Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lora1213 8 órája Creative Commons License 87781

Előzmény: oleandro (87780)
oleandro 9 órája Creative Commons License 87780

ja. 2 éve is megvolt a tél. Pont márczius 15-re jött meg elég emlékezetesen. Ezt akarod? :)

Előzmény: anblock_italia (87779)
anblock_italia 11 órája Creative Commons License 87779

Áááá, nekem sem tetszik, kérem vissza a nyarat, az őszt, a telet és persze a tavaszt, úgy, ahogy még két éve is volt! Én mindig is a 4 évszak elkötelezett híve voltam, és az is maradok!:-)

Előzmény: Lilike9 (87775)
lona53 12 órája Creative Commons License 87778

Azért szépek is tudnak ám lenni!!!!  Ne add fel! 

Legyen egy kis leander is a ,,kitérő"  után.  Szintén  magról kelt.

Előzmény: Lilike9 (87774)
Nam Wan 12 órája Creative Commons License 87777

Sziasztok!

Látom a sivatagok kerültek szóba. Nalam szobai körülmények mellett, talajfűres es pótvilágítás nélkül nevelkednek. A tartásuk nem különösen igényes, de ilyenkor oda kell figyelni a megfelelő teleltetésere. Szobahőmérsékleten semmilyen extra dolgot nem igényelnek, mindössze visszafogott locsolást kapnak. A 15-16 fok veszélyes lehet, ha valaki nem ismeri még eléggé a növény szokásait. Én mindenkinek azt javaslom, hogy 20 fok legyen a tartásuk hőmérséklete legalább, akkor a leveleiket is megtartják és mivel párologtatnak, ezért kisebb az esélye a rohadásnak.

Remélem segítek ezzel megmenteni pár növényt. A vastag caudexű növények szinte egész télen kibírják locsolás nélkül is, ez is lehet egy alternatíva.

Üdv,

A.

Lilike9 12 órája Creative Commons License 87776

Nagyon jó lehet Neked, legalább is irigyellek azért a természet közeli környezetért.

Előzmény: MrTesub (87771)
Lilike9 12 órája Creative Commons License 87775

No én nem örülök ennek a mediterrán télnek, sajnos a gyümölcsfák és a többi nem ehhez az időjáráshoz szokott növény megissza a kárát:-((

Inkább teleltetek csak lenne igazi tél már végre!

Előzmény: anblock_italia (87770)
Lilike9 12 órája Creative Commons License 87774

Ezért a szívem egy darabja a leander mert azzal nincs sok gond. Amiket most írtál és a képeket elnézve szerintem nekem sem lesznek a kedvenceim.. de azért nem adom fel, próbálkozok...

Előzmény: lona53 (87772)
MrTesub 13 órája Creative Commons License 87773

Én is idén kezdtem plumeriákat gyűjteni, tavaly előtt volt 3,hatalmasat nőttek egy nyár alatt, de  a télen nem voltak jó helyen és  tavaszra végük lett. Most újra próbálkozom!:-)   A sivatagi rózsákkal  szépen befürödtem, mindenhol azt hangoztatják, hogy mennyire igénytelen, aztán kiderült, hogy akinél tényleg szép az külön nyári külön téli üvegházban tartja talpfűtéssel, mesterséges világítással, speciális földkeverékkel stb,stb... Most még vegetál jópár magonc (az oltott növényeket nem igazán szeretem), de pl. ma is találtam kettőt, ami megadta magát, egyszerűen megpuhult a törzse, pedig 16-17 C-on , szárazon tartom őket.:-(

Előzmény: lona53 (87772)
lona53 15 órája Creative Commons License 87772

Plumival én is próbálkoztam 4-5 éve, de még nem hajlandók virágozni.  Csak  nyúlnak.  Haragszom rájuk, pedig csodás az illata.  /vettem egy virágzót egyszer/

A sivatagik  is kiestek a szívem csücskéből.  Ezek is 4-5 évesek, és alig virágzott belőlük  2-3db. Ma  is  találtam  köztük egy kinyiffantat,  pont ami virágzott idén.  Kényes jószágok, és ráadásul  irtóra szeretik az atkák  mind a  kettőt.

plumik sivatagik  és a  halott!  

Előzmény: Lilike9 (87761)
MrTesub 18 órája Creative Commons License 87771

Mondhatni , már amit el nem loptak már belőle, már csak egy kis sáv van mögöttünk:-(

Előzmény: Lilike9 (87766)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87770

Jó lesz a mediterrán tél, csak valaki írásba adná, hogy eztán mindig így lesz..., de a tendencia mindenképpen ezt erősíti. Lassan azon gondolkozhatunk, hová ültessük a leandereinket, mert ugye a terasz betonjába nem lehet:-(

Most éppen dörög és villámlik a belváros tájékán..., "nyári zápor":-)

Előzmény: MrTesub (87765)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87769

Ha jó napos helyem lett volna, akkor tán én sem hagyom abba, de itt 4 évig is várni kellett, néha többet is a virágzásra. Na meg amúgy is..., én kiöregedtem ebből a hobbiból, ez az igazság.

Előzmény: Lilike9 (87767)
Lora1213 1 napja Creative Commons License 87768

Csodálom a türelmed, hogy kivárod míg a magokból virágzó növény lesz...

Én alig várom hogy túladhassak a tavasszal már 2-3 éves magoncaimon.

Előzmény: Lilike9 (87767)
Lilike9 1 napja Creative Commons License 87767

Igen, ennyit tervezek de nagy a kísértés ha sokat nézegetem a magtokokat lehet megduplázom.

Végül is helyem az most már van bőven, időm is engedi,hogy a hobbimnak éljek.

Előzmény: anblock_italia (87764)
Lilike9 1 napja Creative Commons License 87766

Keleti bangita nálam is virágzik és kezd a hunyor is, egy kicsit megbolondult a természet.

Te erdő szélén laksz?

Előzmény: MrTesub (87765)
MrTesub 1 napja Creative Commons License 87765

Tudom, hogy nem leander, de nálunk itt a tavasz:

anblock_italia 2 napja Creative Commons License 87764

Ja, hát ha "csak" 3-400 magonc lesz az idén...:-) Megnyugodva látom, hogy tudsz mértéket tartani:-)

Lilike9 2 napja Creative Commons License 87763

köszi nagyon jól állnak nem nyúlnak a pluméria ami kissé "gyöszi"

amint lesz időm fotózok és az Egyesületi fórumra felteszem.

Előzmény: Lora1213 (87762)
Lora1213 3 napja Creative Commons License 87762

Hogy állnak a sivatagik?

Lilike9 3 napja Creative Commons License 87761

Igen már magról szaporítottam a plumeriát,sivatagi rózsát,amarilliszt, a hibiszkuszokat most próbáltam porozni majd meglátjuk,hogy megfogja-e.

Leanderből 300-400dbnál többet már nem akarok februárban elvetni.

Előzmény: anblock_italia (87760)
anblock_italia 3 napja Creative Commons License 87760

Na természetesen nem totális feladásra gondoltam, hanem csak a leander magoncozásra:-)Van valami elképzelésed, hogy milyet szeretnél? Hisz olyan sok lehetőség már nincs:-(

Netán a felsoroltakat is magokból gondolod szaporítani? "Fiatalság bolondság!"!:-)))

Előzmény: Lilike9 (87759)
Lilike9 3 napja Creative Commons License 87759

Nem arról szó nem lehet!:-))

Most társult még hozzájuk a sivatagi rózsa, hibiszkusz, pluméria,.....

Előzmény: anblock_italia (87758)
anblock_italia 3 napja Creative Commons License 87758

Nem adod fel?:-)

Előzmény: Lilike9 (87757)
Lilike9 3 napja Creative Commons License 87757

Ma locsoltam a kazánházban telelőket, és meglepetésként ért,hogy Deszki cirmoson és Hamupipőkén 1-1 magtok beérett, aztán jobban szemügyre vettem a többit is és Barci, Isle of Caprin is szépen kezdenek érni a magtokok.

Valószínű azért mert itt sajnos 10-13 fok van és száraz is a levegő ettől pedig begyorsul a magtokok érése.

Úgy hogy holnap "nagyvizit" lesz a 3 teleltetőben, a magtokokra pedig papírzacskót csíptetek nehogy szétszóródjanak a magok.

Előzmény: fecske+ (87755)
oleandro 3 napja Creative Commons License 87756

biztos a teleltetőben lett gombás, nem kint. mert ott ugyebár nincs légáramlás.

és esetleg még eleve nedves ott  a levegő v. a kelleténél több vizet kaptak...

Előzmény: fecske+ (87755)
fecske+ 3 napja Creative Commons License 87755

Kényszerűségből ki kellett pakolnom a teleltetőm nagyját, mindenfelé leandercsoportok álldogáltak egy ideig a házban. Na, a napokban pakoltam végre vissza, hát meglepve láttam, hogy a Papa Gambettám erősen gombás lett, még a gondosan rajta hagyott magtok vége is megfeketedett... egész eddig semmi baj nem volt vele... sajna nem kideríthető, hogy ha a teleltetőben marad, akkoris így jártam volna?

Szerintetek lehet azért még jó a mag? Csupa piros-bordó közt tartottam, ezért ragaszkodnék hozzá.

anblock_italia 6 napja Creative Commons License 87754

Szerintem a legtöbben értjük, de köszi, hogy leírtad újra:-) Sikeres teleltetést, kellemes karácsonyt kívánok!:-)

Előzmény: Napvándor (87753)
Napvándor 6 napja Creative Commons License 87753

Sziasztok!

Magyarországon télálló amúgy cserépben levő növényeket mindig leásunk a földbe. Plusz hideg, plusz 5 cm föld még a tövére, plusz hideg, kap 1 - 2 réteg geotextilt....Tökéletes védelem...

Védett terasz, házfal mellett, belvárosi védett zug, egészen más helyzet, mérjétek min. max. hőmérővel, itt néha 8 - 10 fokkal több a téli minimum. hőm.

Ha nem ásom le, a fenyők, aranyeső, buxus, konténeres gyümölcsfa ... is kifagy a cserépből tartós - 15 alatt...

S azért ássuk le most, mert a jóistenen kívűl senki se tudja, febr. közepén hány fok lesz. Tartós - 5, a talaj lefagy, utána már nem lehet semmit se leásni... Akkor még geóval lehet plusz takarni...fagyott homokkal már nem... Üdv...

CBNora 6 napja Creative Commons License 87752

Én a fiatal, kis cserépben lévő növényeket a tartós, nagy hidegek előtt beviszem a kaktuszteleltető leghidegebb részébe (amennyi befér), a többit kint hagyom, és a ház fala mellé húzom. Az alattuk lévő alátétet meg szoktam fordítani, így talán jelent egy kis hőszigetelést, bár ez nem valószínű, hogy számít, és biztosan nincs alattuk pangó víz. Át szoktak telelni.

Előzmény: Lora1213 (87742)