Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 20 perce 0 0 89509

Ja bocsánat, elfelejtettem, hogy neked szélesebb a látóköröd:-)

Előzmény: szilkszilky (89497)
virágocska17 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 89508

Lilike,lesz még valami különlegességed eladó? A pár hete tőled vásárolt Hawaii már bugát nevel.

anblock_italia Creative Commons License 2 órája 0 0 89507

Na, ez biztos Tűzeső, de igazán csak a mérete döntő, ha látos, hogy az átlagosnál kisebb virágai vannak.

Előzmény: Lilike9 (89502)
anblock_italia Creative Commons License 3 órája 0 0 89506

Sosem titkoltam, hogy sajnos a szirmai idővel deformálódnak, és ami engem legalább annyira zavar, nagyon nagy a színkülönbség a frissen nyílt és a már több napos virágok közt a Hamupipőkénél. Mindezért nem is tartozik a kedvenceim közé. Bár kétféle van, az egyik talán kevésbé bosszantó. Nálam csak most kezdenek majd nyílni. Ritkaság, amikor olyan szépek, mint az utolsó képeden.

Tűzeső..., na ez az, ami nekem nincs!:-( De már van ígéretem a visszaszerzésére, de látom, hozzád is mehetek!:-) Már ha ez az, így képről azért nem könnyű ezt biztosra állítani. Nekem inkább Tűzvirágnak tűnik, de majd mindjárt keresek régi képeket róla. Alapvetően talán szinte csak méretbeli különbségek lehettek, de nem igazán fedi magát az a nemrégen tett állításom, hogy olyan lenne, mint egy pici Vv.bársony, ez igazábl a Petit Redre érvényes. Pedig 100 %-ig biztos, hogy nincs közvetlen kapcsolat köztük. 

Lilike9 Creative Commons License 4 órája 0 0 89505

Vegyes magból vetettem most 8. éves, Hunnia tesója.

Előzmény: Lora1213 (89503)
Lilike9 Creative Commons License 4 órája 0 0 89504

Én úgy tudom Mézeske Pucci magonca de majd Andrea megmondja az Ő magonca.

Koppány a sajátom, az idén nagyon szép.

Előzmény: Lora1213 (89499)
Lora1213 Creative Commons License 4 órája 0 0 89503

A Kisgömböc nagyon tetszik !  Ő kinek a gyereke ?

Lilike9 Creative Commons License 4 órája 0 0 89502

Az idén Hamupipőkével jártam úgy,hogy nem igazán hozta a formáját. Nehezen simulnak ki a virágszirmok:-(

Hófehérke még metszés után az 1 megmaradt ágán is ontja a virágokat.

Tűzeső (?)

Judit "Lili" magonca

Judit "Hamvas" magonca

Kisgömböc (metszeni szerettem volna de nincs szívem hozzá)

Előzmény: anblock_italia (89500)
anblock_italia Creative Commons License 5 órája 0 0 89501

Hol látod ezt? Én itt mindig csak kis csömöri utánzatokat látok, többnyire olyanokat, amik kevésbé érdekesek, mint a szülők, és itt a Dottoréra is gondolok. 

Előzmény: szilkszilky (89497)
anblock_italia Creative Commons License 5 órája 0 0 89500

Köszönöm Lilike a kiállítást, főleg mert sem az Opálszoknyást, sem a Mézeskét nem láttam az idén! Na de majd jövőre!:-)

Most jön még egy metszéshullám, aztán már csak hátradőlök, és gyönyörködöm:-)

Előzmény: Lilike9 (89496)
Lora1213 Creative Commons License 5 órája 0 0 89499

Az a Koppány nagyon ott van !   A Mézeske is Csömöri magonc?

sziszko7212 Creative Commons License 15 órája 0 0 89498

nem sokat....az Nálad mennyit jelent? :))))))Én piszok szerencsés voltam,vagy szerencsétlen?Kaptam Csömöri magot,ami kikelt,az is kiment,és néhány szem sajátból dettó...hiába kapott gombaölőt,tett rá magasról,sorra dőltek ki...

Holnap szeintem átválogatom,a Kewpiek,(Nálad mit produkáltak a magoncai,volt említésre méltó? )és talán pár Gotsis van még,azok maradnak,és kapnak esélyt jövőig,de a Deszkiek,és Szentesiek húzzák a csíkot,összesen 47 van még,nem tudom,mennyi marad...Talán sikerül végre leszorítani a létszámot 100 alá,remélem...sok olyan van,ami hasonló árnyalatú,na ilyet nem játszunk...a legszebb marad minden színből,és persze olyanok,amik nem nőnek az égbe...párral azért bajban vagyok,Doki,Csömöri....nem is tudom,mit kéne velük kezdeni...A Csömöri egy orbitális katasztrófa.Nem nyílt valakinél olyan magonca,amelyik bokrosítható,és nem másfél méteren virágzik,ja és tartja a bugát?én olyannal is beérném... A Doki legalább tartja,ennyiből jobb,de szép méretes az is,és az egyik legszebb árnyalatú...:)

Gyönyörűek a kedvenceid:-)Opályszoknyás,és Mézeske...Nálam befutók,ez a szín valahogy bejön...:)

szilkszilky Creative Commons License 15 órája 0 0 89497

Én sosem magoncoztam, nem is fogok, de azt látom, h a Csömöri magjából szép, különlegesek lesznek, az átlagtól eltérően nagyobb számban. Ha csak ki szeretném próbálni, biztos azt vetnék, mondjuk én nagyon szeretem ezt a barackos, sárga torkú vonulatot.

Lilike9 Creative Commons License 15 órája 0 0 89496

Az idén valahogy nem sokat vetettem. Na nem baj majd jövőre bepótolom!

Kedvencek (még eső előtt)

Opálszoknyás:

Galipette:

Mézeske:

Koppány:

Andrea ! a Te Koppányod hogy van?

Előzmény: sziszko7212 (89493)
anblock_italia Creative Commons License 18 órája 0 0 89495

:-) Én évek óta nem vetek, de igazándiból azért, mert úgy érzem, kihoztam ebből a témából a legtöbbet, nagy szerencsém volt, és a bizonytalan "még ezért meg azért" már nem fáradozom. De van itt még pár magonc, kéretik magukat, nagyon várom, hogy mi lesz belőlük!

fecske+ Creative Commons License 18 órája 0 0 89494
Büntetik! :)))
sziszko7212 Creative Commons License 19 órája 0 0 89493

Határozottan nem vetek többet....lőjön le valaki,ha említést teszek hasonlóról....:)

Előzmény: Lilike9 (89491)
Lilike9 Creative Commons License 23 órája 0 0 89492

Lora!

A címedet küld majd át nekem lényszi!

Lilike9 Creative Commons License 29 órája 0 0 89491

Nekem lett Barcelona magból ciklámen utód, de semmi extra:-((

Előzmény: sziszko7212 (89487)
fecske+ Creative Commons License 1 napja 0 0 89490

Az a baj, hogy már annyi magonc született előttünk, hogy a mieinknek nagyon bele kell húzniuk ahhoz, hogy megtartósnak ítéljük őket. Nekem eddig egy halvány rózsaszín Doki formájú és egy sárga, Pucci formájú vívta ki a maradást, most egy erős ciklámenen is mélázok, az is Doki forma - de a Pucci hasonmásokkal és halvány rózsás színű és snassz formájú egyedekkel nem sokat tudok kezdeni. Vagy elvisz őket valaki, vagy a télen letesztelem a fagytűrésüket. Fehérnek én pl. örülnék - Doki virágúnak, ugyanolyan torokkal, persze. :)

Előzmény: sziszko7212 (89484)
Lora1213 Creative Commons License 1 napja 0 0 89489

Én is mondtam a szomszédnak, azt mondta ő inkább barack színűt kér.

Előzmény: sziszko7212 (89488)
sziszko7212 Creative Commons License 1 napja 0 0 89488

Tény,hogy szép,de mikor már az akárhanyadik nyílik...jajjjj...:-)

Na elregéltem a szomszédasszonynak,hogy kuka mellé teszek reggel néhányat...na nehogymár,mindjárt 8-nak lett gazdája... :))))

Előzmény: anblock_italia (89486)
sziszko7212 Creative Commons License 1 napja 0 0 89487

Na,vágom lefelé akkor,tele van magtokkal...:-)Jó tudni az ilyet:-)

Előzmény: Lora1213 (89485)
anblock_italia Creative Commons License 1 napja 0 0 89486

Az első nagyon szép, még ha rózsaszín is:-) És még változhatnak is..., bár, ha nagyon kegyetlenül őszinte akarok lenni, inkább hátrányukra változnak. Vagy csak a varázs vész el?

Lora1213 Creative Commons License 1 napja 0 0 89485

Egyet értek Veled !  A híres Barcelonának 15 rózsaszín gyereke lett.    

sziszko7212 Creative Commons License 1 napja 0 0 89484

A magoncokból úgy van elegem,ahogy az a nagy könyvben megvan írva....nem tudom,kibírom-e várni,hogy kinyíljon mind....vagy előtte túladok az összesen,vagy így,vagy úgy formában...(kuka is akár) :(( Vagy fehér,vagy a rózsaszíntől a pinkig minden árnyalat....

:(((

Nem nekem való foglalatosság ez a magoncozás....

domosz13 Creative Commons License 1 napja 0 0 89483

Írtam ! :)

Előzmény: fecske+ (89479)
Tamanya74 Creative Commons License 1 napja 0 0 89482

Sziasztok! Kewkie leander hajtást keresek megvételre, ha gyökere is van még jobb😀

fecske+ Creative Commons License 1 napja 0 0 89481

Simie-kém beállította ma az egyéni csúcsát, ennyi virága nálam még nem volt egymás mellett. :) 

fecske+ Creative Commons License 1 napja 0 0 89480

Szia!Beszéljünk privátban, jó? Írj rám.

Előzmény: edath74 (89473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!