Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

apci500 2014.07.29 22:47:26 © 85689

A profilod alapján kérdezem: Te nem az egészségügyben dolgozol véletlenül? Rákérdezhetek?

:-)

Előzmény: szanCSI2 (85687)
sirrra 2014.07.29 22:12:32 © 85688

Jézusom :D :D Mit szedsz?

TERRORISTA? :D :D :D

Egy élmény volt, köszönöm. Mindenki pihenjen jó nagyot :D

Előzmény: szanCSI2 (85687)
szanCSI2 2014.07.29 21:59:48 © 85687

Egy szó mint száz.

Anno már kitalálták Tajgetoszt.

Amelyik egyed rákos, azt kímélet nélkül ki kell szelektálni úgy , hogy senkinek eszébe ne juthasson "újra hasznosítani"! Például fel kell tüzelni, vagy  (?)  ....  fel kell tüzelni ( !!!!!!!)  Őt is és a földjét is  (!!!) , a cserepe kiégetve újra hasznosítható. Ennyi !

Nincs a világon annyi antibiotikum, hogy ezt meg lehessen gyógyítani.   !!!

Aki pedig ezek ismeretében ilyeneket postáz, az nem más mint TERRORISTA!

Előzmény: sirrra (85671)
anblock_italia 2014.07.29 21:38:45 © 85686

Krampi..., már nem tudom hogy volt pontosan az a mondása, hogy "innen csak kifelé mehet leander", hát én azt mondom, ide befelé nem jöhet több leander, tényleg nem hiányzik nekem semmi csoda, nem vágyom semmire. Így lehet, hogy megúszom. De ha nem, akkor az égből pottyan, vagy valóban sokáig lappang. Az is tanulság lesz.

Előzmény: bombaba (85657)
.Marchy. 2014.07.29 21:16:00 © 85685

Igen!!!! Már a "második" fázisnál járok vele, és a belső ágakat találom soknak, sűrűnek.

Várok még egy kicsit, aztán, ha nagyon zsúfolt lesz, kivágom a befelé állókat. Köszi:-))))

Előzmény: anblock_italia (85678)
sziszko7212 2014.07.29 21:09:41 © 85684

Hát ez így most nem ugrik be,ki lehet,én innen,ahonnan rendeltem,még soha eddig...csak most megláttam két fajtát,és mondom...hát kár volt...legközelebb inkább kivárom a sorom azoknál,akiktől eddig mindig gyönyörű növényeket kaptam!

Előzmény: MrTesub (85680)
MrTesub 2014.07.29 21:08:28 © 85683

Még mielőtt valaki félreértené, természetesen nem csak egy tisztességes eladóval akadtam össze, de a reklamációim közül egyetlen egy volt, aki maximálisan korrekten kezelte a helyzetet, nem kibúvókat keresett, hanem alternatívákat kínált a még nála tönkrement virág helyett!

Előzmény: MrTesub (85682)
MrTesub 2014.07.29 21:03:49 © 85682

Nem konkrétan a rákos leander kapcsán, hanem általánosságban, sajnos elmondható, hogy virág-vonalon rettenetesen sok a csak pénzre utazó gátlástalan "kertész", akik hivatalosan is ezzel foglalkoznak. Nagy probléma az is, hogy az internetes piactereken a vevők nem adnak (vagy mert nem mernek!!! vagy mert laikusok) valós értékeléseket, jártam olyan 100%-ig pozitívra értékelt eladóval, hogy az áruja egy trágya volt, és nem tehettem semmit, mert hiába írtam neki  még ő volt felháborodva, elmondott mindennek és még ő adott olyan értékelést, ami simán kimerítette a becsületsértés fogalmát, a piacteret üzemeltetőhöz pedig hiába is fordultam, mintha egy géppel "leveleztem" volna, ami egy programra van beállítva "Rendezzék a problémát egymás közt a partnerrel", vagyis nem elég, hogy jól átvágtak még én voltam a "rosszfiú". Sok esetben persze csak évek múlva derül ki, hogy a vásárolt növény nem az, így jártunk legutóbb egy  2012-ben vásárolt "kalahári karácsonyf" magonccal , amiről idén a virágzáskor derült ki, hogy köze nincs a meghírdetett növényhez, mivel az eladó még a közelmúltban is aktív piaci résztvevő volt, "felvettük" vele email-ben a kapcsolatot, azóta is várjuk a választ (de minek?)! És egyre több hivatalos kertészetnél is csak addig jó vevő az ember, amíg el nem jut az első reklamációig, pedig egy kertész is nyilván felelősséggel tartozik az általa forgalmazott termékekért, nem lehet kifogás, hogy ő is külföldről kapja és már ott rosszul címkézték fel,na és ez engem hol kell, hogy érdekeljen?, reklamálja meg és cserélje ki saját költségén, szerintem ez a minimum, az elnézés kérés már csak hab (lenne) a tortán, persze ilyenkor van itt az ébredés ideje, kíváncsi vagyok mondjuk Németországban egy német vevővel meg merik-e tenni azt, amit itt Magyarországon egy magyarral? Persze üdítő kivételek és hihetetlenül tisztességes eladók is vannak, egyetlen eggyel nekem is sikerült összeakadnom!:-) Na ez jó hosszúra sikeredett, de gondolom sokakat éríntő problémáról van szó!

guba2002 2014.07.29 21:02:14 © 85681

Szia!

A szenvedéllyel nincs gond, meglehet, hogy most az odafigyelés hiányzott, mert az olyan "úri huncutságok", mint az eszköz fertőtlenítése metszéskor, ismert és alkalmazott előttem is. Ahogy ismerem az ezüst kolloidot és a Nordoxot is, meg a leander rákot is. Ez volt az első eladásom - tehát eddig nem fertőztem senki állományát - és valószínű nem is lesz több. Inkább megy a komposztra a felesleg, mert nincs szükségem erre.

Előzmény: anblock_italia (85677)
MrTesub 2014.07.29 20:38:25 © 85680

Hát úgy én is jártam egy csupa e-betűs eladóval, hogy 4 növényből kettő halott volt mire ideért, a leandert alig tudtam megmenteni, mert 3/4 részben el volt rothadva,a negyedikkel nem volt csak semmi baj azon kívűl, hogy (az is) feleakkora volt, mint a hírdetésben!:-(

Előzmény: sziszko7212 (85664)
anblock_italia 2014.07.29 20:36:52 © 85679

"soknak tűnik, ami befelé áll"..., akkor az első fázison már túl vagy? 

Előzmény: .Marchy. (85670)
anblock_italia 2014.07.29 20:33:44 © 85678

Úgy lesz "kerek", ha három ága van kezdetben. De később már a háromszor háromból a belsőt majd ki lehet vágni, mert akkor a közepén túl sűrű lesz. De majd úgyis látni fogod:-)

Előzmény: .Marchy. (85675)
anblock_italia 2014.07.29 20:31:25 © 85677

Tudod azért az nekem furcsa, hogy nem vetted észre..., persze biztos sok a dolgod, sok a növényed..., megértem én, de valahogy úgy érzem, ezt az egészet csak szenvedéllyel, folyamatos odafigyeléssel érdemes csinálni.

Igazad van a kertészettel kapcsolatban, de talán az idő közbeni felismerés okán úgy tűnik, mindent megtesz a probléma megoldására. Ettől függetlenül én csak gyönyörködni megyek, az biztos.

Előzmény: guba2002 (85667)
MrTesub 2014.07.29 20:30:39 © 85676

Köszi, de engem pont az fogott meg benne, hogy eltér...:-)

Előzmény: Lora1213 (85647)
.Marchy. 2014.07.29 20:29:41 © 85675

Köszönöm, értem. :-))

A szár megvan, kb. 50cm magasságban ágazott el 3 felé. Ezeket vágtam le két nóduszra. Ezek újból elágaztak 3-3 felé.

Na ezeket kérdeztem, hogy a belül levők maradjanak-e, hogy ne legyen nagyon sűrű.

Előzmény: anblock_italia (85674)
anblock_italia 2014.07.29 20:20:19 © 85674

Na most amit én leírtam, az ahhz kell, hogy a fácskádnak törzse legyen. Ha olyat nem akarsz, akkor miért akarnál béna kétágú fát három ágú helyett? Persze olyan is kellhet néha, ha pl. fal mellé akarod tenni. De ha elég hosszú a szár, akkor természetesen csak metszeni kell, de ahogy írta RDL., valóban csak a fás szártól várható el, hogy tuti hozzon újabb hajtásokat. És aztán az újabb hajtásokkal ugyanezt kell tenni, olyan ez,mint egy kirakó.

Előzmény: .Marchy. (85665)
anblock_italia 2014.07.29 20:16:02 © 85673

A három elágazásban nincs belső, egyenrangúak:-) Fának nevelni azért mindent nem lehet, de ha nagyon akarod, akkor nem egyet, hanem kettőt kell levágni inkább, mint törni. Így aztán az egy nő felfelé, tehetsz mellé egy egyenes erős valamit, és ahhoz hozzákötözgeted, egy kicsit mindig lehet erősíteni az egyenesítést. Persze ehhez türelem, idő és szerencse is kell, remélni, hogy az az egy hajtás nem akar túl hamar elágazni, és megfelelő magasságot ér el idővel ahhoz, hogy fa legyen. Aztán nem fontos, hogy már nagyon hosszú legyen az az egyenes, hisz a szár folyamatosan nőni fog, így aztán lehet belőle fácska, majd idővel fa. 

anblock_italia 2014.07.29 20:08:05 © 85672

NEM, de nem tudom, miért nem érted, amit mondok. Ez a valaki azért megbízhatatlan, mert nem tudja feltehetően, hogy betegek lehetnek a leanderei, mert jóhiszeműen egyszerűen eddig nem foglalkozott ezzel a témával! Az, hogy ezt nem tudja,most véletlenül kiderült, de a korábbi és legközelebbi eladó leanderein feltehetően nem lesz ilyen buga, és a vásárló gyanút sem fog. Továbbá, mert nem tudja, nyilván nem is igyekezett eddig ollót mosni meg hasonló úri cifraságok...

Te se, én se ismerünk minden növényt, én akár egy beteg krizantémot is simán eladhatnék teljes jóhiszeműséggel. mert nem ismerem fel a betegsége nyomait. Az, hogy most valaki figyelmezteti, azzal a többi vásárlója nem fog vigyázni..., de részemről befejezem.

Én nem veszek senkitől semmit, amit viszont eladok, azért jótállok, Marianntól annó kaptam sokmindent, eddig nem volt velük semmi gondom, bízom benne, hogy eztán sem lesz. Ha mégis lesz valami gixer..., hát majd meglátjuk, mit lépek, sajnos az ördög úgy látszik nem alszik, és lehet, hogy nálam is csak szendereg. De minden bizonnyal többé nem adnék el semmit, eddig sem azért tettem, mert ez számomra létkérdés, hanem mert egyszerűen sajnáltam a felesleget kidobni, és .., és hát a sok hála, amit kaptam azoktól, akiknek mindenfélét adtam ajándékba, sajnos már nem fér el az otthonomban:-( .

Előzmény: sirrra (85666)
sirrra 2014.07.29 19:52:26 © 85671

Saját növényed is volt már "rákos"...hidd el kár ezt a növényt kidobni :D :D

Pikk és pakk, egyre több növényeden észleled a tüneteket.

Ahogy majd egyre többen észlelik, először csak egyik aztán másik..

Sorba elégethetik az egész állományt :D

Lehet viccesre fogom a figurát, máshogy ezt a görcsös témát nem is lehet, de ezt senki nem fogja megúszni. :D

Előzmény: ronia (85641)
.Marchy. 2014.07.29 19:51:01 © 85670

Köszi.

Igen, így vágtam vissza, fás a szárrész, ami maradt, két nódusszal. Csak olyan soknak tűnik, ami befelé áll, hogy azt gondoltam, azokat ki kell vágni...

Előzmény: ReeDonLee (85668)
guba2002 2014.07.29 19:44:04 © 85669

Tévesen írtam a nevét, narancsszoknyás.  

Előzmény: guba2002 (85667)
ReeDonLee 2014.07.29 19:42:45 Creative Commons License 85668

Nem, a három hajtást a kívánt magasságban két-két  nóduszra kell visszavágni, hogy kis gömböc legyen.

Jó esetben mindhárom ág három hajtást hoz, de csak akkor, ha már tényleg fás részen vágod vissza. A zöld nem hoz hármas hajtást sokszor.

guba2002 2014.07.29 19:40:58 © 85667

Sziasztok!

Mivel már egy ideje rólam folyik a "vita", én nem akarok senki és semmi mögé bújni, én voltam, akitől az a rákos leanderszoknyás származott. Két vagy három hete beszéltem a vevővel és küldtem is neki képeket, akkor még szerintem nem volt látható rajta semmi. És hogy milyen is vagyok én, mert így ismeretlenül sokan megírták a véleményüket, megírtam neki azt is, hogy látni is fogja, atkás volt tavasszal, mert ő éppen ez zártabb részen van a teraszon, de le lett mosva és  permetezve is. 

Nem kereskedem leanderekkel, csak nagyon sok van már és néhánytól szerettem volna legalább a cserép és a virágföld áráért, meg az 1-2 éves munkámért megválni illetve volt egy olyan esemény is az életemben a közelmúltban, ami rávilágított arra, hogy túl nagyszámú az állományom és nemcsak a leanderek. Nem gyökereztetett ágat küldtem, hanem azt a növényt, amit én is vettem 1 vagy 2 éve, már nem is emlékszem. Nem én csomagoltam be és adtam fel, mert ha így lett volna és látom, akkor nyilván nem adom oda. Biztos nálam lett rákos, mert amikor vettem, nem volt jele a ráknak. Meg ahogy valaki itt írta, ha szándékosan küldtem volna beteg növényt, levágom a bűnjelet, a bugát. 

Van még egy rákos tüneteket mutató leanderem, amit kezelek és elkülönítve van a többitől. 

És még két gondolat, kaptam én is innen évekkel ezelőtt olyan ágat, ami gyökerezés után - metszés nélkül - rákos tüneteket produkált, nem gondolom, hogy szándékosan küldte a gazdája, mivel 10 ágból egy lett ilyen. A másik, most éppen olyan kertészetbe terveztek kirándulást, amelyről évekkel ezelőtt megírtátok, milyen beteg (rákos) leanderei vannak. 

Részemről ennyi, sajnálatomat fejeztem ki a történtekért és visszautaltam a  pénzt, még mielőtt olvastam volna ezen fórumos bejegyzéseket. 

sirrra 2014.07.29 19:22:07 © 85666

Nem titok, sirrranak H. Mariann volt a beszerzési forrása :DAkkor Ő most egy megbízhatatlan eladó? :D :D :D

Én pont ezért IS mondtam, amit mondtam....Felejtős a tiszta állomány.

Küzdhettek még egy darabig, hogy nálam nincs, meg tűzre vele....Csak egyet vigyen haza a szomszéd néni, vagy akármi :D

Előzmény: anblock_italia (85653)
.Marchy. 2014.07.29 19:05:39 © 85665

Szeretném kérdezni Tőletek, ha fának nevelem a leandert, az ágon, a három hajtásból a belsőt ki kell törni?

sziszko7212 2014.07.29 18:49:47 © 85664

A pofátlanság netovábbja....én épp a múlt héten hordtam le valakit,szintén kapott növény miatt,nem elég,hogy baromi drágán adta amit árult,cafatokban jött meg,mert még arra se volt képes,hogy normálisan becsomagolja,szétázott a doboz teljesen,Szegeden újra kellett ragasztózni,jegyzőkönyvezni,mert másképp széthull az egész,plussz még atkás volt,aztán a méret meg cserepestől sem volt akkora mint a kiírt...no comment...saját kárán tanul az ember sajnos...:-(De azt,hogy így el meri küldeni rákosan???! Atyaég...:-(((

Előzmény: ronia (85641)
ReeDonLee 2014.07.29 18:40:37 Creative Commons License 85663

Nehéz ügy. A banki átutalás is pénz. Na meg az időd is, amit mindenki lazán kezel! Akkor még a csalódottságról nem szólva.

Előzmény: Lora1213 (85661)
sziszko7212 2014.07.29 18:37:37 © 85662

Akartam volna,de nagyon élni szeretne...:-)))Szebb sokkal a pillátlan,csak összekutyultam a kettőt,de mostmár cimkézve van mindkettő,pillátlan,pillás....:-)

Előzmény: fecske+ (85629)
Lora1213 2014.07.29 18:20:47 © 85661

Csak az a gond, hogy a postaköltség oda-vissza Téged terhel.  Ez egy leandernél több lehet mint a növény ára.  Ezért kellene kártérítést kérnie.    

Előzmény: ReeDonLee (85656)
ronia 2014.07.29 18:20:33 © 85660

Köszönöm a válaszokat. Igen, felfedeztem, hogy tegnap ez volt a téma. Igazából az érdekelt, miként lehetne megmenteni a növényt, de sajnos éreztem, erre nincs igazán jó megoldás.

Az eladónak jeleztem a problémát. Reménykedem benne, hogy nem szándékosan küldött beteg növényt, bár ennek az esélye elég csekély.

Egyébként egy narancsszoknyás balerina a növény.