlan vereség a tökutolsó Szegedtől.

Valahogy így. :)

Jó volt az első félidő, a szurkolás is alakul megint. (Egy óvatos kritikát: az első félidő végén benne volt, hogy egyenlítünk, nem ilyenkor kéne új dalt tanítani hosszú perceken át. Az is fontos, de nem illeszkedett a meccs dinamikájához.)

A meccsről hazafelé jövet (már a tömeg után) együtt közös dalokat óbégató debreceniekkel és fehérváriakkal találkoztam. Azt hittem, a  régi barátságnak vége, de nem volt ellenemre, hogy nem.

Előzmény: OnlyLoki (204331)
Creative Commons License 2 napja 0 0 204335

Nem tud valaki egy streamet a kézimeccshez?

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2 napja 0 0 204334

OL jól mondta :)
Valahogy természetesnek vettem, hogy jövő héten verjük a Livornót, és akkor utána az utolsó hazai meccsre még lesz egy viszonylag vállalható létszám.

Előzmény: rush01 (204329)
Batu. Creative Commons License 2 napja 0 0 204333

Jó meccs volt a tegnapi, ha objektíven nézem, de néhány játékos teljesítményén ne lépjünk túl szerintem ennyire könnyen. Tőzsér és Jovanovics rendre csak sétálgatott és ez nagyon jól látszik az összefoglalóban is. A legtöbb vidis ziccer ilyen helyzetekből indult. Lazovics azért volt rendre üresen, mert egyszerűen nem volt középpályás védekezésünk (ahogy nincs kb. 5-6 meccse). Szacsa és Kinyik próbált kitörni, hogy felvegye a második sorból érkező embereket, de a Vidi simán kipasszolta őket ilyenkor.

Támadásban szerintem sokkal jobbak voltunk, mint a szünet előtti pár meccsen (Bódi, Varga és Könyves is feljavult), de ekkor hibákkal nem lehet pontokat szerezni.

Előzmény: cassano71 (204324)
rush01 Creative Commons License 3 napja 0 0 204332
Ja, így már értem :)
OnlyLoki Creative Commons License 3 napja 0 1 204331

Láttad, tegnap berúgott, most józanodik! ;-)

rush01 Creative Commons License 3 napja 0 0 204330
*Honvéd ellen
rush01 Creative Commons License 3 napja 0 0 204329
Ha a Vidi ellen voltak 3 ezren, akkor hogy lesz a Hondvéd 4500-an?
Előzmény: Beaverfieldmarketplace (204327)
GABA76 Creative Commons License 3 napja 0 0 204328

Ki az a Varga Zoli?

Előzmény: Sheverush (204312)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 3 napja 0 0 204327

Jogos amit írsz.
Mondjuk én sem voltam, jó részegen a Represent Cuba-ra ropva jutott eszembe, hogy már megy a meccs egy ideje :)
Még a gólokat sem láttam eddig, így holnap korán kelek, úgy látom ismétlik 5:00-kor.
Bocs az OFF-ért.

Szerintem, a nézőszám majd a téli szünet után fog emelkedni kicsit, Balmazzal kezdünk majd februárban, ott egy olyan 5-6 ezer ember már kint lesz, még egy hazaink lesz idén, itthon a Honvéd, talán ott is lesznek 4500 körül.
Egyelőre vezetjük a 10 csapatos NB1-et, ha a két pártcsapatot nem számoljuk, sőt a harmadikat még előzzük is, 6 ponttal.

Előzmény: Mapé (204322)
A Sporttárs Creative Commons License 3 napja -1 3 204326

Szerintem gyors játékosaitok nektek vannak. Varga Kevint élmény nézni, a meccs legnagyobb pozitívuma, hogy ő és Géresi így játszott, remélem, utóbbit sem fogja Suljic megint kiszorítani. Ha lenne még pár hasonló magyar fiatal, rendszeresen pályán...

Jó meccs volt, főleg az első félidőben, kár a kakaskodásért. Szerintem Tőzsér legalább annyira hunyó volt benne, mint Lazovics, akit persze nem kell bemutatni.

Jó ez a mostani Loki, évek óta az egyik legszimpatikusabb.

Előzmény: pippolinó (204321)
ctvi Creative Commons License 3 napja -1 1 204325

Hideg volt, késő volt, karácsonyra gyűjtenek, inkább elbulizzák stb...., ezekkel lehet takarózni, de valóban szomorú, hogy csak ennyi a nézőszám.....

cassano71 Creative Commons License 3 napja -1 0 204324

Így van, Bandi bá' is kb. ugyanezt mondta el a sajtótájékoztatón.  Nem nevesített, de tényleg volt pár fegyelmezetleneség, 'elvisz a hév, fent maradok támadásnál, nem zárok vissza, jön belőle a kontra" stb.

Lazovicot hiba volt hagyni ilyen szabadon szervezni.

Hihetetlen egy figura, a Tőzsérrel való kakaskodása után is végig ment a zrika figyeltem, nem csak kettejük között, hanem néha Kinyikkel is, mindent kommentált Lazovic gyakorlatilag, Kinyik meg persze vissza, volt hogy Kinyikkel össze is nevettek:-)

Azt hiszem az első félidő a szezon egyik legjobb félideje lehetett, körülüöttem is többen mondták, ha ilyen meccsek lennének lehet többen járnának ki NBI-re.

Előzmény: Droli2 (204317)