Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sziszko7212 20 perce Creative Commons License 87613

Itt lennt védett helyen,ablak mellett 5 fok,vagyis kinnt jó ha 2-3 volt...,nem bánom,hogy beljebb tettünk mindent.

Jön a nem szeretem idő:-(

Előzmény: fecske+ (87612)
fecske+ 11 órája Creative Commons License 87612

Hát nekünk más jutott: szép napsütés, majd alkonyat után borzongató hideg. Most már elég élesen figyelnek a csillagok, a mínusz mondhatni biztos.

Előzmény: anblock_italia (87611)
anblock_italia 12 órája Creative Commons License 87611

Az előrejelzések szerint még pár hétig nem nagyon kell aggódnunk a fagy miatt...., de mennyi felhő, és abban mennyi víz..., lassan kopoltyút növeszthetünk:-(

Előzmény: dony (87610)
dony 14 órája Creative Commons License 87610

Végre délután kibújt a napocska. Neki láttam borogatni... rémes. Nem elég, hogy minden tele vízzel, csigával, lehullott levelekkel, rengeteg a giliszta is. Ezért az alátétek maradnak. Holnap kapnak egy permetet, aztán össze tolom őket, a jövő héten a hidegben kapnak egy kis takarást és még maradnak kint. Olyan dög nehezek, hogy nem tudom lecipelni őket a pincébe.

anblock_italia 19 órája Creative Commons License 87609

Áááá, nálunk már nem:-( De legalább nem esik..., ne legyünk telhetetlenek:-)

Előzmény: lona53 (87608)
lona53 20 órája Creative Commons License 87608

Nálunk is!!!!!!!!!!   Mindjárt jobb kedve van az embernek!  

Előzmény: anblock_italia (87607)
anblock_italia 24 órája Creative Commons License 87607

Süt a napocska!:-)

sziszko7212 25 órája Creative Commons License 87606

Én majd csak beljebb pakolok ma kicsit...

lona53 1 napja Creative Commons License 87605

Na én is a varrógép felé  ,,kacsingatok",   hogy a tavasszal  félbe hagyott   Riseliő    terítőket   befejezzem.

Előzmény: Lora1213 (87604)
Lora1213 1 napja Creative Commons License 87604

Én már megjavítottam a gyerekeknek egy szatyor ruhát, s ma elkezdtem vasalni...

Előzmény: anblock_italia (87603)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87603

Most, hogy így agyon vannak ázva, nem is lehetne már őket levinni, reménykedjünk, hogy lesz pár kellemes, szárazabb nap, száradjanak meg és használják fel a tartalék nedvesség javát. Akkor sajnos már be kellene indítani a rakétákat, főleg a nyugalmunk érdekében:-( Akkor mondhatni új időszámítás kezdődik, a mi téli időszámításunk, ami alatt nem az óra átállítást értem, hanem amikor lehet érdemben más dolgokkal is foglalkozni, mint a virágok.:-)

Előzmény: Lora1213 (87602)
Lora1213 1 napja Creative Commons License 87602

Még én sem gondolkodom bepakoláson.  A jövőhétre egész jó időt mondanak.

Előzmény: anblock_italia (87601)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87601

Természetesen alkalmazkodni kell a lehetőségekhez, mi mindketten itthon vagyunk, és, bár igen sok leanderünk és egyebünk van és igen nehéz lemenni velük több lépcsőn és meredek pincelejárón át, de egy nap alatt el tudjuk végezni. 

Előzmény: MrTesub (87599)
Cs. I. 1 napja Creative Commons License 87600

Mi is bepakoltunk tegnap az áztató esőben.

A legszebb magtokos ágát ai itáliának a gyermekem pakolás közben összetörte.  Remélem, hogy maradt még azért rajta.

Előzmény: MrTesub (87599)
MrTesub 1 napja Creative Commons License 87599

Korai vagy nem a mostani időt látva örülök, hogy bepakoltunk, azóta szakad egyfolytában az eső és nekem ehhez kell(ett volna az az)  egy hét szabi, hogy rendesen végezzek (amit ugye nem akkor vehetek ki, amikor a leandereknek a legjobb), persze mozdulni is alig bírunk az izomláztól,de majd elmúlik.:-)

Előzmény: anblock_italia (87594)
fecske+ 2 napja Creative Commons License 87598

Korai vagy sem: nekifogtam. Ha -2-3, az nálunk könnyen lehet kevesebb is... szóval a kicsiket biztonságba helyeztem. A nagyokat tető alá, volt amiből szépen csurgott már ki a víz. A seregleten végigtekintve úgy látom, mégis van némi igaza a páromnak, miszerint sok a leander. De azért a vetés gondolatát nem vetettem el! :)

Előzmény: anblock_italia (87594)
anblock_italia 3 napja Creative Commons License 87597

Azoknak még nincs itt az idejük, messze még a karácsony:-)

Előzmény: dony (87596)
dony 3 napja Creative Commons License 87596

Nálam is, a nemesítettek virágba borultak. Érdekes a klasszikus régi falusi karácsonyim nem csinál semmit sem..

Előzmény: Ely52 (87584)
anblock_italia 3 napja Creative Commons License 87595

Majd látni fogod, hogy szépen kinyílnak a magtokok, némelyik nem, annak segíteni kell, ha már zörgős. A teleltetőben nem kell aggódni, hogy kifújja őket a szél. február elején ráér elkezdeni foglalatoskodni velük.

Előzmény: MrTesub (87592)
anblock_italia 3 napja Creative Commons License 87594

Szerintem korai, nagyon is, főleg ott felétek, mert azért arra melegebb van átlagban. Nagyon régen volt olyan, hogy ilyenkor már néha aggódtam a mínuszok miatt, de jó pár éve bőven benne vagyunk a novemberben, amikor bepakolás van. Én ezzel is igazolhatom a felmelegedés elméletet! Az az igazság, hogy én se bánnám, ha már nem lennének kinn, ahogy beszéltünk is róla nemrégiben, megnyugvás az testnek, léleknek, amikor biztonságban vannak..., de azért ez valahogyan mégis csak olyan, mintha mondjuk a kisbabát inkább kocsiban tologatjuk, holott már tudna járni, de úgy mégiscsak biztonságosabb (és kényelmesebb):-) Én azt hiszem jobban érzik magukat kinn, ha fúj is a szél, esik is az eső, ez a természetes számukra, nem a pince. Ez eső mondjuk igencsak megnehezíti a cserepeket, reménykedjünk, hogy lesz tán majd egy hét is, amikor nem esik semmi, és kicsit kiszáradhatnak. Persze nem nagyon,mert akkor locsolással kell kezdeni a teleltetőben. Ilyen azért ritkán van.

Előzmény: MrTesub (87591)
MrTesub 3 napja Creative Commons License 87593

Én is "megörököltem" egy hagyományosat, tavaly tele volt virággal az egész ünnepek alatt:Húsvétkor! :-)

Előzmény: fecske+ (87588)
MrTesub 3 napja Creative Commons License 87592

De jó, hogy ez a kérdés is felmerült, én is pont ezen agyaltam, hogy vajon mikor kéne majd lemenni a pincébe körülnézni a nagy pakolás után.

Előzmény: anblock_italia (87586)
MrTesub 3 napja Creative Commons License 87591

Szerintetek korai volt bepakolni? Két napi rohammunkánk van benne az egy hét helyett, amit rászántunk, mert ugye tíz fokos lehűléseket jósoltak és az éjjel már mínuszokat jelent(ene).:-(

Ely52 3 napja Creative Commons License 87590

A nagy 15 éves és a többi kaktusz az még nekem is kint van. De ezeket a kicsiket tavaly vettem szín szerint kb. 6 félét, ezeket bevittem mert a csigák nagyon elkezdték enni.

De , hogy legyen leander is. A Simie és a Deszki csíkos még tele van bimbóval, tető alá húztam, de már biztosan nem fog kinyílni sajnos. Meg hát ők elég hisztisek is.

A pakolásra meg még gondolni sem akarok.:-( Max. a citromokat és a kumquátot viszem be a teraszra.

Előzmény: fecske+ (87588)
fecske+ 4 napja Creative Commons License 87589

Pocsék idő lett itt mifelénk és az időjós tudósokat hallgatva megképzett előttem a látvány, amint hurcolom a leandereimet befelé. Mindjárt itt a fagy... ha mínisz 2-3 fokot mondanak, én már pakolok.

fecske+ 4 napja Creative Commons License 87588

Édesanyámnál is egy ilyesmi van teljes virágzásban. De ő csak a régi hagyományost hajlandó karácsonyinak hívni. Hm, én meg még be se vittem...

Előzmény: Ely52 (87584)
Cs. I. 4 napja Creative Commons License 87587

Köszi.

Meghagyom egyenlőre mindet.

Megvárom , amíg nyílni kezdenek a tokok.

Előzmény: anblock_italia (87586)
anblock_italia 4 napja Creative Commons License 87586

A tél derekán, januárban nyílnak többnyire, addigra érnek be, de ha nem akarsz belőlük ültetni, akkor nyugodtan levághatod most. Esetleg párat meghagysz, hátha kedved lesz magoncozni:-)

Előzmény: Cs. I. (87585)
Cs. I. 4 napja Creative Commons License 87585

A leander magtokok leszedésével meg kell várni a tavaszt?

Ely52 4 napja Creative Commons License 87584

Sziasztok!

Nálam leander virág helyett, elkezdtek nyílni a karácsonyi kaktuszok.