Keresés

Részletes keresés

delon77 Creative Commons License 2 órája 0 0 90850

Sziasztok!

Szerintetek ha a telelőben minden levél tiszta barna lett? Van még esélye hogy kihajtanak a leandereim?

Szerintem mivel fűtetlen zárt térben volt szerintem túl hideg volt nekik?

Nincs valakinek eladó növénye egyuttal veszprém székesfehérvár környékén?

előre is köszönöm

Ely52 Creative Commons License 21 órája 0 0 90849

Szia Ica!

Molnár Katalin Miskolc. Ha kell a címe is írj és elküldöm.

Előzmény: lona53 (90844)
anblock_italia Creative Commons License 1 napja 0 0 90848

Nálunk szerencsére nem, mert most nem érek rá velük foglalkozni.

Előzmény: Lilike9 (90846)
lona53 Creative Commons License 2 napja 0 0 90847

Köszi!  Hátha olvassa ezeket a sorokat  Ö is!

Előzmény: Lilike9 (90845)
Lilike9 Creative Commons License 2 napja 0 0 90846

Nálunk fagyott ma rendesen:-(( az 1m magasra pakolt tálcás kis csemeték földjének teteje keményre fagyott, a levélkék deresek lettek:-((

Pedig tegnap előtt mikorra a fagyot jósolták behordtam őket aztán nem is fagyott, most mikor +1,+2 fokot írtak hozzánk lett -1,-2.

Lilike9 Creative Commons License 2 napja 0 0 90845

Miskolcon Katié de azt ne kérdezd milyen Kati a vezeték nevére már nem emlékszem.

Előzmény: lona53 (90844)
lona53 Creative Commons License 2 napja 0 0 90844

Kérés, kérdés !  Kinek a ,,gyermeke"  a Persika,  alias Miskolci barackos?  Elkutyultam a nevét.  Régebben volt szó róla.  Tudja valaki? 

anblock_italia Creative Commons License 2 napja 0 0 90843

Szuper! :-)

Előzmény: trés bien (90842)
trés bien Creative Commons License 2 napja 0 1 90842

Tényleg rendbejöttek, ugyanolyan gyorsan, mint ahogy lekonyultak! :-)

oleandro Creative Commons License 2 napja 0 0 90841

a friss hajtások általában különösen érzékenyek a hirtelen sokkokra (erős napsütés, forróság,  hideg,  szél, stb). Elájulnak, de aztán magukhoz térnek és kész.

Előzmény: lona53 (90840)
lona53 Creative Commons License 3 napja 0 0 90840

Nálam is van ilyen .   Szerintem is egy kis locsolás helyre hozza. Reménykedem benne én is. 

Előzmény: trés bien (90837)
Kyp8821 Creative Commons License 3 napja 0 0 90839

Sziasztok. Sajnos a tél folyamán két leanderem is feladta a küzdelmet. Szeretném pótolni őket. Ha esetleg valakinek metszésből lenne szár, ág vennék tőle. Az egyik a Harriet Newding lenne. A másikat pontosan nem tudom, sárga szimplavirágú volt. Előre is köszönöm.

Lilike9 Creative Commons License 3 napja 0 0 90838

Nálam is így néztek ki reggelre, szidtam is magamat,hogy miért nem tettem őket fedezékbe...

De most délutánra összeszedték magukat. Jót tett nekik a nap melege.

Előzmény: trés bien (90837)
trés bien Creative Commons License 3 napja 0 0 90837

Az biztos, hogy nem vágom vissza hacsak el nem kezd száradni, mert akkor már nincs miben reménykedni.

Előzmény: anblock_italia (90836)
anblock_italia Creative Commons License 3 napja 0 0 90836

Nem látsz esélyt a felépülésre? Elvben egy jó locsolás után össze kellene szednie magát. Nagy kár lenne azokért a szép bimbókért!

Előzmény: trés bien (90835)
trés bien Creative Commons License 3 napja 0 0 90835

A tegnapi szeles hideg időjárás ezt csinálta a (2 hónapja kinn levő) leanderek egy részével :-(

A dologhoz tartozik, hogy tavaly tarra vágták a mögöttünk lévő erdő egy részét, így egy szélcsatornába kerültünk, ami már többször "darabokra szedte" a kertet.  :-(((

oleandro Creative Commons License 4 napja 0 0 90834

ja, eltévesztettem a házszámot, bocs :)

Előzmény: oleandro (90833)
oleandro Creative Commons License 4 napja 0 0 90833
9M31 Creative Commons License 6 napja 0 0 90832

Köszi! Akkor ezt a részt megszüntetem.

Előzmény: anblock_italia (90831)
anblock_italia Creative Commons License 6 napja 0 0 90831

Nem kell nekik olyan sok pára, még elrohadnak a végén. Persze tűző nap se jó, reggeli, délutáni napocska, aztán majd nőnek. Bár most állítólag elromlok az idő, de ha újra jó lesz, tedd ki őket a szabadba, azt szeretik. Aztán majd pár hét múlva nagyobb napra is mehetnek. A leander éltető ereje a napfény..., na meg a víz sem árt! De a pára nem igazán a barátja.

Előzmény: 9M31 (90830)
9M31 Creative Commons License 6 napja 0 0 90830

Üdv mindenkinek!

Van valakinek tapasztalata a magról szaporításban? Kikeltek a kis leanderek, volt is két pici levelük, annyit tudok hogy ekkor kell őket elültetni.Ez meg is történt, de a további tartásukról nem tudok! Jelenleg fólia alatt vannak a pára miatt, tálcában vízzel, lévén hogy ebben a közegben keltek ki, így folyamatosan nedves a földjük. Ha valakinek van már tapasztalata ez ügyben azt szívesen fogadnám.

virag-jozsef Creative Commons License 2016.04.20 0 0 90829

köszönöm szépen! ez megnyugtató. Tegnap voltam kertészboltban, de nem engedtek venni semmilyen szert az eladók, amíg nem viszek be leveleket megmutatni. Úgyhogy most itt van a táskámban, délután megyek, hoztam a nagyítómat is a pontos diagnózishoz.

Előzmény: Lilike9 (90828)
Lilike9 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 90828

Semmi komoly baja nincs, egy picit talán gombás, és van rajta olyan is ami szerintem teljesen természetes jelenség. 

Gombát onnan lelet látni,hogy a bordós kör közepe barna, majd kilyukad a levél a barna középnél.

Van hasonló természetes jelenség is de az apró pirosas-bordós apró pöttyök, elszíneződések, ami általában a rózsaszín ,ciklámen, virágú fajtákra jellemző. Ősszel és tavasszal a hideg idő miatt jelennek meg a leveleken de a zöld szárakon is előfordul.

Azért nem árt egy gombaölős permetezés.

Előzmény: virag-jozsef (90827)
virag-jozsef Creative Commons License 2016.04.18 0 0 90827

újra nekifutok, mert lemaradtak a képek.2016leandeleal2

virag-jozsef Creative Commons License 2016.04.18 0 0 90826

Tudnátok segíteni? Lehet, h én öltem meg a leandereimet. :( Nem tudom, hogy ezek a pöttyök betegségtől keletkeztek a leveleken, vagy én voltam annyira óvatlan, hogy szeles időben spriccelgettem a vegyszeres tisztítószert, amikor nagytakarítást végeztem a teraszon. Nagyon sok kis madarat etettem egész télen, most már csak inni járnak és muszáj időnként rendet rakni utánuk. A nagy szél ellenére nagyon erős napsütés volt. Lehetséges, h a levelekre hullott permetcseppeken keresztül megégett a levél? Vagy ez valami betegség lehet? Már mikroszkópikus nagyítóval is vizsgáltam a leveleket, de nem mozog benne semmi. Nincs élőlény a pöttyökben. A levelek egyébként nem hullanak, és ráadásul október után most húsvétkor is kivirágzott a lelkem, most is tele van bimbóval. Öntözöm, tápozom, tavaly is gyönyörű volt. Nagyon szomorú lennék, ha elpusztulna.  :(

oleandro Creative Commons License 2016.04.16 0 0 90825

Hahó, ez fajtafüggő, de ha jó napos helyen vannak, és jó meleg nyár lesz, van rá esély, hogy nyár vége felé legyen valami virágzás.  Ez a fő, de persze az átültetés, a gyökérvégződések lecsippentése is segít   a fejlődésben, és így áttételesen akár a virágzásban is.

Előzmény: bgyongyi1975 (90814)
szanCSI2 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 90824

Idén nekem is jól sikerült a teleltetés a sötét,nem túl hideg pincében. Elég párazáró a szigetelése, de van rajta két szellőző nyílás. Most összesen 2x locsoltam  meg őket , meg berakás előtt megmetszettem és meglocsoltam, de a terméseket nem bántottam. Mindösszesen néhány termés penészedett meg. A tavalyi telelés eredménye ugyanitt sokkal rosszabb lett. Akkor több volt a gombás károm. Most kipakolás után levágtam a beteg részeket ,meg a terméseket és odagórtam őket az almafa alá és már többször is jól belocsoltam, ha természet úgy dönt ,hogy kikel valami , azt majd kipikírozom. Egyből kaptak a nyakukba kuproxatot a talajuk kijavítása után, és azóta 1x felszívódó rovarölőt és atka elleni szert is kaptak és legutóbb amistar , amit más miatt pukkantottam fel. Most már egy darabig nem akarok permetezni. Szépek tele bugákkal.

Előzmény: Lora1213 (90819)
anblock_italia Creative Commons License 2016.04.15 0 0 90823

Nincs rajta szó ilyesmiről :-( De legalább tudom, nincs betegsége, nincs semmilyen hiánya.:-) 

Előzmény: cKatka (90820)
anblock_italia Creative Commons License 2016.04.15 0 0 90822

Én is ott teleltetek, és eddig nem is történt ilyen, de tudod azért a pincében is csak akkor maradnak szépek, ha megfelelő az ellátás :-9 De azt hiszem most nekem kicsit elnézhető..., bár az talán nem nézhető el, hogy nem kértem meg mást, mert nem bíztam meg másban...,  de akkora ott a dzsumbuj, el sem tudom képzelni, hogy más is átlátja, és akkor lehet kimaradt volna valami végzetesen. Na mindegy, nagy baj nincsen.

Előzmény: Lora1213 (90819)
anblock_italia Creative Commons License 2016.04.15 0 0 90821

Igen, erre, köszi! :-) Mindjárt jól áttanulmányozom, le is mentem! :-)

Előzmény: cKatka (90820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!