Keresés

Részletes keresés

Lilike9 Creative Commons License 30 perce 0 0 90991

Nem rákos, hanem iszonyatosan gombás lett a leander. A szár repedésein is bekerültek a kórokozók a szárba ezáltal a kéred felső része szétrothadt. Majd gyógyulni kezdett de hegesedés maradt.

A bekarikázott beteg szárat válasszad le, a többit metszed vissza, és alaposan permetezd le a csonkot. 

Előzmény: ExonZ (90989)
Lilike9 Creative Commons License 45 perce 0 0 90990

A Carpentras inkább a Provence fajtára hasonlít! 

Bár nálam is "kavarodás van" a Carpentras körül, akitől én vettem az Marianntól vette(állítólag), de az enyém mégsem olyan mint Hópici Bendegúzé. Így hát ez a férfi szerintem nekem nem Carpentrast küldött anno hanem valami mást.

De ez a "más" nem Provence,kicsit másabb, színben szerkezetileg is.

Lona akkor Neked is lesz ilyen Kreberose! Tudod én még jövök Neked egy leával a kis bordó csemete miatt amit adtál.

Sajnos ezt kaptam a Kewpie helyett 3. alkalomra is, Kewpiet vettem de ez lett:-(

Előzmény: lona53 (90987)
ExonZ Creative Commons License 6 órája 0 0 90989

Köszi a választ, akkor teljesen visszavágom. Bár ebben az esetben is megmarad a törzséből sérült/beteg rész - a 2. képen bekarikáztam, hogy mire gondolok. Vagy azt le kellene választanom a többitől? A levelei foltosak, az új hajtások szárai is mind foltosak, mint az első képen. :(

Előzmény: anblock_italia (90984)
anblock_italia Creative Commons License 7 órája 0 0 90988

Én biztos vagyok benne, hogy nem ugyanaz a kettő, hiszen tudjuk, hogy a Chopin milyen okból és honnan származik. Bár nekem nincs a másik, amit írsz..., így elvben nem nyilatkozhatnék. Van egy másik is, nem jut eszembe a neve, arra is mindig azt mondták, hogy ugyanolyan (Mrs. Roeding), de nem, tuti hogy nem. Aztán van, akinél nagyra nőtt Chopin van, van akinél kicsi..., de ez, mint idővel kitapasztaltam, részben azon múlt, hogy akinek én küldtem honnan kapta a hajtást (ha bokorról, akkor kicsi maradt, ha alsó hajtásról, akkor megnőtt). Bár ami igaz, az igaz, a kis Chopin végül is valamiből lett kicsinyítve..., szerintem a nagyot talán nem is lehet annak nevezni..., és akkor lehet, hogy abból kicsinyítették, amit te mondasz, és nem a Provancéból. 

Előzmény: lona53 (90987)
lona53 Creative Commons License 8 órája 0 0 90987

Még mindig nem tudom eldönteni, hogy a Chopin, és a Ville De Carpentras nem egy és ugyan az?  Nálam egyforma. Pedig több helyről is vettem mind kettő félét, pont ezért. 

Lilike!  Nem tudok betelni a Kerberoséval!  Most megint ácsingózhatok valamire!  Hát sose lesz vége? !!!

Előzmény: sziszko7212 (90979)
lona53 Creative Commons License 8 órája 0 0 90986

És hol lehet ilyen Kerberosét venni? 

Előzmény: Lilike9 (90982)
anblock_italia Creative Commons License 8 órája 0 0 90985

Újra megnézve  a képeidet, lehet jobban járnál, ha kidobnád! De ha nem, tényleg csak  a rövid és csupasz szárak maradjanak. 

Előzmény: ExonZ (90983)
anblock_italia Creative Commons License 8 órája 0 0 90984

Igen, úgy, hogy alig maradjon belőle valami! Levele, elágazása  egy sem, úgy kb 15-20 centire a föld felett! Bízz bennem! :-)

Lehet, hogy nem egészséges, de én nem hiszem, hogy rákos. Mivel nincs más leandered, nagy veszélyt nem jelent nálad, de esetleg a szomszédban, közelben...? Leveleken vannak göbök? Ez a legfőbb jellemző, és pont a levélzetet nem mutattad közelről..

Előzmény: ExonZ (90983)
ExonZ Creative Commons License 12 órája 0 0 90983

Sziasztok.

Kaptam egy leandert, de elég rossz állapotban van. Még nem volt ilyen növényem, utána olvastam, hogy metszeni kell, de nem tudom mennyire vágjam vissza. A törzsén is vannak sérülések (vagy rákos foltok?) azzal mit kezdjek? A beteg hajtásokat is teljesen vágjam le? Szegényből lassan nem marad semmi. Várom a hozzáértőbbek tanácsait, hogyan tudnám feléleszteni a növényt. Előre is köszönöm a segítséget.

Lilike9 Creative Commons License 19 órája 0 0 90982

Remélhetőleg igen, de ahogy nézem az időkép előrejelzését, sajnos jövőhétre sok esőt mond megint.

Ez pedig nem kedvez nekik.

Az első a Kerberose

Előzmény: sziszko7212 (90981)
sziszko7212 Creative Commons License 19 órája 0 0 90981

Huhhhh,na kezdődik..... :)

Az első kicsoda?????Csábító szépség!!!!

Előzmény: Lilike9 (90980)
Lilike9 Creative Commons License 19 órája 0 0 90980

Nálam nincs befutó, több fajta egyszerre virágzik!

Előzmény: sziszko7212 (90979)
sziszko7212 Creative Commons License 22 órája 0 1 90979

Nálam már tuti befutó a Chopin,nem előzi be semmi:-)

A Barcika még csak ilyen:

anblock_italia Creative Commons License 1 napja 0 0 90978

Nekem is vérmes reményeim vannak! :-) Sokat dolgoztam a formáláson, most talán, talán nem kell már sokat metszeni. Olyan bosszús voltam a napokban (vagyok ma is), mert végre sikerült egy kisebb, de már nem pici Maria Gambettából szép, 3x2 elágazást produkálni. Hát nem lerágta egy csiga az egyik elágazás mindkét hajtását?! Most nem is tudom, hogy mit kezdjek vele..., sehol nincs alább hármas elágazási lehetőség, hogy újra megmetsszem. Szép kis fát képzeltem el belőle.

Előzmény: fecske+ (90976)
anblock_italia Creative Commons License 1 napja 0 0 90977

Érdekes, nekem is az áll a legjobban! De, mert dupla, lehet valami beelőzi a célszalagnál! :-)

Most áznak rendesen, de remélem, végre jön tényleg a jó idő.

Előzmény: sziszko7212 (90974)
fecske+ Creative Commons License 1 napja 0 0 90976

Nálam is a távoli jövőben a virágzás. De legalább nőnek szépen a bugák, némelyiken egész virágözön ígérkezik - na a lefagyottakon persze nem. 

Előzmény: anblock_italia (90973)
Ranyu Creative Commons License 1 napja 0 0 90975

Köszönöm!:-) A képet is! Tényleg felső polcos! Majd hozd Chopint, én megmetszettem, így csak képen láthatom idén.

Előzmény: sziszko7212 (90974)
sziszko7212 Creative Commons License 1 napja 0 0 90974

Annyira szupi,hogy már gyönyörködhetsz:-)Nálam már tuti Chopin lesz a befutó,bontogatja a külső szirmokat,ha kinyílt,hozom!

Csatolom a képet mailben végre,de most is rohanás,délutánosak vagyunk,sosincs idő semmire:(

Előzmény: Ranyu (90970)
anblock_italia Creative Commons License 1 napja 0 0 90973

Nálunk még semmi, esélyt sem látok arra, hogy egy-két hétnél hamarabb legyen bármi. Nagyon mélyen aludtak a télen!:-(

Lora1213 Creative Commons License 1 napja 0 0 90972

Ezek a virágok tudnak valamit...   Nálam is tegnap volt az első nyíló, egy Klaudia. 

oleandro Creative Commons License 2 napja 0 0 90971

na a szokásosnál majd 2 héttel később végre beindult a szezon nálam  is. Holtverseny volt, az örökös első  ándzsolopuccsi mellé ma felzárkózott émilszáü is

Ranyu Creative Commons License 2 napja 0 0 90970

Nagyon szeretem!

Az utolsó képen előtérben Piroska, háttérben VV Bársony.

Előzmény: sziszko7212 (90967)
szanCSI2 Creative Commons License 3 napja 0 0 90969

Rengeteg buga van. Már nagyon várom az első robbanást.  Fel fogom tenni!

Előzmény: sziszko7212 (90967)
szilkszilky Creative Commons License 4 napja 0 0 90968

Köszönöm szépen, jelentkezem, ha úgy jó!

Előzmény: fecske+ (90943)
sziszko7212 Creative Commons License 4 napja 0 0 90967

Jajjjjj,de jóóóóó:-)Az enyim is tele bimbóval,nagyon várom már,de annyira egyszerre fognak,talán Chopin,és a Barcika lesz az első,a többi forma-forma...

Előzmény: Ranyu (90962)
Dakini49 Creative Commons License 5 napja 0 0 90966

Van itthon aktív szénrúd, akvarisztikai boltból való.

De nem rakok mindig és minden vízbe, csak 1 fajta az, ami bepunnyadt eddig, annak is sötét a törzse. A többi mind szépen gyökeresedik. A nyálkás részt levágtam a szárakról az egészséges részig, és kezdődik előröl a program. :) Ahogy melegebb, jobb lesz az idő, ezek is ki fognak előbb utóbb gyökerezni.

Előzmény: lona53 (90961)
Mary2013 Creative Commons License 5 napja 0 0 90965

Köszi, megnyugodtam akkor. Leander paradicsom van nálad. Úgy látom ők a kiváltságosok de a többi növény is jól érzi magát. :) 

Előzmény: Ranyu (90964)
Ranyu Creative Commons License 5 napja 0 0 90964

Kis csalás van a dologban, ha megnézed jobban a képet, ezek a kiváltságosok üvegházban vannak.

Előzmény: Mary2013 (90963)
Mary2013 Creative Commons License 5 napja 0 0 90963

Nálad már virágoznak? Az enyémek még nagyon alszanak. Talán ma már kapnak egy kis napot. :) 

Előzmény: Ranyu (90962)
Ranyu Creative Commons License 5 napja 0 0 90962

Én nem nagyon használok semmit a vízbe. Ha szükséges, vagy olyan kedvem van, lecserélem a vizet. Szerintem is a meleg a legfontosabb. Viszont, ahogy Bombaba írta, én is jártam úgy egy növényről levágott hajtásokkal (konkrétan Gotsis), hogy a tél beállta előtt a háromból egy került cserépbe, a másik kettő ottmaradt a vízben 8 fokban télre. Tavasszal a melegedéssel már növesztett akkora gyökeret, hogy el lehetett ültetni. Szerintem vannak menthetetlen ágak, amivel bármit csinálhatsz, kuka lesz a vége, ha akar, a hisztis is növeszt gyökeret. Lehet, hogy hatból egy, vagy csak ötödszörre, de előbb-utóbb meglesz a vágyott fajta. Aki türelmetlen, vegye meg cserepesként.:-)

Itt tartok (Piroska, Mme Allen, Sziszkó Lillája)

Előzmény: lona53 (90961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!