Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

rage másfél órája Creative Commons License 260311

Most a Békéscsaba is visszajött ezzel a versenybe.

Egyébként nagyon izgalmas és szoros az NB2 feljutásért vívott küzdelme!

Előzmény: vasasgoal (260306)
VASAS.JOCÓ 3 órája Creative Commons License 260310

Ha nem eretnekség egy eszmefuttatás erejéig elhagyni a foci témakörét, hadd jegyezzem meg, hogy a 80-as években a hazai keresztényeknek már nem volt mindenütt és feltétlen "föld alatti búvóhelyeken" imádniuk Istent. A szamizdat kiadványok mellett éltek legitim társadalmi folyóiratok (Vigilia, Tiszatáj, Kritika), amelyek meglehetősen dialogizáló hangot ütöttek meg, jó szerzőkkel.

Igaz, az erjedés időszakát hozó, hektikus évtized volt.

1985-ben például a havonta megjelenő Pedagógiai Szemle penetráns lektori véleménnyel utasította el "Valláserkölcs és haladás Fináczy Ernő pedagógiájában" című közlésre leadott tanulmányomat, viszont az akadémiai folyóirat, a Magyar Pedagógia 1986/2. száma már lehozta (igaz, a címen "enyhítettem: "Világnézet és pedagógiai célrendszer Fináczy Ernő pedagógiájában).

Fináczy a Horthy-rendszer katolikus pedagógia professzora volt a Pázmány Péter Tudományegyetemen. Olasz felmenőkkel bíró európai értelmiségi volt és nagy magyar.

........

Nekem a Vasas sohasem volt politika. Még részlegesen sem. Nem is lesz.

Ez logikai értelemben azt is jelenti, hogy ha (újra) azzá válna, én akkor is feltétlen híve maradok hátra lévő néhány éveim során.

Hajrá, Vasas!

Előzmény: rézréz2 (260296)
vasas1969 4 órája Creative Commons License 260309
Előzmény: vasas1969 (260308)
vasas1969 4 órája Creative Commons License 260308

Na akkor már csak ezen kell izgulnunk! Sajnos a Csákvár már egy tizenegyest kihagyott! Remélem ennek ellenére a Kövesd pontokat hagy náluk!

kiskun968 4 órája Creative Commons License 260307

yeah))) megelöztél)))

Előzmény: vasasgoal (260306)
vasasgoal 4 órája Creative Commons License 260306

Szolnok-Békéscsaba 1-2

Csasszi74 5 órája Creative Commons License 260305

No de mi van akkor ha kikapunk? Készülhetünk az nb3-ra? Szanyót elküldik,mert alkalmatlan,a potyázók nem tudnak majd ingyen bemenni és még a sör sem lesz olcsó az Illovszkyban? Ja és persze új stadiont se kapunk és Budai Gyula is elfordul tőlünk? Á, tényleg jobb lesz ha nyerünk.

Előzmény: juno3 (260299)
econik 6 órája Creative Commons License 260304

végre nem jön a Kesztölci mü mayer!:))

Előzmény: Csaba680 (260303)
Csaba680 11 órája Creative Commons License 260303

Lemaradt a szmájli :)

Előzmény: freed action9 (260300)
juno3 11 órája Creative Commons License 260302

Sőt! BL csoportkörbe jutáshoz meg pláne nem! a f@sz kivan.....! :)

Előzmény: freed action9 (260301)
freed action9 20 órája Creative Commons License 260301

Jó-jó és ha nyerünk a keret elég lesz az mBI-hez?

Előzmény: juno3 (260299)
freed action9 20 órája Creative Commons License 260300

Mi van, beütötted a fejed?

Vagy csak példakép szeretnél lenni?

Előzmény: Csaba680 (260277)
juno3 25 órája Creative Commons License 260299

Én is! ...mert különben olvashatjuk a "tömeges" hozzászólásokat!

Előzmény: Beton1961 (260298)
Beton1961 26 órája Creative Commons License 260298

Bízom benne hogy a hétvégén megverjük a Ceglédet! 

Hajrá VASAS!

VASAS SC 1911 28 órája Creative Commons License 260297

HAJRÁ VASAS!

rézréz2 30 órája Creative Commons License 260296

Csabikám! Valamennyire ismersz. Tudod, hogy én is örök optimista vagyok és mindig hiszek a dolgok jobbra fordulásában. Továbbá minden helyzetben, körülmény között is igyekszem megőrizni a lelkem békéjét és nem hagyom hogy a külső körülmények esetleges rossznak tűnő alakulása ebben megingasson.

Hagy mondjak egy példát. A 80-as években mi akkori keresztények jobbára a "föld alatt" lakásokban, titokban éltük a hit életünket, (minden nap valaki más lakásán jöttünk össze imádkozni, énekelni, Bibliát olvasni) mert az akkori hatalom üldözte a magunkfajtákat és a szakmai előmenetelt erőteljesen korlátozta ha valakiről tudták, hogy keresztény. Ennek ellenére megfigyeltek minket, kartont vezettek rólunk, tudtuk ki az aki a tégla, aki jelent az Állami Egyházügyi Hivatalnak rólunk. És ennek ellenére tudtuk e körülményeket félretéve boldogan megélni hitünket és szolgáltunk országszerte beat misés zenekarunkkal, énekkarunkkal és boldogok voltunk.

Most a hasonlatot visszafordítva, neked az MLSZ intézkedései nem tetszenek. (Nekem sem olykor.) De ettől még e körülmények között kell Weörös Sándor szavaival "aranyat mosni magunkból, a csapatunkból" és e körülmények között ilyen ellenszelekben, viharokban is fenn kell maradnunk, a Vasasnak be kell bizonyítania életképességét, hogy helyünk van a magyar labdarúgás élvonalában. 

Nekem már most hiányzol Csabikám! Üdv!

rézréz2 1 napja Creative Commons License 260295

Ellenfélnézőben – Cegléd-Vasas szombat 14.30

http://vasasfc.hu/hirek/ellenfelnezoben_cegled-vasas_szombat_1430-904

lepete 1 napja Creative Commons License 260294

Nem. Kiri csipkedéséből. Ezért vettem bele a sötétedést is. :)

Előzmény: Csaba680 (260293)
Csaba680 1 napja Creative Commons License 260293

Ezt miből olvastad ki? Abból, hogy szeretném magam jól érezni? Vagy, hogy dögöljön meg a Csányi az egész MLSZ-szel együtt?

De! Kell egy csapat!

Előzmény: lepete (260292)
lepete 1 napja Creative Commons License 260292

Csabi ehhez csapat sem kell. A Szigeten a Nagyréten ledobunk 4 pulcsit és mehet sötétedésig. 

Előzmény: Csaba680 (260288)
lepete 1 napja Creative Commons License 260291

Majdnem jó. Akart valami olyasmit, amit tőled tanult az M7-es egyik pihenőjében Fehérvárról visszafelé jövet, de elmagyaráztam neki, hogy nekem erre nem hogy igényem nincs, de szánom is azt, aki ilyet tesz. Kicsit el is szégyellte magát. :-)

(Kiteszem a :-)-t, mert az sb-t nem ment át.)

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (260290)
Az igazi Vitobácsi 1 napja Creative Commons License 260290

Amivel anno Csabee-nak a mom mélygarázsban.

Előzmény: Csaba680 (260289)
Csaba680 1 napja Creative Commons License 260289

Mivel fizetett? 

(Csak vicceltem, ismerem, el tudom képzelni! Undorító!)

Előzmény: Az igazi Vitobácsi (260287)
Csaba680 1 napja Creative Commons License 260288

Tudod, hogy a legszarabb időkben is kijártam, amikor semmibe nem tudtunk kapaszkodni, csak egymásba, a haverok hitébe, hogy egyszer újra jobb lesz! Egy idő után -én legalábbis biztosan- már nem is tudtam, kik futkosnak a pályán. Most változás van, régi/új tulaj, hozzáértő vezetés, ambiciózus edző, hajtós csapat és ami a legfontosabb, elvileg van jövőkép! Csak a körülmények úgy változnak, hogy ezzel szinte egyedül maradunk, mert ez egyre kevésbé számít. Már a magyar fociban is az dönt, hogy ki kinek a valakije, amivel minden anyagi és szakmai áldozatvállalást keresztbe lehet verni. Ráadásul tényleg úgy érzem, hogy a szurkolókra sincs már szükség, vagy legalábbis a jelenlegiekre biztosan nem. Olyanokat várnak, akik csak ülnek a helyükön, eszik a pattogatott kukoricát, vesznek egy-egy alkoholmentes sört és lehetőleg nem állnak fel... Ez már nem az én bulim, vagy legalábbis most biztosan nem. Az én társaságom az, akikkel néhány hete vagy 30-an ünnepeltük egy bárban egész éjszaka három vasasos haver szülinapját, a színpadon játszó zenekar gitárosa pedig azt üvöltötte a mikrofonba, hogy: Csak a Vaaaaaasas, mindörökké, piroskékek álé álé... :)

Az előbb azt mondtad, hogy pesszimista vagyok, ezért most elmondom, hogy mi az én optimista verzióm: egy olyan klub, amit mi, szurkolók (alapítunk) irányítunk és mindenben a mi érdekeink, akaratunk szerint döntünk. Nem az eredmény hajszolása, a bevétel növelése és így egyre jobb játékosok vásárlása a cél, hanem pusztán az, hogy szombat délutánonként jól érezzük magunkat. Kimegyünk, megiszunk néhány sört, belecsípünk Kiri seggébe, sokat röhögünk, szurkolunk, a végén pedig együtt örülünk, bármi is az eredmény :) Esküszöm egyik nap azt álmodtam, hogy milliárdos vagyok, építek az "új", általunk irányított Vasasnak egy stadiont, amiben nem lesz VIP-páholy! Azért, mert hiszem, hogy itt mindenki szurkoló, tehát valamiben egyenlő! Akinek pedig ez nem tetszik, az keressen más, menő állami csapatot, akik évente új mezekkel, azon új logóval és telibe zselézett játékosokkal állnak fel. Lehet, hogy ez komcsi duma, de vállalom!

Amitől tele lett a bugyrom, az egy ezzel teljesen ellentétes folyamat. Nem a Vasas vezetését bántom, hanem az MLSZ felfogását, "modern" gondolkodásmódját, az általuk megálmodott jövőt!

Így talán már érthetőbb :)

Előzmény: juno3 (260283)
Az igazi Vitobácsi 1 napja Creative Commons License 260287

Visszaengettelek.sb

Előzmény: lepete (260285)
Az igazi Vitobácsi 1 napja Creative Commons License 260286

Sokkal élvezetesebb ezért kijárni, mint Géza vagy a német fasz meccseire.

lepete 1 napja Creative Commons License 260285

Bár igaz, hogy ezt írta, de nem a csapattal van baja. A magyar futball működési környezete zavarja.

oldvasas 1 napja Creative Commons License 260284

Koszonom,tokeletes  leirasa a betegsegnek, amit magyarfocinak hivnak ma.Ezert nem tudok a valogatottnak sem drukkolni, amiert korabban megdoglottem.

juno3 1 napja Creative Commons License 260283

"Már régóta nem a csapat, hanem miattatok, a hangulat miatt jártam."

Nem egy világverő csapat a mai, különösen a 10-20-30 évvel ezelőttiekhez viszonyítva..., de 3-4-5 gólos meccsek is akadtak az idén, amiatt azé' má ki lehet menni. az igaz,h sosem tudjuk előre,h ez éppen mikor következik be! :)

Előzmény: Csaba680 (260281)
sziszi-48 1 napja Creative Commons License 260282

Szinte teljes mértékben igazad van.

A politikának és az államnak az a dolga, hogy a feltételeket, az infrastruktúrát egyenlő elbírálás mellett objektíven biztosítsa, ha a vagyon tárgy (stadion) az övé és nem pedig az, hogy a versenyfeltételeket eltorzítsa, a csapatok működésébe és az eredményekbe is bele szóljon.

A működés törvényességi feltételeinek ellenőrzésére pedig meg vannak a hivatalos szervek. Azoktól csak a törvény szerinti pártatlanság ami elvárható.