Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Anzixx Creative Commons License 4 órája 0 0 267435

Ennyit ír a wiki az első évtizedről: "1911. március 16-án megalakult a Vas- és Fémmunkások Sport Clubja, a Vasas. A labdarúgók a kezdeti időkben alacsonyabb osztályokban szerepeltek, de öt év alatt három osztályt előre lépve az első vonalban is bemutatkozhattak az 1916-17-es bajnokságban, és azt a 6. helyen zárták."

Ez a semminél nem sokkal több.

Engem például jobban érdekelne, kik alapították? Vannak-e sztorik? Stb.

Mármint annál, hogy sokadszorra emlékeztetsz, hogy mici a budija mellé mit épített, meg a hájfejű milyen képet festetett...

Előzmény: oldvasas (267426)
Anzixx Creative Commons License 4 órája 0 0 267434

Köszönöm szépen, kipróbálom.

Előzmény: rézréz2 (267423)
VASAS.JOCÓ Creative Commons License 5 órája 0 0 267433

Alant így sikerült leírnom egy fontos fogalmat: vasas. 

Helyesbítek:

VASAS!

Előzmény: VASAS.JOCÓ (267432)
VASAS.JOCÓ Creative Commons License 5 órája 0 0 267432

Ügyes kis tipp sor! És Vasas szurkolóhoz illően derűlátó.

Alakuljanak eszerint a dolgok!

Azonban kétlem, hogy a "döntetlen király" Gyirmót a hátra lévő hat mérkőzésen 16 pontot legyen képes szerezni. Ez még a vasastól is bravúr volna, nem hogy a masszív, de meglehetősen szürke Gyirmóttól.

(Ha jól alakulnak a dolgok, esetleg elmehetünk együtt Zalaegerszegre! Ha érdekel - Vilinek is írom -, csörömpöljetek rám!)

Előzmény: miklos966 (267393)
VASAS.JOCÓ Creative Commons License 5 órája 0 0 267431

Debreceninek is előbb kellett volna reagálnia, sőt Hangya is felismerhette volna, hogy (felmentő jelleggel) bátran elhagyhatja őrhelyét... Most már ennek nincs jelentősége.

Lesz Vasas-újjászületés!

Előzmény: VASAS77 (267403)
ítélőszék Creative Commons License 6 órája 0 1 267430

Na, sporik! Lécci, ne kelljen már azt az ostoba törölgetést itten kultiválnom személyeskedés miatt!

Olyan jól elvan itt ez a topik, hogy na! Kell ide a zsörtölődés, veszekedés? Na,ugye,hogynem!

Egészen Vasas Creative Commons License 7 órája 0 0 267429

Vigyázz, mert Oldvasas a mai formájában még azzal is meg fog gyanúsítani, hogy még a csapat összeállítását sem ismered, és nem tudod hogy milyen villamossal lehet kijutni a Fáyba:-)

Előzmény: Anzixx (267420)
Egészen Vasas Creative Commons License 7 órája 0 0 267428

Ami jogos az jogos! - visszanéztem -.

Előzmény: juno3 (267425)
Egészen Vasas Creative Commons License 7 órája 0 0 267427

Ha megkérdezhetlek, mire alapozod azt az állításodat, kevés ismeret és még inkább, hogy általam ismeretlen  múlt?

Én meg azt írom rólad, hogy sánta, szőke és kékszemű vagy, kb annyira tudom bizonyítani mint te a rólam irt hülyeségeket!

Bár végül is  ide azt írsz amit akarsz, senki sem kérheti számon tőled!

Előzmény: oldvasas (267418)
oldvasas Creative Commons License 7 órája 0 0 267426

Az a baj veled, hogy meg a Vasas drukkerseget is felulirja nalad a politikai meggyozodes.Ezert nem veszed eszre pl., hogy az a rendszer nem engedte csapatunkat ervenyesulni, kulonben ugyanugy mint az Ujpest, Angyalfold is nagycsapatot tudhatott volna magaenak.A kovetkezo rezsim, csak azonos eselyt  adott nekunk a tobbiekevel, s eltunk vele.Politikai, sot szemelyi akaratot a Felcsut kepvisel a mici, ha tetszik, ha nem udvara vegebol.A tenyeknek az a dolguk, hogy hassanak, s ennek, ha koze van a politikahoz, annal rosszabb a politikanak

Előzmény: Anzixx (267420)
juno3 Creative Commons License 8 órája 0 0 267425

Ha nem veted volna észre, egy néhány hozzászólással korábbiból idéztem. Oda kellett volna címezned, nem nekem!

Előzmény: Egészen Vasas (267402)
rézréz2 Creative Commons License 8 órája 0 0 267424

"Nem cáfolva, amit írsz, én a szegedi egyenlítő gólnál Hermányt megelőzően a góllövőt 15 méteren át a jó vendéglátó végtelen udvariasságával és előzékenyen kísérő Vasas mezőnyjátékostól kérdezném meg: "Te itt most mit csináltál, fiú?"..."

Egyetértek. Martinnak le kellett volna ütközni a srácot. Másrészt talán a kaputól 30 méterre egy taktikai kibillentés sem akkora vétek. Gondolom Martin úgy kalkulált, hogy majd a szembejövő védőink megoldják. 

Előzmény: VASAS.JOCÓ (267400)
rézréz2 Creative Commons License 8 órája 0 0 267423

Ha a youtubeon alul a "fogaskerékre" (=Beállításokra) rákattintassz, előjön egy ablak, aminek alján van egy "Minőség" ablak, aminek a nyilára rákattintassz, előjön egy függőleges lista: Automatikus, 144p, 240p, 360p, 480p, 720p50HD, és 1080p50HD.

Nos, akinek elég gyors a számítógépe (több magos proci, 4-8-16 Gb RAM, elég jó videókártya stb.) az a legjobb 1080p50HD-ben tudja élvezni. Ha gyengébb a gép, akkor eggyel visszább kell lépni a minőségben. Ha még így is akad a videó, akkor még eggyel lejjebb stb.

Én azért rögzítem 1080p50HD-ben a meccseket és az interjúkat, mert leszámítva a 4k-s legújabb (de még aranyáron kínált) minőséget, ez a fullHD-és, azonbelül pedig a másodpercenként 50 képkocka a legjobb minőség, a mozgások (főleg a sport, foci jeleneteknél fontos) a leggördülékenyebbek. (A normál mozifilmek 24p-sek, vagyis egy mozgássort másodpercenként 24 képkocka jelenít meg.)

Újabban pl. a Gyűrük ura készítői, akik a Hobbit-ot is csinálták, a Hobbitot kísérletképpen 50p-én rögzítetteék. Ez volt a filmtörténet első ilyen mozifilmje.

Nagyon drága, ezért nem tolakodnak az új filmek gyártói, hogy 50p-ben rögzítsék a filmeket.

Remélem segítettem.  

Előzmény: Anzixx (267419)
rézréz2 Creative Commons License 8 órája 0 0 267422

Nyilas, Szanyó, Germán és Ferenczi a Vasas-Szeged (2-1) mérkőzésről - videó

http://vasasfc.hu/hirek/nyilas_szanyo_german_es_ferenczi_a_vasas-szeged_2-1_merkozesrol_-_video-1111

Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 8 órája 0 0 267421

A gépeddel lehet baj...

Előzmény: Anzixx (267419)
Anzixx Creative Commons License 8 órája 0 0 267420

Szerintem, ha a Vasas alapításának körülményeiről, vagy a kezdeti éveiről, évtizedeiről értekeznél, az valamivel többünket érdekelné, mit a micikézés, meg a politikai baromságaid okosságaid.

Az meg akár tetszik neked, akár nem, egy nb1 és nb2 között ingázó kiscsapatból "az" a rendszer csinált többszörös bajnokcsapatot. (Kb. a Honvéddel együtt.) Ezt tagadni önbecsapás, hazugság.

Gondolom ettől még egyetlen szurkertársunk sem fordít hátat a csapatának.

Viszont ez a szajkózás, mint az esélyegyenlőséget mindig is kívánó feddhetetlen sportember képében tetszelegni, több mint röhejes.

Ráadásul mindezt alig rejtett politikai szándékkal teszed. :-))

Előzmény: oldvasas (267418)
Anzixx Creative Commons License 8 órája 0 0 267419

Köszönjük szépen. Szerintem nagyon jó színvonalas az összefoglaló, és az interjúk általában, újabban lehet is érteni, mit mond Szanyó, stb. (Csak még Lóri sporttárs kommentjeit hiányolom a szakmai elemzéseknél.  :-)   )

Egy apróságot még kérdeznék. Az én gépemen folyamatosan akadozik a meccslejátszás. Kivéve a lassításoknál.

Ezt az akadozást nem lehetne kiküszöbölni valahogy?

Tudom, hogy élőben kell kint lenni, és hasonlók...

De mégis jobb lenne, ha aki csak utólag látja, az is élvezhető módon tudná követni a történéseket.

Előzmény: rézréz2 (267373)
oldvasas Creative Commons License 9 órája 0 0 267418

Mindaddig maganugy, mig ilyen egeszen keves ismeret birtokaban a kedves ur , nem kezd el okitani az altala ismeretlen multrol.Lehetne meselni, melyik csapatot, minek neveztek, de ma csak a tenyek jatszanak, s azok szerint, bizony sok allami csapat van, sot meg udvari is, amilyen korabban soha nem volt.

Előzmény: Egészen Vasas (267415)
Egészen Vasas Creative Commons License 9 órája 0 0 267417

Abban igazat adok Neked, de biztosan tudod, hogy amíg a világ a világ a hatalmon lévő rezsimek mindig a saját "sportágaikat" űzőket támogatják " megfelelő számú wc-vel"

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (267416)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 9 órája 0 0 267416

A többi pályán se sokkal több a wc, egyébként nem a stadiról beszélek, hanem a finanszírozásról.

Előzmény: Egészen Vasas (267415)
Egészen Vasas Creative Commons License 10 órája 0 0 267415

Értelek én tulajdonképpen, sőt igazat is adok, csak miközben sorban állsz a pálya melletti wc-hez ( már amennyiben azt annak lehet nevezni ) vezető úton akkor ez az üdítő érzés kissé elhalványodik átmenetileg, annak függvényében kinek mennyi folyadékot kell eltávolítania:-) - ha Te is érted hogy mire célzok....

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (267414)
Az igazi Vitobácsi Creative Commons License 10 órája 0 0 267414

Nekem, pl.

Előzmény: Egészen Vasas (267411)
Egészen Vasas Creative Commons License 10 órája 0 0 267413

Az én Vasas-múltam az nem lényeges, mint ahogy ez a fórum sem azé' jött létre eredetileg, hogy a Vasas szurkolók vetélkedjenek, hogy ki ontott több piros-kék vért a szeretett csapatért valós, vagy vélt mennyiségben! Az magánügy!

Előzmény: oldvasas (267407)
Egészen Vasas Creative Commons License 10 órája 0 0 267412

Az egyik az, hogy én nem írtam a támogatás milyenségéről, mennyiségéről, csak az elnevezésről, az pedig tény volt, aki ezt tagadja, az tényleg nem abban a korban élt, vagy nem figyelt eléggé!

A másik az, hogy igencsak furcsa lett volna ha mondjuk 16x-os bajnokok lettünk volna egy olyan korban, amikor a mi csapatunkon kívül még 4-5-ben világklasszis focisták "tömegei" játszottak nem gondolod?

Előzmény: VASAS77 (267405)
Egészen Vasas Creative Commons License 10 órája 0 0 267411

Kinek üdítő?

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (267404)
sziszi-48 Creative Commons License 10 órája 0 0 267410

Egy sárga lapért felrúghatta volna, vagy visszahúzhatta volna Martin, de a srác gyorsabb volt nála, szemből pedig nem volt senki aki átvegye, Debreceni a 16-oson belülről jött és már nem várta mag, hanem elrúgta a lába között. Minden esetre szép csatár teljesítmény volt.

Előzmény: VASAS.JOCÓ (267400)
VASAS.JOCÓ Creative Commons License 11 órája 0 0 267409

VASAS.JOCÓ Creative Commons License 11 órája 0 0 267408

Egy kép a Vasas-Szeged mérkőzés szünetéből, amikor Moldova György elmondja, hogy nem olvassa a Drukkerkocsma oldalait, mert tart attól, hogy nem tudná megállni hozzászólás nélkül (..), illetve elmeséli, hogyan lett Vasas szurkoló.

Az író és közöttem Attila, a Drukkerkocsma egyik prominens törzsvendége látható.

oldvasas Creative Commons License 11 órája 0 0 267407

Egeszen keves az ismeret a Vasas multjarol, kedves ur.

freed action9 Creative Commons License 12 órája 0 0 267406

Ja, a sötét színekre aszongyák általában, hogy fekete...

Mé' jutott ez eszembe?