Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

oleandro 12 órája Creative Commons License 87701

az időkép azt mondja (most), h., karácsonyra(!) kell behurcolkodni.....

Lilike9 2 napja Creative Commons License 87700

Olyan 80%-ra kész vagyok én is a bepakolással, de van még munka bőven. Ha meg minden bent lesz jöhet az udvar takarítás,fólia felszedése,alátéteket elmosni...stb.

Azért még így is okozott fejtőrést,hogy hova pakoljak annak ellenére hogy kész lett a 24nmes teleltetőház, idén már majd 50nm-ert foglaltak el a növények. Úgyhogy le kell állnom, engem is létszámstop fenyeget:-(

Előzmény: fecske+ (87699)
fecske+ 2 napja Creative Commons License 87699

Lassacskán én is végzek a bepakolással... legnagyobb meglepetésemre befértek a tavalyi telelőbe - majdnem... 8 nagyobbacska várja, hogy helyet szorítsak nekik valahol... fene abba a gázórába, ha nem kellene hozzá ösvényt hagynom, kevesebb bajom lenne, legalábbis még idén. :)

Ja, meg van egy tálca magonc is, az a permetezésre vár, várogat...

Lady Gyöngyös 3 napja Creative Commons License 87698

Hát igen az olasz vidék szerelmese! /biztos sok szép példányt láttál/. Én Keszthely és Hévíz között láttam egy mesezépet de lehet egyről beszélünk. Nyíregyházán az oázis kertészet kb 5 éve hozza őket és az egyik városrendező cég az egyik körforgalom környékére is kiültetett egyet 2 éve huzatos-szeles helyen vannak ...semmi bajuk! pont olvastam az oliva fórumban is egy hozzászóló nagyon ajánlja mert nem is olyan kényes mint ahogyan gondoljuk! próba szerencse a szomszéd örökzöldjei felfogják az északi hideget ....na meg dombon lakunk csak a képeken nem látszik ...látszik, hogy jön a tél fogynak a képek és én is offolok itt a mandulafenyővel!

Előzmény: anblock_italia (87695)
fecske+ 4 napja Creative Commons License 87697

Na jó, azért a tavalyi tél nem mérvadó, még ott a déli lankákon sem.

Előzmény: lona53 (87689)
fecske+ 4 napja Creative Commons License 87696

Nekem van vízben, de nem jókedvemből - felrohadt a kis cserepes és mivel ezt nagyon szeretném, hát a tetejét elvágtam és beraktam. Megindult a gyökér, de hogy kitart-e tavaszig... Amúgy egyetértek oleandroval - nincs.

Előzmény: O.Lívia (87693)
anblock_italia 5 napja Creative Commons License 87695

Leginkább a mandulafenyőt irigylem tőled...,  nem elsősorban a fa miatt, mert bár imádom, de az nem is férne el a kertünkben, hanem mert úgy érezheted, érdemes ilyet ültetni, fogsz te még annak árnyékában hűsölni:-) Aztán, hogy sikerül-e megtartani..., elég nagy hidegek szoktak felétek lenni. Én egy mandulafenyőt ismerek Balatonszárszón, ha arra járunk mindig megcsodáljuk:-)

Előzmény: Lady Gyöngyös (87692)
oleandro 5 napja Creative Commons License 87694

nincs. majd ha itt a szezon

Előzmény: O.Lívia (87693)
O.Lívia 5 napja Creative Commons License 87693

Sziasztok! Van értelme ilyenkor a vízben gyökereztetésnek? Arra gondolok, hogy most levágni és vízbe tenni az ágakat.

Lady Gyöngyös 6 napja Creative Commons License 87692

még egy pár OFFFFF kép! bocsi érte ritkán fotózok de most lendületben vagyok ..

a kefevirágomat már 3x vágtam vissza az idén és még most is bimbót hozott!! hálás fajta! kicsi kajla cédrus de kap egy karót is ...a terasz melletti telekrész jó védett az tuti déli napsütés + a szomszéd örökzöldjei megfogják az északi szelet-hideget ...remélem bírja majd itt a mandulafenyő! 

Előzmény: Lady Gyöngyös (87691)
Lady Gyöngyös 6 napja Creative Commons License 87691

ha beindulnak a cedrus atlantikák, deodorak ...és lesz egy mandulafenyőm is akkor kb 10 év múlva még árnyék is lesz bár van egy nagy magnóliam ...rayal star nevű elég gyorsan nő ..

Előzmény: Lady Gyöngyös (87690)
Lady Gyöngyös 6 napja Creative Commons License 87690

itt azért volt tavaly is -18 és majdnem 40cm hó ...igen jó is a nagy telek ...több éve építgetem álmaimban ...évelőágyások stb ...az idén kb 30 fajta sásliliomot szereztem be stb ...de nagyon sok meló ...főleg 2 éve gyerek mellett ...az idén telelnek nálam először eddig anyukámnál voltak 15km arrébb ...

Előzmény: lona53 (87689)
lona53 6 napja Creative Commons License 87689

Hát   mindenkit  irigylek, akinek ekkora telke van ,,háznál"!!!!!!!!!!   És  nem 25km-rel lejjebb,  ahová  meggondolandó,  hogy   minden nap lejárjunk   öntözni.   Pedig ott lenne az ideális hely a leáknak.  /Harkány,   Tenkes  - hegy,  az  ország  legdélebbi   pontja,/   Tavaly  ott   simán  áttelelt  a kiültetett   nagy Provence takarás,  minden  ingyom-bingyom  nélkül.

Előzmény: Lady Gyöngyös (87688)
Lady Gyöngyös 6 napja Creative Commons License 87688

hmmm Emlékezés kicsikém bújócskázik a tesómmal a nagy leanderek között amik már mostanra csonkoltak lettek. A szalonnasütős placc jónak bizonyult de jövőre kilőve mivel fedett lesz. más nem marad csak a rózsák melletti ágyás+terasz ..állomány bővítés befejezve.  

Előzmény: Lady Gyöngyös (87687)
Lady Gyöngyös 6 napja Creative Commons License 87687

megtörtént a bepakolás 2 kivételével őket nem bírtam volna ...majd holnap!

Sajnos az aug eleji metszés 2 vesztese az Emil S. és a névtelen szimpla rózsaszín bokrom 2-3 héttel ezelőtti -5 fokos fagy rendesen károsította az új hajtásokat! viszont szeptember derekán is neki estem párnak az egyik hatalmas tamournak- nem fért volna már be ..hawaii, Papa G /atka miatt/ ..szóval nekik semmi bajuk pedig szépen kipattantak a rügyek. A Sainte Baume-nak olyan jó tömött bokra van pici keskeny-kemény levelekkel...jajjjj mikor lesz újra tavasz!

oleandro 2014.11.20 Creative Commons License 87686

mit csinálnál????? :)))

én még nem pakolok, viszont az Érden kiültetteket kiszedem a 7végén

Előzmény: sziszko7212 (87685)
sziszko7212 2014.11.20 Creative Commons License 87685

Sajnálom nagyon....:-(((

Én már lepakoltam,nincs kedvem többször már hurcibálni,csak a muskátlik vannak fennt,és az ólomvirágok,de azok meg előtető alatt.Ahogy elnéztem,a következő egy hónapban sem lesz igazán nagy fagy,ellenék így egész télen...

Előzmény: Lilike9 (87683)
sziszko7212 2014.11.20 Creative Commons License 87684

Huhhh,de szégyellem magam,bocsánat,mostanság elmaradt,hogy ide bekukk... :(

Nagyon köszönöm,hogy gondoltál rám!!!!:-)

Előzmény: Island* (87658)
Lilike9 2014.11.20 Creative Commons License 87683

Én csúszásban vagyok,a pakolással sajnos öreg Rénó(17 év 7 hónap) kutyánkat ma eltemettük:-(, az elmúlt napok csak körülötte forogtak így igazán szinte semmivel sem haladtam.

De talán nem lesz vészes annyira az idő mert 3 napra mondanak hidegebbet majd kapnak egy kis fólia takarást azzal átvészelik azt a -2 -3 fokot. Remélhetőleg hidegebb nem lesz.

Előzmény: dony (87682)
dony 2014.11.20 Creative Commons License 87682

A magoncok egy részét már lehordtam. A nagyok kint vannak, dög nehezek a sok víztől. Néhányat már téglára raktam, alátét nélkül, hogy le tudjam tolni a pincébe., mert eléjük jönnek még a nagyobb magoncok. A kint lévő nagyok kapnak takarást, a jövő héten, mert csak a következő hétvégén lesz talán segítségem a betolásukhoz.

fecske+ 2014.11.20 Creative Commons License 87681

És reméljük, a Ponza is belehúz! :)

Előzmény: Ely52 (87678)
Ely52 2014.11.20 Creative Commons License 87680

Hajtásként jött, de nem én voltam ott sajnos, hanem egy kedves ismerősöm.

Előzmény: anblock_italia (87679)
anblock_italia 2014.11.19 Creative Commons License 87679

Hajtásként hoztad onnan? Gyönyörű a virága!

Előzmény: Ely52 (87678)
Ely52 2014.11.19 Creative Commons License 87678

Szia!

Örülök, hogy a Jordániaid szépen növekszik. Én az enyémet eléggé visszavágtam, ezért az idén nem volt rajta virág.:-( Remélem jövőre kárpótol.

Előzmény: Lilike9 (87675)
anblock_italia 2014.11.19 Creative Commons License 87677

Nem, még a hely előkészítése sem történt meg. Ha netán egy kicsit több lesz az a fagyocska, a kicsiket behozom a nappaliba. Most ráadásul náthás is a férjem, úgyhogy a héten nem lesz előre haladás az ügyben.De azért nem aggódom magam halálra, elég védett helyen lakunk, és a - 5-6 remélem még odébb van. De az eső bejött, eléggé átvizesedett a földjük, jó nehezek lehetnek..., de remélem lesz még idejük kiszáradni.

Előzmény: Lilike9 (87673)
lona53 2014.11.19 Creative Commons License 87676

Hát még én sem pakoltam szinte semmit!   Csak a kaktuszok  jöttek be,  kb 200db  /na  nem a saját lábukon/

Vizslatom  az időjóst, és még ki kell bírniuk  egy hetet, addigra talán  végzek.  Csak az a baj, hogy a nagyok még maradhatnának,  de a kicsiket  rájuk szoktam  pakolni  körbe, a dézsa  tetejére. Így kénytelen vagyok előbb azokat behozni.

Előzmény: Lilike9 (87673)
Lilike9 2014.11.19 Creative Commons License 87675

Sok beteg egyed volt?

Van nekem Jordániából egy szépséges leanderem Ely jóvoltából, szerencsére azon semmilyen elváltozást nem tapasztaltam, jövőre remélhetőleg a virágját is meglátom.

Addig is Ely képével kell beérnem:

Előzmény: Cs. I. (87671)
Lilike9 2014.11.19 Creative Commons License 87674

Magoncok egy részét és a kis kincseket levittem már a pincébe,kazánházba.

A nagyobbaknak - 1,-2 fokot simán ki kell bírniuk, remélhetőleg csak pár napig fog tartani a hidegebb idő.

Előzmény: fecske+ (87656)
Lilike9 2014.11.19 Creative Commons License 87673

Bepakoltatok már??

Előzmény: anblock_italia (87669)
anblock_italia 2014.11.14 Creative Commons License 87672

Érdekes, de valami szépet nem láttál?:-)

Előzmény: Cs. I. (87671)