Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Elizé__ 45 perce Creative Commons License 87903

Nah, most minden leanderes topikot előkukáztam:-)

Helllo:-)

Napvándor 3 napja Creative Commons License 87902

Szia!

Egy barátomék végső kétségbeesésükben azt csinálták hasonló esetben ( minden berzenkedésem ellenére ), hogy leástak egy mX mXm lukat, rá rács került, bele pedig egy vízszintemelkedős automata szivattyú ( 15 ezer kb ) ami automatikusan kiszivattyúzza az összegyűlt vizet. Jelzem, ha más megoldás nincs, illetve ha nem köbméterszámra ömlik be a víz...

Előzmény: sziszko7212 (87901)
sziszko7212 3 napja Creative Commons License 87901

Igen,minden virágom ott volt...:-(Nehezen,de elpakoltuk,végül 3 cserép még a kamrámba is jutott...azt már végképp nem tudtuk hova....a folyosónkon oldalazva van közlekedés...súlyos...hiába na,erre nem számoltunk,mert ilyen nem történt még..

Szupi kis pince lenne tényleg,mert kb 50 cm magas,és széles L alakú perem lett kialakítva,ott voltak végig a kisebb egyedek,a többiek meg a földön...ma le se mentem,hogy áll...

Előzmény: Lilike9 (87899)
kiwancsi 4 napja Creative Commons License 87900

Értem amit írsz és logikus is. Kíváncsi vagyok mit mutatsz majd ha hozzák a virágaikat. :-)

Előzmény: Lilike9 (87897)
Lilike9 5 napja Creative Commons License 87899

Olvasni is rossz...:-((((

Minden növényed ott van? pedig Neked egész klassz pincéd van, egyszer láttam a képeiden.

Előzmény: sziszko7212 (87898)
sziszko7212 5 napja Creative Commons License 87898

Nem fogjuk,akkor kezedet kezdetén tettük csak,amikor ideköltöztünk,azóta nem...

sajna a virágok már éreztek valamit,jópárnál elindult a gomba....biztos lesz veszteség:(

Mára már 5 cm-es a víz....nagyon durván emelkedik...:(

Előzmény: Napvándor (87896)
Lilike9 5 napja Creative Commons License 87897

Szia !

Nem virágoztak még, de ha fognak akkor nagy valószínűséggel rózsaszín,közép vagy sötét ciklámen színűek lesznek,legszerencsésebb esetben pedig az anyukára ütnek majd.

Ezekre a száraik színéből következtetek, mind sötét szárú, 2-3 dbnak pedig kimondotton sötét padlizsán lila a szára.

Előzmény: kiwancsi (87882)
Napvándor 5 napja Creative Commons License 87896

Szia!

Soha se szívasd le a vizet. Bármi csak jobb lehet. Leszívatod, az ideiglenes  ér vastagszik.

Ősszel érdemes lesz egyből raklapra rakni őket. Üdv s sok szerencsét hozzá...

Előzmény: sziszko7212 (87894)
MrTesub 5 napja Creative Commons License 87895

Elméleti lehetőségem van rá, csak gyakorlatilag nincs aki, figyelje, tegnap is reggel még tavasz volt , amikor elindultam dolgozni, mire hazaértem tél lett:-(

Előzmény: Lora1213 (87893)
sziszko7212 5 napja Creative Commons License 87894

Legelső alkalommal amikor kiszívattuk,másnapra a duplája jött vissza,úgyhogy azóta ilyet nem teszünk,teszi a dolgát a természet,mi max csak mérgelődhetünk:-(

Előzmény: MrTesub (87890)
Lora1213 5 napja Creative Commons License 87893

Nem tudnál sokat szellőztetni ?    Nálam egyáltalán nem indultak meg, de itt mindig nyitva van az ajtó, ha 2-3 fok fölött van a kinti hőmérséklet.

Előzmény: MrTesub (87891)
Lora1213 5 napja Creative Commons License 87892

Persze, nem is azt gondolom hogy sokáig hagyd rajta, pár hét alatt meglátszik melyik akar nagyra nőni, melyik nem.

Előzmény: MrTesub (87888)
MrTesub 5 napja Creative Commons License 87891

Nálatok is megindultak a világosban tartott leanderek? Az idei enyhe tél miatt a fűtetlen, de zárt-szigetelt   kocsibeállóban lévő leandereink kezdenek virágbugákat hajtani, némelyik csak pár centis, de vannak már 6-7 centisek is. Nem lesz ebből baj? Ahhoz szerintem azért kevés a fény, hogy rendesen kivirágozzanak.:-(

MrTesub 5 napja Creative Commons License 87890

Nincs nektek vagy valamelyik szomszédnak szivattyúja, hogy ki lehetne szivatni a vizet?

Előzmény: sziszko7212 (87889)
sziszko7212 6 napja Creative Commons License 87889

Remek,a teljes pince víz alatt van már,feljebb jött,ahogy attól féltem,már nem tudom kihozni őket "szárazon",vízben kell tocsogni...:(

Előzmény: sziszko7212 (87887)
MrTesub 6 napja Creative Commons License 87888

Nem vagyok se nagy múltú se szakértő, de túl sok magtokot meghagyni szerintem nem szerencsés, az idei tapasztalatom, hogy a későbbiekből "nem lett semmi", legalábbis eddig, persze történhetnek még csodák...:-)

Előzmény: Lora1213 (87884)
sziszko7212 6 napja Creative Commons License 87887

Én se szivesen,de az előrejelzés egyfolytában csapadékos időt mutat,úgyhogy nem neccelek,hogy ellepi őket,vagy legombásodik az összes..:-(volt már sajnos,hogy tavasszal, a  2/3-a víz alatt volt,"pillanatok" alatt elöntötte,csak lestünk ki a fejünkből...,kíváncsi vagyok,holnapig emelkedik-e még,most épp már nem esik.

Előzmény: bombaba (87886)
bombaba 6 napja Creative Commons License 87886

Én nem cipelném fel semmi pénzért ilyenkor, hanem téglákkal alátámasztott  deszkákra pakolnám fel.  

Előzmény: sziszko7212 (87885)
sziszko7212 6 napja Creative Commons License 87885

Agylágyulást kapok....ez az,amire még véletlenül sem volt példa a tizen év alatt,amióta itt lakunk....már a fél pincénkben centis víz áll....holnap pakolhatok fel mindent...:( Hogy hová teszem,fogalmam sincs,mert helyem fennt alig,és épp mondja vagy egy hétre a minusz fokokat :(

Lora1213 2015.01.23 Creative Commons License 87884

Ha én gyűjtenék magot, eleinte sok magtokot  rajtahagynék, és amikor már jól megnőttek akkor választanék a legnagyobbak, legerősebbek közül.   Még egy magtokon belül is vannak kisebb-nagyobb magok.   Ott is a nagyobbakat ültetném el. Mindez csak elmélet, én nem vetek többet. Maradok a dugványoknál.

Előzmény: Lilike9 (87880)
Cs. I. 2015.01.23 Creative Commons License 87883

Zoltán , Edit , és Zsuzsanna!

A küldemény ma elment. Ha sikeresen odaért Hozzád, akkor azért írj, ha nem akkor azért! Sok sikert Neked! Szurkolok a magjaimnak!Üdv … Cs.I. alias szanCSI2

Jelige Itália!

kiwancsi 2015.01.23 Creative Commons License 87882

szia! Ezek a kétévesek ugye még nem virágoztak ?

Előzmény: Lilike9 (87878)
lona53 2015.01.23 Creative Commons License 87881

Nekem is pár magtok van csak  rajta, de még  zőőőőőőőőőőőd.  /mármint a Barcin/  Beérik-e, az még rejtély.  A tavalyi veteményeimet elvitte a gombásodás abban a fránya esős időben.  Nem figyeltem rájuk.  Viszont a 1.5 éves Csömöri magoncaim  még   szépek. 

Előzmény: Lilike9 (87880)
Lilike9 2015.01.23 Creative Commons License 87880

Az idén egy szem magtokot hagyok rajta, hátha majd abban rendesen kineveli a magokat.

Előzmény: Lora1213 (87879)
Lora1213 2015.01.22 Creative Commons License 87879

Én tavaly előtt vetettem. Sem a csírázással, sem azután nem volt gondom.  kb 20 magból 15 csemetém van.   Lassabban nőnek mint a többi magonc, de szépek , egészségesek.

Előzmény: Lilike9 (87878)
Lilike9 2015.01.22 Creative Commons License 87878

Vetett tavaly valaki Barcelona magot? sikeres volt a csíráztatás?

Megint szomorúan tapasztaltam,hogy a Barcelonám nem hozott sok csíraképes magot.

Három darab magtokot hagytam a nagyobb bokron de ebből egy kisebb teljesen leszáradt még mielőtt beért volna a másik 2 magtokból úgy néz ki jó ha lesz 10 magoncom.

Eddig csak 10db 2. éves Barcelona magoncom van a 4-5 év próbálkozásaiból:-( elég elkeserítő.

Lilike9 2015.01.22 Creative Commons License 87877

Szegények:-(

nekem egyszer a szárazföldi teknős rágott bele egy szem levélbe de időben kitudtam húzni a szájából, nem lett semmi baja.

Azt olvastam a minap,hogy tüzelni sem jó mert mérge az oleandrin tűz hatására sem bomlik el, így akár belelegezve is rosszullétet okoz, de szabad tűzi főzésre sem ajánlják mert az ételbe is belekerülhet.

Én ezt sem tapasztaltam mert a lenyesett, felesleges ágakat mindig eltüzelem és bizony olykor jól befüstöltem... bajom még ezidáig nem lett.:-)

Kecskékre vigyázz mert "aranyat" érnek. Nekem a 32.hétre született fiam 3 hetes korától 4-5 éves koráig szinte csak kecsketejet kapott.

A család legegészségesebb tagja !!! én a kecsketejre "esküszöm" !!

Előzmény: fecske+ (87876)
fecske+ 2015.01.22 Creative Commons License 87876

A rokonságban a libák megették a levelét és elpusztultak tőle - jómagam nem próbáltam ki, megenné-e valamely állatunk (kecskéért nem tenném tűzbe a kezem, amiket azok képesek megenni!), gondosan el voltak különítve.

Tiszafa bogyóról hallottam csak, mint dísznövénnyel kapcsolatos mérgezésről.

Előzmény: Lilike9 (87872)
Bera68 2015.01.22 Creative Commons License 87875

Csodás tájról gyönyörű fotók, és az élménybeszámoló magával ragadó.

Nagyon jó az új honlap!!!!

Előzmény: f.ildikó (87874)
f.ildikó 2015.01.21 Creative Commons License 87874