Keresés

Részletes keresés

Tozatu Creative Commons License 2003.01.15 0 0 195
Ma megnapfürdőztettem a leándereket,kinyitottam a kamraajtót.Szinte hallottam,ahogy kinyújtozkodnak.
Előzmény: barnetto (194)
barnetto Creative Commons License 2003.01.15 0 0 194
Növényekhez neont vagy energiatakarékost szoktak ajánlani, lényeg, hogy hőt ne termeljen, csak hideg fényt adjon.
Előzmény: Eszto (193)
Eszto Creative Commons License 2003.01.15 0 0 193
Hat a ki-bevitel nem igazan mukodik, mert baromi nehezek. A hetvegen, ha minden jolmegy, megprobalok elmenni nehany lampaboltba, hatha ott tudnak segiteni. Egy idozitot mar szereztem hozzajuk, napi 10 orat gondoltam egetni.. Meg nem tudom hany wattosat vegyek, remelem hogy a boltban segitenek. Talan egy-ket kerteszetet is felhivok..

Ha valamire jutottam jelentkezem!

Tozatu Creative Commons License 2003.01.15 0 0 192
Ha biztosan -3 fölött lesz a hő,már ki lehet tenni őket,vagy estére bevinni,ha nincs sok cipelnivaló.De tehetsz égőt,legalább beszámolhatsz a tapasztalatodról.Könnyen vagyok,némi fényt kapnak az enyémek.
Előzmény: Eszto (191)
Eszto Creative Commons License 2003.01.14 0 0 191
Igen tudom, hogy nem kell tul sok feny neki, de tavaly a sotet miatt egyaltalan nem viragoztak. Legyengultek, es meg is betegedtek. Pont keso nyaron jottek annyira rendbe, hogy elkezdtek volna viragozni..
Tozatu Creative Commons License 2003.01.13 0 0 190
Kevés fénnyel is beéri a leánder ilyenkor,sőt ha muszáj elviseli a sötétet is.Ha már nem lesznek nagy minuszok,kinyithatod az ajtót,ablakot,ha tudod.Most nem kell nagy fény,mert pihen.
Előzmény: Eszto (188)
Eszto Creative Commons License 2003.01.13 0 0 189
Jaj bocs, az emailcimem lemaradt.. eszter.foldvari@axelero.hu
Előzmény: Eszto (188)
Eszto Creative Commons License 2003.01.13 0 0 188
Sziasztok,

Sajnos a leandereimnek szegenyeknek tavaly sotetben kell telelni.. Iden arra gondoltam, veszek egy novenylampat, hatha az segit rajtuk.
Egy olaszorszagi kerteszetben lattam ilyet, de nem tudom milyen ego az amelyik a leginkabb tudja utanozni a napfenyt. Ott egyaltalan nem erte a novenyeket napfeny, megis egeszsegesek voltak sot fejlodtek is a novenyek.

Lehetseges ilyen lampakat kapni Magyarorszagon, es ha igen mi a tipusuk, es hol szerezhetoek be?

Ha esetleg tudtok segiteni, kerlek ha lehet emaliben is kuldjetek el a valaszt.
Nagyon koszi!
Eszter

Tozatu Creative Commons License 2002.12.27 0 0 187
Köszi! A leánder sokat kibír,ne félj.Azt mondják,ha a gyökere nem sérül,túlél mindent.
Előzmény: felixanyul (186)
felixanyul Creative Commons License 2002.12.24 0 0 186
na meglestem, h van az en kicsikem, hat azok a levelek a szaron - amirol mar irtam, h meg a gangon kezdtek sargulni - mostanra elszaradtak es lepotyogtak. a tobbi level ugy latom jol van, adtam neki egy kis vizet. mondjuk 1 havonta kell ontozni? vagy hogy?
kap o is fenyt - egy kis lichthof ablaknal all -, bar a 10-15 fokban nem vagyok biztos. ugyan a konyhaban es a spajzban nincs futes, de azert bemegy a meleg oda is.
majd meglatjuk, addig is boldog karit!
Előzmény: Tozatu (185)
Tozatu Creative Commons License 2002.12.13 0 0 185
El szokta dobni a bimbókat,ha hűvösön van és sötétben van,a levelek is kicsik maradnak.Úgy vettem észre jobb is,ha pihennek egyet tavaszig,aztán kikupálódnak.Néha be kell vizezni a földjüket,mert mégiscsak örökzöldek,de a túlöntözéstől elpusztulnak!Az enyémeknek jut egy kis világosság is,de potyognak a bimbók.
Előzmény: felixanyul (184)
felixanyul Creative Commons License 2002.12.12 0 0 184
hali,

ez nagyon durva, sose lattam meg hasonlot. remelem meg tudod menteni oket. az enyem mar a spajzban pihen. tozatu, a teli idoszak alatt teljesen leall a novekedese? van rajta nehany fejletlen bimbo, meg uj levelkek. mi lesz veluk?

Előzmény: csite (182)
Tozatu Creative Commons License 2002.12.10 0 0 183
Hát,szegénykém nem irigyellek,küzdködhetsz velük hetekig.
Előzmény: csite (182)
csite Creative Commons License 2002.12.10 0 0 182
na én itten büszkén mondtam, hogy bevittem melóhelyre 1 példányt, és hogy mennyire jó nekijje, aztán mi lett az eredménye:

hétfőn reggel megdöbbenve láttam, milyenek is a levelek :(
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

jól megfigyelve láttam, hogy egyik ágról éppen terjed a tetű a másikra :(
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

aztán gyorsan cselekedtem! és hogy mivel? íme:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
:)

eszméletlen milyen gyorsan lepték el az egyik ágat, rohadt szaporák!

csite Creative Commons License 2002.12.08 0 0 181
a többség nekem is kb. 10-15fokos helyen telel, csak eggyel próbálkozom
Előzmény: Tozatu (180)
Tozatu Creative Commons License 2002.12.08 0 0 180
Tegnap behurcoltam a telelőbe őket.Nem szeretnélek el keseríteni,de a hideget jobban bírják ilyenkor,mint a meleget.Mikor bent voltak a szobában elviselték,de megtámadta őket a levéltetű,pajzstetű.Tavaly kivágtam mindet egy fűtetlen helyiségbe és a nagy minuszokban sem volt semmi baj,de még kártevő sem volt,egyedül azon amelyik melegen telelt.
Előzmény: csite (179)
csite Creative Commons License 2002.12.07 0 0 179
drukkolok! :)

én közben egy példányt bevittem a munkahelyemre, igaz napfényt nem kap soha, de nagyon világos helyen van, és melegen, el is kezdett hajtani ezerrel, talán még virágozni is fog? :)

Előzmény: felixanyul (178)
felixanyul Creative Commons License 2002.12.07 0 0 178
ne szomorkodj, jovo nyaron sokkal tobb es szebb lesz. en asszem ezen a hetegen mar behozom a gangrol, azt mondjak az ejszaka fagyok is lesznek. drukkoljatok nekem, h kibirja a spajzban a telet.
Előzmény: csite (177)
csite Creative Commons License 2002.12.05 0 0 177
nekem leesett a leander bimbója :(
Előzmény: felixanyul (175)
Tozatu Creative Commons License 2002.12.04 0 0 176
Annyi belefér,a hidegtől nem igen fog már kinyilni.Attól félek,jön a hideg és már annyira felkészültem a télre,hogy elfelejtem a leándereket a teraszon.
Előzmény: felixanyul (175)
felixanyul Creative Commons License 2002.12.04 0 0 175
hali,

nem esett le egy levele sem, csak sargulni kezdett a tovon. nincs rajta tetu. a tulontozes lehet, mert meg mindig kint van a gangon, es mostanaban az esett az eso eleget. a bimbo meg csak nem akar kinyilni:(

Előzmény: Tozatu (174)
Tozatu Creative Commons License 2002.11.24 0 0 174
Váltja Ő is a levelét,kevés hullás nem baj.Ha sok,túlöntözted,nem öntözted,megtámadta valmi. levélfonákon nincs semmi feltűnő?
Előzmény: felixanyul (173)
felixanyul Creative Commons License 2002.11.23 0 0 173
jajjaj, segitseg,

a leanderemen (mely meg mindig kint van a gangon) a tovon sargulni kezdtek a levelek, a bokros teteje es a to aljan indulo hajtasokkal semmi baj. mi lehet ez? segitseg!

csite Creative Commons License 2002.11.17 0 0 172
lesz kép róla! :)
a helyiség egy fűtetlen előtér
levéltörlés szokott lenni!
csak gyakran spriccnizek a növényekre vizet és attól marad foltos
Előzmény: felixanyul (170)
Tozatu Creative Commons License 2002.11.16 0 0 171
Van egy olyan topic,hogy kezdő kertészek tralalala valamije.Azt hiszem html-próbája.Ott is leírták,hogyan kell,egyszer biztosan neki állok megtanulni,addig csak lesegetem a szép fotókat.
Félixnyuszi,ne szomorkodj a virágok miatt.Valamelyik elviseli a kiképzést,valamelyik nem.
Előzmény: 1-gy bosszorgánny........ (167)
felixanyul Creative Commons License 2002.11.16 0 0 170
gyonyoru, irigyellek, rakj majd fel kepet, ha kinyilt. ha jol latom lakasban keszult a foto, melyik helyisegben tudsz 8-15 fokot tartani? ha azt akarod, hogy szepek legyenek a levelei, nedves vattakoronggal torold at.
Előzmény: csite (168)
csite Creative Commons License 2002.11.16 0 0 169
(img src="http://www.valami.hu/kep.jpg")

a "(" cseréld ki "<" -re, és a ")" -t ">" -re

Előzmény: 1-gy bosszorgánny........ (167)
csite Creative Commons License 2002.11.16 0 0 168
íme a bimbós leánder:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

félárnyékos helyen tartom, kb. 8-15 fok van általában

Előzmény: felixanyul (166)
1-gy bosszorgánny........ Creative Commons License 2002.11.15 0 0 167
hOL VAN AZ AZ ELEJÉN?
ki tudja, hogyan kell képet feltenni???
üdv
Előzmény: Tozatu (162)
felixanyul Creative Commons License 2002.11.15 0 0 166
mázlista,

az enyémen is van bimbó - már vagy 3 hete észrevettem és drukkoltam nagyon, hogy lássam még egyszer az idén virágozni -, de eddig nem történt semmi. te hol tartod?

Előzmény: csite (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!