Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lilike9 5 órája Creative Commons License 87581

Ez a hideg párás éjszakáktól van, semmi gond nincs velük. Nekem a kis 20cmes kis magoncok vörösre színesedtek és szinte teljesen összezáródtak a levelek.

De a nagyok között is színesednek vörösre a levelek.

Előzmény: fecske+ (87580)
fecske+ 6 órája Creative Commons License 87580

Ha valaki betéved: a Rubis, a Petit Red és NCSP levele nálam nagyon megvörösödött. Már kezdtem elkönyvelni, hogy a bordók ilyenek, de tovább nézelődve se E. Sahut, se pl. VVB nem csinálta, Simie viszont igen. Kíváncsi vagyok másnál is csinálják-e.

fecske+ 6 órája Creative Commons License 87579

Hát mostanában sok időd nem veszi el az olvasás... :))

Nekem tegnap nyolc darab leander virágom volt. Könnyen megszámoltam, mindet a Cirmos hozta. Bimbók vannak még itt-ott, de sok mindent már nem várok tőlük.

Előzmény: Ely52 (87578)
Ely52 2 napja Creative Commons License 87578
Ahogy mondod. Virág alig csak a Lantanák virágoznak rendületlenül. A cégemnél viszont már évvégi hajtás van. Minden este olvaslak benneteket mobilon, de többre már nincs energiám.
Előzmény: fecske+ (87577)
fecske+ 3 napja Creative Commons License 87577

Köszi! Rég jártál erre... kevés virág, sok meló? :)

Előzmény: Ely52 (87574)
lona53 4 napja Creative Commons License 87576

Igen, nem lehet figyelmen kívül hagyni ezeket a dolgokat. És nem csak a teherautókról felszálló por, ha nem itt vannak a zagytározók, ülepítők is.  A fél város  az  uránra épült. A másik fele meg a szénre.  És mind a kettőt   tönkretették!  Na de ez már ,,politika", és nem ,,leander"!

És nem beszélve   Csernobilról,   akkor ettük a legnagyobb salátákat a kertből!   És  Fukusima?

Ezekhez képest  a pécsi urán kisgyerek!   De ide születtünk, és nem költöznék el sehova! Apu szénbányász  volt. Apósom uránbányász volt, és Ő mindig él egészségesen 87 évesen.

Előzmény: Island* (87575)
Island* 4 napja Creative Commons License 87575

A mélyből feltörő vizek, források is tartalmaz(hat)nak káros háttérsugárzást, szóval erre sem árt odafigyelni. :(

Felénk a Velencei hegység egyes területein még mindig feltörnek káros radioaktív gázok (pl. Radon) amely a rosszul szigetelt vagy nem is szigetelt régi parasztházak padlóján keresztül a házakban fel is dúsulhatnak, és Velencén, Sukorón élők körében is megfigyelték a magasabb egészségügyi kockázatot és a rákos megbetegedések magasabb arányát.

Az ősi Variszkuszi hegységrendszer fennmaradt egykori hegycsúcsai a Velencei hegység és a Mecsekben is megtalálható. Annak ellenére, hogy ma már vulkánként már nem aktívak, mégis az utóvulkáni tevékenységek pl. a radioaktivitás jelen van, figyelni kell rá!

Előzmény: gedeonusz (87569)
Ely52 4 napja Creative Commons License 87574
Szia!
Én hagynám vizben, vagy nedves homokba ültetném.
Előzmény: fecske+ (87573)
fecske+ 5 napja Creative Commons License 87573

Szerintetek egy két hónapja vízben álló, pici gyökeret kinyomó és azóta nem mozduló Csömöri ággal mit érdemes tenni? Ismerősöm az elültetésén gondolkodik, én azt mondtam, hagyja ázni - melyik a reményteljesebb?

fecske+ 5 napja Creative Commons License 87572

Az az egy-kettő viszont szépen kitesz magáért! :)

A Hawaii nálam is kitartó volt, feltornázta szépen a pontjait - eleinte csak nött, mint a paszuly, nem nyűgözött le a nagy leveleivel, de aztán átállt virág gyártásra, egészen a közelmúltig hozta őket.

Előzmény: Lilike9 (87562)
fecske+ 5 napja Creative Commons License 87571

Semmi behurcolás, csak úgy odahagytad szegényt az elemek kényének-kedvének???! :)))

Előzmény: sziszko7212 (87566)
domosz13 5 napja Creative Commons License 87570

Nagyon szépek Lilike....mint mindig!!! :):):)

gedeonusz 5 napja Creative Commons License 87569

"Lehet, hogy az ,,uránbánya" a ludas?   Én  Meszes felé lakom, és a Széchenyi tér alatt,  és attól kifelé, ,,Kővágószőlős" ,    már  urán  van.     Vagy attól  még jobban kéne gyökerezniük?????!!!!!!  "

Hát az urán biztos nem ludas, mivel akkor már a Király utcán is kétfejű, háromlábú, négyszemű mutáns hölgyek és urak sétálgatnának. :-)

A föld alatt lévő uránnak semmi hatása nincs a növényekre. (Ha jól tudom az uránérc a homokkőben van a Mecsek alatt, homokkőből meg még építkeztek is.)

Max. a kibányászott urán szállításakor lehet probléma, azt hallottam, hogy Kővágószőlősön szignifikánsan magasabb volt a rákos megbetegedések száma, mivel a falun keresztül teherautókban szállították a kibányászott ércet (gondolom a levegőbe került por lehetett a ludas). Egyébként egy idő után ezért is tartózkodtunk a Kővágőszőlős környéki szőlőkből származó bortól.

Előzmény: lona53 (87560)
MrTesub 5 napja Creative Commons License 87568

Mondjuk ez tényleg igaz...:-)  Az itteni emailem megszünt, de van egy másik (egyszerűsített) :ugyanez csak szám nélkül.

Előzmény: anblock_italia (87561)
MrTesub 5 napja Creative Commons License 87567

Nincs ebben semmi titok:Komlói út vége, de megszünt az emailem és elúszott a címlista is így csak itt tudok írni, vagy annak, aki nyilvános

sziszko7212 5 napja Creative Commons License 87566

Huhh,szépek a Tieid is nagyon!!!A Barbarád meg mintha tényleg szezon kellős közepén érezné magát:-)

Tegnap lefotóztam újra a Sorrentót,de még szerencse,mert az éjjel buli volt itt-vihar-,az össze virágját lepüfölte...

Lilike9 5 napja Creative Commons License 87565

Nem 90%-ban hideg sötét helyen teleltetek, ez egy kivételes eset volt.

Bepakoláskor és utána is tovább nevelte a bugát így betettem a nappali ablakában és december 4.-én Barbara napkor nyílt ki ezért is lett Barbara.

Előzmény: kulekov (87564)
kulekov 5 napja Creative Commons License 87564

Szia!

Gyönyörű! Télen meleg lakásba  tartod azért virágzik vagy hűvös helyen is?

Dóra 

Lilike9 5 napja Creative Commons License 87563

Lora !

JOBBULÁST !!!

Előzmény: Lora1213 (87554)
Lilike9 5 napja Creative Commons License 87562

Csodás a Sorrentod !

Egy amerikai oldalon azt olvastam róla,hogy sok helyen júliustól - decemberig virágzik a legtöbbet, eléggé kitolódik a virágzási ciklusa.

De hát ott az idő kedvez is neki....

Nálam már csak 1-2 növényen volt virág.

Hawaii és ólomvirág:

És az örök virágzó Barbara ez az a magoncom ami tavaly decemberben is virágzott.

Előzmény: sziszko7212 (87544)
anblock_italia 5 napja Creative Commons License 87561

Biztos nagyon elfoglalt..., nekem is lett volna valami jó hírem a számára, de nem sikerült a kommunikáció.

lona53 6 napja Creative Commons License 87560

Tiszteletben tartom az ,, inkognitódat"!!!!  /nem írtál /    De ezek szerint  Pécs  másik végén laksz,  mint én. Lehet, hogy az ,,uránbánya" a ludas?   Én  Meszes felé lakom, és a Széchenyi tér alatt,  és attól kifelé, ,,Kővágószőlős" ,    már  urán  van.     Vagy attól  még jobban kéne gyökerezniük?????!!!!!!  

Előzmény: MrTesub (87559)
MrTesub 6 napja Creative Commons License 87559

Pécs

Előzmény: dalma53 (87558)
dalma53 6 napja Creative Commons License 87558

az országnak mely részén élsz?

Előzmény: MrTesub (87557)
MrTesub 6 napja Creative Commons License 87557

Persze van megoldás, itt olvastam a fórumon, hogy ha elég lenn van a hajtás, be kell metszeni, egy gyufaszállal kiékelni és nagyobb cserépbe lejjebb ültetni a növényt, hogy ez a rész föld alá kerüljön, így  (majdnem) biztos, hogy gyökeret ereszt és hamar viszonylag nagy leválasztható gyökeres példányra lehet szert tenni.:-)  (Persze nyilván nem most, hanem tavasszal)

Előzmény: soldy53 (87552)
MrTesub 6 napja Creative Commons License 87556

Az én véleményem biztos "kiveri a biztosítékot", de sajnos ahol most lakunk egyszerűen nem gyökereznek meg a leander hajtások, vagy valami sugárzás vagy a fene tudja, próbáltam én minden módszerrel, amit itt olvastam, de végül arra a következtetésre jutottam, hogy egyszerűen a hely olyan, hogy nem, ha bármilyen minimális gyökérrel kapom az biztos, hogy megmarad, de ha sima hajtással próbálkozom egyszerűen elszáradnak a vízben vagy a földben, kaphat Incitet,Clonexet, vizes homokot, vagy bármit, vagyis, ha eddig nem sikerült akkor ezután sem fog, persze mondjuk százból egy-kettő így is megmarad, de érdemes-e vele vesződni?

soldy53 6 napja Creative Commons License 87555

Kössszi Lora!

Előzmény: Lora1213 (87553)
Lora1213 6 napja Creative Commons License 87554

Ügyetlen voltam...

Előzmény: fecske+ (87548)
Lora1213 6 napja Creative Commons License 87553

Az én tapasztalatom szerint ilyenkor már nehéz szaporítani.

A legjobb május vége, június, július hónapban.  Én max 20cm-es fás/félfás hajtást teszek vízbe. Ha már szép gyökere van, elültetem.  Az idén jöttem rá, hogyha a gyökereztető edényt beborítom egy félbevágott PET palackkal, a párás környezetben kevésbé atkásodik a hajtás.

soldy53 6 napja Creative Commons License 87552

Szép estét!

Segítséget kérnék Kollégák:-)

Az én leandereim pincében telelnek át. Korábban kísérleteztem az idősebbek kinthagyásával, takarásával de tél végére vagy kifagytak vagy elrothadtak.

A szaporításhoz kellene pozitív tapasztalat. Jelenleg igen sok 40-60cm-es hajtás van az idősebbek tövein de eddig egyszer sem sikerült erről szaporítani még a gyökereztető porral sem. Mi lehet a gond? Nektek hogyan sikerül?