Keresés

Részletes keresés

sziszko7212 Creative Commons License 9 órája 0 0 88497

Van virág a Sorrentón, le is dobott már párat,elnyíltak,de olyan kis nyomik,mert tavalyiak,jön szépen sorban már a többi is,megvárom,hogy olyan "igazi" legyen,akkor hozok képet :-)

A Rose de Vents(azt se tudom jól írtam-e,ha nem bocs) is pár nap,és tán nyílik,igaz picike a virága,de nyílik az a lényeg:-)Egy rakás magonc is bugás,a Csömörim is vitatott volt tavaly,hogy buga vagy nem,de az volt hálisten,hozza kifelé a virágot,így mindjárt 4. évében meg is látom :)

S=Sorrento,LP= Luteum Plenum,de ki a szösz,vagy mi a szösz az a Miskolci???

Előzmény: fecske+ (88492)
sziszko7212 Creative Commons License 9 órája 0 0 88496

Hálistennek elindult,már nagyon várom,semmi metszés nem volt az idén,na hazudok,egy,de az se teljesen...szóval elvileg majd mindenemnek kéne,hogy virágozzon...Virágtengerben fogok úszni,röpködök majd egyiktől a másikig...:-)

Az eső tényleg abbahagyhatná,a Taurus olyan suttyomban fejlődött ki,hogy ma is csak azért vettem észre,mert egy lea mellette közvetlen eldőlt,szél.....mást se csinálok újabban,csak állítgatom őket felfelé....

Képzeld,Agnes is nyílni fog...:-)Ő megmaradt hála....

Előzmény: Lilike9 (88491)
lona53 Creative Commons License 12 órája 0 0 88495

Mi az az  ,,S",  ,,L.P", meg ,,Miskolci"  Milyenek?  Képed nincs róluk?  Ha valami ,,újabb sárgák", akkor esz a sárga irigység!

Előzmény: fecske+ (88492)
fecske+ Creative Commons License 15 órája 0 0 88494

A Liláspillásom két éves, azt hiszem. Nem a lila, hanem a pilla fogott meg benne, úgyhogy remélem, azok meglesznek. :)

Előzmény: anblock_italia (88435)
fecske+ Creative Commons License 15 órája 0 0 88493

Nyugodtan vághatod még, én pl. holnap fogok nekik esni, remélhetőleg. Eddig mindig csak a tervezésig jutottam.

Előzmény: Mary2013 (88486)
fecske+ Creative Commons License 15 órája 0 0 88492

Leandervirágok és eső. Nálunk csak az esik, esik rész van. De a bugák szépen nőnek, ha a Nap hajlandó lesz ismét munkába állni, biztos nekem is kinyílik végre az első. A Sorrenton azóta semmi? Nagyon várom, hogy élőben lássam, ja persze telhetetlen vagyok, mert a dupla sárga kollekciómat együtt óhajtanám látni. S- Oasis-Boyteam - Balerina - L.P - Miskolci - Rózsás s. - ez szép csoportkép lenne. :)

Előzmény: sziszko7212 (88487)
Lilike9 Creative Commons License 16 órája 0 0 88491

Nálad már virágszezon van... Sorrento... most meg ezek :-)))))

Nálunk mostanra végre kisütött a nap, remélem 1-2 nap és javulóban lesz az idő. Most már nagyon kellene a napocska. 

Roeding és a Habosom volt nyílóban, de az esőtől mára ledobták azt az egy-egy szem virágukat. 

Előzmény: sziszko7212 (88487)
Lilike9 Creative Commons License 16 órája 0 0 88490

Én is úgy tapasztalom,hogy hatalmas erőre kaptak, nagyon jól jött. Viszont nem győzöm a lyukatlan vödrösökből a vizet kiborogatni, tartok tőle ha benne hagynám gyökérről elkezdenének rohadni.

Előzmény: Elizé__ (88488)
Lilike9 Creative Commons License 16 órája 0 0 88489

Szegények, majd csak helyre jönnek!

Előzmény: lona53 (88484)
Elizé__ Creative Commons License 20 órája 0 0 88488

Szia,

Háááát, én most azt mondom, ez az eső nagyon jót tett a leáknak is, szépek, erős színűek lettek a levelek is, a virágok is..majkicsattannak.

De már elég a sok vízből.

Mára kinyít a Barci is. Hurrá... jó sápadtkás.. még.

Előzmény: Lilike9 (88480)
sziszko7212 Creative Commons License 22 órája 0 0 88487

Fahajas,és Taurus...

Esik-esik-esik :(

Mary2013 Creative Commons License 25 órája 0 0 88486

Télen felkopaszodtak a leandereim. Még nem késő visszavágni ugye? Úgy sajnálom őket levágni de tudom, hogy akkor szépen megbokrosodna. Ti mikor szoktátok metszeni? 

szanCSI2 Creative Commons License 1 napja 0 0 88485

Tavaly betelelés előtt mindegyik bokor felét majdnem tarra vágtam és úgy tettem a sötét pincébe. Most nőnek a bugák ezerrel felül és jönnek az új hajtások alul.

lona53 Creative Commons License 1 napja 0 0 88484

Csak a perui leákat verte  totálra  a jég,  a simák jobban bírták, nem vészes. Az örökzöld magnóliát sajnálom a legjobban, rongyosra szaggatta a jég  a leveleit. Most virágzott volna talán először.

Előzmény: Lilike9 (88483)
Lilike9 Creative Commons License 1 napja 0 0 88483

Nem tapasztaltam,hogy közömbösítené. 

Növényeid helyre jöttek a jégeső után? Remélhetőleg nem lett kár!

Előzmény: lona53 (88481)
Lilike9 Creative Commons License 1 napja 0 0 88482

Én az idei évre befejeztem a gyökereztetést, legalább is nem tervezek több fajtát metszeni.

Vannak nagyon jó és olcsó terráriumi fűtőlapok 8-20W, 7000.-ft körüliek. De van kimondottam olyan kutya vagy cicaház ami fűthető.

Előzmény: anblock_italia (88477)
lona53 Creative Commons License 1 napja 0 0 88481

És ha faszenet is dobsz a vízbe, az nem közömbösíti a Clonexet?  Mivel mindent magába szív, fertőtlenít.

/józan paraszti ésszel ezt gondolom/

Azért  tettem bele mind a kettőből én is.

Előzmény: Lilike9 (88473)
Lilike9 Creative Commons License 1 napja 0 0 88480

Rengeteg eső esett nálunk is, a vízgyűjtőből már csordogál kifele. 

Ami 1-2 szem virág volt azt most leverte az eső:-( mára virág nélkül maradtam.

Előzmény: Elizé__ (88479)
Elizé__ Creative Commons License 1 napja 0 0 88479

Sziasztok

Na mindenki növesztett már úszóhártyákat és kopoltyút?

Én a tutajt is építám már..

Mindenki jól van, virágok szépen nyílnak?:-)

Nálam már elkezdődött..

anblock_italia Creative Commons License 1 napja 0 0 88478

Sárga gyöngyök.

Előzmény: Lilike9 (88470)
anblock_italia Creative Commons License 1 napja 0 0 88477

26-28 fok??? április, májusban? Bár mástól is hallottam már a talpmelegről, de mivel éritek ezt el? Én a macskának szeretnék leginkább valami talpmeleget, hogy ne akarna állandóan az ölembe ülni!:-)

limányjár Creative Commons License 1 napja 0 0 88476

Átlagban hány nap kell hogy rendes ültethető gyökértet fejlődjön a leàndereken?

Előzmény: limányjár (88475)
limányjár Creative Commons License 1 napja 0 0 88475

Nagyon köszönöm!! Én a citrussal most küzdök:) a 28C-t hogyan éred el? Fűtőlap, propagátor? Nelem olyan 23C átlagon voltak napkozben 24-25 C

Lilike9 Creative Commons License 1 napja 0 0 88474

Igen, hígítás nélkül használom. 

Előzmény: limányjár (88471)
Lilike9 Creative Commons License 1 napja 0 0 88473

Nem feltétlen használok cseppentőt.

Ha olyan listára gondolsz,hogy Pl. Barcelona 5 csepp, Hawaii 3 csepp,...stb ilyen listám nincs. Lényeg,hogy kevés adaggal kezdem, ha nem indul meg a gyökeresedés akkor kapnak még pár cseppet. A legfontosabb,hogy a megfelelő hőmérséklet meglegyen ez állandó 26-28 fok, ha ez nincs meg akkor a clonex nem mindig hatásos. Persze vannak olyan fajták amik clonex nélkül is nagyon jól gyökeresednek. 

Barci,Csömöri amivel szoktam küszködni. Ennél kb 2dl vízhez szoktam cseppenteni 5 cseppet. Vagy ezeket bemártom félcmre és úgy a vízbe, ezeknél a vizet nem cserélem le csak 1-2 nap után. Ha nem indúl meg valamelyik fajtánál a gyökereztetés akkor lehet még pár cseppet a friss vízhez adni. Szoktam faszenet is dobni a vízbe.

Bugikat,hibiszkuszokat belenyomom és úgy az ültetőközegbe. Viszont a Kerti futóhortenziát még clonexel sem sikerült gyökereztetésre bírnom.:-(

Citrusaim nincsenek így annál nincs tapasztalatom.

limányjár Creative Commons License 1 napja 0 0 88472

Elnézést a helytelen írásmódért. A telefonos írás munkahelyen elég zaklatott😊

limányjár Creative Commons License 1 napja 0 0 88471

Tudnák esetleg egyvtapasztali listát megosztani velünk, hogy melyik növényhez hány csepp kell mennyi vízbe?? A cseppeket popettával médred, hígítás nélkül ?

Előzmény: Lilike9 (88469)
Lilike9 Creative Commons License 1 napja 0 0 88470

Akkor jó, ezek szerint nem ment tönkre teljesen a szövet ha gyökeret ereszt. 

Milyen fajtának az ágai?

Előzmény: anblock_italia (88468)
Lilike9 Creative Commons License 1 napja 0 0 88469

Nálam az nagyon soknak bizonyult, ezért csepegtetek a vízbe. Lehet,hogy bizonyos növényeknél jó ha a szárat mártják bele de én úgy tapasztaltam,hogy a leander ágaknál ez nagy mennyiség. 

Ha a szárat mártod be és úgy teszed a vízbe akkor 10-20 perc után ajánlott a vizet lecserélni de szerintem ez a szer pocsékolása.

Először én is így csináltam de nem jártam sikerrel sorra dobtam ki az ágakat, kellett 2 év mire kitapasztaltam,hogy melyik növényhez mekkora mennyiség kell.

Előzmény: anblock_italia (88467)
anblock_italia Creative Commons License 2 napja 0 0 88468

De, mint este is írtam, mióta a képeket készítettem komoly gyökeresedési szándék vehető észre. A vizet újfent lecseréltem és reménykedek!:-)

Előzmény: anblock_italia (88467)