Keresés

Részletes keresés

cKatka Creative Commons License 25 órája 0 0 90421

Ezek szerint nem reménytelen az ügy jövőre. A falak nálunk ugyan vékonyak, de max ott is bebugyolálom őket biztos ami biztos.

Előzmény: trés bien (90419)
cKatka Creative Commons License 25 órája 0 0 90420

A hidegen tartás valószínűen késlelteti. A sajátjaimból kiindulva, egyiken sincs se új hajtáskezdemény se bugakezdemény :(. Biztosan hideg van még hozzá.

A gyengélkedőket és a tavalyi dugványozásúakat odabent teleltettem 15 fokon egy kis helyiségben (hidegebbet nem tudok csinálni). Meg se moccantak.

Előzmény: Lora1213 (90416)
trés bien Creative Commons License 26 órája 0 0 90419

Én idén teleltettem egy teljesen különálló épületben először (igaz elég vastag a fala), de novemberben valóban hidegebb volt benne, mint kint, gondoltam legföljebb berakok egy villanyradiátort, de nem volt rá szükség, bár a hőmérsékletet csak egzakt mértem (bemegyek és érzem, hogy melegebb vagy hidegebb van mint kinn, ill. leheletpróba= kint látszott, bent meg nem)     :-)

Előzmény: cKatka (90415)
trés bien Creative Commons License 26 órája 0 0 90418

Konkrétan a legutóbbi 1,98 MB-os képet nem vette be, odaírta, hogy 2,03 MB! :-(

Előzmény: Lora1213 (90411)
trés bien Creative Commons License 26 órája 0 0 90417

Köszi, de nekem ez kínai, és őszintén szólva annyit nem ér meg az a 20-25 kép, amit egy évben felteszek, meg a gépem egyébként is túlzsúfolt, nem nagyon telepítek már új programokat. :-(

Előzmény: szanCSI2 (90408)
Lora1213 Creative Commons License 27 órája 0 0 90416

Én 15 éve teljesen különálló melléképületben teleltettem a leákat.  Ha nagyon hideg volt kinn, -4 -5 fokra is lehűlt a levegő, de mivel nem volt vizes a levelük , nem volt semmi baj.  Persze a kicsiket akkor a házban, egy fűtetlen szobában teleltettem.  Az idei volt az első tél hogy a közepes és kis méretűek fűtött helyen teleltek.   Nagyon jól sikerült a szabályozás, egyenletes 4°C  volt egész télen. A nagyok továbbra is a különálló fűtetlen garázsban vannak.  Kíváncsi vagyok mennyire befolyásolja a virágzás kezdetét a két féle teleltetési mód.  

Előzmény: cKatka (90415)
cKatka Creative Commons License 27 órája 0 0 90415

Visszaolvasva a korábbi teleltetési bejegyzéseket, feltűnt hogy páran fűtetlen melléképületben teleltettek. Ezek az épületek nálatok teljesen különállóak vagy közvetlenül a ház mellett vannak és így kapnak valamicske meleget? Ha kint fagy van ott benn hány fok szokott lenni?

Azért kérdezősködök, mert a mienkben (különálló épület) már novemberben hidegebb volt mint odakint, és így nem is mertem oda beköltöztetni a leákat. Féltem őket.

szanCSI2 Creative Commons License 1 napja 0 0 90414

OK ! :)

Előzmény: lona53 (90413)
lona53 Creative Commons License 1 napja 0 0 90413

Köszi!   Előbb megfűzöm a fiamat, segítsen. Ha nem boldogulunk, írok.

Előzmény: szanCSI2 (90410)
szanCSI2 Creative Commons License 1 napja 0 0 90412

1536x2048 pixel . Szép méret !

Csak nekem mindig a fülemet sérti a "képkicsinyítés" !

Az már régen rossz, ha képet kell kicsinyíteni ahhoz ,hogy az oldal megvegye , hanem a kép fájlméretét kell kicsinyíteni , tömöríteni, hiszen ezért találták ki a jépeg formátumot. Ebben szerettem volna segíteni.

Régebben csak az 512 kilobájt alatti fájlméretet fogadta el az index. Sok oldalnál még mindig így van.

Előzmény: Lora1213 (90411)
Lora1213 Creative Commons License 1 napja 0 0 90411

Ez a kép  1,95 MB-os. és simán felteszi a zindex.

szanCSI2 Creative Commons License 1 napja 0 0 90410

Tegyél fel egy Team Viewert

http://download.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup_hu.exe

Irj rám egy emailt és  megtávcsinálom neked.

Előzmény: lona53 (90409)
lona53 Creative Commons License 2 napja 0 0 90409

De kár,  hogy ,,számgépanalfabéta" vagyok!!!!! 

Előzmény: szanCSI2 (90408)
szanCSI2 Creative Commons License 2 napja 0 0 90408

Szia! Képfeltöltéssel kapcsolatban ajánlom a figyelmedbe az alábbi linket . Annyi változtatással, hogy már a 4.41-es IrfanView-nál tartunk.  A lényeg az utolsó két sorban van és a képben.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135315425&t=9151241

:)

Előzmény: trés bien (90407)
trés bien Creative Commons License 2 napja 0 0 90407

Már én is gondolkodom egy ideje a kipakoláson, most - látva az enyhe időjárás előrejelzést -elszántam magam és a nagyobbak közül kivonszoltam egy párat az udvarra...

Mondjuk a képfeltöltés még mindíg necces, elsőre soha nem tudom annyira lekicsinyíteni, hogy feltöltse, mellesleg az én gépemen ez a kép is kevesebb MB mint itt(?!)

Előzmény: oleandro (90406)
oleandro Creative Commons License 3 napja 0 0 90406

az én hőmérőmön - 10 volt a csúcs (illetve a mélypont:)), a második hidegebb időszakkor.   Akkorra már csak néhány volt kint, dupla vastagon bebugyolálva.

Előzmény: dony (90405)
dony Creative Commons License 3 napja 0 0 90405

Ennek örülök! Bár ez az idei tél egy gyenge tél volt( eddig) felénk... és hát nekem is van néhány 2m-es, amit előbb-utóbb nem fogok tudni becipelni!!

Előzmény: oleandro (90404)
oleandro Creative Commons License 3 napja 0 0 90404

általában jól, legalábbis egyelőre úgy látom. Néhány levélen látszik csak, hogy megcsípte a fagy.. Ez vsz azt én hibám, mert  esetleg nem került mindenhova u.annyi réteg a takaróból. Vvan, ami még csúnyán néz ki, de az inkább azért, mert egy hónapig össze volt kötözve. Majd  helyrejön.

Előzmény: dony (90403)
dony Creative Commons License 3 napja 0 0 90403

Szia OLeandro! Fagyzugos kertem van. Kb 2012 tavaszán, április elején jött felénk egy -7 C hideg fuvallat. Meteorológusok jelezték, én próbáltam letakarni a leandereimet fátyolfóliával, de a Goldim leszedte reggelre...Raktam fel jó néhány fagykáros képet is, sőt talán még  a széttépett fóliáról is.. Arra emlékszem, hogy azon a télen a pincében nagyon megindultak a leandereim...

Én 2 hét múlva kezdem a kipakolást, De a 2 db nagy hordómra már átfordítottam a csatornát. Most, hogy a szomszédban kivágták a fenyőket, van egy viszonylag védett falam, DK fekvéssel, csak még van ott egy-kis rendezni valóm.

A csomagolás alatt, hogy teletek a leandereid???

Előzmény: oleandro (90402)
oleandro Creative Commons License 4 napja 0 0 90402

A fagykár általában nem a korai kipakolás miatt történik. A friss hajtások leginkább a  májusi csípős hajnalokon szoktak lefagyni...

Korábban nálam  márczius 15 volt a kipakolás időpontja, de az utóbbi években valahogy egyre korábban eljött az ideje.  Iidén például már február 6-án.... :)

Minden kiment ma , csak a kicsik maradtak még bent.

Előzmény: dony (90399)
Bera68 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 90401

Sziasztok!!!

Hétvégén átnéztem a leákat, meglocsoltam mindet. Akiken magtokot láttam külön tettem, hogy szem előtt legyenek. A Hardy Reden már ép kipattant a magtok, de még nem szórta szét a magjait......

A Prof. Parlatorén épp hogy nyíladozik már.  Papa Gambetta, Henci, M.Graziani, Grandiforum, Keceli barack, Provance, Alsace, és az Emile Sahut nevelgeti még a magjait.  Gombásodást szerencsére nem találtam.

Egyenlőre úgy néz ki, hogy a Barci csemeték sikeresen áttelelnek. Szépek, zöldek.  Június volt már és a Barci nem mozdult semmit sem.  Úgy gondoltam lesz ami lesz visszavágtam a legmagasabb ágát, földaraboltam, vízbe tettem és vártam.  Mind a 3 kigyökeresedett!!!! Elég sokat nőttek mire a teleltetőbe pakoltam őket. Az anyanövény valamikor júliusban tért magához, sokat nőtt, és épphogy kinyílt mire jött a hűvös, esős idő. Azt tervezem, hogy tavasszal visszavágom, hadd bokrosodjon.

Ők a Barci csemetéim.

dony Creative Commons License 2016.02.02 0 0 90400

Ó nekem a háztető szigetelésében laknak az egerek, verebek, nyestek... A Bramak műanyag fésűjét fémre cseréltettem, de tök fölösleges pénzkidobás volt....

Előzmény: Lilike9 (90398)
dony Creative Commons License 2016.02.02 0 0 90399

No meg néhány éve április elején, amikor lefagyasztottam a friss hajtás csúcsokat...

Aztán lapátoltam én márc. 15-én is...

De azért én is gondolkodom a kipakoláson!!

Előzmény: oleandro (90390)
Lilike9 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 90398

Kíméld magad a leanderek bőven várhatnak!

Igazándiból én tegnap a fél teleltetőt kipakoltam, sajnos beköltöztek az egerek:-((((

Múlthéten locsoltam és közben hallottam, hogy rágcsálnak, most jó idő van így megragadtam az alkalmat és kivittem azokat amik nem a polcokon voltak.

Teleltetőház mennyezete le van szigetelve és szerintem a gyapotba befészkeltek, onnan járnak le a leanderek közé. Pár virághagymát megdézsmáltak.

Egy hónapja a pincébe verebeket találtam, azok meg a szellőző ablakon mehettek be.

Előzmény: anblock_italia (90397)
anblock_italia Creative Commons License 2016.02.02 0 0 90397

Az enyémek biztos telelnek még sokáig. A pince jó, de macerás ilyen szempontból. De jól vannak odalenn. Nehéz idők jönnek rám, most, hogy újra meg kellett műteni, nem kockáztathatok, nem tudom hogyan fogom kibírni, hogy ne kapjam fel némelyik vödröset, ha éppen máshol szeretném látni. Arról jutott ez eszembe, hogy van néhány, amit egy üres szobában tartunk, és az erkélyre éppenséggel ki lehetne tenni őket. De tényleg nem vagyok benne biztos, hogy kell ez nekik. Mégiscsak február van.

Előzmény: Lilike9 (90396)
Lilike9 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 90396

Tegnap kihúztam a nagyokat a teleltető elé, délután lemosta őket az eső. Szem látomást megszépültek:-)

Ha esetleg mínuszt mond akkor visszahúzom őket.

Idén nagyon jól telel minden, igaz a legkisebbeknél van 1-2 gombásodás és pár kiment, de ez elenyésző.

Előzmény: anblock_italia (90392)
anblock_italia Creative Commons License 2016.01.31 0 0 90395

Én is kibírtam azt a pár százat..., talán nem is eredménytelenül :-) Ma sem csinálnám másként, jó látni, ahogyan életre kelnek. Egyéniségek már akkor!

Előzmény: lona53 (90393)
oleandro Creative Commons License 2016.01.31 0 0 90394

igen, azzal tervezem kezdeni, hogy a kint lévőket kicsomagolom, hadd jussanak lélegzethez :). meg kiváncsi is vagyok, hogy bírták gúzsba kötve.

semmi sincs idén a pincében, ugyebár, csak a palánták. Azok jó helyen is vannak. De legtöbb a lépcsőházban van, és nekik  ilyenkor már, különösen ha süt a nap,  meleg van. A kényesebbeknek pláne. Azokat vinném ki először.

Előzmény: anblock_italia (90392)
lona53 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 90393

Megpróbálom én is a vizes módszert. Bár  elég macerás.

Előzmény: Lilike9 (90391)
anblock_italia Creative Commons License 2016.01.31 0 0 90392

Te, nem elég, hogy az erkélyen hagyottakat minden bizonnyal megfagyasztottad, még a többit is fel akarod hozni??? Vagy az erkélyen hagyottakat akarod kicsomagolni?

Előzmény: oleandro (90390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!