Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

dony 10 órája Creative Commons License 87633

Az idei nyár csak a betegségeknek és a kártevőknek kedvezett!! A virágoknak nem. Én már a következő szezont várom.

Előzmény: Lora1213 (87632)
Lora1213 12 órája Creative Commons License 87632

Baj, baj...   A nyáron kapott hajtásokból az egyik félreismerhetetlenül rákos lett.

Figyeljetek. 

anblock_italia 13 órája Creative Commons License 87631

Én nem is nagyon emlékszem, hogy valaha is nőtt rajta magtok. Persze lehet, csak nem figyeltem, nyisszantok, amint lehet, nem akarok kísértésbe esni. Nyilván későn fogant meg, kis magtokban is lehet jó mag, nagy magtokban is lehet rossz;-)

Előzmény: fecske+ (87630)
fecske+ 22 órája Creative Commons License 87630

A Magentámom kicsi maradt a magtok, míg a többieken szépen megnőtt. Talán 3-4 cm. Lehet benne azért jó mag? És mi okozhatja ezt a lemaradást?

Helianthemum 23 órája Creative Commons License 87629

Köszi, megpróbálom Sanmite-al, a semminél többet fog érni.

Előzmény: anblock_italia (87628)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87628

Sajnos az atkák totális irtását még nem találták fel a mi szintünkön, ezért vagyunk mi itt néhányan sokszor pácban:-( De vannak szerek, elsősorban a Sanmite, amihez célszerű Nonitot tenni, mert úgy kevésbé hagy a permet maga után ronda fehér foltokat, na meg tán hatékonyabb is. Sajnos nem felszívódó. Ugyanakkor célszerű a felszívódó, de igazán csak megelőzésre jó Nissorunt is tenni a permetezőbe, ha nem is oldja meg teljesen a problémát, sokat segít azzal, hogy a petéket írtja, de a kifejlett atkákra hatástalan. Felszívódó atkaölő csak a Vertimec van, de az könyves, illetve nagyon drágán, mondhatni csillagászati árban van az Axoris a Compótól, de az sem annyira jó, mint remélnénk, én tavasszal a kis palántáimat hiába fújkáltam vele hetente.

Előzmény: Helianthemum (87627)
Helianthemum 1 napja Creative Commons License 87627

Szia! Szeretnék egy pajzstetű + takácsatka irtást végezni mielőtt beviszem teleltetni a növényeimet.

Actara-m az van, viszont takácsatka ellen tudnál ajánlani esetleg szabadforgalmú szert ami beválhat?

(Ha nem irtja ki csontra a takácsatkát az nem baj, elég ha alaposan megtizedeli, tehát kontakt is jó, de felszívódó is nekem)

Előzmény: anblock_italia (87626)
anblock_italia 1 napja Creative Commons License 87626

Az Actara a legjobb dolog az ilyesmire, csak sajnos zöldkönyves lett, de mintha kisebb kiszerelésben lehetne kapni anélkül is. És ami a fő, belocsolva is használható, bár akkor azért a dupla dózis célszerű.

Előzmény: xyzw (87625)
xyzw 2 napja Creative Commons License 87625

Hali!

Ti mivel permeteztek szívogató kártevők ellen? Gondolok itt levélbolha, levéltetű, pajzstetű ellen. Valami hosszabb távon védő felszívódó hatóanyagra jó lenne szert tenni! Nálam aktuális, mert megjelentek a bimbóhajtásokon okkersárga levélbolhák.

fecske+ 2 napja Creative Commons License 87624

Akkor feléd még esősebb volt az idő...

Előzmény: dony (87620)
fecske+ 2 napja Creative Commons License 87623

Felénk a mélyebb részeken volt mínusz, mi szerencsére dombon lakunk. :)

Csak kibírták, Lady Gyöngyösnél is simán átvészeltek ennyit, azt írta... na persze ne beszéljek, fagyveszély esetén az első vagyok a faluban, aki bementi a leandereit. :)

Előzmény: sziszko7212 (87622)
sziszko7212 3 napja Creative Commons License 87622

Innye....ma már -2-3 kb.... :/ Remélem nem lesz bajuk,se letakarva,se semmi,csak tető alatt....kicsik-nagyok,az összes....

dony 3 napja Creative Commons License 87621

Csak sok hó ne essen! Már rettegek a hólapátolástól!

Előzmény: Lilike9 (87617)
dony 3 napja Creative Commons License 87620

Hát én már lassan békának érzem magam.  A fűnyírásból elegem van, ezen a töltött agyagon alig tudom eltolni a fűnyírót. Ráadásnak, sok  és vastag mohás területekkel gyarapodott a füvem.

A leandereimen augusztusban láttam utoljára virágot. Sajnos néhány kisebb magonc már elrohadt a sok víztől. A nagyok is büdösek, mocsár szagúak. Ezzel nem tudok mit kezdeni.

Ma az idei piciket bevittem a pincébe, mert nem tudom őket vízmentes helyre rakni. A nagyokat behúzkodtam a fal mellé, (most nyögök, minden csigolyámat külön érzek) mert én fagyzugos területen  élek.

Lilikétől, Rdl-től kapott magoncokat is holnap este bepakolom, aztán meglátom. A sok világos rózsaszín magonc egyenlőre marad kint és a nagyok is. Vettem fátyol fóliát az OBI-ban, legfeljebb kapnak takarást, ha jön 1-2 hidegebb reggel. Mert a nappalok viszont 10C körül várhatóak.

Előzmény: anblock_italia (87611)
tlivcsi 3 napja Creative Commons License 87619

Én szokás szerint az elmúlt hétvégén bepakoltam. Jól tettem, nálunk nagyon hideg van már. És napos, temperált teraszon vannak :)

Lady Gyöngyös 3 napja Creative Commons License 87618

sajnos igen! ma estére -3 írnak felénk! csak kibírják még ...

Előzmény: Lilike9 (87617)
Lilike9 3 napja Creative Commons License 87617

Húú hideg lett felétek:-(

Én a magoncok egy részét elkezdtem levinni a pincébe mert most van segítségem, jó lenne ha a nagyok és a csemeték, és a nagy magoncok még kint maradhatnának 3-4 hetet.

Néztem a Nasa és más kutatóintézetek "jóslatát" és ha minden igaz akkor átlagos telünk lesz, vagy kicsit enyhe... de nem számítanak nagyon hideg, zord télre....

Remélem bejön a jóslatuk:-)

Előzmény: Lady Gyöngyös (87616)
Lady Gyöngyös 3 napja Creative Commons License 87616

nálunk -2 volt! a féltett kincsek bekerültek pl VVbársony, csömöri, massif ...de elég sok kint van még most úgy néz ki , hogy semmi bajuk! holnap reggelre -3 jósolnak. Van pár tövem amit aug elején nem metszettem aztán szeptember közepén csak neki estem most viszont féltettem a kicsi friss kipattant rügyeket de ők is jól bírták szerencsére! Szép napot mindenkinek! Süt a nap!!!

Előzmény: fecske+ (87615)
fecske+ 3 napja Creative Commons License 87615

Végül itt sem fagyott, lett nagy köd, és úgy 1 fok.

Előzmény: fecske+ (87612)
fecske+ 4 napja Creative Commons License 87614

Nincs semmi bajom a téllel, csak miért nem elég két hónap belőle? December és január. Akkor lenne hideg, meg hó, a sötétről persze bármikor szívesen lemondok... Aztán zsupsz, jöjjön a tavasz! :)

Előzmény: sziszko7212 (87613)
sziszko7212 5 napja Creative Commons License 87613

Itt lennt védett helyen,ablak mellett 5 fok,vagyis kinnt jó ha 2-3 volt...,nem bánom,hogy beljebb tettünk mindent.

Jön a nem szeretem idő:-(

Előzmény: fecske+ (87612)
fecske+ 5 napja Creative Commons License 87612

Hát nekünk más jutott: szép napsütés, majd alkonyat után borzongató hideg. Most már elég élesen figyelnek a csillagok, a mínusz mondhatni biztos.

Előzmény: anblock_italia (87611)
anblock_italia 5 napja Creative Commons License 87611

Az előrejelzések szerint még pár hétig nem nagyon kell aggódnunk a fagy miatt...., de mennyi felhő, és abban mennyi víz..., lassan kopoltyút növeszthetünk:-(

Előzmény: dony (87610)
dony 5 napja Creative Commons License 87610

Végre délután kibújt a napocska. Neki láttam borogatni... rémes. Nem elég, hogy minden tele vízzel, csigával, lehullott levelekkel, rengeteg a giliszta is. Ezért az alátétek maradnak. Holnap kapnak egy permetet, aztán össze tolom őket, a jövő héten a hidegben kapnak egy kis takarást és még maradnak kint. Olyan dög nehezek, hogy nem tudom lecipelni őket a pincébe.

anblock_italia 5 napja Creative Commons License 87609

Áááá, nálunk már nem:-( De legalább nem esik..., ne legyünk telhetetlenek:-)

Előzmény: lona53 (87608)
lona53 5 napja Creative Commons License 87608

Nálunk is!!!!!!!!!!   Mindjárt jobb kedve van az embernek!  

Előzmény: anblock_italia (87607)
anblock_italia 5 napja Creative Commons License 87607

Süt a napocska!:-)

sziszko7212 6 napja Creative Commons License 87606

Én majd csak beljebb pakolok ma kicsit...

lona53 6 napja Creative Commons License 87605

Na én is a varrógép felé  ,,kacsingatok",   hogy a tavasszal  félbe hagyott   Riseliő    terítőket   befejezzem.

Előzmény: Lora1213 (87604)
Lora1213 6 napja Creative Commons License 87604

Én már megjavítottam a gyerekeknek egy szatyor ruhát, s ma elkezdtem vasalni...

Előzmény: anblock_italia (87603)