Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fecske+ háromnegyed órája Creative Commons License 87469

Barátosném járt szeptember elején Horvátországban, ezt nekem kattintotta:

nincsenek agyonkényeztetve, az látszik. De bírják! :)

Kacagány76 két órája Creative Commons License 87468

Akkor nálad is megoldódtak a dolgok.:-)

Előzmény: Bera68 (87464)
anblock_italia 3 órája Creative Commons License 87467

Az előbb kisütött pár percre a nap..., messzemenő terveket fogalmaztam meg, de most már inkább befűtenék a lakásban:-( Volt megint pár elviselhető őszi napunk..., folytatódik a nyári trend.

Bera68 5 órája Creative Commons License 87466

Remélem Nálad is sikerrel jár ez a módszer. Úgy tűnik, nálam ez válik be. Többször próbálkoztam a gyökereztetéssel, de nem sikerült soha, most ezért is örülök, mostmár csak a teleltetéssel kell megbírkoznom.

Előzmény: anblock_italia (87460)
Bera68 5 órája Creative Commons License 87465

Nekem is vannak ilyen ágaim melyeket már többször visszavágtam a rothadás miatt. Tegnap megelégeltem és felhasítottam, lesz ami lesz. Kíváncsi vagyok hogy reagálnak.

A gyökereseket tegnap beültettem földbe, remélem átvészelik a telet...

Előzmény: fecske+ (87456)
Bera68 6 órája Creative Commons License 87464

Nálam is vannak ilyen X-atkák.

Tavasszal vettem ismeretlen helyről 4 féle leát, és egyszerűen nem tudok megszabadulni ezektől az "albérlőktől".  Egyágú növények, úgyhogy nem sajnáltam e-miatt sem. Pontosan tegnap vágtam őket vissza. Tavasszal legalább szép bokrosak lesznek.

Előzmény: Kacagány76 (87463)
Kacagány76 6 órája Creative Commons License 87463

Idén már sok törődést kapott.A tetvekkel elbántam,de ezek az X-atkák makacsok voltak.

De most már a gyógyulás,és a megszépülés útjára lépett!

Volt olyan év/évek,amikor virágot sem hozott szegény...

Előzmény: anblock_italia (87459)
anblock_italia 15 órája Creative Commons License 87462

Tényleg nem ismerhető fel, az enyémeknek szép a színük, de keskeny a szirmuk..., sajnálom, hogy pazarolják a virágaikat, bár azért jó valami virágot látni.

Előzmény: fecske+ (87461)
fecske+ 16 órája Creative Commons License 87461

Leandereim fénye kissé megkopott:

Nem épp felismerhető, de ő VVB...

ez meg egy Hawaii próbálkozás.

A Cirmost valamiképp elmulasztottam lekapni, rajta van a legtöbb virág, mondhatni buga, csak aprók a virágok.

Szóval nálam a hattyúdaluknál tartanak, pedig bimbó az rengeteg, kár, hogy nem lehet így hibernálni őket tavaszig. :)

anblock_italia 16 órája Creative Commons License 87460

Igen látványos a különbség! Na, majd jövőre!:-)

Előzmény: Bera68 (87454)
anblock_italia 16 órája Creative Commons License 87459

Nagyszerű! Akkor nem kell aggódni, permetezni az esetleges atkák miatt. Eddig feltehetően azért lett atkás, mert melegben teleltetted. Nyugi, én is megfizettem anno a tanulópénzt, tavasszal totál nyírás, és akkor jöttem rá, hogy a lehető legjobb történt a leandereimmel, hisz utána gyönyörűek lettel. Na, ennek lassan 20 éve, de mindenki valahol elkezdi...:-)

Előzmény: Kacagány76 (87455)
fecske+ 16 órája Creative Commons License 87458

:) Igyekeztem csak egy nagyon picit irigykedni a képeid láttán...

Előzmény: kulekov (87421)
fecske+ 16 órája Creative Commons License 87457

Lora és Madáretető: köszönöm! Hátha jövőre is lesz és végre én is ott leszek...

fecske+ 16 órája Creative Commons License 87456

Hm, érdekes. Valaha mindet bevágtam, a gyökerezési arányok nem tértek el a mostani vágatlan korszaktól... igaz, sokkal kevésbé metszettem be őket. Na most van egy ötször elvágott ágam, azzal próbát teszek nagy hasítékkal. Ha rábírja arra, hogy mégis gyökeret eresszen az újbóli rohadás helyett, nagy piros pontot osztok a módszernek. :)

Előzmény: Bera68 (87454)
Kacagány76 19 órája Creative Commons License 87455

Úgy néz ki,meg lesz oldva a teleltetés,a megoldás az orrom előtt volt.

Lemértem a cserép átmérőt,50cm.

Az ajtóm előtti rész felejtős,mert kicsi,3,5 m2.

De jött az Isteni szikra,felmentem a tetőtéri zárószintre/egyel feljebb/,ott több mint duplája az előtér,

ráadásul van egy szép nagy ablak,amellett van hely neki bőven.Nem fűtött,tuti.

Két lakásban laknak fenn,megkérdezem őket,de nem hiszem hogy zavarná bármelyiket is.

Hogy ez eddig miért nem jutott eszembe?...

Előzmény: anblock_italia (87453)
Bera68 30 órája Creative Commons License 87454

Jó reggelt mindenkinek!!!

Szeptember elején volt szó arról, hogy a leandert úgy is lehet gyökereztetni, hogy fel kell hasítani az ág végét.

Megpróbáltam leandernél és a solánumnál is. Mindkettő sokkal hamarabb gyökeresedett meg. A leákat már elültettem, róluk nem készült fotó sajnos. Viszont a solanumnál ma fotóztam. Augusztus elején tettem vízbe 1 ágat, csak úgy egyészben, és szept. elején felhasítva. Mindkétszer csak vízben vannak semmi gyökereztető hormon.

Bal szélen amelyiket aug. elején tettem vízbe hasítás nélkül, a többi 3 ágat pedig 1 hónap múlva felhasítva..........  Hatalmas a különbség.

anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87453

Jól értetted, ártani biztos nem ártana, de ezért ne vegyél most egy zacskó permetszert, vagy ha vettél, ne bontsd ki. Ha tudod, fektesd be a kádba és mosd le alaposan a szárát...., ami ugye nem könnyű a föld miatt....

Hogy tegyél-e rá földet..., nehéz ügy, mert nem lenne jó, ha kihajtana, de ha kihajt, akkor jobb lenne, ha erősebb hajtások nőnének..., szóval amolyan 22-es csapdája. De azt javaslom inkább, hogy most ne tegyél rá friss földet, és mindenképpen próbáld megakadályozni, hogy kihajtson. Használhatatlan vézna kis ágai nőnének, amit nehéz lenne korrigálni, míg ami a napon nő nyáron az szuper.

Holnap nem leszek, ha kérdeznél és nem válaszolok. 

Jó éjt!

Előzmény: Kacagány76 (87452)
Kacagány76 1 napja Creative Commons License 87452

Szerintem is csini lett:-)

Jól értettem,hogy permetes oldattal kell lemosni ebben az állapotában?

Érdemes a régi földre egy pár centis friss földréteget tenni?

Előzmény: anblock_italia (87445)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87451

Én az OBI-ban láttam, ilyen flakonban volt, és tényleg annyi volt az ára, még a férjem is elképedt..., nem is mertem a kezembe venni!:-( Meg az Oázisban is a fél literes jóval több volt, mint ezer forint. Na jó, akkor majd Gazdaboltban nézelődök, ha kell (és biztos kell)én is abszurdnak tartottam. Köszi!

Előzmény: Lora1213 (87450)
Lora1213 1 napja Creative Commons License 87450
Előzmény: bombaba (87449)
bombaba 1 napja Creative Commons License 87449

Sok féle Wuxal van, sok helyen. Azonos fajta ára is szórhat a helytől függően, de a másfajta meg nagyon:

http://www.agro-store.hu/mutragyak-tragyak/lombtragyak/wuxal-termekcsalad 

Előzmény: Lora1213 (87448)
Lora1213 1 napja Creative Commons License 87448

Nem nézted el azt az árat ?  A Gazdaboltban 1441 ft / liter.

Előzmény: anblock_italia (87447)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87447

Felszívódónak kell lennie, hiszen ha megelőzésre szolgál, akkor csak az lehet szerintem, ebben nem volt kétségem. Nincs ráírva pl. hogy csak az első esőig hatásos, vagy az sem, hogy a levelek alját is permetezzük, márpedig az atkák leginkább ott laknak. Elvben az Actaránál is nagyobb dózist javasolnak belocsoláshoz, bár nálam működött a permetezéshez használatos dózissal is. Oké, hogy régóta használom én is a Nissorunt, de nincs igazán nagy választék. Arra viszont pontosan emlékszem, hogy egyetlen nyáron nem voltak atkáim, amikor minden héten Wuxállal permeteztem őket, és másnak mindenkinek volt. Attól tartok a régebbi dolgokra jobban emlékszem, de így szokott ez lenni...:-(

Apropó, mit szóltok a Wuxál árához? Azért kicsit elment velük a ló. Vagy talán több benne a hatóanyag? Nem is néztem meg közelről, a közel 3000 forint/liter elriasztott. De lehet vissza kell térnem..., nem is lenne gond, ha nem kellene az ablakot, az asztalt óvni, elhúzgálni őket, betakarni az asztalt..., nagyon macerás már ez nekem.

Előzmény: Lilike9 (87446)
Lilike9 1 napja Creative Commons License 87446

Őszintén szólva mikor anno írtad,hogy megpróbáltad akkor nem fűztem hozzá sok reményt mert addig azt olvastam a Nissorunról,hogy nem felszívódó. Ez végett soha nem is használtam belocsolva addig a percig amíg nem írtad a próbálkozásodat, na akkor tettem én is egy próbát. Kicsit jobban utána olvastam a permetszereknek és egy oldalon említi a felszívódó hatását.

Hozzá kell tennem azon a pár db atkás egyedemen nem segített belocsolva:-((

De szerencsére az idei évben minimálisra tudtam csökkenteni az atkák számát.

Most engedélyezték az Ortus 5sc zöldkönyv nélküli megvásárlását a 300mlnél kisebb kiszerelést meglehet vásárolni III. kategóriásként "elvileg"

lehet érdemes lenne kipróbálnos valami teljesen új szert mert meglehet,hogy imunisak lettek az állandóan több ideig használt szerekre.

Viszont nálam a teleltetés gomba szempontból elég rázós lesz:-(( már most totál vizes a pince:-((

Előzmény: anblock_italia (87444)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87445

Nagyon csinos lett! Így a teleltetése is most könnyebb lesz, de azért félő az a meleg. Hát majd meglátjuk. Ha tudsz olyan kicsi mennyiségben permetlevet keverni, azért biztos jobb lesz a Nissorunos permetezés. 

Örülök, hogy segíthettem, jelentkezz légyszi jövőre, hogy hogy áll a helyzet!:-)

Előzmény: Kacagány76 (87443)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87444

Hát Lilike..., sajnos bebizonyítottad, hogy nem vagyok már szavahihető..., határozottan úgy emlékeztem, hogy csak terveztem, de végül nem tettem meg. Mondjuk szedek valami pirulákat, de úgy tűnik nem sokat segít:-( Biztos, hogy ha csináltam, akkor a permetezésnek megfelelő adagolással, de sajnos nekem valóban nem jött be. Nekem főleg olyannak kellene lennem, amilyen te vagy,minden hasznosnak tűnő információt fel kellene valahol jegyeznem. Ha te nem jegyzed fel, nem nagyon hittem volna el, hogy valóban ennyire feledékeny vagyok. Ez most nekem két mínusz egyszerre, reménykedtem, hogy talán majd jövőre, meg hát a memóriám miatt is. De megmondom őszintén, arra sem emlékszem, hogy amikor megjelentek az atkák, akkor gondoltam rá, hogy hiába volt. Sajnos ez van:-( És ahogy visszaolvastam, elég közel volt egymáshoz a két esemény, a belocsolás és a kudarc konstatálása. Na most még az lehetne esetleg a megoldás, hogy rögtön a pincéből felhozva próbálkozni..., és talán kicsit nagyobb dózisban.

Előzmény: Lilike9 (87442)
Kacagány76 2 napja Creative Commons License 87443

Nos ilyen lett:

Így most 65cm. magas.

A kiágazó szárak vége a régi metszés/ezer éves/,tehát ez is volt a magasságuk,ezekből ágaztak ki mindenfelé a leveles ágak.

A bal oldalit igazítottam csak a magassághoz.

Szorgalmi feladatként pedig levágtam a szárról a csúnya göcsörtöket-főleg a tövében volt jónéhány,nem is tudom hogy tudtam elnézni,és az ágakról a kiálló bütyköket.Így sokkal szebb lett.

Jó lett így szerinted?

A szárat sima vízzel,vagy Nissorinossal mossam le?

A tanácsaid,és a g-portal nélkül nem ment volna.

Azért is fontos ez a növény számomra,mert anyu kedvence volt.

Előzmény: anblock_italia (87440)
Lilike9 2 napja Creative Commons License 87442

De hiszen tavasszal már próbáltad a Nissorunt belocsolva és akkor azt írtad nem volt eredményes.

83003 hsz.

Vagy lehet,hogy valóban kis dózisban használtad ? mennyit adtál 10L vízhez ?

Mert elvileg a Nissorun is felszívódó hatóanyagú de én sem tapasztaltam sok hatását. Pedig nem volt sok atkám.

Előzmény: anblock_italia (87441)
anblock_italia 2 napja Creative Commons License 87441

És ha már belekezdtem, a leanderes taggyűlésen egy kedves tagtársunk elmondta, hogy ő kora tavasszal belocsolva alkalmazta a Nissorunt, és nem volt egy darab atkája sem egész nyáron! Én is erősen gondolkoztam a dolgon, de nem mertem megtenni, így most már nem fogok hezitálni..., és ha beválik, kitalálok valami kitüntetést az ötletadónak! Gondolom mindenki szívesen csatlakozna, ha ennyivel megúsznánk!!!:-)))

anblock_italia 2 napja Creative Commons License 87440

Nem lenne szabad télen, a meleg lakásban hajtania, mert nem lesz olyan értékű a hajtás, mint a szabadban, nem lesz belőle szép ftriss ág, pláne úgy, hogy tápanyag sincs a földjében, de ha most ár is ülteted, akkor tuti kihajt.

Talán megoldás lehet, hogy most magasabban vágod, mint ahol szeretnéd a fő ágat, a leander természeténél fogva elsősorban a  legfelső nóduszoknál hajt, aztán tavasszal átülteted és akkor metszed a végleges helyen, de a lényeg, hogy ne maradjon rajta egyetlen levél se. 

Sima vízzel, ha lehetne nagyon alaposan, ha nincs kert, akkor a fürdőkádban, de ha benn lakik, akkor mindenképp valahogy meg kellene szabadítani minden atkától. És vegyél már most Nissorunt, tavasszal úgyis kell majd, az megelőzésre szolgál, hogy majd a kihajtó levélkék mégse atkásodjanak gyorsan. Sajnos a melegben teleltetett leanderrel elég sok macera van, de ha annyira szereted, akkor azért van megoldás:-) Egy leanderhez nem kell permetező, bármilyen kimosott szórófejes flakon megteszi. Sőt, azt is elárulom neked, amit nemrég tudtam meg valakitől, hogy a Nissorun belocsolva is alkalmaható. Igaz, így azért több kell belőle, de mindenképpen kellemesebb megoldás!:-)

Előzmény: Kacagány76 (87439)