Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2018.06.12 0 0 93668

Egyszerűen nem kell részt venni a civakodásban. Én azért viszonylag keveset vagyok fenn és csak egy leanderes oldalon, a (Leander, leander a kertben) , annyi sok civakodást nem tapasztalok. A kéregetés a valóban kellemetlen, de abban is meg vannak azok, akiktől kéregetnek, és akik ezt az adást veszik. Az én szememet kikerüli. 

Előzmény: Lilike9 (93663)
Ranyu Creative Commons License 2018.06.12 0 0 93667

Na, én a kényeseket, éppen virágzásra készülőket, és még néhány leandert (:-)) védelembe helyeztem a vihar és a következő napok nagy mennyiségű csapadéka elől. Éppen kiheverték a múlt hétvégi vihart...

Ranyu Creative Commons License 2018.06.12 0 0 93666

Ó, kedves vagy!

Addig mondtátok a facebook-ot, hogy lányom neve alatt kicsit bekukucskáltam. Elképesztő létszámú csoportok vannak. Sajnos azt látom, hogy sokszor kéretlenül osztanak (nem biztos, hogy jó) tanácsot, azonnal kérnek minden szép virágúból hajtást. Vannak nagyon szép, nagy példányú leanderek. Tényleg rajongunk a leanderekért. A magoncos csoport zárt, oda nem tudtam beleolvasni. A sok szépséget megnézném, de hogy egy magonc népszerű legyen, nem elég a szép virág. Több év kell, több virágzás, hogy egyértelmű legyen, érdemes a megtartásra. Én egy évbe vetettem, 2011-ben. Van még olyan, aminek nem láttam a virágát, vagy szeptemberre nevelt bugát, nem tudta kinyitni, a buga télen tönkrement, újra várni.

Az említett Csömöri tünemény idén csak pár virágú bugát hozott. Most is tünemény volt, de ismét várhatok, hogy másik ágon neveljen bugát.

Csömöri varázslat nagy bugát nevelt, de az időjárás szétverte a virágzást. Nem olyan szépek a virágai, mint a Csömöri szépségé. A Csömöri kerek ígéretes. Most a Pasztellának elnevezett magoncom reménykeltő. Első virágzásakor nem szabályos virágokat nyitott, a buga nagyságára nem emlékszem. Most hatalmas a bugája, és szép az első virágja. Majd hozok fotót.

Vajon milyen extra leander magonc nyílik még?

Előzmény: anblock_italia (93660)
bombaba Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93665

Nálam is megjelentek a sárgák, de kézzel  lepucolható mennyiségben (néhány hajtásvégen).

Előzmény: oleandro (93664)
oleandro Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93664

Szóval a f...könyv miatt ez a fórum is gyengélkedik. Na legalább megvan a magyarázat. Hogy ez nem jutott eszembe!

na de ha van még itt valaki esetleg, azért csak felvetem, amit akartam. Szóval az utóbbi kb 10 napban, avagy amióta ez a monszun időszak tart, a legtöbb leander legtöbb hajtásvégeét elborította a sárga tetű. Korábban pedig ezt nem tapasztaltam, pláne iylen mértékben. Másoknál is ez a helyzet?

Próbáltam biolával harcolni ellenük, de hiábavaló kűzdelem volt. Úgyhogy kénytelen voltam  feladni az elveimet, és  felvegyszerezterm magam a harcra, majd  egy alapos spriccel lekaratéztem az összes kár- és gonosztevőt.  Írmagjuk sem maradt!

 

Lilike9 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93663

Szerintem nem, attól,hogy nem vagyok a facen nem állt meg az élet. Ugyan úgy értesülök kinél mi van újdonság, kitől mit lehet beszerezni. Sok facebookossal csereberélek ha tudok. Én pl. sok emberrel tartom a kapcsolatot emailon keresztül. Lettek leanderes barátaim Németországban, Lengyelországban és ehhez nem kellett a fecebook.

Viszont ami jó,hogy kitudok maradni a sok civakodásból, nézeteltérésekből, nem rontják el a napomat.. az utóbbi időben többen panaszkodtak,hogy néha gusztustalan ami a csoportokban megy...

Az egész valahogy úgy jött le nekem,hogy ugyan olyan mint mikor itt ment a vita, de ott sokkal többen szólnak be, olyanok is akiknek semmi köze nem lenne az egészhez. Az irigység, kapzsiság sokkal nagyobb határokat feszeget..

Innentől kezdve el is ment a kedvem,hogy regisztráljak..

Előzmény: anblock_italia (93660)
anblock_italia Creative Commons License 2018.06.11 0 1 93662

Azért legyünk reálisak, itt ha valami nagyon izgalmasat feltesz valaki, látják öten..., ott meg ha izgalmas, akkor 500-an. Hogy ez jó-e nekem, vagy sem? Hát jó. És nagyon sok szimpatikus (nak tűnő) embert meg lehet ismerni. És nem csak a leanderekről szól. Ez itt egykor az "otthonunk" volt, az meg most a nagyvilág! Az otthonba vissza-vissza térünk, de vonz minket az utóbbi.

 

 

Előzmény: Lora1213 (93658)
anblock_italia Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93661

Voltak jó kis izgalmas estéink! :-)

 

 

Előzmény: Lilike9 (93659)
anblock_italia Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93660

Igen, biztos sok mindenből kimaradtok, pl. abból, hogy milyen elképesztő divat lett a leander! Állítom, hogy több ezren vannak..., azoknak minimum a fele magoncozik, nem kis tételben. És persze már elnevezni őket sem egyszerű. A minap volt egy sztori, valaki Tüneménynek keresztelte a leanderét. Írtam neki, hogy bocsi, de foglalt. Erre pár nap múlva jelezte, hogy kitalálta, az övé Tüneményes névre fog hallgatni. Hát tegye, engem (nagyon) nem zavar...

Előzmény: Ranyu (93656)
Lilike9 Creative Commons License 2018.06.11 0 1 93659

Én úgy szint...

Emlékeztek mikor még éjjel is a fórumon lógtunk? volt olyan eset is mikor hajnai 2 órakor tele volt élettel...

Előzmény: Lora1213 (93658)
Lora1213 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93658

Nem szeretem, a fészbukot. A mai napig először az index fórumait nézem meg.  Kedvenc macskás fórumom 220 ezer hozzászólás után haldoklik. Boldog lennék ha legalább itt a régi leanderes társak megmaradnánk egymásnak.

Előzmény: anblock_italia (93655)
.JiM. Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93657

nagyon szépek!

 

nekem a kis tavam partján vannak, és van légmozgás is, mégis ennyire agresszíven elkapták őket :(

Előzmény: anblock_italia (93645)
Ranyu Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93656

Ne viccelj! Te vagy az egyik alapító tag! Sajnos időnként akadnak olyan helyzetek, hozzászólások, ami miatt én néha odáig jutottam, hogy töröltetem magam. De akkor a kötözködők nyernének. Ilyenkor egy ideig háttérbe vonulok, de sosem bírom sokáig. A képfeltöltés valóban az egyik gyenge pontja a fórumnak. Sokszor már majdnem elcsábultam, hogy regisztrálok a Face-re, valószínű, sok mindenről lemaradok, de így is eljutottam a kapacitásom határáig.

Előzmény: anblock_italia (93655)
anblock_italia Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93655

Bevallom, kicsit elvesztem a Facebook dzsungelében, ott gyorsabb és látványosabb a reakció, a sok visszajelzés növeli az ember energiáit! De nekem is hiányoznak a régi szép idők..., de csak a szépek. Sok más is fűződik ehhez az oldalhoz, de a sebek azért idővel begyógyulnak, csak a nyomuk marad meg sokáig. Meg az is problémás, hogy le kell kicsinyíteni minden képet, és ehhez már nem sok türelmem van. Tegnap este is legalább félórát bíbelődtem ezzel a kettővel, kijöttem a gyakorlatból. De ha vagyunk itt még páran a régi csapatból, remélem nekem is jut hely köztetek! :-)

Előzmény: Ranyu (93652)
anblock_italia Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93654

Köszönöm! Biztosan megoldjuk valahogyan. Nagyon örülni fogok neki!

Előzmény: Ranyu (93651)
Ranyu Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93653

Nagyon szép a teraszod!

Pénteken én is szépen elrendeztem mindent, fotózni már nem volt időm. Éjjel a vihar alaposan beletúrt a koreográfiába...

Előzmény: anblock_italia (93645)
Ranyu Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93652

Hogyne emlékeznék! Gyönyörű, hatalmas növény lett nálad, hatalmas virágokkal!

Nagyon sok, csodálatos magonc született nálad, beírtad magad a leanderek történetébe!

Hozhatnál több fotót! Jó volt olvasgatni a blogodat is!

Előzmény: anblock_italia (93646)
Ranyu Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93651

Kedves AI! Most Fehérvárcsurgón hagytam Neked ott egy cseréppel. Megígérte Ildikó, hogy eljuttatja hozzád! Ha elkeveredne, nálam még mindig van egy cseréppel, valahogy eljut hozzád!

Előzmény: anblock_italia (93644)
apeeng Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93650

itt a Budafoki hegyen -17 is pár éjjel néhány órácskát.... túlélte, és dús zöldje is van(most már)

Előzmény: Lilike9 (93642)
szilkszilky Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93649

Jkoszegié, rég volt már itt a fórumon. Néha Vulkánként is hívjuk, de nálam most már Láva marad.

Előzmény: Lilike9 (93640)
Csillag1971 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93648

Tőled van 🙂 Kicsi, de ontja a virágokat, nagyon szeretem 🙂(Nem akartam ilyen nagy képet, remélem legközelebb már nem bénázom el) 

Előzmény: Lilike9 (93641)
Lilike9 Creative Commons License 2018.06.11 0 0 93647

Nem, az én kertem nem árnyas, sőt sajnos elég huzatos. Ha jön egy kis szél már borulnak is..Azzal a résszel nincs is gondom ahol a nagy leák vannak,nekem az üvegház okoz gondot atka ügyileg.

Ki kell még tapasztalnom, talán ha egybe lesz most nyitva a teleltetővel még jobban jár bent a levegő.

Nem tudom emlékszel-e mikor nálam jártál..? a két műhely között volt egy félig betonos rész na oda került az üvegház.

 

Előzmény: anblock_italia (93645)
anblock_italia Creative Commons License 2018.06.10 0 0 93646

Ranyu, emlékszel a Csipkerózsika történetre? Kb. két és fél méter magas, hetek óta ontja a virágokat, és mintha az eső sem ártana neki. Egyszerűen imádom!

 

    

Előzmény: Ranyu (93633)
anblock_italia Creative Commons License 2018.06.10 0 1 93645

Én már tavalyelőtt óta nem láttam atkát, és ennek igazán csak egy oka lehet, hogy kénytelenség okán nagyon alapos le kellett stuccolni a nagy árnyékot adó szilvafánkat, mert törtek le az ágai. A leandereim nagyon élvezik a megváltozott helyzetet. Az én szívem majd megszakadt, de most már repes az atkanélküliség örömétől! Tavaly is és idén is egyszer azért permeteztem Zoommal, azt hittem az csodaszer, de lehet tévedtem, és nem az volt a csoda. Ha jól emlékszem, nálatok is elég árnyas a kert..., és az atkák meg már csak ilyenek... :-( 

 

Előzmény: Lilike9 (93643)
anblock_italia Creative Commons License 2018.06.10 0 0 93644

Talán engem is feljegyezhetnél már valahova..., esetleg nem korommal a kéménybe! :-) Te vagy talán az első, akitől kértem valamit pár éve.

Előzmény: Ranyu (93569)
Lilike9 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 93643

De jó neked! Én az üvegházban piszkosul kínlódok az atkásodás miatt. Most ott tartok,hogy heti 1x kell ott permetezni, ha kihagyok 3 hetet újra visszatérnek.. de a takácsatkákkal is így vagyok.

Előzmény: oerzsi (93638)
Lilike9 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 93642

Milyen hideg volt felétek?

Amit én kint hagytam próbára márciusban az kipusztult...

Előzmény: apeeng (93637)
Lilike9 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 93641

Szép kis Roeading bokrod lett!

Előzmény: Csillag1971 (93632)
Lilike9 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 93640

Szépek!

 

Láva az kinek a magonca?

Előzmény: szilkszilky (93635)
Lilike9 Creative Commons License 2018.06.10 0 1 93639

Én Nissorunt, Zoom, Vertimecet használok, de 5 naponta lefújom ezt kb. 3-4 alkalommal ha nagyon atkásak.

Vertimec és a Zoom felszívódó szer, ha ezzel permetezel akkor ha 4-5 óra múlva esik már nincs gond.

Viszont ezek a levelek már sose fognak visszazöldülni, de egy metszéssel helyre hozhato, még az idén szépen kihajtanak.

Ha permetezel jól fújd le a levelek alját is, és a növény szárát, mert a szár apró repedezéseibe lerakják a petéiket.

Tedd jó szellős helyre őket, fal mellett, védett teraszon hamar megtalálják a növényt az atkák.

Előzmény: .JiM. (93636)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!