Keresés

Részletes keresés

dony Creative Commons License 5 órája 0 0 89134

Nálam is sárgulnak, potyognak a levelek. Alig győzöm az öntözést. A hónap második felében nyesegetés lesz... A hőség a virágok színén is látszik, mert kerestem egy pinket a kertben, nem értettem hova lett, aztán rájöttem, hogy oda a színe...átment valami fura rózsaszínbe. 

Előzmény: ReeDonLee (89133)
ReeDonLee Creative Commons License 7 órája 0 0 89133

Nézem a képeiteket, mindenkinél gyönyörű virágpompa van.

Nálam már a levélsárgulás is beindult rendesen, a nap meg égeti szét a színeket. :-(

ReeDonLee Creative Commons License 7 órája 0 0 89132

Én az idén kényszerből is tavasszal vágtam vissza néhányat!!

Már látszik rajtuk a bimbó, azok még idén virágozni fognak, késő nyáron.

Viszont, ha kora nyártól virágpompát szeretnél, rotálva vágd vissza.

Én idén egy részét visszavágtam, a többi virágzik. Aztán jövőre fordítva  lesz. Ha van több cseréppel, meg lehet csinálni.

Láttam olyanokat, amiket ősszel metszettek, azok virágoznak már.

A metszés a legnehezebb a leandertartásban - legalábbis nekem.

Előzmény: cilspemamal (89122)
trés bien Creative Commons License 8 órája 0 0 89131

Sziasztok!

Érdeksségként hoztam ezt az egy képet az A:I:Magentámról: ilyen virágot (is) hozott:

berytibi Creative Commons License 8 órája 0 0 89130

Az gyik rózsaszín duplavirágúmnál vettem észre, hogy a kezdeti bimbók feketednek, száradnak ebben az időben.... Másnál is megszokott ebben a hőségben??

Lora1213 Creative Commons License 8 órája 0 0 89129

Pakoljatok !   Holnap ronda idő jön !

sziszko7212 Creative Commons License 8 órája 0 0 89128

Nem semmi ez a Csömöri,megérte rá várni 4 évet:-) Csak ne nőne az égig... :)

Előzmény: GrétiV (89123)
sziszko7212 Creative Commons License 8 órája 0 0 89127

Hááát,eddig megvoltam,nem izgattam magam,de most a képed láttán...,köszi előre is:-)))

Előzmény: Lilike9 (89115)
sziszko7212 Creative Commons License 8 órája 0 0 89126

Na hála,nekem a kis gép épp megfelelőt csinál,bár azon a színek nem az igaziak,de inkább csak a bordós árnyalatokkal nem bír,mivel lusta vagyok,azzal fotózok... :)

Örülök,hogy azért annak ellenére fotóztál,csodaszép az első kettő csoportkép,és aztán szépen külön-külön....Szerényke,és Lukrécia mit sem veszített szépségéből,és hát a Többiek sem...:)

Nálam a Magenta cirmos ágán jöttek a cirmosak ez évben is,most is van épp egy szem,már elnyílt az első turnus,de majd csak kezdi a második is,a sima az ontja...

Az atkás leveleim ne nézzétek,elegem van,hogy nem tudom kiirtani őket,most majd a sanmitet,és nissorunt próbálom ki együtt,mert elegem van belőlük:(

Előzmény: anblock_italia (89110)
lona53 Creative Commons License 12 órája 0 0 89125

Telepíteni kellett egy ,,másik" oldalt,  /fiam/  és talán ezzel majd tudok képeket feltenni.

lona53 Creative Commons License 13 órája 0 0 89124

Ez így igaz!  Ezért nem vetek már!  /62 évesen!/

Előzmény: Lilike9 (89116)
GrétiV Creative Commons License 13 órája 0 0 89123

Nap mint nap csodálom a szép fotóitokat, sziszko, AI., ReeDonLee, Szancsi, Icu, virág. Lilike, Ildikó. Nagyon szép növényeitek vannak, na és mindenki úszik a virágtengerbe. Ez a meleg sok bimbót kinyitott, de már alább hagyhatna, mert egyik, másiknak sok a 38 - 40 fok. Nálam az erősebb színűeknél sok virág megfakult, már rá sem lehet ismerni az eredeti színére.

Az elmúlt évben megfogadtam, hogy nem pakolom állandóan a virágokat az időjárás végett, így szegénykéim pörkölődnek a kert legnaposabb részén.

Az erős naptól most csak 1 növényt mentettem, hogy tovább csodálhassam a méretes bugáját.

cilspemamal Creative Commons License 13 órája 0 0 89122

Sziasztok leanderesek! Új vagyok itt, de azért néha be szoktam nézni erre a fórumra. Leandertartásban nem vagyok új, már 7 éve tartom őket. Most metszéssel kapcsolatosan fordulok hozzátok. Eddig is metszettem minden évben augusztus elején, méghozzá tarra mivel rengeteg egyéb más mediterrán növényem van így nincs arra lehetőségem, hogy nagy leandereket tartsak. Azt kérdezném ha ezt a metszést én kora tavasszal tenném meg akkor virágoznának még abban az évben? Ugyanis nagyon sajnálom minden évben azt a gyönyörű virágpompát levágni egészen tövig.

anblock_italia Creative Commons License 16 órája 0 0 89121

Igen, persze, AC:-) A Hókristály alapból nem nyílik szét, csak bizonyos időjárási körülmények között, hogy azok mik, még nem tudtam igazán kinyomozni. Most három nap unokázás, aztán ki tudja lesz-e még leander a kertben.... 

Előzmény: Lilike9 (89120)
Lilike9 Creative Commons License 16 órája 0 0 89120

Csodálatosak!

A Narancsszoknyás egyszerűen ámulatba ejtő.

Hókristály már nem nyílik szét?

A "hogy is hívják" nem A.C ? 

Lilike9 Creative Commons License 16 órája 0 0 89119

Szerintem Roeding és a Narancsszoknyás, esetleg az Opálszoknyás, olyan csodásak Andreának azok a növényei.  

Neki törpe maradt a Roeding, nem is tudok más olyan személyt akinek még "törpe" lenne.

Narancsszoknyásom nincs, de az Opálszoknyás nálam megy az egekbe,metszeni kellene de telis tele van bimbóval így meg nincs szívem metszeni.

A másik amivel nagyon bajban vagyok a Helena. Most,hogy már 2 ágat levágtam a háromból a vastag szár alján elkezdte nevelni a hajtásokat. De ahhoz hogy ezek megfelelően növekedjenek le kellene vágni a megmaradt egy ágat, ami szintén tele van bugával.

Reggel óta azon töprengek mit csináljak...??? 

A legjobb megoldás az ha akkor metszek mikor kikerül a teleltetőből, akkor nem fáj annyira a szívem ha metszőollót kell a kezembe fogni és metszeni.

Előzmény: Lora1213 (89117)
Lora1213 Creative Commons License 18 órája 0 0 89118

Én is úgy látom, talán mégsem szeretik annyira a tűző napsütést.  Némelyik kifejezetten fakó.

Előzmény: Lilike9 (89115)
Lora1213 Creative Commons License 18 órája 0 0 89117

Mik vannak az ablakban?

Az a nemtudomka szép nagyon !  Nálam a Habosnak vannak hasonló gyerekei.

Lilike9 Creative Commons License 28 órája 0 0 89116

Muszáj bírni energiával,hisz még nagyon fiatal vagyok. Valószínű 60-70 évesen nem fogom már ilyen lelkesedéssel csinálni, de a jelenben nem tudom elképzelni nélkülük az életem.

Előzmény: anblock_italia (89106)
Lilike9 Creative Commons License 28 órája 0 0 89115

Ez a másik növény, amit pár napja tettem fel az nem ennyire cirmos. Az tűző napon van mára nem is maradt rajta egy ép virág sem.

Ez szinte félárnyékban van reggeltől délig éri közvetlen nap aztán a cseresznyefa árnyékába kerül.

Muszáj voltam a fa védelmébe tenni a "pirosakat" mert a nap teljesem megégeti a virágokat.

Ha metszem a cirmost akkor gondolok rád.!!! :-))

Előzmény: sziszko7212 (89101)
Lilike9 Creative Commons License 28 órája 0 0 89114

Ez így igaz!

Megéri a fáradozás mert káprázatosan gyönyörű ez a virág.

Előzmény: virág55 (89103)
Lilike9 Creative Commons License 28 órája 0 0 89113

Köszönöm:-)!

Holnap írok!

Előzmény: domosz13 (89100)
Lilike9 Creative Commons License 28 órája 0 0 89112

A dupla ciklámen szerintem Commandant B. vagy Tamoure a dupla vajszínűre én Luteum Plenumot mondanék.

Előzmény: berytibi (89099)
anblock_italia Creative Commons License 29 órája 0 0 89111

Tobzódunk a szépségekben!:-)

Előzmény: f.ildikó (89109)
anblock_italia Creative Commons License 29 órája 0 0 89110

Az a baj a fényképezőgépemmel, hogy vagy egészen kicsi képet lehet vele csinálni, vagy többféle nagyon nagyot, így aztán mindenképpen kicsinyíteni kell még most is, amikor már nagyobb képméret is felmehet. 

Tegnapi képek:

Előzmény: sziszko7212 (89104)
f.ildikó Creative Commons License 29 órája 0 0 89109

anblock_italia Creative Commons License 30 órája 0 0 89108

A te cirmosod nekem is cirmoskodik, de a Magentáim még nem, bár lehet, amik most nyílnak nem is fognak. Láttam Lilikénél is "csak" magenták, cirom nélkül. 

Előzmény: sziszko7212 (89101)
anblock_italia Creative Commons License 30 órája 0 0 89107

Az írás melletti fehér mezőben ki kell jönnie, hogy "Kiválasztom a képet"...

Előzmény: lona53 (89105)
anblock_italia Creative Commons License 30 órája 0 0 89106

Jajj Zsuzsa, hogy van energiád még ennyi képet is feltenni annyi munka után!:-)

Nagyon szépek, de most aztán tényleg ez a dolguk!:-) 

Előzmény: Lilike9 (89097)
lona53 Creative Commons License 1 napja 0 0 89105

Bajban vagyok!  Inkább  ,,béna " vagyok!  Segítség!

Nem tudok képet feltenni. Nekem azt írja ki, hogy ,, Kép feltöltése saját gépről" . Hiába kattintok rá, nem csinál semmit. Eddig tudtam feltenni képeket, de most nem. Valamit biztos rosszul csinálok, vagy elnyomtam valamit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!